Препарат Йодомарин 200: інструкція із застосування, склад, протипоказання, побічна дія, передозування, відгуки. Для лікування будь-яких захворювань приймати Йодомарин 200? Як приймати таблетки Йодомарину 200 вагітним, дітям: дозування

Йододефіцит є проблемою в сучасному світі. Багато людей страждають від цієї недуги. Дізнаємося про ефективність Йодомарину 200, способи його застосування при йододефеците.

Зміст

Щоб організм працював, як годинник, треба отримувати потрібну кількість вітамінів, мікроелементів, інших корисних речовин. Йод є одним з них. Нестача даного компонента може призвести до порушення роботи щитовидної залози. Саме вона виробляє гормони, які забезпечують безперебійне функціонування всіх систем організму. Якщо людині не вистачає йоду, то його можна замінити аптечними препаратами. Пацієнтам, які відчувають гостру нестачу елемента, фахівці рекомендують застосовувати Йодомарин 200.

Препарат Йодомарин 200 — інструкція по застосуванню: коли треба пити таблетки?

Одними продуктами йод в організмі не заповнити. Особливо, якщо цього елемента не вистачає катастрофічно. Що зараз не рідкість в повсякденному житті. Тому лікарі радять пити своїм пацієнтам Йодомарин 100, Йодомарин 200. Ці лікарські форми підходять як для лікування гормональних збоїв щитовидної залози, так і для профілактичних цілей.

Таблетки — Йодомарин. Як пити?

З-за нестачі йоду можуть розвиватися такі проблеми:

 • Порушення обміну речовин.
 • Слабшає імунна система.
 • Посилюється ламкість нігтів, погіршується стан волосся, виникають ураження шкірних покривів.
 • Погіршується пам'ять, людина стає розсіяним.
 • Розвивається відчуття втоми, виявляються депресивні стани.
 • Діти погано запам'ятовують інформацію, відстають в навчанні і навіть розвиваються гірше за своїх однолітків.
 • Може порушуватися маса тіла.
 • Може виникнути захворювання щитовидної залози.

Для того, щоб нормалізувати стан вживають Йодомарин 100, 200. Відмінність препаратів у кількості діючого компонента. В одному міститься 100 мкг йодиду калію в іншому — 200 мкг.

Якщо правильно пити таблетки, то ефект від них наступить негайно. Головне, дотримуватися рекомендацій ендокринолога і не зловживати препаратом.

Препарат Йодомарин 200: склад

Основна діюча речовина в Йодомарині 200 — йодид калію. Цієї речовини в препараті 262 мкг.

Ще в складі ліки є такі компоненти, як лактози моногідрат, магнію карбонат та інші допоміжні компоненти.

Таблетки починають всмоктуватися в кишечнику, а потім розподіляються по всіх систем організму людини.

Препарат Йодомарин 200: показання до прийому препарату, протипоказання

Дану лікарську форму не можна вживати без призначення лікаря-спеціаліста. Йодомарин 200 приймають для:

 • Профілактичних цілей, щоб відновити нестачу йоду, таблетки виписують і вагітним і годуючим мамам.
 • Ендокринологи рекомендують пити таблетки після оперативного втручання з видалення зоба.
 • Також Йодомарин 200 показаний для лікування зоба разом з гормонами.
 • При дифузній формі патології зоба у підлітків, дітей Йодомарин не можна нічим замінити.
Консультація з фахівцем з приводу застосування йодомарину

Протипоказання до застосування Йодомарину

Як і у будь-якого лікарського препарату, у Йодомарину 100 і 200 є протипоказання. Тому перед вживанням треба спочатку вивчити інструкцію.

<>Йодомарин забороняється вживати:
 • Пацієнтам з алергічними реакціями на складові препарату.
 • При таких патологіях, як гіпертиреоз, гіпотиреоз, тиреоїдит, фахівці призначають Йодомарин, якщо у пацієнта патологія розвивається через нестачу йоду в системах організму.
 • Не можна вживати ліки при аденомі, онкологічних патологіях будь-якої етіології.
 • Препарат протипоказаний і при дерматиті Дюринга. Це шкірне захворювання виникає внаслідок непереносимості йоду.

