Основні визначні пам'ятки Лондона англійською мовою з перекладом і транскрипцією: список, фото, коротка інформація

Справжній дух британської столиці повною мірою можна відчути, відвідавши найвідоміші її пам'ятки.

Зміст

Виділити основні визначні пам'ятки Лондона не дуже легко, адже тут на кожній вулиці, у кожному будинку, на кожному кроці можна зустріти чудові історичні та культурні пам'ятки міста. Тому, вирушаючи у Лондон, необхідно заздалегідь вирішити, в яких місцях слід обов'язково побувати, які архітектурні і природні пам'ятки, музеї і парки відвідати.

London

Найпростіше взяти в руки туристичний буклет і відправитися гуляти по місту з ним, але тоді багато хто не зазначені в ньому цікаві місця залишаться без уваги. Але якщо до дрібниць продумати майбутнє подорож заздалегідь, шанси побачити Лондон у всіх його проявах значно зростають.

ВАЖЛИВО: З аеропорту Хітроу дістатися до центру міста можна регулярним автобусним рейсом Heathrow Express, поїздом Heathrow Connect або на метро. Вибираючи транспорт, слід знати, що найбільш економною виявиться поїздка на метро, а найдорожчою – на автобусі.

Heathrow Connect

Відео: Туристичний путівник по Лондону

Колесо огляду London Eye

London Eye [ˈlʌndən aɪ] – Колесо огляду «Око Лондона, Лондонське Око». Весь Лондон, як на долоні, подарує цей 135 метровий атракціон, розташований на березі Темзи в районі Ламбет.

Відео: Колесо огляду «Лондонське око»

Покататися у одній з 32 капсульних кабінок колеса можна навіть великою компанією, адже кожна з них здатна розмістити до 25 дорослих осіб. London Eye планували демонтувати в 2005 році. Проте популярність, якою користується колесо, настільки висока, що його не тільки не демонтували, але і внесли в список головних визначних пам'яток міста.

Колесо огляду London Eye

Примітно, що забобонні англійці виключили з нумерації кабінок London Eye «нещасливе» число «13».

ВАЖЛИВО: Тим, чий бюджет обмежений, можна порекомендувати оселитися в одному з цих готелів:

  • The Crestfield Hotel
  • Notting Hill Gate Hotel
  • St Hotel Athans

Всі вони розташовані близько до центру, а вартість проживання не перевищує 100 доларів за ніч.

Не слід поспіхом залишати південний берег Темзи. Під час неквапливою пішої прогулянки від мосту Ватерлоо до галереї Тейт Модерн можна познайомитися з декількома цікавими культурними пам'ятками міста, серед яких театр «Глобус», вежа ОХО і Роял фестивал-хол.

ВАЖЛИВО: Прекрасна панорама Лондона відкриється і перед відвідувачами парку на Прімроуз-хілл (The regent's Park). На його території також розташований великий зоопарк (Zoologіcal Gardens), тому, вдосталь налюбовавшимся чудовими краєвидами міста гостям парку знайдеться чим зайнятися.

The regent's Park

Біг Бен (Big Ben)

Big Ben [bɪɡ ben] – символ Лондона, головний орієнтир у місті. Найбільший з шести дзвонів у Вестмінстерському палаці, зведений в 1858 році. Висота Біг Бена становить 96,3 м. З 2012 року Big Ben перейменований в "Elizabeth Tower", що означає "Башта Єлизавети".

Вежа, яка в минулому служила в'язницею, розташована на парламентській площі. Її годинник визнані самими великими і точними у світі (годинникова стрілка – 2,7 м, хвилинна – 4,3 м). Циферблат годинника прикрашений написом «Domine Salvam fac Reginam nostram Victoriam primam» («Боже, бережи нашу королеву Вікторію I»), а написи на самій вежі вихваляють Бога: «Laus Deo».

ВАЖЛИВО: Заощадити під час подорожі по столиці допоможе Oyster Card, яку можна придбати в касі метро. Пред'являючи карту в міському транспорті, можна отримати знижки на проїзд.

Біг Бен (Big Ben)

Відео: Біг Бен (Big Ben)

Вестмінстерський палац (Palace of Westminster, Westminster Palace)

Westminster Palace [ˌwestˈmɪn.stər ˈpæləs] – унікальне помпезна будівля, що служило резиденцією королів до 1529 року. Саме тут засідає Британський парламент. На екскурсії вартістю €30 докладно розкажуть про політику Великобританії всім бажаючим.

Вестмінстерський палац (Palace of Westminster, Westminster Palace)

Вестмінстерське Абатство (Westminster Abbey)

Вестмінстерське Абатство (Westminster Abbey) [ˌwestˈmɪn.stər ˈæb.i] – величний храм, розташований неподалік від Вестмінстерського палацу (Westminster Palace), традиційне місце коронацій та вінчань монархів.

ВАЖЛИВО: Абсолютно безкоштовно турист може відвідати такі відомі культурні центри Лондона, як Британський музей і Британська бібліотека.

