Дюфалак: показання та протипоказання до призначення, дозування, ефект від застосування, побічні ефекти, поєднання з іншими препаратами, призначення при вагітності і лактації, дітям, умови і термін зберігання

Зі статті ви дізнаєтеся про способи застосування препарату Дюфалак.

Запатентований ліки Дюфалак, випускаються в Нідерландах, містить проносний засіб лактулозу, яка є основною речовиною, і певну кількість очищеної води. Також можливо мінімальний вміст лактози, фруктози, галактози та інших споріднених цукрів. Проводиться як порошок, з якого готується суспензія, і у формі сиропу.

Показання та протипоказання до призначення препарату Дюфалак

Показаний при захворюваннях печінки, надлишку аміаку в організмі, приводить до отруєння (гіперамоніємії), дисбактеріозі кишечника, ентериті, спровокований деякими бактеріями, і інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Препарат

Дюфалак протипоказаний у тих випадках, коли наявна підвищена чутливість до складових ліки, якщо присутні ректальні кровотечі невстановленої етіології, колостома і илеостома, непрохідність кишечника. Протипоказання існують також при болях в животі, схожих з симптомами апендициту, метаболізмі галактози. У кожному індивідуальному випадку лікар розглядає можливість застосування в лікуванні засобом Дюфалак при наявності цукрового діабету.

Дозування препарату Дюфалак

Дозування ліків призначається в залежності від захворювання. Приймається перорально:

 • печінкова кома, прекома, гіперамоніємія, енцефалопатія – три рази в день за 30-50 мл, підтримуюча терапія призначається індивідуально.
 • запор – від 15 до 45 мл на протязі перших трьох днів, потім доза зменшується до 10-30 мл
 • ентерит – тричі на добу по 15 мл протягом 10-12 днів, потім перерва протягом тижня, і далі прийом препарату збільшується до 5 на добу, також по 15 мл
 • пародонтоз – від 15 до 30 мл протягом дня.

При загостреннях Дюфалак може призначатися у вигляді розчину з розрахунку 300 мл сиропу, розведеного водою (700 мл), введеного за допомогою клізми. Вона не може бути постійною формою введення препарату, оскільки приносить полегшує ефект, а не усуває причину захворювання.

Ефект від застосування препарату Дюфалак

При прийомі препарату відбувається краще всмоктування солей і фосфатів, збільшення обсягу наповнення кишечника, що стимулює його перистальтику, відновлює фізіологічні ритми товстого кишечника, усуваючи запор.

Для кращого всмоктування
 • Починається зростання лактобацил, які сприяють утворенню в організмі необхідної кількості кислот, переважно молочної, в менших обсягах, але також виробляються мурашина і оцтова кислоти.
 • Виводяться пов'язані іони амонію, які защелачивали плазму.
 • Дюфалак також зменшує розвиток сальмонел, не ферментирующих лактозу, скорочує час бактеріовиділення.
 • Діє в товстому відділі кишечника, не всмоктуючись в шлунку.
 • При дозах не понад 70 мл розщеплюється без залишку, у великих кількостях – частково залишається і виводиться з організму незмінним. Ефект настає через 1-2 доби після початку прийому. Випадків звикання до препарату не зафіксовано.

Побічні ефекти від застосування препарату Дюфалак

Можливе виникнення судом, проблем, пов'язаних з шлунково-кишковим трактом, у вигляді діареї, метеоризму, нудоти. Не виключена поява головних болів, запаморочення, збоїв в серцевих ритмів, болі в м'язах. Організм може швидко втомлюватися, можливо відчуття загальної слабкості. Якщо прийом препарату триває довго, може порушитися водно-сольовий обмін.

Поєднання препарату Дюфалак з іншими препаратами

Зафіксовано зменшення ефекту при одночасному прийомі антибіотиків і засобів, що нейтралізують кислоту, яка виробляється шлунком (антацидів).

Заборонено приймати з антибіотиками

Приймати Дюфалак раніше, ніж через 2 години після прийняття шлунково-резистентних таблеток не рекомендовано в зв'язку з тим, що останній впливає на процес їх рн-залежного вивільнення.

Призначення препарату Дюфалак при вагітності та лактації

Препарат не протипоказаний під час вагітності та грудного вигодовування, оскільки системний вплив лактулози на організм вагітної або жінки, яка годує грудьми жінки є незначним.

Призначення препарату дітям Дюфалак

Пребіотик Дюфалак, призначений для дітей, позитивно впливає на заселення кишечника сприятливими для мікрофлори бактеріями і зниження кількості умовно-патогенних, що призводить до покращання процесу травлення, якісному засвоєнню корисних речовин.

 • З 7 до 14 років доза становить 10-15 мл, віком від 5 до 10 мл.
 • Дітям до 1 року призначають не більше 5 мл (прийом дозволений до 6 тижнів).
 • Дози для дітей розраховані на повну метаболізацію препарату.
 • При вживанні Дюфалака дитина повинна пити в достатній кількості, щоб уникнути кишкових заторів.
 • Поступове припинення прийому лікарського засобу відбувається при досягненні регулярного стільця, який не завдає дитині дискомфортних відчуттів.

Умови і термін зберігання препарату Дюфалак

Як і всі ліки, Дюфалак повинен зберігатися в захищеному від сонячних променів місці, що забезпечує недоступність для дітей. Температура зберігання +10-25°C. Зазвичай термін зберігання становить 3 роки. Використовувати після цієї дати не можна.

Відпускається в аптеках без рецепту. Ціна препарату в аптечній продажу починається від 188 р.

Відео: Як застосовувати Дуфалак?