Чим відрізняється матовий топ від вельветового, сатинового, велюрового? Чому матовий топ блищить, сколюється? Матові нігті: фото. Матовий топ на Алиэкспресс

Особливості матового манікюру.

Останнім часом досить популярним став матовий манікюр. Це сталося зовсім не тому, що винайшли новий засіб, а через популяризації Instagram, який нейл-майстри стали викладати фото незвичайного манікюру. Саме після такого буму виробники почали масово виготовляти матові топи. У цій статті ми розповімо про їх основні відмінності і як продовжити термін шкарпетки.

Що таке матовий топ для гель-лаку?

Деякі виробники виготовляють не зовсім фінішне покриття з матовим ефектом. Дуже часто такого роду засоби носять декоративний характер, тобто лише надають ноготку деякої шершавості, а також матовості.

Особливості:

 • При цьому абсолютно не виконують функцію завершального етапу і верхнього покриття. Адже основне завдання топа — це продовжити термін носіння манікюру, зробити його менш схильним до відколів, а також з різного роду пошкоджень.
 • Саме тому багато топи стали виготовляти каучуковими, з тією метою, щоб вони могли замаскувати недоліки, які утворилися після нанесення погано пігментованих лаків, додатково вирівняти нігтьову пластину, а також зробити покриття пластичним і перешкоджати виникненню сколів. Саме з цими завданнями дуже часто не справляється матовий топ, тому що він спочатку розроблявся як декоративне покриття.
 • Відповідно під матовий топ деяких виробників необхідно наносити і глянсове фінішне покриття. Про це частіше всього вказується на флаконі зі своєрідною позначкою «декоративне покриття». Тобто це не завершальний етап, і не фінішний топ, а всього лише спосіб надати нігтю певного виду. Багато майстра виявили, що на деяких флаконах написано зовсім не матовий топ, а велюровий або вельветовий.
Велюровий топ

Чим відрізняється матовий топ від вельветового, велюрового, сатинового?

У чому відмінність між звичайним матовим топом і такого роду покриттями? Справа в зовнішньому вигляді і структурі покриття. Вельветові, а також велюрові топи, за своєю структурою неоднорідні, але мають деяку шорсткість і високою пористістю.

Особливості:

 • Відповідно такі покриття сильно брудняться, особливо в тому випадку, якщо наносяться на пастельні, світлі гель-лаки. Тому не варто ставитися погано або насторожено, необхідно лише попередити своїх клієнтів про те, що для поліпшення зовнішнього вигляду доведеться вимити руки з милом і втратити їх щіточкою або жорсткої стороною губки.
 • Саме особливість сильно забруднюватися, притаманна велюровим і вельветовым топам з високою пористістю. Саме завдяки великим, великим частинками і порах виходить, що таке верхнє покриття забруднюється досить швидко, чого не спостерігається з глянцевим топом.
 • Багато незадоволені ефект матовості при придбанні топів деяких фірм. Так дійсно, деякі виробники виробляють саме матові або сатинові топи. Зараз багато виробників стали підписувати не матовий топ, а сатиновий. Що ж це означає? Це говорить про те, що ви отримаєте не повністю непрозорий ефект, шорстку поверхню, а отримаєте злегка матовий ефект.
 • Тобто при попаданні світла на таке покриття буде спостерігатися слабкий відблиск. Тобто ефекту сильної матовості ви не отримаєте. Саме такою особливістю характеризуються рідкі матові топи, які наносяться дуже тонкий шар.
 • Очікувати від них ефекту супер-матовості не варто. Але вони відмінно зарекомендували себе в якості фінішного покриття під фольгу, або деякі блискучі лаки, коли необхідно домогтися невеликий матовості і знизити прозорість верхнього покриття. Зазвичай такі топи часто використовують при створенні опалових нігтів, коли немає необхідності домагатися шорсткого покриття без відблисків, але досить злегка заматировать дизайн.
 • Тому, якщо ви хочете домогтися дійсно матового афекту з деякою шорсткі або вельветовий покриттям, потрібно набувати і відповідні кошти.
Сатиновий топ

Чому сколюється, затирається, брудниться матовий топ?

Досить часто багато майстрів відзначають, що після нетривалої шкарпетки матовий топ сколюється або стирається з кінців. Це пов'язано з тим, що він призначений для того, щоб бути декоративним покриттям, і не є фінішем. Тобто перед нанесенням таких покриттів на ніготь, їх необхідно покрити звичайним глянцевим топом, бажано з липкістю.

Причини сколів:

 • Це продовжить термін служби декоративного покриття. Але деякі виробники все ж створюють матовий топ, як фінішне покриття, і наполягають на тому, що перед нанесенням не обов'язково покривати ніготь глянцевим топом.
 • В такому випадку необхідно подивитися на носкість самого гель-лаку. Дуже часто це стосується пастельних кольорів, які наносяться товстим шаром. Вони можуть не просихати в лампі повністю.
 • Тобто, таким чином, верхня частина висихає, а та, яка знаходиться під самим низом, продовжує перебувати в рідкому або кремообразном стані. При цьому досить слабке, не пластичне матове засіб, якраз сприяє сколюванню не тільки самого покриття, але і повністю гель-лаку, до бази або навіть разом з нею.
 • Якщо ви помітили, що матовий топ через кілька днів після нанесення сколюється, спробуйте перед покриттям цим декоративним засобом наносити на ніготь звичайний глянцевий топ, який добре себе зарекомендував, і відмінно носиться без сколювання і пошкодження. Швидше за все, це поліпшить носкість всього декоративного покриття.
Матовий манікюр

Чому матовий топ блищить?

