Як і чим можна вирівняти дерев'яний і бетонну підлогу під лінолеум і ламінат в квартирі, будинку: матеріали, способи. Як можна вирівняти дерев'яний і бетонну підлогу в квартирі, будинку стяжкою, без стяжки, з допомогою ОСБ плит, наливна суміші, дерев'яних

Способи вирівняти підлогу.

Зміст

Багато сучасні покриття для підлоги вимагають ідеально рівній поверхні вирівнювання. Тому можуть знадобитися спеціальні маніпуляції, які дозволять вирівняти підлогу. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші способи вирівнювання.

Чим можна вирівняти дерев'яний і бетонна підлога під ламінат або лінолеум: матеріали

Матеріали для вирівнювання підлоги під лінолеум і ламінат:

 • Стяжка
 • Наливні підлоги
 • Вирівнювання лагами
 • ДСП або OSB
Полімерні наливні підлоги

Як вирівняти бетонні і дерев'яні підлоги під лінолеум і ламінат наливними сумішами?

Наливні підлоги використовуються для вирівнювання бетонних і дерев'яних підлог в тому випадку, якщо перепади між найнижчою і найвищою точкою складають не більше 3 см, тобто підлогу досить-таки рівний.

Інструкція:

 • Добре очистити підлогу від сміття і пропилососити.
 • Необхідно прогрунтувати поверхню підлоги, тобто зайнятися зароблянням швів, тріщин, а також глибоких виїмок. Це необхідно зробити за допомогою шпаклівки. Далі укладається шар гідроізоляції з демпферною стрічки, який буде перешкоджати витіканню суміші і її проходженню до сусідів. Необхідно закріпити гідроізоляцію.
 • Після цього готують спеціальну суміш. Для цього змішують воду з порошковим речовиною для наливних підлог, яке містить спеціальні присадки-пластифікатори, надають підлозі певну міцність і еластичність. Це перешкоджає виникненню тріщин.
 • Після того як розчин буде приготовано, його виливають на підлогу. Розчин необхідно рівномірно розподілити на поверхні, а далі він сам більш рівно розтечеться. Найкраще розрівнювати підлога за допомогою голчастого валика, бо він сприяє видалення бульбашок. Далі, необхідно протягом декількох днів дати висохнути підлозі.
 • На самому початку бажано не відкривати вікна і не провітрювати, для того щоб не було ніяких повітряних коливань, які можуть вплинути на рівень розташування наливної підлоги.
 • Щоб перевірити, висох підлогу, покладіть на нього на ніч целофановий пакет. Якщо під пакетом буде сире пляма, значить нехай ще підсохне.
 • Зазвичай на такий підлогу укладають ламінат або лінолеум.
 • Використовується таке вирівнювання в тому випадку, якщо не потрібно робити ніяких додаткових комунікацій під підлогою.
Наливні підлоги

Як можна вирівняти підлогу в будинку або квартирі без стяжки: вирівнювання дерев'яними лагами і листами ДСП

Ще одним хорошим варіантом вирівняти дерев'яний або бетонну підлогу, є використання дерев'яних лаг. Спосіб підійде в тому випадку, якщо ви живете в приватному будинку або на першому поверсі. Справа в тому, що між лагами утворюється простір, який можна заповнити теплоізоляційним матеріалом. Завдяки цьому квартира або будинок буде досить теплим. Майте на увазі, що подібного роду підлога піднімається на кілька сантиметрів, тому може змінитися рівень балконних дверей, а також батареї. У деяких випадках необхідно переважувати батарею, бо лаги можуть в неї впиратися.

Особливості вирівнювання:

 • Лаги розташовуються на відстані 30 см один від одного. Виконується своєрідна решетування, простір заповнюється якимось теплоізоляційним матеріалом
 • Зазвичай використовується пінопласт або мінеральна вата. Далі, прибивають листи ДСП, які допомагають вирівняти простір
 • Коли всі роботи будуть виконані, можна приступати до фінішного, завершального етапу. Тобто покриття лінолеумом або ламінатом
Вирівнювання підлоги лагами і ДСП

Як можна вирівняти підлогу в будинку або квартирі під ламінат або лінолеум стяжкою?

Одним з непоганих варіантів вирівнювання підлоги є використання стяжки. Це класичний цементний розчин.

