Скандинавська норка: як відрізнити від інших видів норки? Як дізнатися — скандинавська це норка: відмітні ознаки. Як відрізнити скандинавську норку від китайського хутра, підробки: поради

В даній темі ми поговоримо про скандинавської нірці і її відмінних аспектах.

Зміст

Скандинавська норка у світовому виробництві натурального хутра знаходиться на лідируючих позиціях. Хоча, по суті, вона походить від американської породи, привезеної коли-то з Америки в Фінляндію. Просто в новій місцевості більш сприятливі кліматичні умови дозволили забезпечити повноцінне розведення цього хутрового звіра і організувати виробництво хутра. Але саме відмінності в розташуванні поставили відмінні та характерні риси хутра скандинавської норки, про що ми сьогодні і поговоримо в цьому матеріалі.

Чому скандинавська норка вважається кращою: як відрізнити виріб з неї від інших видів хутра?

Секрет простий – суворий скандинавський клімат сприятливо позначається на розведення норок. Їх хутро в порівнянні з американським представником володіє більш густий подпушкой і більш щільним остьовим волосом. А це, відповідно, зробило скандинавський хутро більш вологостійким.

Тому вироби з нього служать значно довше. Крім того, вони приємні на дотик і дуже естетично виглядають, а ціна значно нижча американських пропозицій. Тому скандинавські норкові шуби так полюбилися тим, хто цінує якість і красу. А це охоплює близько 80% усіх продажів.

У скандинавських країнах щорічно проводяться найбільші аукціони з продажу хутра, незмінно привертають покупців хутра з різних країн світу. На цих аукціонах всі хутра проходять кваліфіковану експертизу та маркування у відповідності з якістю.

Скандинавська норка прикрашає будь-яку дівчину!

Типи скандинавської норки

 • Перший сорт – цій якості відповідає більша частина хутра у світі.
 • Більш високоякісної вважається норка SAGA Mink – до цього сорту відноситься не більше 10% всієї хутра.
 • Саме найвища якість – це SAGA Royal Mink. Це ідеальні у своїй якості шкурки незвичайних і рідкісних забарвлень («кориця, «зоряний пил», «мармур»).
 • Найбільш популярним вважається хутро «Scanblack». Це чорний колір з 3 ступенями інтенсивності забарвлення. Іноді може мати темно-коричневий відтінок.

Різновид скандинавської норки

 • По виду скандинавська норка ділиться на датську і фінську хутро.
  • Перша відрізняється коротким, оксамитовим хутром з щільним підшерстям і частіше використовується для пошиття модельних виробів з витонченим силуетом, жакетів, шубок-суконь. Має блакитний або сапфіровий відлив.
  • Друга має більш довгим і грубуватим ворсом, а також густий подпушкой. Використовується для виробництва довгих шуб класичного крою.
 • Вироби з скандинавської норки, як правило, мають чітко окреслений силует, плавну плечову лінію і гламурний перелив, завдяки чому вони міцно утримують лідируючі позиції в світі хутра.
 • Є ще один вид – це полярна скандинавська норка. Але це ексклюзив з сріблястим відливом, що виходить шляхом якоїсь мутації. Справа в тому, що ворсинки такого хутра довше і жорсткіше, чим більше нагадують соболя.
Різновиди скандинавської норки

Методи обробки скандинавської норки

Є 3 методи обробки:

 • стрижка, що допомагає створити не дуже довге, густе хутро. Завдяки цьому і виходить відчуття оксамиту. Дизайнери часто вдаються до узорів або часткової стрижці;
 • щипання окремих грубих і довгих ворсинок. І це допомагає створити неймовірно м'який виріб. Проводиться така маніпуляція вручну;
 • і, звичайно ж, фарбування. Норку можуть фарбувати в химерні колірні ідеї дизайнерів або просто затонувати для додання багатого вигляду. Адже плавний перехід від світлих тонів до темних відтінків говорить за високі якість хутра.

