Як зволожити повітря в кімнаті без зволожувача? Способи зволоження повітря в кімнаті немовляти взимку: опис. Як зробити підвісну зволожувач для батареї своїми руками?

Способи зволоження повітря без зволожувача. Інструкція по виготовленню зволожувача своїми руками.

Сухе повітря в кімнаті може призводити до маси негативних наслідків. Особливо це важливо для дітей віком до 1 року. Адже у немовлят тільки формується носоглотка, а також дихальні шляхи, тому сухе повітря може стати причиною розвитку серйозних захворювань, а також алергічної реакції. У цій статті ми розповімо, якими способами можна зволожити повітря в кімнаті без використання спеціальних дорогих засобів і зволожувачів.

Навіщо зволожувати повітря в квартирі?

Зверніть увагу, що всі саморобні зволожувачі та заходи, наведені в цій статті, є лише тимчасовим рішенням. Ідеальним варіантом стане придбання зволожувача повітря, який буде постійно продукувати пар і зволожувати кімнату. На самому початку необхідно придбати гігрометр, який показує температуру, а також вологість у кімнаті.

Особливо це важливо, якщо у вас є діти віком до 1 року, а також малюки дошкільного віку, які відвідують дитячий сад і часто хворіють респіраторними захворюваннями. Вологе повітря в кімнаті допомагає швидше і легше переносити ГРВІ, а також простудні захворювання, тому здатний зволожувати носоглотку і полегшувати дихання.

Зволоження повітря

Причини по яким потрібно зволожувати повітря в кімнаті:

 • Сухе повітря викликає першіння, а також дискомфорт у ділянці носоглотки. Можуть виникати проблеми і у людей, які регулярно користуються контактними лінзами. Через нестачу вологи в кімнаті, слизова оболонка ока може пересихати, що викликає свербіж, печіння, а також алергічні реакції.
 • Повітря з низькою вологістю небезпечний для дітей, а також астматиків та алергіків.
 • У сухому приміщенні більшу кількість алергенів, витає пил, який легко потрапляє в дихальні шляхи. Недолік вологості в кімнаті провокує головні болі, втому, а також алергічні реакції. Волосся при цьому стає тьмяним, неживими, а також ламкими.
 • Крім того, сухе повітря негативно позначається не тільки на здоров'я людини, але ще й на стані кімнатних рослин. Вони швидко висихають і за ними потрібно доглядати, регулярно обприскувати з розпилювача.

Пам'ятайте, що підвищена вологість також шкідлива, як і сухе повітря. Бо провокує зростання грибка, цвілі в квартирі. Може стати причиною розвитку астми та алергії, захворювань дихальної системи. Тому дотримуйтеся золотої середини і контролюйте вологість в кімнаті за допомогою гігрометрів.

Зволожити повітря в кімнаті

Як зволожити повітря в кімнаті взимку?

Звичайно, найпростішим, але найбільш дорогим способом зволожити повітря в кімнаті, є придбання зволожувача. Зараз на ринку представлена величезна кількість моделей. В основному це ультразвуковий зволожувач, оснащений спеціальним пристроєм, в якому ультразвук перетворює воду в холодний пар. Але коштують такі апарати не дуже дешево. Тому, якщо в сімейному бюджеті поки немає зайвих грошей, можете обійтися підручними засобами.

Способи зволожити повітря в кімнаті новонародженого:

 • Сушка білизни на батареї. Після прання навіть у супер сучасної пральній машині, білизна залишається злегка вологим. Його необхідно розташувати на боковинах ліжка, стільців або ж на радіаторі опалення. По мірі висихання волога буде попадати в повітря в кімнаті. Таким чином кількість вологи в приміщенні збільшиться втричі.
 • Регулярне провітрювання кімнати. Ефективно в тому випадку, якщо на вулиці висока вологість, йде дощ. Найбільш відповідний варіант у зимовий час, коли вологість повітря висока. Необхідно по 5-10 хвилин в день провітрювати приміщення. Це бажано робити тричі на добу. Пам'ятайте, якщо у вас в будинку є маленькі діти, краще всього проводити провітрювання рано вранці, після пробудження дитини, і безпосередньо перед сном. Це допоможе швидше заснути малюкові, знизить температуру в приміщенні, якщо дуже жарко. Допоможе міцніше і краще спати.
 • Розвішування мокрих рушників. Якщо у вас немає необхідності прати кожен день, немає такої великої кількості білизни, що можете змочувати рушники у воді і вивішувати їх на радіатори або батареї. Рушник необхідно віджимати до тих пір, поки з нього не перестане текти вода. Щоб краплі не попадали на підлогу, і не накопичувалися під батареями.
 • Кімнатні рослини, а також облаштування оранжереї. Вам необхідно на підвіконнях і по всій площі кімнати поставити горщики з квітами. Вода, якою ви будете поливати, регулярно випаровується з поверхні грунту. Тим самим зволожується повітря в кімнаті. Обприскування рослин також буде позитивно позначатися на мікроклімат всередині приміщення.
 • Облаштування фонтанчиків, а також утримання акваріумів. Необхідно щоб в кімнаті стояв акваріум, саморобний або покупної фонтанчик з водою. Ємності з великою площею, які набирається вода, відмінно віддають вологу в навколишнє середовище. Також це допоможе поліпшити стан рослин в кімнаті.
 • Тазик з водою. Необхідно знайти деко або ємність, яка має досить великий отвір, великий діаметр. Тобто необхідно, щоб поверхня, з якої вода випаровується, була великої площі. Розставляються ємності біля радіаторів опалення, на тумбочках, шафах або під ліжком.
 • Зволожити повітря в кімнаті можна за допомогою вологого прибирання. Рекомендуємо вранці і ввечері проводити вологе прибирання. Таким чином ви зможете змити всю пил, що буде дуже корисно в тому випадку, якщо в сім'ї є діти, алергіки, а також люди, що страждають хронічним ринітом. У них пересихає слизова оболонка носоглотки і носа.
Зволожити повітря в кімнаті

