Атаракс: інструкція по застосуванню, ціна, відгуки

При тривожних станах рекомендовано використовувати Атаракс. А детальну інформацію дізнаєтеся зі статті.

Атаракс – це транквілізатор, який призначається для того, щоб зняти свербіж на шкірі, знизити тривогу і психомоторне збудження. Засіб володіє помірними анксиолитическими, протиблювотними, седативними, аналгетичні, антигістамінними та м-холиноблокирующими властивостями.

Ліки засвоюється в шлунку, і лише після цього досить швидко проникає в кров. Найбільша концентрація ліків в плазмі спостерігається через 2 години після його прийому.

В яких випадках застосовується Атаракс?

У житті кожної сучасної людини дуже часто виникають стресові стану, тривоги. Внаслідок цього з кожним днем збільшується кількість людей, які страждають на психічні розлади. Без вживання спеціальних препаратів, наприклад, Атарикса, жодна людина не впоратися з таким станом.

Одна з поширених причин, через яку виникають панічні атаки – це вегето-судинна дистонія. Напади деколи виникають внаслідок вживання багатьох лікарських або стимулюючих препаратів, що призводить до прояву депресії. Пацієнти, дарують на такий стан, часто навіть не можуть зрозуміти, що саме відбувається з їхнім здоров'ям і психікою.

Атарикс

Під час чергового нападу відбувається викид адреналіну. Починає прискорюватися серце, дихання утруднюється, ноги перетворюються на щось «ватяну». Також може виникнути задишка, відчуття тяжкості, нудота і так далі. Ці ознаки є лише реакцією організму на небезпеку. Отже, панічна атака вважається збоєм в загальній системі організму, який запускає його «аварійні режими».

У деяких ситуаціях людина відчуває відчуття пригніченості або агресії. Самі атаки паніки не загрожують людського життя, проте вони здатні перетворити життя в нестерпний, викликати розвиток фобій, нервових і депресивних станів. Варто зазначити, що такі недуги вилікувати в змозі тільки психіатр або психотерапевт. Дані доктора допомагають людям зменшити відчуття тривожності. Пацієнти починають справлятися з апатією, депресією. З такими проблемами також легко справляється ліки Атаракс.

Склад препарату Атаракс: в якій формі випускається?

таблетками та розчином для ін'єкцій.

 • Таблетки мають білу оболонку з смужкою. Одна пігулка складається з гідроксизина гідрохлориду, якого присутній 25 мг. Тут же є допоміжні компоненти, наприклад, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат. В одній упаковці всього 25 пігулок.
 • Розчин не має ніякого кольору, прозорий. В одній ампулі присутній гідроксизина гідрохлорид. Також є і допоміжні компоненти. У пачці знаходиться 6 ампул.

Дію та властивості транквілізатора Атаракс

Атаракс – це транквілізатор, використовуваний при панічному стані, тривожності, психічного збудження. Ліки також добре справляється з сверблячкою під час кропив'янки, алергії, екземи. Під час порушеною роботи печінки дія препарату здатне тривати максимум до 69 ч.

Головний діючий компонент препарату – гідроксизина дигідрохлорид. Ліки не вважається депресантом центральної нервової системи, однак препарат пригнічує вплив на роботу багатьох районів підкіркової зони.

Ліки моментально всмоктується в шлунку, приникая в кров'яний потік. Через пару годин відбувається найбільша концентрація продукту. Концентрат збільшується на 13 після повторного вживання препарату. Після внутрішнього вживання ліки " має 80-ти відсоткову біодоступність. Головний компоненти має властивість розподілятися по всім органам, накопичуватися в тканинах. Якщо ліки вживає вагітна жінка, накопичується також в тканинах дитини в утробі.

Метаболилизируется головне речовина в печінці, а потім залишки компонента виводиться завдяки сечі. Звикання ліки не викликає. Також відсутній синдром відміни та порушення пам'яті у пацієнта.

Транквілізатор

Приблизно через 30 хвилин виникають такі прояви ліки:

 • Поліпшується пам'ять.
 • Пацієнт може швидше концентрувати увагу.
 • Багато м'язи розслабляються.
 • Зникає свербіж.
 • Сон стає міцнішою.

