Топ-10 кращих поз для фото: поради, фото

Всі ми хочемо виглядати молодо, струнко і красиво не тільки в житті, але і на фото. Давайте розглянемо як же правильно стати, сісти, лягти перед камерою.

Як подати себе в найбільш вигідному світлі, як підібрати вдалий ракурс, що робити, якщо зйомка виходить нецікавою, нудною, без образу і настрою – ці та інші питання часто виникають перед фотографами і їх моделями. Але не поспішайте впадати у відчай, адже для такого випадку завжди можна підібрати кілька поз, які стануть своєрідними «паличками-выручалочками».

Яку саме зі своїх характерних особливостей хоче підкреслити дівчина, про що вона хоче розповісти допомогою знімка? Саме відповівши на ці питання, можна відібрати кращі пози для фото.

Кращі пози для фото: топ-10

Від пози в кадрі залежить дуже багато, і чим вона ретельно продумана, тим більш якісним і вдалим вийде знімок.

А щоб так і вийшло, фотографа та його моделі слід попередньо перепробувати кілька жестів, рухів, положень (чим більше, тим краще). Особливо, якщо передбачається втілення якогось конкретного образу.

Давайте розглянемо десятку кращих поз для фото:

 1. Погляд впівоберта з-за плеча. Досить поширена портретна поза, але, змінюючи ракурси, напрям погляду, вираз обличчя, можна домогтися нестандартних результатів.

  З-за плеча
 2. Звернемо увагу на те, як і де розташовані руки моделі. Про них не можна забувати, оскільки від цього багато в чому залежить характер знімка. Саме руками можна привнести в фотографію додаткову ніжність і красу, якщо по-різному розташовувати руки біля обличчя. Тільки слід уважно стежити за тим, щоб у кадрі не було долонь, звернених прямо в нього, і тилу кистей. Не потрібно напружувати ні долоні, ні пензля – тоді знімок вийде природним.

  Руки біля обличчя
 3. Також досить популярна, але завжди виграшна позиція: сидячи на підлозі або на землі. Ноги зігнуті в колінах: одна – притиснута до грудей, друга – на горизонтальній поверхні. Дивитися в такому положенні краще всього прямо в об'єктив камери. Щоб вловити кращу позу для фото, варто зробити кілька знімків під різними кутами.

  Сидячи
 4. Сидяче положення – це величезний простір для експериментів. Такі знімки можна робити в будь-якому інтер'єрі: домашньому, студійному, природному. В залежності від навколишнього антуражу і використовуваних предметів можна зробити відразу кілька тематичних циклів: з книгою, чашкою, іграшкою і т. д.

  З предметом
 5. Ще одна виграшна поза – обігрування піднятих рук. Стрункі дівчата часто використовують її, щоб підкреслити жіночні лінії вигинів. Варіантів положень тіла може бути безліч, оскільки можна урізноманітнити позиції вигнутого тіла різним положенням рук, вигини стегон, поворотами та нахилами голови.

  Підіймаємо руки
 6. Не найпростіша поза, але також одна з кращих поз для фото. Найскладніше в ній – правильно розташувати ноги, обов'язково подовжені високим каблуком або такою ж високою платформою. Не виключено, що потрібна тривала підготовка для правильного положення тіла і ніг.

  Присівши
 7. Одна з складових жіночої принади – гарне волосся. Їх обов'язково потрібно підкреслити із найбільш вигідної сторони. Для цього підходить зйомка в процесі руху. Швидкий поворот голови розвине волосся навколо голови, і завдання фотографа – досягти потрібної витримки, за допомогою якої вдасться продемонструвати красу волосся в русі.

  Гра з волоссям
 8. Дуже сексуальна, але в той же час підступна поза, вимагає високої майстерності фотографа. Тут повинні грати в кращому ракурсі абсолютно всі частини тіла, адже вдалий вираз обличчя не зможе відвернути увагу від не дуже естетичної шкірної складки. Тому автор знімка має бути уважним до самих найдрібніших деталей.

  Лежачи
 9. Універсальна гармонійна і поза – руки на талії. Нагадуємо, природні і не напружені! Таким чином можна виконати поясний портрет, також вдало виглядає в такому положенні портрет на весь зріст. Розширює можливості те, що робити такі знімки можна тематичними, використовуючи будь-який інтер'єр.

  Універсал
 10. Кращі пози для фото – ті, де дівчина може підкреслити свою стрункість і граціозність, і цей варіант є саме таким. До того ж він має безліч інтерпретацій, адже найменший вигин руки або ноги, нахил або поворот здатний піднести сюрприз, що дає можливість вибору найбільш вдалої позиції.
Поза для фото

Відео: Позування професійних моделей