Особливості акварельного розпису нігтів

Акварельний розпис нігтів є однією з провідних тенденцій сучасного нейл-арту. Такий манікюр коштує дорого, він заворожує, захоплює і не дозволяє відвести очей. Оскільки думки про матеріалах і самій техніці сьогодні суперечливі, варто докладно зупинитися на цій темі і вказати її нюанси.

  Матеріали і інструменти

  Акварельними дизайн називають тому, що зовні у нього є схожість з художньої аквареллю. Це ті ж півтони, легкість і прозорість фарб, використання розрідженої консистенції і легкий ефект розтікання. Але всупереч сформованій думці, використовують у роботі зовсім не дитячі, а художні акварельні фарби. Вони відрізняються складом і формою випуску, а також м'яко лягають на робочу поверхню.

  Однак далеко не всі такі пігменти лягають на ніготь так, щоб поверх одного шару можна було накладати іншого. А тому підходити до вибору матеріалів для акварельного дизайну потрібно грунтовно.

  Малюють на нігтях спеціальними манікюрними китицями. Як правило, вони дуже тонкі, відрізняються довжиною і товщиною. Наприклад, розмір кисті може бути не тільки нульовим, але і мають маркування два нулі.

  Розводять акварельні фарби звичайною холодною водою, а тому проблем з консистенцією в роботі зазвичай не виникає. Точно так само, як і при роботі з паперовим листом, використовують палітру для розведення фарб, отримання необхідних тонів, виконують накладення кольору. Крім того, в роботі можна користуватися акриловими фарбами, які також передбачають розведення водою. Однак їх відрізняє той нюанс, що після висихання їх не вийде прибрати з кисті, а тому в процесі роботи доведеться стежити за тим, щоб пензлик не пересихала.

  Якщо один інструмент змінюють іншим при необхідності вибору інструменту іншої товщини, доведеться відразу промивати використану кисть. Крім акварелі і акрилових фарб, деякі майстри можуть використовувати для цієї техніки і розведений гель-лак. Розводити його доводиться тому, що сам гель-лак відрізняється густоватой для малюнка консистенцією. Як розріджує кошти можна використовувати топ або клинсер.

  Особливості підготовки фону

  Виконують акварельний дизайн на підготовленій підставі, працюючи з гель-лаком. Оскільки покриття такого типу мають свої особливості в технології нанесення, спочатку під малюнок створюють фон, дотримуючись всіх правил його пошарового виконання. Саме він і буде своєрідним полотном для дизайну. В роботі доведеться користуватися сушильної лампою, без якої використовуються склади не будуть сохнути.

  Спочатку готують ніготь, видаляють навколо нього кутикулу і птеригий, надають потрібну форму, вичищають все зайве. Після здійснюють зняття глянцю з самої нігтьової пластини. Після цього наносять шар бази, пігменту і топа, кожен з них сушать відразу після нанесення спеціальної лампи. Після того як висушують топ, поверхню під малюнок бафируют (обробляють м'яким шліфувальником) для отримання трохи шорсткою поверхні. Після цього можна малювати по ній фарбами на водній основі.

  Як малювати?

  Не потрібно нічого додатково змочувати, акварельний ефект досягається за рахунок легкості текстури фарб. Ними можна заповнювати відразу основу майбутнього малюнка, використовуючи дуже світлий пігмент, добре розбавлений водою. За рахунок рідкої консистенції фарба буде лягати на фон з м'яким переходом ступеня інтенсивності. Можна висвітлювати якісь ділянки, намагатися в деяких місцях відтіняти потрібні зони.

  По суті, робота нагадує роботу художника, хіба що в зменшеному форматі. Поступово квітами відтіняють потрібні області, підмальовують півтіні, виділяють потрібні частини малюнка, якісь опрацьовують більше, інші залишають розмитими. При цьому потрібно враховувати, що фарба в процесі роботи буде висихати дуже швидко, адже розлучена вона буде невеликою кількістю води. А тому для ефекту плавного перетікання з одного в інший колір належить працювати швидко.

  Щоб бажане зображення вийшло більш красивим, не зайвим буде скористатися готовою картинкою. Дивлячись на неї, буде простіше побачити, де і що варто підкреслити конкретними відтінками використовуваних фарб. Методика роботи примітна тим, що фарби можна змішувати між собою, отримуючи нові відтінки і півтони. Як правило, такі малюнки не перевантажують кількістю шарів, їх лише роблять яскравіше, промальовуючи конкретну частину зображення.

