Техніка проведення глибокого пілінгу обличчя

Глибокий пілінг – це хімічна процедура, яка дозволяє повернути особі молодість і здоровий колір. Її не можна назвати безболісною, не виключені побічні реакції, проте результати виправдовують очікування. Якщо маніпуляція і подальша реабілітація були зроблені за всіма правилами, то в підсумку особа буде виглядати молодше на 10 років. Гідний результат, заради якого представниці прекрасної статі готові потерпіти неприємні відчуття.

Цей вид пілінгу руйнує епідерміс, сосочковий і сітчастий шари шкіри. Під його впливом старий каркас з еластинових і колагенових волокон практично повністю усувається, залишаються лише невеликі ділянки тканин, з яких виростає новий шкірний покрив, без зморшок і інших нерівностей. При всій привабливості хімічного пілінгу не кожна жінка вирішується його зробити – одні бояться больових відчуттів, з якими він пов'язаний, інші побоюються наслідків. У свою чергу експерти краси запевняють, що якщо за справу береться досвідчений косметолог і ви звернулися в хороший салон, то всі побоювання марні. Розглянемо особливості цього способу омолодження докладно.

Що це таке?

Глибокий пілінг прибирає шар шкіри товщиною до 0,6 мм, чого достатньо для усунення зморшок, шрамів від постакне і інших рубців, що псують зовнішній вигляд. Головне діюча речовина в таких пілінгах – фенол, який служить основою таких складів вже протягом десятиліть. За цей час рецепти пілінгів видозмінювалися, але основний компонент у них завжди один і той же. Також до складу суміші входять масла, уповільнюють всмоктування токсинів фенолу в кров, гліцерин, пропіленгліколь і вода. Звичайно, при цій процедурі ваша шкіра не буде зазнавати механічних впливів, але вплив препаратів на основі фенолу теж досить відчутно, тому при його використанні потрібна анестезія.

Зазвичай за процедурою слід запуск регенерації шкірних покривів, активізується синтез молекул еластину і колагену. Як довго ці омолоджуючі процеси будуть тривати, залежить від глибини впливу пілінгу. Перші видимі результати від процедури можна побачити приблизно через тиждень. Жінки відзначають, що колір обличчя вирівнявся, шкіра підтягнулась і перестала сяяти. Не такий очевидний, але теж важливий результат – поліпшення захисних властивостей клітин, що дозволяє підтримувати досягнутий прогрес. Як стверджують косметологи, ефект від глибокого пілінгу, який триває близько 3 годин, зберігається на протязі від 3 до 10 років.

Правила

Після проведення маніпуляції шкіра спочатку сильно червоніє, а потім блідне. Саме такою повинна бути реакція на фенольную кислоту. По завершенні процедури не можна перебувати на сонці, лице потрібно ретельно захищати від ультрафіолету.

Професійний глибокий пілінг в домашніх умовах зробити не можна. Причина в тому, що проводити його повинен досвідчений і кваліфікований фахівець, що знає дозування речовини для тих або інших зон. У випадку помилки можливий занадто глибокий опік тканин, в результаті чого шкіра буде спалена на дуже велику глибину. Тоді замість оновленої шкіри зросте рубцева сполучна тканина, і ні про який позитивний ефект від процедури говорити не доведеться.

Пам'ятайте про те, що фенол – токсична речовина. Чим ширше область його нанесення, тим більше шкідливих речовин може проникнути в організм. Це ще один аргумент на користь проведення процедури у фахівця, який визначить зони покриття.

Не покладайте на пілінг занадто великих надій, якщо ваш вік більше 50 років. Він не замінить пластику обличчя.

Якщо мова йде про глибоких вікових змінах, таких як нависають повіки і в'ялі щоки, то реально змінити картину допоможе тільки хірургічне втручання.

Свідчення

У різному віці у жінок бувають різні проблеми зі шкірою.

Ось список показань до проведення процедури в залежності від того, скільки пацієнтці років:

 • від 25 років – від шрамиков постакне і веснянок;
 • від 35 років – для усунення помітних вікових змін – складок в області носогубного трикутника, перенісся, зони зовнішніх куточків очей, зміна еластичності шкіри і втрати пружності;
 • від 45 років – при наявності глибоких зморшок по всьому обличчю, вікової пігментації.

Все ж найбільш актуально проводити глибокий пілінг з фенолом саме в старшій віковій групі, так як від постакне можна застосувати більш щадні методи. Це гліколевий пілінг або «скатка», які роблять з використанням хлориду кальцію. Для боротьби з першими, ледь виявленими зморшками, може застосовуватися ТСА-пілінг або засіб з використанням фруктових кислот.