Атаракс: дозування, показання до застосування

В офіційній інструкції зазначено, що препарат володіє наступним дією:

 • Купірує психотропну збудження.
 • Прибирає почуття напруги всередині.
 • Знімає тривогу.
 • Усуває свербіж.
 • Справляється з високою дратівливістю, наприклад, під час алкогольного синдрому або хронічного алкоголізму, супроводжуючих психічним збудженням.

Препарат також призначається, як седативний засіб для премедикації. Дозування препарату призначається кожному пацієнту індивідуально. Все залежить від того, як реагує організм хворого на призначене лікування.

Атарикс
 • Лікування починається з дози 25 мг протягом доби. Трохи пізніше доза збільшується до 4-х прийомів на добу. Але найбільша дозування в добу повинна становити не більше 300 мг.
 • Дітям, яким вже виповнилося 3 роки, лікарі радять давати препарат у такій пропорції – 1 мг препарату на 1 кг ваги дитини.
 • Щоб позбутися від почуття тривожності, призначається 50 мг ліки. Якщо атаки паніки проходять у важкій формі, дозування збільшується до 300 мг на добу. При цьому доза розподіляється наступним чином: 12 приймається під час сніданку і під час обіду. 12 частина приймається ввечері.
 • Якщо хворий скаржиться на печінкову і ниркову недостатність, тоді дозування повинна становити не більше 150 мг на добу.
 • Якщо препарат призначається, як передопераційна підготовка , тоді дозування може варіюватися від 50 мг до 200 мг. Вживання кошти радять здійснювати за 1 год до хірургічного втручання.
 • Крім цього, іноді лікарі рекомендують додатково пити 50 мг засобу перед сном. Але лише в тому випадку, якщо вранці планується анестезія.

Зазначимо, що правильне дозування препарату виставляється за рахунок того, як організм реагує на лікування. Отже, доза підбирається для кожного пацієнта своя. Тривалість лікування також має визначати лікар. В основному, тривалість терапії становить приблизно 1 місяць. Але, якщо враховувати діагноз хворого, його стан, лікар при необхідності збільшує або зменшує час самого лікування.

Атаракс: протипоказання до використання

Ліки заборонено приймати під час порфірії і пологах, вагітним жінкам, при годуванні груддю. Також заборонено вживати засіб, якщо у хворого є непереносимість головне і допоміжних компонентів продукту.

 • Лікарський засіб не можна приймати хворому, якщо його організм не приймає цетиризин, галактозу, аминофилин та інші речовини.
 • Засіб потрібно приймати гранично акуратно, якщо хворий скаржиться на міастенію, погане сечовипускання, високу внутрішньоочний тиск, судоми.
Препарат

Ліки Аторакс не можна поєднувати з іншими препаратами, які мають аритмогенною і пригнічувальним ефектом на центральну нервову систему. Якщо ж ліки приймають хворі, дарують на ниркову або печінкову недостатність, пацієнти, які відносяться до старшої вікової категорії, дозування трохи знижується.

Якими побічними ефектами володіє ліки Атаракс?

Дані ефекти, які часом з'являються з-за вживання препарату, мають слабовыраженным характером. Вони здатні усуватися самостійно через кілька діб або зменшуватися після зниження дози.

Вживання Атаракса може викликати сухість в ротовій порожнині, затримку сечовипускання, запори, невелику слабкість у тілі, сонливість. Також інколи з'являються болі в голові, запаморочення. Якщо слабкість і запаморочення самі не проходять через деякий час, потрібно обов'язково звернутися до лікаря. Той, якщо це необхідно, зменшить величину дози.

Від тривожних станів

Атаракс: ціна, відгуки

Купити даний лікарський препарат можна в будь-якій аптеці. Середня вартість кошти варіюється від 270 рублів до 300 рублів.

Завдяки відгукам ви зможете визначитися, чи варто вам вживати ліки чи ні.

 • Вікторія: «Зовсім недавно я мала сильне нервове потрясіння. Після цього мене почали турбувати паніка з тривогою. Також на шкірі виник сильний свербіж. Лікар призначив мені приймати Атаракс. Приймала препарат я протягом 30 днів. Мій стан нормалізувався, я стала спокійнішою, до мене повернувся нормальний сон».
 • Світлана: «Ліки здатне знижувати тривогу, паніку. Я приймала ліки за призначенням лікаря. Якщо слідувати поставленим дозуванні, всі перераховані симптоми швидко зникнуть».

Відео: Як застосовувати Атаракс?