Чому дружина не хоче готувати, прислужувати? Чи повинна дружина готувати, прислужувати чоловікові по Ісламу? Дружина готує напівфабрикати — що робити? Як змусити дружину готувати?

Способи змусити дружину готувати.

У нинішньому суспільстві дуже часто обговорюються проблеми рівноправності між чоловіком і жінкою. У більшості європейських країн жінки зовсім не сидять з дитиною до півтора або трьох років в декреті, а виходять на роботу по досягненні малюком тримісячного віку. У цій статті ми розповімо, зобов'язана дружина готувати і прислужувати чоловікові.

Дружина не хоче готувати: чи повинна дружина прислужувати чоловікові?

Варто зазначити, що дійсно в деяких країнах Європи практично немає декретної відпустки. Однак і рівень життя в цих країнах набагато вища, ніж у нас. Тому будь-яка працююча жінка може дозволити собі найняти няню, яка буде виховувати малюка. На жаль, в нашій країні з нинішніми зарплатами досить складно дозволити собі няню, навіть працюючи на двох роботах.

Особливості:

 • Відповідно у більшості випадків про покоївки або кухаря мови не йде. Тобто мало хто із звичайних жінок може дозволити собі найняти хатню робітницю, навіть заробляючи досить непогані гроші. Вся домашня робота повинна виконуватися членами сім'ї.
 • За замовчуванням у деяких сім'ях вважають, що все, що пов'язано з приготуванням їжі, прибиранням і пранням, повинна виконувати жінка. Дійсно, так було досить довго, починаючи з епохи патріархату. Але тоді жінки не працювали. Їх основною роботою була сім'я, вони сиділи вдома з дітьми, виховували їх, містили будинок у чистоті.
 • Зараз ситуація змінилася, і багато жінки працюють більше, ніж за 8 годин щоденно, відповідно вільного часу не залишається взагалі. У зв'язку з цим чоловіки обурюються, що, прийшовши додому, вони не бачать смачних вечерь, дружина не хоче готувати і їм прислужувати.

Дружина не хоче готувати: причини

На цьому ґрунті в сучасних сім'ях виникає дуже багато суперечок, сварок і розладів. Багато чоловіки звикли, що в сім'ї їх батьків, мама дійсно прислуговувала батькові, готувала їжу, прибирала. Однак мало хто бере до уваги рівень зайнятості та заробітну плату. Зараз дуже багато жінок заробляють нарівні з чоловіками або навіть більше. Відповідно деякі представниці прекрасної статі обурюються і не хочуть виконувати домашню роботу, включаючи готування і прислуговування чоловікові, бо вважають себе абсолютно рівноцінними партнерами у родині.

Кар'єристка

Причини небажання готувати:

 • Жінка каже, що заробляє скільки і чоловік, тому й обов'язки необхідно розподіляти порівну. Жінка, прислужуючи та готуючи їжу, характеризує себе як служницю або обслуговуючий персонал. Багатьох жінок це дійсно ображає, і вони не хочуть витрачати багато свого часу на приготування їжі. Це пов'язано з тим, що зараз багато хто прагне підтримувати своє тіло, фігуру і обличчя у формі.
 • Відповідно витрачають багато часу на тренажерний зал, фітнес, і косметолога. Більшу частину часу жінка витрачає на догляд за собою. На приготування їжі часу практично не залишається. Саме на цьому грунті в сім'ї часто виникають конфлікти. Чоловіки дивляться на цю ситуацію однобоко, так як звикли, що з давніх часів жінка є берегинею домашнього вогнища.
 • Однак зараз жінка працює точно так само, як і чоловік, і заробляє пристойно. Відповідно необхідно обговорювати ці питання, не кричати, не сперечатися, а намагатися вирішити ситуацію мирно. У більшості випадків, якщо жінка любить свого чоловіка, навіть якщо їй не подобається готувати, вона буде це робити і прислужувати своєму партнерові.
 • Якщо дружина не хоче готувати, і при цьому до чоловіка не дуже шанобливо ставиться, то на цьому ґрунті можуть виникати спори. У такому разі спробуйте поділити роботу по дому або призначайте кожен день або тиждень чергового. Однак насправді, багатьох чоловіків така позиція може не влаштовувати, тому що вони звикли бачити іншу модель, де жінка дійсно є домогосподаркою і прислугою для свого чоловіка. 
Дружина з дітьми

Дружина мені не готує — що робити?