Протипоказання

Не рекомендується застосовувати пілінг при наявності наступних проблем:

 • Захворювання серця. Потрапляючи в кров, фенол створює токсичні сполуки, що впливають на ритм роботи цього органу. Якщо у вас діагностували аритмію і інші неполадки в роботі серцево-судинної системи або у вас встановлений кардіостимулятор, не варто вдаватися до цієї процедури.
 • Порушення функції печінки і нирок. Оскільки продукти обміну фенолу потребують виведення з організму, ці органи повинні бути здорові. Особливий удар токсини наносять по нирках.
 • При злоякісних новоутвореннях пілінг також не рекомендовано робити за його токсичної дії.
 • При вагітності фенол може нашкодити ще не народженому дитяті.
 • Проблеми зі здоров'ям шкіри, її схильність екземі, псоріазу та інших недуг підвищують швидкість всмоктування токсинів у кров. Крім того, самі захворювання шкіри можуть загостритися і зробити пілінг марним.
 • Вугрі та прищі також є перешкодою для глибокого пілінгу. Наявні на шкірі хвороботворні бактерії можуть поширитися по всій підшкірно-жировій клітковині, а це тільки погіршить зовнішній вигляд обличчя.
 • Якщо ви приймаєте сильні медикаменти, то дана процедура також ставиться під питання. Ліки виводяться через печінку і нирки, а при перевантаженнях ці органи можуть не впоратися з покладеними на них функціями і дати збій.

Підготовка

Саму шкіру підготувати до опіку третього ступеня неможливо, тому купувати спеціальні засоби для попереднього догляду не доведеться. Щоб виключити наявність у вас протипоказань до глибокого пілінгу, варто попередньо відвідати лікаря. Єдине, чим ви можете допомогти шкірі перед агресивною процедурою, це отримувати побільше корисних речовин і виключити шкідливий вплив на організм за кілька днів або тижнів до маніпуляції.

Шкіра «любить» ампульні концентрати вітамінів, маски з морськими водоростями і різними видами глини. Також можете побалувати її спеціальними сироватками, які м'яко живлять дерму і не містять агресивних речовин.

За тиждень до «години ікс» рекомендовано розпочати прийом противірусних препаратів, щоб уникнути появи інфекції в організмі.

Не варто ходити під активним сонцем і тим більше засмагати.

Як зробити?

Процедура професійного глибоко пілінгу включає в себе кілька етапів:

 1. Очищення поверхні обличчя від забруднень і жиру. Шкіру миють з використанням мила і грубої губки, щоб якомога ретельніше її знежирити. Потім її ретельно витирають, підсушують і протирають спиртом.
 2. Місцева або загальна анестезія.
 3. Розподіл складу з фенолом по шкірі. Це повинно відбуватися рівномірно, поступово, з інтервалами до 15 хвилин.
 4. Після самого головного компонента на обличчя кладеться силікон. Він утворить на шкірі подобу маски.
 5. Після нього обличчя покривають ще одним речовиною – желолео.
 6. Отримана багатошарова маска повинна залишатися на шкірі від 1 до 3 днів. Тривалість її носіння залежить від необхідного ефекту і визначається косметологом.
 7. Коли відведений час пройде, вона знімається, а шкіру обробляють кремом від ран і пошкоджень.

Подальший догляд

Після пілінгу шкіра буде залишатися болючою протягом декількох днів. Щоб зменшити дискомфорт, печіння, потрібно вживати знеболювальні. Протягом трьох днів на особу не повинно потрапити навіть краплі води, тому не можна вмиватися і навіть чистити зуби і пити з чашки – замість цього рекомендується використовувати трубочку.

Коли настає довгоочікуваний момент зняття маски, будьте готові до того, що зробити це буде не так просто. Заздалегідь запасіться шпателем або спеціальної пластикової паличкою. Під шаром відмерлої шкіри виявиться одна велика рана, не варто цього лякатися. Незабаром на поверхні особи почне виділятися фібрин, який створить подобу плівки. Це призведе до проблем з тимчасовим мімікою.

Протягом тижня або десяти днів плівка буде злазити, з-під неї буде з'являтися нова шкіра. При цьому ще як мінімум пару місяців колір буде червоним. Остаточно закінчиться формування нового шкірного покриву тільки через півроку. Перші два тижні єдиним косметичним засобом для особи будуть протизапальні креми, а з третього тижня при відсутності протипоказань можна почати пудритися.

