Через скільки починає діяти і як довго діє гліцеринова свічка при запорі у дорослих і дітей? Як часто можна використовувати гліцеринову свічку? Можна дорослі гліцеринові свічки дітям?

Інструкція по застосуванню гліцеринових свічок у дорослих і дітей.

Гліцеринові свічки — відмінний засіб для попередження запорів. Вони часто призначаються при серйозних захворюваннях прямої кишки, а також при вагітності. У цій статті ми розповімо, як часто можна використовувати дані свічки.

Для чого використовують гліцеринові свічки?

Варто зазначити, що активним компонентом даного засобу є glycerol, він не токсичний.

Дія і особливості застосування:

  • Чинить подразнюючу дію на стінки кишечника, стимулюючи його роботу, а також виведення калових мас. Він надає пом'якшувальна дія на кал, допомагає зробити його більш м'яким, відповідно спростити його виведення з кишечника.
  • Часто призначається при тріщинах прямої кишки, після інфаркту міокарда, а також у хворих, яким не можна з якихось причин напружуватися під час акту дефекації.
  • Зверніть увагу, що до застосування цих свічок є ряд протипоказань. Вони надають подразнюючу дію, можуть викликати низку неприємних відчуттів. Не можна такого роду свічки використовувати при геморої, а також при різноманітних пухлинах, поліпах або ж після оперативних втручань.
  • Тобто не рекомендується використовувати ці свічки у тому випадку, коли вони можуть спровокувати розвиток або загострення хронічного захворювання.
  • Щодо можливості використання під час вагітності та годування груддю, то цілком можна це робити. Тому що дуже часто у вагітних, з-за високої концентрації прогестинів у крові, спостерігаються запори і тяжкість виведення калових мас з організму. Відповідно такі свічки стануть порятунком для вагітних жінок.
Свічки

Як часто можна використовувати гліцеринову свічку?

Використовувати гліцеринові свічки бажано рано вранці, через 15 хвилин після сніданку. Діють вони досить швидко, максимальна кількість свічок, які варто використовувати за одну добу, становить 1 або 2. Тобто максимальна кількість — це дві свічки, більше використовувати не варто. Якщо навіть після використання такої кількості свічок не вдалося поліпшити стан калових мас і стимулювати дефекацію, рекомендуємо скористатися іншими препаратами, зокрема якимись краплями для проносного ефекту. Цей препарат на постійній основі використовувати не можна.

Якщо у вас дуже часто спостерігається запор, при цьому тріщини прямої кишки, геморой, це не найкращий препарат для того, щоб полегшити дефекацію. Тому що він чинить подразнюючу дію на стінки кишечника. Це свого роду швидка допомога, якщо нічого більш кращого під рукою немає. При частих запорах необхідно вирішувати ситуацію з харчуванням. Необхідно ввести в їжу велику кількість клітковини, а також продуктів, які будуть проносити і стимулювати акт дефекації. Свічки в цьому випадку використовувати небажано.

Запор

Через скільки починає діяти і як довго діє гліцеринова свічка при запорі у дорослих і дітей?

Препарат починає діяти приблизно через 15-30 хвилин після введення. Тобто відразу після сніданку, ви ввели дитині свічку, через 15-30 хвилин малюк повинен сходити в туалет. Досить часто у дітей трапляється, що дефекація не настає протягом 12 годин. У такому випадку другу свічку ставлять повторно ввечері.

Зверніть увагу, що перед введенням в пряму кишку, не рекомендується свічки змащувати якимись додатковими засобами, або маслами. Тому що вони самі створені на масляній основі, добре вводяться, забезпечуючи ковзання і безболісне проникнення. Варто відзначити, що ці свічки ніяк не впливають на всмоктуваність продуктів харчування, а також препаратів, що використовуються перорально. Тому що в основному всі всмоктується в тонкому кишечнику, ще до надходження в товстий.

Зверніть увагу, що в основному свічки добре переносяться і не викликають ніяких побічних ефектів або дискомфорту. У рідкісних випадках можливий свербіж, почервоніння, а також гіперемія. Якщо таке спостерігається, рекомендують ввести в анальний отвір 10-15 мл соняшникової або персикового масла, для того щоб знизити свербіж, а також печіння.

Запор

Можна гліцеринові свічки дітям?

Досить часто свічки призначаються і для дітей. Однак це симптоматичне лікування запорів, і не використовується досить часто. Лікарі педіатри рекомендують використовувати дані свічки не частіше ніж 1 раз на 3 дні.

Особливості застосування у дітей:

  • Якщо у вашої дитини часто трапляється запор, то необхідно комплексно підходити до лікування проблеми, а не усувати симптоми. Справа в тому, що glycerol, який входить до складу гліцеринових свічок, подразнює рецептори кишечника.
  • З часом їхня чутливість може знижуватися, що призведе до того, що кишечник не буде працювати самостійно. Цим лікарським препаратом не можна зловживати. Це свого роду екстрена допомога.
  • Багато батьки починають нервувати, коли після акту дефекації дитина не заспокоюється, а, навпаки, стає ще більш тривожним і плаче. Таке трапляється з дітьми грудного віку. Справа зовсім не в газиках, кишечнику або запорі, а в якихось інших причинах.
Дитячі свічки

Чому не допомагають гліцеринові свічки?

Причини:

  • Для того щоб усунути причину запорів, необхідно давати дитині лактобактерії, а також повністю змінити харчування, і ввести в раціон більше фруктів, овочів, каш, можливо продуктів, які стимулюють дефекацію. Таких як буряк або ж чорнослив, разом з курагою.
  • Багато батьки запитують, чи можна використовувати у дітей гліцеринові свічки, призначені для дорослих? Можна, але тільки необхідно дотримуватися дозування. Справа в тому, що у дорослих свічках міститься більше гліцеролу, а в дитячих його набагато менше. Тому можливо доведеться доросле свічку розділити на 2 або навіть 4 частини, залежно від віку дитини.
Проносні препарати

Гліцеринові свічки препарат екстреної допомоги, що дозволяє усунути хворобливі відчуття в прямій кишці від запору. Але свічки не лікують порушення в роботі кишечника. При частих запорах радимо налагодити харчування і звернутися до лікаря.

ВІДЕО: Гліцеринові свічки