Іноді після нанесення матового топа спостерігається незначний блик. Молоді майстри при напрямку світла на нігті можуть виявити під матовим топом незначний блиск. Таке часто трапляється з тими декоративними покриттями, які наносяться дуже тонким шаром, через них просвічується блиск квітника або фінішного глянсового покриття.

Причини:

 • Відповідно, щоб такого не траплялося, краще всього набувати матові топи з в'язкою консистенцією. Найкраще каучукові. Вони наносяться дуже товстим шаром, тому крізь них не просвічуються ніякі відблиски.
 • Ідеальним варіантом стане придбання матового топа з прогумованим ефектом або велюровим. Однак придбати такий засіб на Aliexpress у вас не вийде. Навіть усіма відомі виробники лаків середнього цінового сегмента не можуть похвалитися ідеальними матовими топами.
 • Лише деякі з них відрізняються гарним матовим ефектом. Як зазначалося вище, у них є недолік — при нанесенні на світлий гель-лак вони сильно брудняться. Відповідно час від часу доведеться мити нігті зі щіткою. Таке звернення з нігтями дуже часто призводить до того, що верхнє покриття досить швидко стирається, і на поверхні можуть спостерігатися деякі пошкодження.
 • Якщо ви купуєте матовий топ в магазині, який знаходиться у вашому місті, порадьтеся з консультантом і поцікавтеся: цей матовий топ наноситься на фінішній глянсове покриття, або може служити самостійним фінішем. Тому в деяких випадках матовий топ є не фінішем, і при нанесенні відразу на квітник дуже швидко сколюється.
Матовий манікюр

Матовий топ на Алиэкспресс

Матові топи на Алиэкспресс придбали велику популярність, їх дійсно дуже багато купують. Варто відразу зазначити, що вельветових або велюрових топів на Aliexpress ви не знайдете. В основному тут продають покриття з сатиновим ефектом або з незначним матуванням. Тобто домагатися шорстких, гумових або каучукових нігтів, з використанням цього топа, не доводиться. Однак є і марки, які дають непоганий матовий ефект. При цьому ціна у них досить невисока.

Каталог матових топів з Алиэкспресс можна знайти тут.

Список матових топів на Aliexpress:

 • Азур. Цей матовий топ є одним з найпопулярніших і реалізується в невеликих флакончиках по 8 мл Дає стійкий матовий ефект, не затирається, навіть через два тижні шкарпетки. Однак багато покупці відзначають, що він забруднюється, і на поверхні може проявлятися бруд. Особливо це властиво, якщо манікюр світлого кольору.

  Азур
 • Sioux. Матовий топ добре себе зарекомендував, в баночці він повністю прозорий і досить пристойною в'язкості. Тобто він густий, але не є каучуковим. Гумової поверхні ви не отримаєте. За допомогою цього топа вдасться домогтися сатинового ефекту, який приглушує блік і робить нігті злегка матовими. Ідеально підходить для виконання мережива, а також для нанесення поверх фольги або блискіток, з метою зменшити блиск і сяйво декору.

  Сиокс
 • Fairyglo. Топ зарекомендував себе, як засіб дешевого сегмента, ціна його досить низька. Варто відзначити, що і надприродного, хорошого матування від нього чекати не варто. Багато хто відзначає, що даний топ лягає з "дірками", іноді для стійкого покриття необхідно наносити його в два шари. Деякі відзначають, що якщо наносити товстим шаром, може повністю не просихати в лампі. При цьому стираються певні ділянки на нігтях. Користуватися таким топом необхідно дуже обережно, наносити тонкими шарами і бажано в два шари. Ефект виходить середній, між матовим і сатиновим. Назвати його велюровим не можна.

  Фаиргло
 • Розалінд. Це також дешевий ціновий сегмент, відрізняється середньою якістю. Варто відзначити, що прогумованих поверхонь ви не отримаєте, у вас буде легкий сатиновий ефект. Тобто у топа може спостерігатися невеликий блик, якщо направити нігті в лампу. Виробник вказує, що це фінішне покриття, а не декоративне засіб.

  Розалінд

Матові нігті: фото

Матові нігті стали популярними досить давно, їх популярність не зникла досі. Останнім часом досить популярними стали дизайни з застосуванням фольги, а також павутинки. Такий дизайн дуже красиво виглядає на матовому топі, коли не присутній ніяких сторонніх відблисків.

Також дуже часто матовий топ наносять на гель лак котяче око, що особливо популярний в осінній і зимовий час. Матовість підкреслює переливання магнітних частинок, яких дуже часто не видно під глянцевим топом, з-за того, що він дає сильний блик.

Манікюр
Матовий манікюр
Велюровий ефект
Матова геометрія
Сатиновий нюд
Матова геометрія
Матові нігті

Не економте на придбання матового топа. Купуйте якісну продукцію, яка забезпечить стійкість і носкість манікюру.

ВІДЕО: Як вибрати матовий топ?