Судячи з відгуків, глибокий пілінг добре зарекомендував себе як засіб від зморшок. Багато жінок вдаються до цієї маніпуляції тоді, коли шкіра втрачає пружність, а вікові зміни стають очевидними. Зморшки – це основне показання до проведення подібної маніпуляції.

Що стосується боротьби з постакне, то відгуки на цей рахунок зустрічаються суперечливі. Шрами після запалень важко видалити якими б то не було засобами, і не кожній людині, яка страждає від цієї проблеми, вдається знайти хорошого фахівця і отримати вражаючі результати. У будь-якому випадку, який би вид пілінгу пацієнт не вибрав, робити його доводиться по кілька сеансів.

Можливі ускладнення

Більш тривале знаходження складу на шкірі дозволяє домогтися більш глибокого оновлення, але разом з тим це загрожує серйозними побічними реакціями. Фахівець, що робить вам пілінг, повинен врахувати тип та інші особливості вашої шкіри, щоб вибрати тривалість носіння пілінгу.

До поширених ускладнень після цієї процедури належать:

 • алергія;
 • опік;
 • аритмія і розвиток серцевої недостатності;
 • збої в роботі нирок і печінки;
 • ризик розвитку злоякісних утворень на шкірі;
 • гнійні запалення;
 • контраст між зонами оновленої і старої шкіри;
 • виникнення рубців;
 • пігментація;
 • гіперкератоз;
 • просвічування судин.

Товщина шкіри і її здатність пропускати токсини у всіх жінок різна, тому не завжди фахівця під силу підібрати потрібну концентрацію фенолу, яка не принесе шкоди пацієнтці.

В домашніх умовах

Якщо вам дуже хочеться отримати молоде обличчя, але до косметолога ви в даний момент звернутися не можете, є варіанти глибокого пілінгу для дому.

Однак у цьому випадку потрібно врахувати ряд моментів:

 • Потрібно провести тест на переносимість пілінгу. Для цього нанесіть трохи крему на шкіру за вухом і змийте його через дві-три хвилини. Подивіться, як поведе себе шкіра в цьому місці протягом доби.
 • Якщо ви купуєте готовий склад, то дивіться на концентрацію. Вона повинна бути нижче, ніж в пілінги для салонів, і становити менше 50%, а на перший раз буде досить і 30%.
 • У разі появи яскраво виражених больових відчуттів засіб потрібно відразу змити. Приготоване самостійно – водою, а куплене в професійному магазині – нейтралізатором.
 • Як і при салонному пілінгу, після процедури доведеться довго утримуватися від сонячних ванн. Влітку робити ці маніпуляції взагалі не варто. Якщо все ж її час довелося на літо, то знаходитесь на вулиці якомога менше і завжди використовуйте сонцезахисний крем.

У багатьох виробників можна знайти серії для домашніх пілінгів. Це такі марки, як Dermagenetic, Cosmedix, BeautyMed та інші.

Ось кілька рецептів пілінгів для домашнього виробництва:

 • Сіль і сода. Візьміть обидва інгредієнта порівну і з'єднайте з кремом. Нанесіть на шкіру на 20 хвилин.
 • Бодяга. Змішайте пару столових ложок бодяги і 3% перекису водню. Пасту наносять на обличчя і тримають 20 хвилин.
 • Хлористий кальцій. 5% складу розподіляють по шкірі кілька разів (для початку вистачить чотирьох), наносячи новий шар після висихання попереднього. З часом можна взяти в два рази більше міцний розчин і наносити більше шарів. На завершення процедури на шкірі з'явиться засохла тонка маска, яку потрібно скачати руками. Вмийтеся після завершення процедури водою.

Глибокий пілінг обличчя – це серйозна процедура, яка вимагає професійного підходу. Доведеться підготувати себе до дискомфорту в процесі його проведення та до подальшої реабілітації. Не варто проводити таку процедуру, коли попереду намічається важлива подія або насичений період на роботі, так як протягом декількох тижнів і навіть місяців шкіра буде активно відновлюватися і ваше завдання в цей період – забезпечити їй достатній догляд. Вирушаючи в салон або косметологічну клініку, ознайомтеся з відгуками і довіряйте своє обличчя тільки висококласним фахівцям.

Докладніше про те, як проводити глибокий пілінг обличчя, ви дізнаєтесь із наступного відео.