Вестмінстерське Абатство (Westminster Abbey)

Букінгемський палац (Buckingham Palace)

Букінгемський палац (Buckingham Palace) [ˈbʌkɪŋəm ˈpæləs] – резиденція королеви площею понад 77000 м2. Жителі міста і туристи можуть бути впевнені, що королева в палаці, якщо над ним піднятий прапор.

З травня по липень, кожен день, рівно о 11.30 біля Букінгемського палацу відбувається видовищна зміна варти (Changing of the Guard). Ця церемонія – справжнє костюмоване шоу, побачити яке просто зобов'язаний кожен турист. Головними героями цього параду виступають гвардійці, одягнені в парадну форму червоного кольору і подовжені ведмежі шапки (The Foot Guards).

Відео: Changing of the Guard

ВАЖЛИВО: В літній час зміна варти проходить щодня, навесні, взимку і восени – через день. З-за несприятливих погодних умов її можуть скасувати.

Букінгемський палац (Buckingham Palace)

Лондонський Тауер (Tower of London – fortress and former royal residence)

Tower of London [ˈtaʊə(r) əv ˈlʌndən] – історичний центр, один з найстаріших символів країни. Лондонський Тауер пережив на своєму віку багато чого. Був він і в'язницею, і палацом, і монетним двором, і фортецею, і зоопарком.

Центром Тауера називають Білу Вежу – прямокутне тридцатиметровое будова, що нагадує величезний білий куб, який знаходиться в оточенні інших башт, стін та ровів. Такий захист створила Тауеру репутацію неприступною й самої безпечної фортеці Європи.

З 1485 року Тауер охороняють спеціальні стражники Yeoman Warders. Грізний вигляд охоронців – всього лише данина традиціям. Насправді їх робота полягає в проведенні екскурсій для відвідувачів. Не менш цікава робота в Тауері у рейвенсмастера – цей чоловік зобов'язаний наглядати і доглядати за зграєю чорних ворон, які тут живуть.

Лондонський Тауер (Tower of London – fortress and former royal residence)

Музей Мадам Тюссо (Madame Tussauds London)

Madame Tussauds London [mædəm təˈsɔːdz ˈlʌndən] – музей воскових фігур на Мерілебон Роад, працює з 1835 року. Мадам Марія Тюссо створила свою першу воскову статую в 16 років. Колекція її робіт поступово збільшувалася, а виставки користувалися великим успіхом.

Відео: Музей Мадам Тюссо (Madame Tussauds London)

В 1925 році в музеї сталася пожежа, яка знищила безліч цінних екземплярів. З часом вони були відтворені за допомогою унікальної технології, яка досі дозволяє реставрувати воскові фігури.

Музей Мадам Тюссо (Madame Tussauds London)

Трафальгарська площа (Trafalgar Square)

<>Трафальгарська площа (Trafalgar Square) [trəˈfælgər skweə(r)] – центральна площа, розташована на перетині Мелл, Уайтхолл і Стренд. В її центрі незмінним німим стражником підноситься 44 метрова статуя Нельсона, а неподалік розташовані сама знаменита лондонська церква св. Мартіна (St Martin-in-the-Fields) і Лондонська Національна галерея (The National Gallery).
Трафальгарська площа (Trafalgar Square)

Гайд-парк (Hyde Park)

Hyde Park [haɪd pɑːk] — серце Лондона. Саме сюди відправляються жителі міста на свята, щоб весело провести час. Історія парку почалася в 1536 році, коли Генріх VIII придбав ці землі для полювання. Парку присвоїли статус «Королівського», а відкритим для всіх городян він став у 1637 р.

Гайд-парк (Hyde Park)

Тауерський міст (Tower Bridge)

Tower Bridge [ˈtaʊə(r) brɪdʒ] – неодноразово оспівана в піснях і описана в романах пам'ятка Лондона. Розвідний 244-метровий міст був побудований в 1894 році, щоб трохи розвантажити Лондонський міст. Вежі мосту в даний час служать музеєм.
Відчути і назавжди запам'ятати велич і міць цього готичного споруди вдасться кожному, чия нога хоч якось ступить на Тауерський міст.

Тауерський міст (Tower Bridge)

Відео: Тауерський міст (Tower Bridge)

Площа Пікаділлі (Piccadilly Circus)

Piccadilly Circus [ˌpɪkəˈdɪlɪ ˈsɝː-] – сучасне місце яскравих зустрічей, бутиків, фонтанів і ресторанів. Кругла площа була створена в 1819 р, щоб забезпечувати транспортну розв'язку між Пікаділлі, Ріджент і Шафтсбері стритс.

Площа не можна назвати одним з обов'язкових для відвідування місць, але вона заслуговує того, щоб хоч раз побувати тут.

Площа Пікаділлі (Piccadilly Circus)

Звичайно, цей список можна значно збільшити, доповнивши цікавими місцями, музеями, парками і культурними центрами. Кожен турист відкриває для себе свій власний Лондон кожен раз, коли робить нову подорож по місту. Життя і темперамент столиці підійде кожній людині, і зможе захопити таємницями своїх величних багатовікових будівель або сучасними торговими центрами і дискотеками.

Відео: Визначні місця Лондона(Sights of London)