Цінова категорія скандинавського хутра

 • Найдешевшими вважаються норки бежевого і коричневого кольору, що не оброблялися або мали лише часткову стрижку – від 120 до 300 тис. рублів.
 • Фарбована норка вже буде стартувати від 300 тис. рублів, а за натуральне забарвлення необхідно буде заплатити близько 700 тис. рублів.
 • Тонований хутро з плавним переходом від світлого відтінку до темного краю – 500-900 тис. рублів.
 • Рідкісна біла скандинавська норка або полярний її вигляд, а також чорний ексклюзив – обійдеться покупцям в 1-2 млн. рублів.
Скандинавська норка має 3 варіанти обробки, що впливають на її зовнішній вигляд

Порівнюємо скандинавську норку з іншими видами норки: відмінності

 • Якщо порівнювати з північноамериканської норкою, то по ціновій категорії скандинавський продукт виграє. Оскільки за шовковистість оксамиту потрібно заплатити чималу суму. Північноамериканський хутро вважається найдорожчим серед даної групи, а виділяє особливість – низький і дуже густий ворс, що практично на одному рівні з підшерстям! Саме на нього часто схожа скандинавська щипаная норка. Але, ми вже згадували, що для суворого російського клімату довгі ворсинки підходять більше, оскільки краще відштовхують вологу.
  • Також варто знати, що канадська норка не так блищить, як скандинавська. Вона більше матова і теплого кольору з коричневим відливом. І невеличкий секрет – до мездре дістатися важко, особливо з першого разу. З-за дуже великої густоти. Але є і схожість: мездра повинна бути світлою – бежевою або сіркою.
Матовість видає канадську нірку
 • Російська норка – це аналог північноамериканського хутра. Відрізнити її від скандинавської норки можна за якістю! Ні, вона не настільки погана, як китайський аналог, але все ж має значно низька якість хутра. До речі, про відмінність китайської продукції ми трохи пізніше поговоримо. Справа в тому, що сам ворс і навіть подпушек російського хутра в порівнянні з родичами довше, але рідше. Тому підвищується зносостійкість, але падає рівень збереження тепла за рахунок нещільного підшерстка. І навіть незважаючи на порівняно низьку ціну, цей хутро норки не знайшов таку кількість шанувальників, як скандинавська норка.
  • У цьому ж випадку – вам значно простіше буде розглянути мездру. Блиск ж буде значно більше, ніж у скандинавській норки. Але при цьому він не буде так переливатися, як алмаз. Але за рахунок довгої осі бруд і волога значно краще відштовхується. Російська норка виглядає більш кудлатою!
Російську норку видає більш довга і товста вісь
 • Є ще виробництво шуби на основі дикого хутра норки. Це дешевий продукт, що відрізняється природно високою зносостійкістю, здатністю зберігати тепло. Але часто він буває пошкоджений від природних умов проживання. Тому ретельно вивчайте рівномірність і густоту хутра при покупці. Адже справжня скандинавська норка не з дикої тварини коштує порівняно дорожче.
  • Дика норка може мати нерівномірною густоти і довжини хутро. Та й у порівнянні зі скандинавським продуктом – вона більше схожа на китайський аналог.
Хутро дикого тваринного поступається якістю

Як відрізнити скандинавську норку від дешевого китайського аналога?

 • Якісна скандинавська норка від дешевої китайської підробки відрізняється однорідністю хутра! Тому будь-який натяк на неоднорідність або розтріпаність слід відкидати відразу ж.
  • Якісна норка має хорошу подпушку (підшерстя). Відчуття рідкісного ворсу у вироби говорить про його невисоку якість.
  • Але ще повинен насторожити і довгий ворс, що часто буває у китайської продукції. Запам'ятайте – скандинавська норка густа, але коротка!
 • Колір якісного виробу завжди рівний. Будь-які нерівності свідчать про низьку якість, а частіше – про підробку.
  • Також варто знати, що китайські аналоги мають забарвлення нижнього гармата. Особливо це часто зустрічається на чорних виробах. Запам'ятайте – якщо підшерстя в тому основним кольором, то його пофарбували! Скандинавська норка має бути зі світлим підшерстям – це показник того, що виріб не окрашивалось, а сам хутро молодий.
 • Блиску у китайського хутра також замало. Він якщо і є, то немов штучний, скляний. Справжня скандинавська норка переливається металевим блиском з діамантовим полиском. І робить це рівномірно, а не просто відблисками.
 • У фарбованих виробах стійкість кольору також дуже важлива. Перевірити її можна, провівши вологою серветкою по виробу, найменша забарвлення якої говорить про порушення технології процесу.
 • Водонепроникність скандинавського хутра також можна перевірити мокрою серветкою.
 • Вироби з скандинавського хутра надійно тримають форму, на цих виробах ви не помітите просвечивающейся міздрі або стирчить ворсу в місцях загинів або швів.
 • Застібаючи шубу – прислухайтеся. Жодних скрипучих, шурхотить або мнуть звуків не повинно бути чутно!
 • І звичайно ж, купувати шубу потрібно в спеціалізованому магазині, має хорошу репутацію і дає тривалі гарантії.
Китайський аналог має більш жорсткий ворс

Як відрізнити натуральну скандинавську норку від підробки?

