Флемоксин Солютаб — інструкція по застосуванню: показання, протипоказання, дозування, побічні явища, взаємодія з іншими препаратами

У даній статті ви дізнаєтеся про спосіб застосування Флемоксин Солютаб.

Антибактеріальний препарат Флемоксин Солютаб є незамінним помічником в період загострення кількості респіраторних інфекцій.

Головною перевагою Флемоксин Солютаб є швидка засвоюваність організмом і негайний початок дії. Форма випуску дозволяє вживати таблетки будь-яким зручним для вас способом.

Характеристика препарату Флемоксин Солютаб

Амоксицилін, що входить до складу таблеток, є перевіреним засобом для лікування органів дихальних шляхів. Велика концентрація цієї речовини доповнено другорядними складовими. Цитрусові ароматизатори та підсолоджувачі смаку пом'якшують неприємний лікарський смак. Для зручності застосування таблетки випускаються в овальній формі.

Флемоксин
 • Лікарський засіб має білий колір. Допускається злегка жовтуватий відтінок. Щоб уникнути підробки звертайте увагу на спеціальне маркування.
 • Флемоксин Солютаб 250 мг випускається з позначенням «232» на одній стороні і надрізом для поділу на дві частини, з протилежного боку.
 • Препарат призначається у якості антибіотика і активно впливає на велику кількість захворювань, як протимікробний засіб. При призначенні Флемоксин Солютаб інструкція по застосуванню дає чітке і доступне уявлення про допустимі норми вживання лікарського засобу.

Флемоксин Солютаб – основні функції

Антибіотик є представником пеніцилінового ряду. Препарат високоефективний в умовах підвищеної кислотності, та виявляє бактерицидну дію. Протимікробний ефект найбільш яскраво виражений у відносно стійких грампозитивних і грамнегативних бактерій.

Антибіотик
 • Антибіотик впливає на такі мікроорганізми, як стрептокок групи А, стрептокок групи В, пневмокок, бактерії роду клостридій та інші грампозитивні бактерії.
 • Діюча речовина амоксицилін не впливає на столбнячную паличку, бактерії клепсиеллы, індол-позитивні мікроорганізми.
 • Потрапляючи в організм, препарат швидко засвоюється і не втрачає своєї ефективності під впливом різних факторів. Процес вживання їжі не впливає на роботу препарату. Яскраво виражену дію виникає протягом перших двох годин. Ліки рівномірно розподіляється в кістковій тканині, слизових оболонках і мокротинні.
 • У порівнянні з кров'ю, у жовчі спостерігається в два рази більше амоксициліну. Діюча речовина погано проникає в ділянки поділу органів. Навантаження на печінку незначна.
 • При нормальній роботі нирок, препарат чудово виводиться з організму через сечу. У дітей процес виведення займає в два рази більше часу, ніж у дорослих. Неповноцінна робота органів подовжує процес переробки препарату.

Флемоксин Солютаб — призначення та протипоказання

Лікарський засіб призначається усунення інфекцій, які посилюють роботу дихальних шляхів, статевих органів, шлунка, кишечника та підшкірних мас.

При прояві негативної реакції організму до складових речовин, препарат необхідно виключити з вживання. При нирковій недостатності, захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту, деяких гострих вірусних захворюваннях може проявлятися надчутливість. Тому при різних відхиленнях організму від норми, ліки слід застосовувати з обережністю.

Призначення препарату в період вагітності або лактації рекомендується лише у складних випадках. Концентрація ліків в грудному молоці незначна і в більшості випадків безпечна.

Флемоксин Солютаб: рекомендовані дози для вживання

При призначенні препарату Флемоксин Солютаб інструкція по застосуванню дає чітке і доступне уявлення про допустимі норми вживання лікарського засобу.

 • Новонародженим дітям до року препарат застосовується в кількості 50 мг на добу. Прийом ліків необхідно поділити на 2-3 прийоми.
 • Для вікової категорії від року до трьох років добова норма препарату становить 475-500 мг. Лікувальний засіб розподіляють на кілька порцій.
 • У віці від трьох років до десяти в добу необхідно вжити 750 мг. Оптимальна кількість прийомів 2-3 рази протягом дня.
 • У віці старше 10 років добова норма становить 1000-1500 мг.
Ліки

Добове вживання препарату розраховується виходячи з особливостей протікання захворювання, вікової категорії та наявність ускладнень різного характеру.

При лікуванні важких захворювань триразове вживання препарату чинить більш ефективний вплив. При наявності хронічних захворювань нирок препарат призначається у меншому дозуванні.

Час вживання ліків не прив'язується до прийому їжі. Таблетки можна вживати як цілком, так і у вигляді суспензії. При інфекційних хворобах не загостреного характеру достатньо застосовувати один тиждень. У разі гострих захворювань курс продовжується до 10 днів. Дуже важливо приймати антибіотик повним курсом. Швидке ослаблення симптоматики не є приводом для припинення лікування.