Як зробити зволожувач своїми руками: відео

Це простий пристрій, який можна виготовити з парогенератора. Детальніше в відео.

ВІДЕО: Електричний зволожувач своїми руками

Як зволожити повітря в кімнаті без зволожувача?

Також зволожити повітря в кімнаті можна за допомогою саморобного зволожувача. Це не електричний пристрій, а досить цікава конструкція.

Інструкція:

 • Вам знадобиться дволітрова пластикова пляшка. За допомогою скотча необхідно виготовити дві ручки. З їх допомогою зволожувач буде кріпитися до батареї. Краще всього вішати цей зволожувач на вузьку трубу, яка веде до радіатора опалення. Далі, в центрі, необхідно вирізати прямокутний отвір.
 • Заповніть пляшку до половини водою. Візьміть бинт або широку бавовняну тканину, розрізану на смужки. Змочіть її в воді, обмотайте батарею. Середню частину цього відрізка занурте у воду. Таким чином тканину, яка лежить на батареї, буде постійно зволожуватися, а висока температура радіатора дозволить їй випаровуватися.
 • Буде постійно підвищуватися вологість повітря в кімнаті. Дуже простий, дешевий спосіб, який дозволить підняти вологість у кімнаті.
Зволожувач своїми руками

Пам'ятайте, оптимальним варіантом вологості є 40 — 60%. Визначається за допомогою гігрометра. Якщо ж у вас його немає, визначити, наскільки сухе повітря в кімнаті, можна за допомогою дуже простого експерименту.

Визначення вологості в кімнаті без гігрометра:

 • Наповніть гранований склянку водою і поставте в холодильник на кілька годин. Ставте на верхню полицю, необхідно, щоб вода охолола до температури 3-5 градусів.
 • Візьміть склянку і поставте в кімнаті. Необхідно щоб він не стояв біля радіаторів, батарей, а де-небудь на столі або подалі від джерел тепла. Слідкуйте за станом склянки. Якщо з'явилися крапельки і протягом 10 хвилин висохли, вологість невисока, її необхідно підвищувати. Повітря в кімнаті дуже сухий.
 • Якщо на склянці крапельки не зникають протягом тривалого часу, вологість в кімнаті достатня і зволожувати її додатково немає потреби.
 • Якщо ж на склянці з'явилися патьоки, а біля нього утворилася калюжка з краплями, які стекли з скла, вологість в кімнаті висока. Необхідно вжити заходів для того, щоб зменшити вологість у кімнаті.
Зволожити повітря в кімнаті

Навісний зволожувач для батареї своїми руками

Збільшити вологість в кімнаті можна за допомогою навісних зволожувачів. Зараз є в продажу спеціальні ємності, які виконуються в різних дизайнах. Нагадують собою невеликі керамічні ємності з отворами, які кріпляться до радіаторів опалення за допомогою гачків. Якщо у вас немає бажання купувати подібні вироби, що можете виготовити їх самостійно.

Інструкція:

 • Підійде стара ваза з прямокутним перетином або однією рівною стороною, яка буде відмінно прилягати до батареї. Вам необхідно на задній стінці зробити отвори за допомогою дриля.
 • За допомогою товстого дроту зробіть гачок. Далі, одну частину гачка приєднуємо до ємності, а другу безпосередньо до батареї. Якщо площа отвору невелика, можна розвісити на батареї кілька таких ємностей.
 • Пам'ятайте, чим більше площа перетину отвору, тим швидше випаровується вода, і менше таких зволожувачів необхідно для того, щоб підвищити вологість у кімнаті.
Водоспад для зволоження

Як бачите, збільшити вологість навіть без допомоги зволожувача досить просто. Необхідно проявити свою фантазію та креативність, а також скористатися нашими порадами. Можна виготовити як електричний, так і більш простий зволожувач власними руками.

ВІДЕО: Зволожувач своїми руками