Методи налагодити ситуацію:

 • У такому разі рекомендуємо вам домовитися про способи приготування їжі або походи в кафе, ресторан, або замовлення їжі додому. Звичайно, не всі можуть дозволити собі щодня або щовечора приймати їжу в кафе або ресторані, тому іноді необхідно готувати.
 • Інша справа, що на приготування напівфабрикатів, бутербродів витрачається не так багато часу. З цим може впоратися навіть жінка, у якої досить щільний робочий графік, і після роботи вона ходить на фітнес або до косметолога. Поговоріть з дружиною про те, що ви хочете бачити на вечерю, і як часто вона повинна готувати. Справжнім блюзнірством є вимагати від дружини повноцінного вечері, з куркою або котлетами, а також картоплею щодня.
 • На приготування такого вечері, якщо не використовувати напівфабрикати, доведеться витратити близько 1,5-2 годин. Це величезна кількість часу в тому випадку, якщо жінка працює по 8 годин, доглядає за собою і в сім'ї є діти. У такому разі жінка знаходиться у своєрідних рабських умовах, коли після роботи вона приходить на іншу роботу, і займається домашніми справами.
 • У парах, в яких подружжя з трепетом і любов'ю ставляться один до одного, таких питань не виникає. Так як кожному з партнерів буде в радість приготувати для свого коханого сніданок, обід і вечерю. Відповідно подібні питання виникають у сім'ях, де немає любові. Крім того, можна домовитися готувати вечерю по черзі або з використанням напівфабрикатів.  
Приготування бутербродів

Дружина не хоче готувати: чи повинна дружина готувати чоловікові по Ісламу?

Інша справа, якщо це Іслам, жінка найчастіше в таких сім'ях не працює. Її основне завдання — це готувати їжу, доглядати за будинком, і виховувати дітей. У такому випадку дружина зобов'язана прислужувати своєму чоловікові. В обов'язки входить щоденне готування, прибирання і догляд за дітьми. Якщо у чоловіка кілька дружин, то обов'язки діляться між ними порівну, або так, як вважатиме за потрібне.

У таких сім'ях чоловік може покарати дружину за те, що вона відмовляється прислужувати його родичам і друзям. У деяких регіонах можна побої і покарання, також у вигляді позбавлення грошей і забезпечення її дітей. Відповідно в Ісламі немає можливості відмовитися від прислуговування чоловіку, навіть якщо жінка не хоче готувати.

Приготоване тісто

Як змусити дружину готувати?

Варто звернути увагу, що насильно нічого зробити не вийде, особливо в тому випадку, якщо жінка є норовливої і характерною. Тому доведеться діяти більш хитрими і продуманими способами.

Способи змусити готувати:

 • Ідеальним варіантом стане просто запропонувати їй приготувати вечерю разом. Скажіть, що ви допоможете їй почистити овочі, виконати всю найбруднішу роботу. Скажіть, що сьогодні ввечері хочете смачної вечері, і провести його в романтичній обстановці. Натякніть, що хочете продовження вечора, придбаєте шампанське, можливо якісь подарунки. Можливо, після такого романтичного вечора дружина захоче готувати вам набагато частіше. 
 • Вам необхідно приділяти набагато більше уваги своїй сім'ї та допомагати дружині на кухні. Адже дійсно у жінок не десять рук, особливо в тому випадку, якщо є діти і дружина при цьому працює. Відповідно часу катастрофічно не вистачає.
 • Якщо ви хочете, щоб ваша дружина готувала частіше, і взагалі навчилася добре готувати, можете додати до цього певні зусилля. Адже в більшості випадків жінки йдуть працювати з ранку до вечора не з-за того, що дуже сильно хочуть, а через брак грошей. Тому, якщо ви хочете, щоб дружина більше часу приділяла домашнім справам, дозвольте їй працювати менше. Відповідно кому-то доведеться взяти на себе додаткові обов'язки, і заробляти більше грошей. Тобто вам доведеться піти на додаткову роботу. Це допоможе звільнити час для дружини, щоб вона могла приділяти його родині і дітям, а також приготування їжі.
 • Можете записати свою дружину на якісь курси чи подаруєте сертифікат на певну суму грошей, і їх можна буде витратити в якомусь центрі саморозвитку. Дуже часто в наукових центрах або різноманітних освітніх установах, організовують курси, які допоможуть жінці навчитися готувати.
 • Якщо часу на це немає, можете подарувати своїй жінці якусь хорошу кулінарну книгу. Можете стимулювати її у вільний час дивитися ролики на YouTube, так звані кулінарні блоги. Там все дуже детально розписано і показано. Можна швидко навчитися готувати різноманітні страви. Зараз таких блогів величезна кількість, і всі вони пропонують досить гарну, смачну домашню їжу. Можете запропонувати своїй дружині приготувати що-то, як у ролику. Для цього доведеться самостійно заздалегідь подивитися ролик і придбати всі необхідні продукти. Після цього запропонуйте дружині з куплених продуктів приготувати те, що описується в ролику. Можливо, це стане захоплюючим заняттям для вас і дружини у вечірній, вільний час, після роботи. 
 • Кожен раз дякуйте дружину за приготовлену їжу і хваліть її, навіть якщо їжа була зовсім несмачною. Ні в якому разі не можна дорікати, розповідати, що дружина безрука, не вміє готувати, і робить це огидно. Подібні розмови тільки погіршують відносини між подружжям. Згодом це може призвести до розлучення. Тому, для того щоб стимулювати дружину навчитися готувати, необхідно запастися терпінням. Робити це варто по-доброму, і ні в якому разі не дорікати, обзивати або звинувачувати дружину в тому, що вона нічого не вміє.
Чоловік і дружина