Флемоксин Солютаб – побічні прояви

В залежності від стану вашого здоров'я, препарат може спровокувати кілька побічних ефектів:

 • Зміни в роботі шлунка і кишечника впливає на смакові якості, нудота і блювання, послаблення стільця, дисбактеріоз.
 • Відхилення в роботі печінки, що призводять до таких ускладнень як жовтяниця, гепатит і ін
 • Препарат може вплинути на якісний склад крові і викликати відхилення в роботі кровообігу.
 • Вплив на нервову систему викликає депресію, безсоння, перезбудження, слабкість.
 • Яскраві рясні плями на шкірі, кропив'янка, свербіж шкірного покриву, дерматит, кон'юнктивіт, лихоманка.
 • Спазм внутрішніх органів, розвиток стенокардії або інфаркту, припухлість підшкірних тканин: уповільнене загальний стан.
 • Нерівне дихання, тахікардія, прояв молочниці.

Флемоксин Солютаб: передозування

Недотримання рекомендованих доз вживання препарату супроводжується неправильною роботою шлунково-кишкового тракту. З'являється нудота, блювота, рідкий стілець. При великих втратах рідини в організмі відбувається зневоднення.

Ліки

При передозуванні необхідно спровокувати блювотний рефлекс. Речовина негайно вимивається з організму. Після чищення приймається лікувальний вугілля і проводяться ряд процедур для врівноваження кількості рідини.

Докладно розписана інструкція по застосуванню Флемоксин Солютаб вимагає коригування для пацієнтів з індивідуальними особливостями.

Флемоксин Солютаб: комбінування з ліками

Безконтрольне комбінування препарату з іншими ліками може спровокувати ряд ускладнень і непередбачувані реакції.

 • Нестероїдні протизапальні засоби, діуретики, ацетилсаліцилова кислота, оксифенбутазон, пробенецид, фенілбутазон затримують концентрацію ліків в крові і ускладнюють його виведення.
 • У контрацептивів на основі прогестерону в поєднанні з Флемоксин Солютаб, знижується ефективність дії та зростає ймовірність виникнення позапланового менструального кровотечі.
 • У поєднанні з Алопуринолом можливе висипання на шкірі.
 • При паралельному прийомі пеніцилінів збільшується токсичність ліків для організму.
 • Амоксицилін у комбінації з антикоагулянтами надає переважну дію на мікрофлору кишечника. Слабшає засвоюваність вітаміну К.

Флемоксин Солютаб: запобіжні заходи

Пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, перед вживанням амоксициліну необхідно дотримуватись заходів обережності. Рекомендується перевірити реакцію організму на такі речовини, як пеніцилін, цефалоспорин та подібні алергени. При надчутливості організму прийом пеніциліну часто призводить до смертельних випадків.

Якщо на початку лікування Флемоксин Солютаб спостерігається алергічні прояви, то амоксицилін необхідно негайно виключити з раціону і провести лікування побічних реакцій. При ігноруванні висипу та інших негативних проявів можливе настання гострого коронарного синдрому. Винятком є еритродермія.

При виявленні у пацієнта злоякісних і доброякісних пухлин препарат Флемоксин Солютаб не призначається. Інфекційні пухлини під впливом амоксициліну провокують шкірні висипання.

Важливо дотримуватися заходів обережності

При виникненні діареї у процесі лікування не можна вживати закріплюють ліки. Допускається лікування каоліном або аттапульгитсодержащими засобами. Профілактику стільця припиняти не раніше ніж через кілька днів після зникнення всіх симптомів. Антибактеріальні засоби часто стають причиною запальних процесів товстої кишки. Тому лікування діареї потрібно починати вчасно. Якщо стан погіршується, то лікування Флемоксин Солютаб припиняється.

При різних відхиленнях в роботі нирок дозування препарату підбирається індивідуально. Після курсу лікування необхідно проконтролювати стан печінки і нирок. Лікування недоношених дітей супроводжується постійним спостереженням за гематологічними показниками.

 • Амоксицилін знижує якість пероральних контрацептивів, тому варто підстрахуватися додатковими методами.
 • Під час прийому препарату спостерігаються недостовірні результати аналізів на вміст глюкози в сечі.
 • При повторному вживанні препарату можливе зниження ефективності лікування до ряду деяких інфекцій.
 • Пацієнти літнього віку, вагітні жінки та недоношені діти потребують постійного контролю протягом всього курсу лікування.
 • Водіям транспортних засобів дозволяється лікування препаратом.

Флемоксин Солютаб зберігається при прохолодній температурі в недоступному для дітей місці. Ліки призначається лікарем і не рекомендується для самостійного вживання.

Переваги препарату Флемоксин Солютаб

 • Удосконалена форма перевіреного амоксициліну забезпечує швидкодіючий ефект.
 • Різноманітність способів вживання ліків полегшує процес лікування.
 • Відсутність у складі цукру і глютену робить ліки доступними для пацієнтів з цукровим діабетом і підвищеною чутливістю до глютену.
 • Флемоксин Солютаб є універсальним антибактеріальним засобом при сезонних інфекціях дихальних шляхів.
 • Нездужання, викликані прийомом препарату, найчастіше поверхневого характеру.
 • М'яка дія препарату дозволяє використовувати його під час виношування дитини і годування груддю.
 • Лікувальні функції препарату не губляться при перетравленні їжі.
 • Збереження лікувальних властивостей при взаємодії з основною категорією лікарських засобів.
 • Напівсинтетичний препарат займає лідируючі позиції серед антимікробних препаратів.
 • Препарат перевірений часом і викликає довіру у лікарів і пацієнтів.

Відео: Флемоксин Солютаб: опис препарату