Офіційне працевлаштування, коли твій друг — начальник: переваги і недоліки. Варто рекомендувати для одного пристрою на роботу?

У даній статті ми поговоримо, в чому переваги і недоліки офіційного працевлаштування по «блату»,

Дружба — це дуже добре, у всякому разі в особистому житті. От тільки якщо говорити про дружбу і кар'єрі, то все не настільки однозначно. Чи варто поєднувати дружбу і службові відносини? Чи є сенс йти на роботу в компанію, де працює або керує ваш друг? Ці питання завжди виникають в голові у тих, хто шукає роботу.

Давайте з вами поговоримо, чи варто змішувати роботу і дружбу, дійсно добре, коли за вас замовлять слівце, і це допомагає влаштуватися, або ж один взагалі є начальником.

Офіційне працевлаштування, коли твій друг — начальник: переваги та недоліки

Працевлаштування по знайомству

Безумовно, коли твій друг начальник, офіційне працевлаштування вважається в чому привабливим, але чи це так? Давайте дізнаємося.

Переваги офіційного працевлаштування по «блату»

Вам простіше працевлаштуватися

Якщо ваш начальник є вашим другом, то проблем при влаштуванні на роботу не виникне і ви потрапите в потрібне місце, так би мовити, «по блату». Багато хто вважає, що це найкращий метод влаштуватися на гарне місце.

Вам буде легше спілкуватися c начальством

Так як ви знаєте манеру спілкування із шефом, то вам набагато легше буде розмовляти з ним на робочі теми. По суті, чим більше розуміння, тим краще для обох сторін. Та й сам процес роботи буде ефективніше.

Вам відомі недоліки і особливості один одного

Якщо ви давні знайомі, то ви добре знаєте один одного. Вам відомі всі сторони характеру, як і інші особливості особистості. Звичайно, з таким босом буде простіше працювати, a конфліктів буде набагато менше.

Повна довіра

Повна довіра

Так як начальник вас знає, то не доведеться завойовувати її довіру. Тому легко буде пройти випробувальний термін.

Швидке просування в кар'єрі

Коли ви багато років дружите, то при оформленні на роботу сподіваєтеся на допомогу і просування по службі. Напевно, шеф має можливості підвищити вас, причому це стосується не тільки випробувального терміну, але і майбутнього у кар'єрі.

Як бачите, достоїнств предостатньо. Хоча, не все так просто, як може здатися. В реальності все може скластися трохи інакше, a давній добрий друг може стати ворогом.

Це визначається тим, як конкретно ви влаштувалися на місце — за рекомендацією чи ні, просто так співпало. Якщо один сприяв у вашому оформленні, значить, він хотів би з вами працювати, але це ще не говорить про те, що майбутнє буде повно перспективи.

Але, якщо він ніяк не брав участь у працевлаштуванні, то тут можуть бути різні варіанти. Може бути, знайомий зовсім не радий, що доведеться з вами працювати, a тим більше йому не захочеться бути вашим начальником.

Якщо говорити простіше, то більшість проблем може з'являтися від невірних або занадто завищених очікувань, адже всі переваги, зазначені вище, можуть мати і зворотну сторону, a тому легко можуть стати недоліками.

Недоліки офіційного працевлаштування по «блату»

Ви можете перестати дружити

Недоліки працевлаштування по блату

Навіть якщо ваша дружба раніше була найміцніша і все їй було байдуже, то ось випробування у вигляді «начальник-підлеглий» вона може не витримати. Так що перед тим, як йти працювати до одного треба подумати, чи готові ви заплатити таку велику ціну?

На вас можуть дивитися косо

Якщо людина влаштовується за чужий протекції, то йому може здатися, що це велика удача, особливо спочатку. Але тільки варто бути готовим до не дуже хорошої реакції колективу. Самі розумієте, ніхто не любить «любимчиків», так і тих, хто робить таким чином кар'єру.

Вам доведеться думати, як ваші дії може прийняти один-керівник

Якщо ви цінуєте дружбу, то доведеться весь час стежити за своїми діями. Адже у вас будуть думки, як ваші дії візьме начальник. Якби керівник не був вашим другом, то було б простіше, але дружба покладає певні зобов'язання і іноді занадто жорсткі.

Багато в чому це визначається його ставленням до роботи. Якщо він трудоголік, то і у вас точно повинні бути подібні вистави. Інакше у вас в майбутньому виникнуть проблеми.

Пристрій по знайомству

Ще важливо, як саме один буде приймати вашу критику, власну думку, особливо при інших. Таким чином, ви погрожуєте авторитету свого шефа в колективі, так що доведеться багато в чому стримуватися.

Ще складніше, якщо ви вирішили відкрити свій бізнес. В такому випадку у вас можуть з'являтися розбіжності з приводу фінансів, a також різні погляди на розвиток. А це часто провокує суперечки і конфлікти.

Є й інший варіант, коли дружба виникає вже в процесі роботи. Зазвичай це відбувається в невеликих компаніях, коли в колективі всього кілька людей. У подібній дружби теж є особливості, але, в цілому, проблеми ті ж.

Офіційне працевлаштування, коли ви рекомендуєте одного: плюси і мінуси

Бувають і такі ситуації, коли ви й самі можете порадити одного для працевлаштування або взяти його на роботу. В цьому теж є свої переваги і недоліки. Офіційне працевлаштування свого знайомого також накладає деякі обов'язки і це треба розуміти.

Переваги офіційного пристрої:

Варто працювати по знайомству?
 • Ви формуєте для знайомого репутацію, як корисного людини
 • Лояльність керівництва значно підвищується
 • Посилюється власна позиція в компанії
 • Колектив виходить більш злагодженим, адже всі розуміють один одного
 • Набагато легше вирішувати більшість робочих питань
 • Ви є таким собі благодійником для своїх рідних та знайомих
 • Ви підтверджуєте здатності до якісної та об'єктивної оцінки якостей і навичок інших людей
 • Ви зміцнюєте свій авторитет, і ваша думка стає важливим

Недоліки офіційного пристрої:

 • Якщо кандидат залишиться недостатньо професійним, a також проблемним, то це загрожує падінням авторитету
 • У колективі можуть ходити різні чутки, a також виникає упереджене ставлення, і всі промахи одного стають як би вашими
 • Ви можете уповільнити своє просування в кар'єрі, так як у вас з'являється конкурент
 • Якщо протеже виявляється проблемним, то кар'єра може бути загублена через втрату довіри керівництва
 • Псування відносин c одним через необумовлених питань в плані фінансів, субординації і так далі, особливо при роботі в одному відділі
 • Поганий вплив сварок або дружніх бесід на роботу
 • Потурання і неможливість адекватно покарати свого протеже
 • Несподіване виявлення у друзів і рідних неприємних якостей

Відео: Працевлаштування по блату — кар'єрна катастрофа