ВАЖЛИВО: Не слід самостійно давати таблетки дітям, підліткам (без консультації з лікарем), а також можна їх застосовувати, просто для профілактики. Можна завдати шкоди організму.

Препарат Йодомарин 200: користь для вагітних

Препарат Йодомарин 200 може бути корисним і майбутнім породіллям. Щитовидна залоза виробляє гормони, які мають прямий вплив на розвиток мозкових тканин плоду. Якщо йоду не вистачає, то це може стати причиною відставання у розвитку дитини. Аутоімунний тиреоїдит і, як наслідок — гіпотиреоз можуть підстерігати і маму, і дитину.

Йодомарин вагітним

Саме тому необхідно приймати Йодомарин 200, він не дасть розвиватися патології. Крім цього ліки лікарі ще при такої хвороби радять прийом Тироксину. Період часу, який необхідний для лікування захворювання, встановлює тільки лікар. Дані лікарські препарати підходять породіллям під час грудного вигодовування.

ВАЖЛИВО: При вагітності приймайте таблетки тільки в тій дозі, в якій вам прописав лікар. Надлишок йоду може призвести до прояву інших захворювань.

Препарат Йодомарин 200: інструкція із застосування, дозування для дорослих і дітей

Важливий підхід до кожного пацієнта. Лікар, коли призначає Йодомарин 200, повинен враховувати симптоматику захворювання та індивідуальні особливості організму пацієнта. А в інструкції до препарату вказані такі дозування:

 • Малюки і школярі до дванадцятирічного віку радять вживати Йодомарин в кількості 50-100 мкг один раз на день. Підліткам від 12 років, дорослим необхідно пити 100-200 мкг один раз на день. Вагітні можуть вживати 200 мкг на добу.
 • Щоб не було передозувань, не вживайте в день більше 100-200 мкг препарату.
 • Якщо у хворого эутериоидный зоб, то кількість препарату потрібно збільшити. Але не варто підбирати дозування самостійно. Це повинен робити лікуючий терапевт. Дітям до вісімнадцятирічного віку можуть призначити пити Йодомарин в кількості 100-200 мкг. А дорослим 300-500 мкг на добу.
 • Особам після сорока пити Йодомарин не дуже бажано.
Як правильно пити таблетки?
 • Таблетки вживають після їжі. Так Йодомарин краще засвоюється. Крихтах дають препарат, розчиняючи в молоці, воді. Ще Йодомарин 200 дозволяється пити як уранці, так і увечері.
 • Коли будете купувати Йодомарин — звертайте увагу на дозування препарату. Є два види Йодомарин 100 і 200. Якщо вам призначили пити таблетки з мінімальною дозою, то вибирайте Йодомарин 100.
 • Для того, щоб досягти позитивного ефекту, вам доведеться пити таблетки близько року. Малий період лікування препаратом нічого не дасть. А в деяких випадках при проблемах з гормональним фоном щитовидної залози, Йодомарин 200 п'ють все життя.

Препарат Йодомарин 200: симптоми передозування, побічну дію препарату

Якщо не контролювати кількість прийнятого ліки, то іноді виникають передозування. При перевищенні норм Йодомарину 200, може проявитися наступна симптоматика:

 1. З'являється нудота, виникають проблеми з ШКТ і очі забарвлюються в карий колір.
 2. При невеликих перевищення норм проявляється присмак заліза в ротовій порожнині, запалені слизові у роті, очах, носі і т. п.

Якщо у вас є хоч один з цих симптомів, то припиніть вживати Йодомарин, промийте шлунок крохмальним розчином. В обов'язковому порядку після процедури випийте не менше двох літрів рідини для запобігання зневоднення.

Щоб уникнути такої симптоматики строго контролюйте всі препарати, які ви приймаєте в даний момент. Адже в багатьох вітамінах теж є йод, це може стати першопричиною прояви передозування.

Ні в якому разі не пийте алкогольні напої при лікуванні Йодомарином 200 — ці речовини не поєднуються між собою.

