Тюльпани відцвіли: коли викопувати цибулини після цвітіння? Потрібно викопувати тюльпани кожен рік? Потрібно викопувати цибулини тюльпанів на зиму?

Причини викопування цибулин тюльпанів. Оптимальний час для викопування і висаджування їх назад.

Краса літніх присадибних ділянок — заслуга дбайливих господарів, які уважно відносяться до характеру і особливостям рослин. Останнім часто потрібно періодична зміна місця зростання. Це благотворно позначається на здоров'я рослин, красу їх у період цвітіння, збереження виду і кольору.

Цікаво, що не всі рослини слід викопувати на зиму. Є такі, що краще себе почувають після річної просушування. Наприклад, цибулини тюльпанів. Їм не особливо подобаються вологість ґрунту, так і шкідників у них багато. Не тільки хвороботворних, але і фізично знищують їх цибулини.

Навіщо викопувати цибулини тюльпанів?

людина викопує цибулини тюльпанів для зберігання

Основна причина — це збереження виду квітів, їх краси і здоров'я.

Інші важливі моменти:

 • Розмноження.
  Оскільки основний спосіб отримання нових рослин — це вегетація цибулинами, то садівники збирають їх з наступним дорощування протягом 1-2 років.
 • Запобігання хвороб.
  У жарку пору року в грунті присутній максимальна кількість шкідників, патогенної флори. Додають проблем зливи і підвищена вологість грунту.
 • Відбір кращих цибулин.
  Коли ви руками перебираєте викопані цибулини, то бачите уражені екземпляри і выбраковываете їх.
 • Контроль глибини розташування кореня.
  У цибулин тюльпанів є властивість — поступово заглиблюватися в грунт. Це загрожує запізненням цвітіння, витончення стебла, подрібненням самого квітки і зниженням його сил. Іншими словами тюльпани будуть вироджуватися.
 • Зміна місця.
  Якщо ви плануєте будівельні роботи або перепланування ділянки, обов'язково викопайте тюльпани. Тоді на зиму ви знайдете для них найкраще місце для цвітіння в наступному році.

Тюльпани відцвіли: коли, в якому місяці викопувати цибулини після цвітіння?

викопані тюльпани після того, як відцвіли

Професіонали в галузі селекції тюльпанів викопують їх бульби відразу після в'янення квітконосів. Тобто в кінці травня — початку червня.

Власники земельних ділянок, які самостійно займаються ландшафтним дизайном, залишають цибулини до кінця червня — початку липня.

Коли викопувати тюльпани влітку для пересадки і знову садити?

готові до зберігання цибулини тюльпанів

Кращий час для викопування — наявність пожовтілих листків. Однак не чекайте повного відмирання, інакше знайти цибулини рослин потім буде важко.

Враховуйте кліматичні умови місцевості, в якій живете. Для одних доречно викопування в червні, для інших — наприкінці липня.

Знову відправляйте в грунт просушені цибулини тюльпанів восени. Ідеальний варіант — в перші заморозки на ґрунті. Хоча багато квітникарі вважають за краще це робити:

 • на перший шкільний дзвінок
 • у період посадки часнику на зиму

Враховуючи кліматичні умови місцевості, допускається посадка бульб тюльпанів навіть у листопаді.

Потрібно викопувати тюльпани кожен рік, на зиму?

клумба тюльпанів, відро і лопата для викопування їх цибулин після цвітіння

Щоб зберегти рідкісні сортові примірники, їх красу, колір і здоровий вигляд, викопуйте цибулини кожен рік.

Для поширених представників тюльпанів, виведених ще в минулому столітті, допускається відсутність подібних робіт протягом 3-5 років і довше.

На зиму тюльпани не викопують. Навпаки, їх висаджують з першими заморозками для зимівлі в грунті.

Як часто треба викопувати цибулини тюльпанів?

чоловік у руках тримає жменю цибулин тюльпанів

Не частіше разу в рік для рідкісних унікальних видів, через 2-3 роки для більш стійких сортів, раз в 4-6 років для найпоширеніших представників.

Коли викопувати тюльпани на зберігання?

Є 2 варіанти відповіді:

 • відразу після цвітіння
 • після появи жовтизни на листках

Якщо ви займаєтеся розведенням квітів у промисловому масштабі, то для вас прийнятний тільки перший варіант. В інших випадках поспіх з викопуванням недоречна. Можна почекати близько місяця перед викопуванням.

Чи можна не викопувати цибулини тюльпанів?

Можна, якщо у вас ростуть звичайні види або напівдикі представники. А також ви готові до того, що з часом вони перетворяться в бур'яни, з якими украй важко впоратися в квітнику.

Отже, ми розглянули причини викопування тюльпанів, періодичність подібних робіт, а також найкращий час для їх висадки назад. Бережіть своїх улюбленців, особливо їх рідкісні сорти! Доглядайте за тюльпанами правильно!

Відео: Коли і як викопувати тюльпани?