На жаль, навіть серед дорогих виробів зустрічаються підробки, які буває непросто відрізнити. Насамперед, це можуть бути фарбовані хутра, які спочатку виглядають дуже ефектно, але через пару років втрачають свої якості. Серед них так зване трафаретне фарбування, яке в точності дозволяє імітувати справжній колір.

Більш серйозна підробка – заміна дорогого хутра на дешевий, на яку іноді йдуть несумлінні виробники. Вони використовують сучасні технології епіляції, стрижки та фарбування, наприклад, хутра кролика, бабака, бобра, тхора.

 • Відрізнити хутро кролика від норки можна шляхом ретельного обмацування вироби. Які б не були застосовані технології, але дуже м'якому підшерску кролика неможливо повністю надати структуру хутра норки. Також хутро з кролика має нерівномірний блиск, а окремі волоски будуть відрізнятися за кольором. І як ми наочно бачимо, хутро кролика виглядає як шкура дитячого тварини, покритого якимсь пухом. Якщо потягнути за нього або просто промацати підшерсток, то кілька ворсинок обов'язково залишиться в руці.
 • Хутро бабака вже більш солідний аналог, що може ввести в оману близьким схожістю. Але є і тут відмінні риси, що криються в неоднорідності. Адже волоски хутра бабака різної довжини, на дотик він більш колючий, ніж норка. І візуально спостерігаємо, що самі ворсинки більш пружні і немов пластилінові. А якщо потерти хутро рукою, він взлохматится і не повернеться в колишню форму, оскільки бабак не володіє пластичністю. При сонячному освітленні має блиск з синюватим відтінком.
Порівняння скандинавської норки
 • Відрізнити хутро бобра і того простіше – він значно жорсткіше, ніж норка. Причому це помітить навіть недосвідчений покупець, якщо він має загальне уявлення про бажане придбання. Самі ворсинки довші і товщі, з більш темним відливом і без відповідного блиску, а мездра вироби значно товщі.
 • Вироби з тхора відрізняються більш високим остьовим волосом і рідкісним підшерстям, на відміну від норки. З цієї причини вироби з нього можуть мати тільки прямий крій. Також відмінною особливістю є неоднорідність забарвлення, бічні сторони шкурки, навіть фарбовані, завжди світліше.
 • Також зустрічаються підробки хонорика – це гібрид норки і тхора. Відрізнити таку підробку набагато важче через схожість хутра, але все-таки можливо. Хонорики відрізняються за кольором, маючи більш темний остьовий волос і світлий підшерстя. Вироби з цього хутра мають більш виражений блиск.
 • І останній варіант підробки – штучна норка. Сучасні технології дозволяють створювати майже ідентичні підробки. Але характерна її особливість в тому, що штучне хутро завжди кріпиться на тканинну основу! А розсунувши підшерсток, її можна побачити.
Штучний хутро не має того алмазного блиску

Як вибрати якісну скандинавську норку: поради

 • Насамперед хотілося б поговорити за бюджет – краще візьміть дорогу російську норку, ніж дешевий скандинавський аналог! Чим дешевша ціна, тим гірше обробка хутра. Але не варто відштовхуватися тільки від ціни. Просто в порівнянні двох різних моделей – за невеликі гроші краще шукати серед бюджетних варіантів. Але ось китайський аналог потрібно ретельно перевіряти.
 • Враховуйте, що забарвлення погано впливає на зносостійкість хутра! Тому краще беріть натуральні відтінки або уважно вивчайте підшерстя і мездру – вони не повинні фарбуватися!
 • Стрижені і щипаные вироби – значно легше і дорожче виглядають з-за того, що схожі на канадського родича. Але врахуйте, що природна витривалість буде трохи гірше. Тому і термін служби зменшиться.
 • Чорна норка – це універсальний і розкішний колір, що підходить ставним дамам. А ось світлий беж більше підійде блондинкам, більш насичений коричневий тон – темноволосим панночкам.

Важливо: У скандинавській хутро норки навіть після обробки повинен бути однієї довжини. Також пам'ятайте – він дуже пружний і пластичний, тому відразу ж буде повертатися у вихідне положення, якщо провести рукою в зворотному напрямку. І завжди перевіряйте мездру – вона повинна бути м'якою, без пошкоджень і світлого кольору!

Як бачимо, встановити відмінності між скандинавської норкою і її родичами або виробні аналогами досить просто. І ніколи не варто довіряти словами, при будь невпевненості ви маєте право попросити сертифікат якості, який зобов'язаний бути!

Відео: Скандинавська норка