Лазерний пілінг: опис процедури, користь і шкода від неї

Лазерний пілінг вважається однією з найбільш ефективних і результативних косметологічних процедур. Незважаючи на те, що вітчизняні клініки стали пропонувати пілінг зовсім недавно, він встиг завоювати популярність і прихильність мільйонів жінок. Використання подібної процедури дозволяє в короткий проміжок часу позбутися рубців, істотно поліпшити зовнішній вигляд шкіри і омолодити її.

Що це таке?

На відміну від хімічного пілінгу, лазерний варіант більш надійний і безпечний. Сучасні технології розвиваються з кожним днем, тому застосування передових апаратів і лазерних установок дозволяє домогтися неймовірних результатів в косметології. Серед відмітних переваг лазерного пілінгу можна виділити декілька чинників.

 • Вражаючий рівень ефективності. Дана процедура здатна впоратися з серйозними дефектами шкіри. Більше того, результат жінка зможе побачити вже після першого сеансу. При незначних проблемах однієї процедури цілком достатньо, а при наявності сильних дефектів доведеться провести пілінг кілька разів.
 • Максимальна точність. Процедуру проводять досвідчені фахівці, які для досягнення ідеального результату не тільки беруть до уваги індивідуальні властивості організму, але і грамотно встановлюють глибину впливу. Вона залежить від типу шкіри пацієнтки і виду проблеми. Крім того, лазер дає можливість впливати тільки на певні частини, тому він такий популярний при пілінг губ або очей.
 • Довговічність отриманого ефекту. В залежності від проблеми і особливостей організму пацієнтки ефект зберігається від одного до двох років.
 • Мінімум пошкоджень. У разі якщо за апаратом знаходиться професійний косметолог, який чітко слідує технології, то ризик травмування шкіри зводиться до нуля.

Що саме відрізняє лазерний пілінг від звичайного:

 1. вплив здійснюється тільки на певні точки, завдяки чому інші області залишаються незатронутыми;
 2. відновлення покривів і позбавлення від почервонінь відбувається за кілька днів;
 3. високий рівень ефективності в процесі зменшення пігментації, а також позбавлення від рубців;
 4. можливість контролювати глибину променів, завдяки чому на шкірі не залишається ніяких слідів проведення процедури;
 5. мінімальна кількість протипоказань, і повна відсутність побічних ефектів;
 6. лазерний пілінг можуть проводити дами в будь-якому віці, в будь-яких обмежень у цьому плані немає;
 7. обробка клітин може здійснюватися навіть в найбільш чутливих частинах тіла та обличчя.

Більшість жінок відмовляють від лазерного пілінгу, віддаючи перевагу хімічним варіанту. Однак помилково вважати, що ці процедури є взаємозамінними. Скоріше, вони відмінним чином доповнюють один одного.

Хімічний пілінг проводиться з використанням спеціальних препаратів – кислот. Головна перевага такої процедури полягає в тому, що вона не викликає ніяких неприємних відчуттів, і побічних дій у неї немає. Однак ефективність хімічного впливу на шкіру залишає бажати кращого.

Впоратися з серйозними дефектами така процедура не зможе. До неї можна вдаватися для очищення шкіри, позбавлення від відмерлих частинок і видалення невеликих плям на обличчі. Після проведення хімічного пілінгу шкіра набуває більшу гладкість і стає пружною, але не більше того.

Відмінна риса пілінгу з використанням лазерної установки в тому, що саме він дозволяє усунути рубці і провести омолодження шкіри завдяки посиленому виробництва власного колагену. Лазерний пілінг являє собою унікальний і результативний спосіб скинути пару років і виглядати набагато молодше. Домогтися максимальних результатів вдасться при комбінуванні цих процедур.

Якою буває?

На сьогоднішній день виділяють кілька різновидів лазерного пілінгу, кожен з яких має свої особливості та переваги. Одним з найпопулярніших вважається фракційний пілінг, завдання якого полягає в омолодженні області декольте, обличчя або рук.

Здійснити подібну процедуру в домашніх умовах не вийде, так як для цього необхідні професійні навички і дороге обладнання. Косметологічні центри застосовують спеціальні лазерні установки, що відрізняються різною потужністю. В залежності від потрібного ефекту лікар-косметолог підбирає найбільш підходящий тип лазерної установки і налаштовує обладнання шляхом встановлення певних параметрів. Застосування передового програмного забезпечення дозволяє фахівцям розрахувати необхідну глибину впливу на оброблюваний ділянку.

В процесі підбору оптимальних налаштувань косметолог бере до уваги індивідуальні особливості організму пацієнтки, а також ступінь проблеми та її характер. При грамотній настройці лазер проникає під шкіру, однак при цьому ніяк не впливає на клітини, завдяки чому зникає більшість естетичних дефектів.

Відмінна риса фракційного лазерного пілінгу полягає в тому, що він не потребує попередньої підготовки, проте фахівці радять проводити процедуру тільки після звичайної очищення шкіри. Єдиним протипоказанням є хімічний пілінг: якщо він проводився менш ніж за два тижні, то вдаватися до допомоги лазерної установки не можна.

