Як зв'язати квітка гачком: 18 схем з поясненням і відео — простий, пишний, об'ємний, загорнутий квітка троянда, братки, лілія

У цій статті мова піде про те, як зв'язати гачком квітка.

Зміст

У наші дні все більшу популярність знаходять в'язані прикраси, в тому числі і квіти. Якщо зв'язати квітка гачком, то сам виріб буде виглядати легким і невагомим, що припаде до смаку багатьом молодим дівчатам і навіть дорослим жінкам. Нерідко такий елемент декору можна побачити на зимових шапках, теплих затишних светрах і навіть на брелоках до ключів або сумочці. При цьому створити таку красу можна своїми руками, про що сьогодні ми і поговоримо в цьому матеріалі.

Як зв'язати квітка гачком: схеми, пояснення

Створення квітки гачком досить проста у виконанні, якщо правильно прочитати схему. В принципі, вона базується на нескладних комбінаціях, повторюваних по черзі. І завжди стартує з кола з повітряних петель. Але все ж починайте з малого, не женіться за складними схемами – в майбутньому це допоможе домогтися неймовірного результату. Також варто відзначити, що таке творіння не займає багато часу в середньому на одну квітку йде близько 10-15 хвилин.

Важливо: В'язати можна з будь-яких ниток — шерсть або альпака, а може бавовна або навіть льон. Але все ж для квітки не варто брати занадто товсту нитку за типом мериносової пряжі. Дуже красиво виглядає ангора і шовк. Причому їх можна поєднувати між собою.

Базовий варіант квітки гачком

Квітка на 6 пелюсток
 • Базових схем насправді дуже багато. Адже початкове число в. п. задасть серцевину, з чого ви і починаєте своє в'язання. І запам'ятайте — чим їх більше, тим ширше буде центрове отвір. Але саме простіше набирати на них вже стовпчики.
 • Тепер самі стовпчики — красивіше виглядає, якщо це початкове кільце з в. п. обв'язати ст. б/н. Таким чином, ви зможете перекрити цей центральний коло. При цьому їх кількість повинна бути в 2-3 рази більше самого кількості в. п. Цим ви вже ставите число пелюсток.
 • Далі йде їх формування. Для цього перший раз робите 3 в. п. для підйому і 3-5 в. п. для з'єднання з наступним стовпчиком (в залежності від схеми і ширини пелюстки), далі 1 ст. з/н і продовжуєте до завершення.
 • Після вывязываете вже самі пелюстки. Але повинно йти плавне формування, тому ст. б/н, полуст. с/н і 3-5 ст. з/н Ми пропонуємо вам відразу кілька варіантів. Щоб ви зрозуміли, що в основу закладено один мотив, просто ось це число в. п. і ст. впливає на кількість і розмір пелюсток і самої серцевини.
Схеми

А ось зверніть увагу на схему, коли йде більший набір при створенні пелюсток. Тобто, схема, що взята за основу, не змінюється. Але з-за великої кількості стовпчиків квітка вийшов більш об'ємним і хвилястим.

Ви можете регулювати ширину пелюсток

Ще одна проста схема, але трохи іншої форми квітки

Квітка з загостреними пелюстками

Спрощена схема квітки гачком

 • Якщо вам потрібна велика кількість невеликих квіточок, то даний швидкий метод підходить саме для цих цілей. Адже в'язання одного елемента займає близько 5 хвилин. Набір з першого прикладу починається з 8 в. п., а з другого — з 6.
 • Також провязываете подвоєною кількістю кільце з ст. б/н. А після відразу ж робите виступи з пелюсток ст. з/н. Друга схема, як видно, дуже проста — підйом і 3 стовпчика.
 • Перша ж схема дасть більш пишні й цупкі листочки. Але, хоча схема і показана без полустолбиков, все ж перед підйомом їх краще використовувати. Тобто, пропустіть перший і останній стовпчик у кожній пелюстці, зробивши заміну. Так буде більш плавний заворот.

На замітку: Як невеликий рада і наочний приклад — красивіше виглядає квітка по будь-якій схемі саме різнокольоровими нитками.

Маленький квітка за спрощеною схемою

Відео: Проста схема квітки гачком

Як просто зв'язати троянду або квітка гачком спіральним методом

Якщо ви вважаєте, що це дуже складний квітка, який можуть створити тільки вправні майстрині, то ми вас порадуємо. Все значно простіше! Потрібно просто вив'язати рулон по схемі, а потім повернути його в трубочку.