Інструкція:

 • До початку робіт готується поверхню, для того щоб стяжка добре злиплася з поверхнею. Для цього необхідно закрити тріщини, сильні западини, а також виїмки, і прогрунтувати поверхню, попередньо очистивши від усіх забруднень.
 • Після цього готується суміш для стяжки. Вона використовується в тому випадку, якщо перепад в кімнаті по висоті не більше 10 див. В іншому випадку вага стяжки дуже великою, що може стати причиною порушення цілісності перекриття.
 • Взагалі стяжку рекомендується робити лише в тому випадку, якщо перекриття бетонні, без використання дранки і дерева. В інших випадках варто вибрати інші способи для вирівнювання підлоги.
 • Після того, як ви підготуєте поверхню, встановлюються маяки, для того щоб визначитися з рівнем і згладити кривизну покриття. Далі, вам необхідно викласти підготовлену суміш і розрівнювати її за допомогою спеціального пристрою.
 • Викладати стяжку потрібно невеликими порціями, для того щоб вона рівномірно покрила поверхню. Перший час намагайтеся не відкривати вікна і не допускати появи протягу. Бо як він провокує появу тріщин в стяжці, руйнування покриття.
 • Зверніть увагу, що для повного висихання стяжки знадобиться кілька тижнів. Краще здійснювати в тому випадку, якщо в кімнаті ніхто не живе, і вона фактично не житлова. Цей спосіб є досить трудомістким і складним.

ВІДЕО: Стяжка підлоги своїми руками

Як вирівняти підлогу в квартирі, будинку під лінолеум або ламінат ОСБ плитами?

Якщо у вас є невеликі нерівності, необхідно їх згладити, то одним з хороших варіантів є застосування ОСБ. Це звичайні деревні плити, які встановлюються на підготовлену решетування, і зверху покриваються фінішним покриттям. Це може бути лінолеум, ламінат або ковролін.

Інструкція:

 • Для того щоб вирівняти підлогу за допомогою дерев'яних плит, необхідно визначитися з рівнем перепаду висоти і вивести маяк. Тобто найвищі точки. Вони повинні враховувати і товщину самого покриття, тобто в цій точці необхідно, щоб покриття було до зазначеної висоти.
 • Це зробить роботу набагато простіше і дозволить орієнтуватися, яким чином, в якому місці необхідно робити більш високою або навпаки, знизити. Якщо є істотні перепади висоти, для вирівнювання використовуються дерев'яні кілочки, які підкладаються під існуючу обрешітку. Це допомагає дещо вирівняти підлоги, усунути кривизну.
 • Листи ОСБ необхідно викладати в шаховому порядку, ретельно закладаючи шви. Ні в якому разі не допускається укладання один за іншим, тому що це буде сприяти значного зсуву дощок в області швів, що негативно позначиться на експлуатації самого лінолеуму і фінішного покриття.
 • Після того, як дошки будуть встановлені, здійснюється шліфування в місці стиків. Для цього часто використовується болгарка зі шліфувальними кругами.
 • Якщо підлога рівна, допускається не робити ніякої обрешітки. Просто підкласти в місцях, де не вистачає висоти, невеликі кілочки. Найчастіше для вирівнювання дерев'яних підлог з невеликими сколами і поглибленнями, на які необхідно укладати фінішне покриття, використовують ОСБ.
 • Якщо підлога досить рівна, приховати незначні нерівності можна прикріпивши ОСБ. У такому разі рівень висоти підлоги підніметься на пару сантиметрів. Крім того, така підлога може стати основою для укладання ламінату. Поверх листів ОСБ відмінно лягає теплоізоляційний матеріал в рулонах, який зазвичай укладається під ламінат.

Таке вирівнювання досить просте і менш копітка. Дозволяє прикріпити листи ОСБ до старої дерев'яної підлоги, використовуючи саморізи. Використовується технологія укладання в шаховому порядку. При цьому шви зачищають з використанням болгарки зі шліфувальними кругами.

ВІДЕО: Вирівнювання підлоги під ламінат своїми руками ОСБ

Для того щоб вибрати правильний спосіб вирівнюючи, радимо звернутися до фахівця, який порадить найбільш прийнятний варіант, в залежності від кривизни підлоги і фінішного матеріалу. Адже для того, щоб укласти ковролін, можливо буде потрібно використання теплоізоляційних матеріалів або навіть установка теплої підлоги. Особливо це актуально в умовах дитячих кімнат.

ВІДЕО: Наливні підлоги