Тантум Верде: інструкція по застосуванню

Якщо ви хочете дізнатися про застосування Тантум Верде, то прочитайте подану нижче інформацію.

Спрей призначений для усунення та лікування болю в горлі, місцевого впливу. Виробляється у вигляді флакона з дозатором, всередині міститься прозоре рідке речовина — активний компонент подвійної концентрації.

Тантум Верде: опис і склад

Посилена формула дозволяє скоротити прийом препарату від двох разів на день і прискорює терміни лікування. Основним компонентом є діюча речовина — бензидамин.

Додаткові інгредієнти:

 • етиловий спирт
 • гліцерин
 • метил парагидроксибензоат
 • смакова добавка ментолу
 • ароматизатор
 • підсолоджувач
 • двовуглекислий натрій
 • профільтрована вода

Фармакологічні властивості Тантум Верде

Нестероїдний протизапальний засіб, призначений для місцевого використання. В своєму складі містить речовину бензидамина з розряду индозолов — наділений здатністю усувати запалення і знеболювати, а також володіє антисептичними властивостями — проти обширного ряду мікроорганізмів.

Специфіка впливу заснована на стабілізації мембран клітин і придушенні з'єднання простагландинів. Має протигрибкову дію на гриби роду Кандида. Активізує видозміни будови і обміну речовин в стінці клітин грибів – заважаючи розвитку їх розмноження. Препарат рекомендується вживати для усунення патологічних процесів у порожнині рота, а також при інфекційних ураженнях. Речовина відмінно поглинається крізь покриви і проникає у вогнище запалення.

Види

Препарат призначений для зовнішнього застосування, що не має комплексного впливу — тому не проникає в грудне молоко.

Показання до застосування Тантум Верде

Призначається у спільній терапії, при болях в горлі і процесах запалення слизової оболонки ротової порожнини, при вірусних захворюваннях горла:

 1. Ангіна, фарингіт, гінгівіт, атрофозные виразки і стоматит.
 2. Використовується для зняття вогнищ запалення після застосування хіміотерапії, оперативних втручань, щелепних пошкоджень.
 3. При пародонтозі, лікуванні або видаленні зубів.
 4. Коли потрібне комбіноване лікування слизового покриву ротової порожнини при кандидозі.
 5. При запаленні слинних залоз в результаті відкладення і застою в їх протоках каменів.

Протипоказання до застосування Тантум Верде

Обмеженням є:

 1. Підвищена чутливість до компонентів, що входять до складу ліків. В тому числі алергічні реакції на складові.
 2. Не рекомендується давати ліки дітям молодше трьох років. Дитині від трьох років і в підлітковому віці – призначають препарат з меншою інтенсивністю речовин, що містяться 0,15%.
 3. Заборонено при захворюванні на фенілкетонурію застосовувати в таблетованій формі.

Інструкція до застосування Тантум Верде

Розрахунок дозування

Для зовнішнього призначення необхідно застосовувати: людям старшого віку — дозуючи до 8 разів на день кожні 1,5-3 години. Одна доза дорівнює одному натискання на розпилювач. В дитячому і підлітковому віці рекомендована доза — 4 рази. З трирічного віку давати препарат слід за встановленою схемою, розраховуючи – одна доза на кожні 4 кг ваги тіла дитини. При цьому загальна кількість препарату не повинна перевищити норму – 4 дози.

Метод застосування

Підняти трубочку і ввести її в ротову порожнину, направивши в бік хворобливого вогнища. Натиснути позначене стрілкою місце на ковпачку. Кількість натискань визначається дозуванням в залежності від вікових обмежень.

Спрей

Тривалість вживання

Для усунення патологічних порушень слизової ротової порожнини — курс лікування препаратом розрахований на 4-15 днів. При порушеннях в області зубів – препарат рекомендується використовувати протягом 6-25 днів. У разі хірургічних операцій, щелепних ушкоджень або переломів – тривалість до 7 днів. Не можна збільшувати терміни самостійно без призначення фахівця.

Побічні дії і передозування

При прийомі характерні такі відчуття в ротовій порожнині: поколювання, втрата чутливості або сухість. Іноді можливі прояви алергічного почервоніння або нашкірних захворювань, порушення сну і спазматичну скорочення м'язів гортані. У разі виявлення подібних реакцій слід припинити застосування. Передозування не спостерігалося.

Тантум Верде: поєднання з іншими ліками

Явних конфліктів не виявлено. Сумісний з іншими медикаментами — не чинить впливу, і не зменшує ефект лікування.

Для горла

Випускається у вигляді: розсмоктуються таблеток, рідкої суміші і дозованого спрею.

Відео: Розпакування Тантум Верде