  Коли потрібно висвітлити які-небудь елементи малюнка, фарби змішують з білим пігментом. При цьому білий колір може домінувати в деяких використовуваних тонах, оскільки цим можна створити ефект легкості. Однак не варто занадто вибілювати фактуру: не можна забувати і про напівпрозорості використовуваних відтінків.

  Можна додавати прямо на ніготь яскраві плями, допомагаючи пензлем їм розтікатися в потрібне місце малюнка.

  Кисті в роботі міняють у міру необхідності. Чим більше площа ними потрібно пофарбувати, тим товщі може бути кисть. В кінці підкреслюють не всі, а лише деякі контури і елементи малюнка, тим самим залишаючи йому легкість і прозорість. Варто врахувати, що чим менше буде обведення і тонше контур лінії, тим більше схожим вийде акварельний ефект.

  Важливо враховувати і необхідність відтінення фону, для чого до використовуваної фарбі додають більшу кількість води. Цей прийом дозволить посилити ефект акварелі на акцентних нігтях. Виконуючи контури в деяких місцях малюнка, намагаються набирати на щітку менше води. Для цього в роботі використовують спеціальні м'які кисті, розроблені для акварелі.

  Щоб лінії виходили рівними і впевненими, кисть потрібно розташовувати перпендикулярно нігтя.

  Малювати акварельний розпис можна по-різному. Іноді майстер виконує на акцентном нігті звичайну пляму, а після її висихання підмальовує її контури, наприклад, у вигляді пелюсток, тим самим створюючи красивий квітка. Крім того, можна виконувати попередній ескіз майбутнього малюнку, виводячи зразкові контури. Основу заповнюють з поступовим накладенням кольору і відтінків. Після обведення на краю принта наносять часом і переривчасті лінії, нерідко виконуючи підкреслення контуру кількома тонами крім чорного.

  Як запечатувати?

  Закривають дизайн за певною технологією. Однак для початку потрібно дочекатися, щоб малюнок, нанесений на ніготь акварельними або акриловими фарбами, остаточно висох. В іншому випадку він буде розмазуватися при нанесенні запечатывающего матеріалу.

  Перекривати дизайн можна каучуковим топом або спеціальною базою-топом «два в одному».

  В методиці використання каучукового топа є один недолік. Після перекриття їм дизайну доведеться наносити поверх нього ще й звичайний топ для додання поверхні ефекту глянцю. Якщо використовують варіант «два в одному», достатньо одного перекриває шару з обов'язковою його сушінням спеціальної лампи. Цей матеріал зручний тим, що він дуже надійно запечатує всі шари покриття, а тому відпаде необхідність у корекції пластини протягом усього часу, поки манікюр буде прикрашати жіночі руки. Після того як запечатувальні шар висушать в лампі, залишиться зняти дисперсійний шар.

  Поради фахівців

  Початківцям майстрам, які вирішили познайомитися з цікавою технікою акварельного дизайну, потрібно прислухатися до основних рекомендацій майстрів у сфері нейл-арту.

  • Використовуючи в техніці акварель, важливо враховувати, що для неї потрібно саме матове покриття. З глянцю вона буде скочуватися незалежно від її консистенції і фірми-виробника.
  • Користуючись акриловими фарбами або гель-лаком, можна не звертати уваги на тип використовуваного для підкладки лаку. Щоб безперешкодно виконати дизайн, в цьому випадку досить зняти дисперсійний липкий шар з робочого фону.
  • Колір підкладки переважно використовувати білий або світлий. Темні і яскраві тони основи будуть спотворювати красу малюнка і псувати акварельний ефект.
  • Виконуючи малюнки в мокрій техніці, слід додати у фарбу більше води, а самі мазки повинні злегка розтікатися, переливаючись з одного тону в інший, що можливо тільки тоді, коли фарба ще не висохла.
  • У разі необхідності корекції потрібно виконувати вимивання фарби. Для цього використовують напівсуху кисть і її ворсом вбирають зайву інтенсивність пігменту. Цим же прийомом можна коригувати огріхи роботи.
  • Можна користуватися прийомом відмивання, при якому один шар накладають на інший з короткою просушуванням в лампі (по 2 секунди). Так можна набрати яскравість в окремих місцях певного елемента зображення.
  • Щоб виконати свої перші дизайни більш красиво, можна орієнтуватися на приклади досвідчених майстрів, виконуючи за їх відеоуроків покроково кожен момент промальовування акварельного розпису.

  Про те, як намалювати красиві абстрактні троянди на нігтях в техніці аварельной розпису, дивіться у відео нижче.