Побічні прояви у пацієнтів при прийомі Йодомарину

Якщо ви будете слідувати вищенаведеним порад, то ніяких побічних явищ проявлятися не буде. Вони проявляються лише в окремих ситуаціях, з вини хворого, який не виконує рекомендації, наведені в інструкції, або ігнорує призначення лікаря.

В таких випадках проявляється ексфоліативний дерматит, запалення слизових, гарячка, гіпертиреоз. Набряк Квінке з'являється при непереносимості таблеток.

У осіб похилого віку після довгого вживання таблеток виникає індукований тиреотоксикоз.

Препарат Йодомарин для дітей: інструкція по застосуванню

Для дітей йод також необхідний, як і для дорослих. Нестача йоду призводить до порушень розвитку малюків і частих простудних хвороб, внаслідок поганого імунітету.

Йодомарин дітям

Зараз в аптеках можна купити Йодомарин для дітей. В одній упаковці є двадцять чотири пастилки з приємним смаком для розсмоктування. Дозування препарату 50 мкг. Ця лікарська форма зручна для дітей, тому, що малюки, як правило, не люблять ковтати таблетки.

Дозування для дитини повинен встановлювати педіатр. Багато чого залежить від віку дитини, наявність того чи іншого захворювання. Найчастіше призначають одну-дві таблетки на добу. Слід приймати після їжі — вранці або ввечері.

У чому відмінність Йодбаланса, Йодактіва від Йодомарину?

Медичні фахівці іноді своїм пацієнтам замість Йодомарину рекомендують вживання Йодбаланса або Йодактіва. Ці лікарські форми мають одне і теж діюча речовина. Тому визначити, які ліки краще важко.

Препарати при хворобах щитовидної залози

Деякі кажуть, що Йодомарин 200 — це ліки, а ці два препарати — бади. Нехай буде і так, але діюча речовина однакове, тому пацієнт сам може вибрати, що йому краще приймати.

Препарати різняться ціною і виробниками. Йодомарин коштує дорожче цих двох аптечних засобів. І якщо ви бажаєте замінити Йодомарин, бажано проконсультуйтеся зі своїм лікарем, нехай він вам дасть добро на прийом саме цих таблеток.

Загалом же Йодомарин добре себе зарекомендував у користувачів, з допомогою цих таблеток можна:

 • зміцнити імунну систему
 • поліпшити стан волосся і шкіри
 • налагодити пам'ять, вирішити проблеми з неуважністю.

Йодомарин 200: відгуки користувачів

В цілому, застосовуючи препарат, багато користувачі відзначають через деякий час поліпшення загального стану та якості життя.

Сергій, 34 роки:

Після навчання влаштувався на роботу. Там у мене дуже щільний графік, багато обов'язків, часті стреси. Ночами став погано спати. Внаслідок такого навантаження я став дратівливим, неврівноваженим. Пішов до лікаря-ендокринолога. Там після аналізів, мені виписали Йодомарин 200. Причому доза була 400 мкг на добу, це дві таблетки в день. Спочатку прийому нічого не відчув. А після двох місяців прийому результат порадував. Я став уважніше. Більше не було роздратованості, життя налагодилося. І пройшла навіть сонливість, яка мене мучила довгий час, так як у мене налагодився режим сну.

Любов, 26 років:

У 24 роки настала довгоочікувана вагітність, мені мій лікар рекомендував пити Йодомарин 200 всі дев'ять місяців, після того, як я здала аналізи. Крім цих таблеток ще пила фолієву кислоту, вітамін Е. Вагітність протікала без патологій, відчувала себе відмінно. Пологи пройшли без ускладнень. Зараз вже препарат не приймаю, немає потреби. Препарат переноситься добре, ніяких побічних ефектів не було.

Не пийте Йодомарин 200 без потреби. Не забувайте, що це не вітаміни, а лікарський препарат, тому він може бути корисним, а може і нашкодити. В обов'язковому порядку радьтеся зі своїм лікарем з приводу потреби вживання таблеток та коригування дози.

Відео: Йодомарин — інструкція по застосуванню