Зробити троянду тепер просто
Створення троянди з листям

Формуємо квітка гачком з незвичайною серцевиною: 5 ідей

Варіант 1

 • Якщо ви зверніть увагу на схему, то помітите, що вона не сильно відрізняється від всіх попередніх. Але от немає обв'язки з полустолбиков. Початок роботи з 5 в. п.
 • Після сполучної петлі йде підйом, і відразу ж в'яжіть по 3 ст. з/н в кожну петлю, а між ними робите 2 в. п. І ось тепер обв'язуйте полустолбиками.
 • Пелюстки по даній схемі робляться з ст. з 2 накидами. Тобто, замість одного робите відразу два накиду, які провязываются звичайним методом. Таким чином, вони будуть більш пишними і високими.
 • Ви можете змінити трохи кількість пелюсток і їх розмір. Для цього просто прорахуйте більше початкове число в. п. тобто, на 6 пелюсток потрібно вже і 6 в. п. і т. д. Якщо ви хочете отримати трохи більшого розміру самі пелюстки, тоді другий ряд із ст. з/н провязываете з великим числом в. п між ними. А якщо хвилясті квіти — тоді полустолбики подвійте при в'язанні в 3 ряду.
Цікава серцевина

2 варіація

 • А ось ще один варіант, коли центр квітки виглядає незвично, але робиться дуже просто. Як видно, виділяють цей квітка пишні стовпчики, що в'яжуться з 3 ст. з/н. тобто, ви їх до кінця не довязываете, а залишаєте по одній завершальній протяжці, щоб з'єднати все докупи.
 • Тепер увага — пелюстки зроблені з стовпчиків з 3 накидами. Тобто, нитка намотуєте 3 рази на гачок і провязываете кожен з набросов нитки звичайним стовпчиком. Ви можете зробити їх трохи довше, відштовхуючись від більшого числа накидов.
 • На завершення обв'язуйте весь квітка ст. б/н. В даному варіанті показана робота одним кольором, але не менш цікаво виглядає контрастний варіант з різними квітами.
Блакитний квітка

Варіант 3

 • Якщо ж ви хочете ще більше виділитися, тоді наступна схема точно для вас. Квітка яскраво виглядає ще за рахунок комбінування насичених кольорів — червоного і чорного. В принципі у в'язанні немає нічого складного — якась хитрість у високих стовпчиках, що роблять пелюстки незвичайними.
 • Також формується цікава серцевина, але ви її можете зробити простим методом або ж виконати аналогію вищенаведеним першому варіанту. Від цього краса не зіпсується! А якщо хочете внести блиску, тоді можна пришити намистину або приклеїти блискучий страз, або зробити нашивку з бісеру.
Яскрава композиція

Варіант 4

У цьому прикладі не настільки складна схема, скільки на ефективність всієї композиції впливає пишність самої серцевини. До речі, це той випадок, коли як раз багато чого залежить від правильно обраної нитки. Тому невелика підказка — ангора підійде ідеально, а ось занадто тонка нитка створить менший обсяг.

 • З першого прикладу. Набираємо 6 в. п. і обв'язуємо їх ланцюжок 12 ст. б/н. Тепер з кожної попередньої петлі створюєте довгі пелюстки з 8 в. п. І ось тепер починається вся складність — за цими пелюстками в їх з'єднувальні стовпчики ви ввязываете 2 ст. з/н, 4 полустолбика с/н і 2 ст. з/н Тепер за 3 поруч вже формуєте пелюстки — ст. б/н також за з'єднувальним стовпчиком і 5 в. п. Самі ж пелюстки робите з ст. з/н (для плавного заокруглення початок і кінець пелюстки завжди з полуст.) з поступовим їх подвоєнням у кожному ряду за схемою.
 • Другий же квітка починається з 4 петель, а 8 ст. б/н обв'язуйте повітряну ланцюг. При цьому другий ряд йде з подвоєнням цих простих стовпчиків для підйомів. Цей метод сформований на великій кількості невеликих повітряних ланцюжків з в. п. тобто, ви робите 16 ланцюгів з 5 в. п. в 3 ряду. В 4 ряду збільшуєте знову ж стовпчиками б/н кількість петель до 32, від куди в 5 ряду знову йдуть повітряні ланцюжки з 5 в. п. У 6 ж ряду передбачається скорочення петель до 16. Після вывязываете пелюстки за схемою з різкого збільшення петель до їх плавного звуження.
Квіти з ангори