Стандартний курс фракційного пілінгу включає в себе не більше шести сеансів, після яких шкіра стає пружною і привабливою, а зморшки повністю розгладжуються. Період реабілітації в даному випадку проходить дуже швидко і без яких-небудь виражених проблем.

Незважаючи на це, краще спостерігатися у спеціаліста, щоб повністю виключити виникнення побічних ефектів.

Ще однією популярною різновидом вважається холодний лазерний пілінг, суть якого полягає у впливі на певні ділянки шкіри за допомогою особливого лазера. Він сприяє випаровуванню верхніх шарів шкіри, не надаючи ніякого впливу на нижні структурні елементи.

Головною перевагою подібної процедури є те, що вона дозволяє в значній мірі поліпшити захисні функції обробленої області і усунути при цьому більшість візуальних недоліків.

Холодний пілінг вважається ідеальною заміною хірургічного втручання. Основна відмінність полягає в тому, що досягти змін вдається завдяки прискоренню вироблення власного колагену. Це призводить до того, що шкіра стає більш пружною і гладкою.

Процедура гарячого пілінгу передбачає, що ефект настає поступово протягом 2-3 місяців. Суть цього процесу в прогріванні лазером верхніх шарів шкіри, що забезпечує її омолодження. На відміну від гарячого, холодний пілінг може похвалитися моментальним ефектом, завдяки чому шкіра стає шовковою вже після першої процедури.

Для здійснення даної процедури застосовується місцева анестезія, а сам процес займає від 10 хвилин до години. Тривалість залежить насамперед від складності естетичної проблеми, яку потрібно усунути. Головна перевага холодного лазерного пілінгу полягає у відсутності температурних ушкоджень шкіри, тому і реабілітаційний період практично відсутній. При належному догляді за шкірою отриманий ефект збережеться на довгі роки.

Свідчення

Лазерний пілінг проводиться за наявності зморшок будь-якого типу, занадто великий пігментації шкіри, рубці, акне і інших подібних проблемах. Крім того, використання лазерного обладнання для обробки дозволяє позбутися від бородавок, папілом і навіть родимок.

Протипоказання

Як і будь-яка інша процедура, лазерний пілінг має свої протипоказання і обмеження. Перед тим як почати процес омолодження шкіри, лікар обов'язково повинен ознайомити пацієнтку з усіма видами і типами, а також розповісти про можливі складнощі при проведенні пілінгу.

Серед основних протипоказань виділяють цукровий діабет, епілепсії і серцеві захворювання. Крім того, впливу від проведення подібних маніпуляцій з шкірою варто обмежити при наявності інфекційних захворювань. Справа в тому, що в такому випадку організм відрізняється незахищеністю, тому йому важко справлятися із зовнішнім впливом.

Але також лікарі не радять вдаватися до шліфування особи під час вагітності або в період лактації. Для проведення пілінгу протипоказанням може бути наявність герпесу або які-небудь гнійні процеси в організмі.

В яку пору року робити?

Більшість клієнтів косметологічних кабінетів скептично ставляться до думки, що пілінг слід проводити тільки в холодну погоду. Велика частина глибоких пілінгів і правда повинні проводитися в зимовий час року. Основною причиною подібного рішення є занадто висока чутливість обробленої шкіри. З-за цього вона може сильно дратуватися під впливом ультрафіолетових променів. Подібні процедури значною мірою ушкоджують верхній шар епідермісу, а також стають причиною змін у внутрішній структурі шкіри, запускаючи тим самим омолоджуючі процеси.

Однак при проведенні пілінгу в зимову пору року слід бути гранично обережним. Справа в тому, що взимку людський імунітет досить слабкий, і йому складно боротися з інфекціями і будь-якими втручання ззовні. Як наслідок, на шкірі виникають запалення або герпес. Для забезпечення максимального захисту від подібних захворювань і побічних ефектів при проведенні лазерного пілінгу в зимовий час року краще всього почати приймати ліки для профілактики. Їх прописує лікар з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

Осінь вважається ідеальним часом для сеансів серединних пілінгів. Подібні процедури проводяться жінками після 30 років. Такі маніпуляції являють собою ідеальний метод привести в порядок шкіру, яка зневоднена літньою спекою.

Косметологи вважають, що починати лазерний пілінг варто не раніше жовтня, адже саме у цей час сонячна активність зменшується, і шкіра вже не відчуває великого стресу.

До лазерного пілінгу нерідко вдаються і навесні. Подібна процедура стане відмінним методом повернути шкірі красивий і здоровий зовнішній вигляд, що вкрай важливо, враховуючи, наскільки організм людини втомлюється за зиму. На обличчі в цей проміжок часу знаходяться всі ознаки нестачі вітамінів в організмі і нестачі поживних елементів. Головне завдання весняного пілінгу полягає в тому, щоб підживити шкіру і забезпечити їй привабливий зовнішній вигляд. Крім того, такі маніпуляції дозволяють зробити шкіру більш сильною і приготувати її до впливу ультрафіолетових променів в літній час року.