Чому дружина не хоче готувати після пологів?

Також варто звернути увагу на поведінку своєї дружини і на причини, за якими вона відмовляється від приготування їжі. Найчастіше жінки знаходять такі відмовки:

 • Я втомилася
 • У мене немає часу
 • Я зайнята з дітьми
 • У мене немає сил

Основною причиною відмови від приготування їжі, є дитина. У такому випадку вимагати від дружини приготування їжі не варто, бажано підтримувати починання і всіляко допомагати по дому. Багато чоловіків в свою чергу розповідають, що працюють по 12 годин, тому приходять додому досить пізно, і у них немає часу на те, щоб допомагати дружині. Однак робота мамою триває не 12, а 24 години на добу. Адже в більшості випадків жінки часто прокидаються і вночі для того, щоб годувати дитину, міняти підгузки і заколисувати малюка.

Дружина не хоче готувати

Дружина не хоче готувати, готує напівфабрикати — що робити?

Тема напівфабрикатів досить болюча, багато чоловіків, які жили з мамою, дійсно розпещені домашньою їжею. Вони просто обожнюють домашні котлети, випічку, і смачні борщі. Однак для приготування такої їжі потрібно дуже багато часу. Відповідно дружина, яка працює по 8 годин щодня, просто не в силах готувати таку їжу. Саме тому багато жінок вирішують питання з придбанням напівфабрикатів.

В такому випадку нічого не зробиш, і дійсно необхідно вибирати, або ви хочете смачну домашню їжу, але при цьому будете змушені заробляти більше, щоб дружина змогла піти з роботи або ж пішла на півставки. Адже при 8-годинному робочому дні у жінки залишається зовсім небагато часу після роботи. Тому витрачати три години на приготування домашніх котлет і борщу немає ніякого бажання і сил.

Приготування їжі

Коли дружина має право не готувати?

В якому випадку від дружини не варто вимагати приготування їжі:

 • Існують ситуації, які не завжди розуміють чоловіки. Незважаючи на зміну життєвого статуту, як і раніше, вимагають від своєї дружини смачних обідів і домашньої їжі. До таких випадків належить народження дитини. Дійсно, з народженням малюка багато в житті матері міняється, тепер практично весь вільний час вона віддає дитині. Дружина не хоче після пологів, не може стежити за собою як раз із-за нестачі вільного часу.
 • Також не варто вимагати від своєї дружини приготування їжі в тому випадку, якщо вона захворіла. Варто переглянути свої вимоги в тому разі, якщо дружина працює більшу частину свого часу і заробляє досить непогано. В такому випадку має сенс найняти домогосподарку або обслуговуючий персонал, якщо є така можливість.
 • Тема небажання готувати їжу для свого чоловіка є досить поширеною. Зараз це пов'язано як раз з великою зайнятістю жінок, так як вони прагнуть реалізувати себе в кар'єрі і заробляти хороші гроші, для нормального існування. У чоловіків бажання не змінюються, вони хочуть смачну їжу, причому домашню. Але при цьому хочуть бачити біля себе красиву, доглянуту жінку, яка відбулася в кар'єрі. Однак таке буває вкрай рідко, найчастіше доводиться вибирати. Тому визначитеся зі своїми пріоритетами і пріоритетами подружжя, перш ніж вимагати смачну і домашню їжу.
Дружина готує

Перш ніж скандалити через відсутність вечері, запропонуйте дружині свою допомогу. Можливо через напружений графік, вона просто не встигає займатися домашніми справами.

ВІДЕО: Чому дружина не готує?