Відео: Очманілий квітка з реалістичною серцевиною, прикрашений бісером

Об'ємний квітка гачком

Він не менш простий у виконанні і в'яжеться за такою ж схемою, як і його проста версія. Єдине — це кількість шарів. За їх рахунок у вас і виходить реалістичний квітка. Головне варто зрозуміти послідовність — у кожному наступному ряду число пелюсткових стовпчиків з/н щоразу збільшується на два, як і в. п. при формуванні пелюстки. І не забувайте завжди починати і закінчувати пелюстка з полустолбиков.

Схема об'ємного квітки
Ви можете створювати різне число ярусів і прикрашати на свій розсуд

А ось ще один варіант симпатичного квітки в об'ємному мотив.

Схема

Відео: Об'ємний квітка гачком з піками

Неймовірно красивий квітка гачком з заворотом

 • Робите ковзну петлю. Тобто, ви не провязываете в. п., а просто з'єднуєте нитку в кільце, загорнувши її. Далі 2 в. п. для підйому і вывязываете 10 ст. з/н. А ось тепер за край нитки стягуєте в замкнуте кільце ці стовпчики. Як варіант — набираєте 10 в. п. і відразу ж їх обв'язуйте ст. з/н. Не забудьте з'єднати між собою стовпці.
 • Тепер набираєте 15 в. п. у кожну попередню петлю. З'єднуєте їх полустолбиками. У вас в результаті вийде дуже густа ромашка.
Вкрай просте виконання
 • Обв'язуйте повітряну ланцюжок з в. п. десятьма стовпчиками б/н. Посередині нашого пелюстки створюєте невеликий отвір для загину з 2 в. п. і ще 10 ст. б/н. Проробляєте з кожним отвором. Зверніть увагу, що заворот пелюсток вже почне формуватися на цьому етапі за рахунок їх кількості та щільності. З'єднуєте простим стовпчиком.
 • Обв'язуйте ряди 10 ст. з/н, з'єднуєте вже 3 в. п., які вводите в перший стовпчик попереднього ряду. Довязываете кожна пелюстка, з'єднуючи їх з'єднувальним стовпчиком. Зверніть увагу — в першому пелюстці спочатку у вас вийде 9 петель за рахунок того, що буде підйом з 3 в. п.
 • Ось і красивий квітка з незвичайним заворотом готовий! При бажанні ви можете обв'язати його більш тонкою ниткою іншого кольору. Або ж замінити ст. з/н простими стовпчиками б/н.
Неймовірна краса

Відео: Незвичайний квітка гачком

В'яжемо братки гачком

Набираєте 6 в. п. і обв'язуйте повітряну ланцюг 12 ст. б/н. Змінюєте нитку і створюєте 6 в. п., зміцнюючи їх через 1 петлю попереднього ряду — всього 3 з'єднання. Тепер вже ці ланцюги провязываете ст. б/н. І ось тепер формуєте 2 вушка з 15 стовпчиків зн: 3 полустолбика для формування плавного підйому, 3 ст з/н, 3 ст. з 2 накидами, знову 3 ст. з/н і 3 полуст.

Продовжуєте в'язати ряд, як би проходячи поверх двох вушок. Знову ставите основу вже 3 вушках, з такою ж кількістю петель — 15. Але ось використовуєте 3 ст. б/н, а після йдуть ст. з/н, завершуєте також простими стовпчиками. Тепер переходите до іншої нитки. Робите 3 в. п. для підйому і всі вушка робите з довгих стовпчиків з 2 накидами. Братки готові! Головне — не забувайте чергувати різні кольори нитки.

Приклад в'язання
Ще одна схема

Робимо квітка лілії гачком

Є кілька схем в'язання лілії. Тому і пропонуємо 2 варіанти з різною основою в'язання. Перший приклад — це рух по колу, відходячи від центру до краях кожної пелюстки. А в другому випадку — кожен пелюстка провязывается окремо поздовжнім чином, переходячи до наступного по колу.

Формування від центру
Схема 2

Відео: Як зробити пишний квітка гачком?