Літо – поганий час для лазерного пілінгу. Шкіра і так має багато стресу через постійну спеку і сонячних променів. Це все може призвести до посиленого прояву побічних ефектів. Влітку косметологи радять вдаватися лише до невеликого поверхневого очищення і уникати будь-яких серйозних процедур, включаючи лазерний пілінг.

Ефект

Судячи з відгуків, ефект від лазерного пілінгу просто колосальний, а результат до і після можна побачити уже в перший раз. Враховуючи той факт, що рідкий лазер має здатність проникати глибоко в шари шкіри, вдається впоратися навіть з самими проблемними зморшками і шрамами. У результаті вирівнюється рельєф шкіри, отримує мармуровий колір, і оброблювана область виглядає молодше.

Особливість лазерного пілінгу полягає в тому, що відновлювальний період займає мінімальну кількість часу. Після процедури на шкірі залишаються невеликі ранки, які загоюється за короткий час. В залежності від типу проведеної процедури, на це може піти до трьох тижнів. Абсолютно нормально, якщо на перший чи другий день після процедури пацієнт відчуває невелике печіння. При бажанні він може приймати знеболюючі препарати.

Для того щоб максимально прискорити процес реабілітації, косметолог може порекомендувати різні засоби:

 • препарати, які дозволяють в значній мірі прискорити процес загоєння ран;
 • антибактеріальні плівки, що захищають від інфекції, не закриваючи при цьому доступ до кисню;
 • лікарські засоби на колагенової основі.

  Крім того, під час відновлення слід в обов'язковому порядку уникати факторів, які можуть призвести до повільної регенерації. Серед них можна відзначити наступні:

  • необхідно забезпечити захист шкіри від впливу низьких температур;
  • кірочки, які утворилися після проведення лазерного пілінгу, знімати не рекомендується;
  • поки скоринки не зникнуть, не можна застосовувати декоративну косметику.

  Крім того, деякі фахівці радять не відвідувати місця з підвищеним рівнем вологості і високою температурою.

  Незважаючи на те, що лазерний пілінг являє собою повністю безпечну процедуру, вона може мати деякі побічні ефекти. Для того щоб не допустити їх появи, слід дотримуватися всіх рекомендацій фахівця. Серед найбільш часто зустрічаються наслідків можна виділити декілька нюансів.

  • Бульбашки. Враховуючи той факт, що лазерна установка має палючим дією, при установці надто високої температури можна отримати опіки, на місці яких в майбутньому з'являться бульбашки. Вкрай важливо в цей час забезпечити шкірі правильний догляд. В іншому разі на їх місці в майбутньому можуть утворитися рубці і пігментні плями.
  • Маленькі крововиливи. Під час обробки шкіри дуже часто відбувається пошкодження капілярів, внаслідок чого утворюються синці. Проводити яке-небудь спеціалізоване лікування не потрібно: всі наслідки зникнуть через 3-4 дні.
  • Ефект марлі. Одна з найбільш поширених і неприємних проблем. В деяких випадках вона може призвести до утворення в майбутньому атрофічних рубців. Зазвичай такі рубці повністю зникають вже через два місяці. Якщо ж після цього проміжку часу вони продовжують залишатися, то позбутися від них стане вкрай складно. Причиною утворення зазвичай є індивідуальна схильність шкіри до виникнення рубців, або ж неправильна установка параметрів лазерної установки. Буває, що недосвідчений косметолог помилково розраховує товщину шкіри, що призводить до ефекту марлі.
  • Набряки. Вони являють собою нормальний побічний ефект, враховуючи проведене вплив на особу. У більшості випадків вони зникають через тиждень.
  • Посилення вугрової хвороби. Перший час після проведення процедури захисні властивості організму суттєво зменшуються, в результаті чого можуть з'являтися вугри. При яскраво вираженої проблеми косметолог призначає спеціальні препарати для їх усунення.
  • Гіперпігментація. Зустрічається вкрай часто, а позбутися такої проблеми дуже складно.

  Для того, щоб якомога більше знизити ймовірність отримання ускладнень, дуже важливо знайти відповідального професіонала, а також чітко слідувати розпорядженням та рекомендаціями лікаря як підготовчий період, так і під час реабілітації.

    Таким чином, лазерний пілінг являє собою унікальну косметологічну процедуру, яка відрізняється ефективністю і може використовуватися для обробки особи, області навколо очей, повік і носогубних складок. Досягаються результати настільки великі, що процедура часто порівнюється з пластичною хірургією. Для того щоб ефект був максимальним, а побічні ефекти проявлялися, необхідно чітко слідувати розпорядженням та рекомендаціями лікарів. У такому разі вдасться омолодити шкіру, позбутися від прищів, шрами і зморшок, а також зберегти отриманий результат на багато років.

    Про те, що таке лазерний пілінг обличчя, дивіться далі.