Пігмент для нігтів: як правильно вибрати і наносити?

Дизайн манікюру в яскравих кольорах є одним з кращих трендів цього сезону. Але яке б різноманітність тонів і відтінків ні вміщала палітра гель-лаків, завжди хочеться додати унікальний штрих. Це можна зробити за допомогою пігменту для нігтів. Він додасть матовий контурний блиск або в залежності від типу пігменту доповнить колір дивним блиском.

Поняття

Пігментом називають порошкоподібну речовину, яке призначене для додання кольору поверхні. Він допомагає змінити початковий тон покриття. Застосовується на нігтях акрил, гель-лаку і шелаку.

За допомогою даного складу також можна робити градієнт і отримувати унікальні кольори шляхом змішування декількох відтінків. Крім того, він використовується дизайнерами для створення кольорових малюнків.

Великим плюсом такого декору є можливість створення дизайну, що підходить абсолютно для будь-якого лука. Це може бути скромний діловий або мінімалістичний стиль, виконаний у пастельних тонах, або ж розкішний вечірній варіант в насичених кольорах з блиском.

Особливості

Існують певні нюанси використання пігменту у поєднанні з різними основами. Коли нігті нарощують акрилом, додавати в нього даний барвний пігмент можна в кількості до 50%, так як склади мають схожу будову і властивості.

При роботі з гель-лаком важливо дотримати точні пропорції, адже пігмент знижує міцність цього покриття. В кольоровий гель можна додати не більше 2% такого барвника, а в прозорий – не більше 5%.

Якщо склад наносять в сухому вигляді пензликом, то його кількість не обмежена. Втирати пігмент в будь-яку висохлу основу можна в кілька шарів до отримання бажаного відтінку.

Види покриття

Даний фарбувальний матеріал диференціюється за видами. В залежності від джерела отримання пігмент може бути:

  • природний;
  • синтетичний;
  • металевий.

Природний вигляд виходить шляхом змішування різних порід мінералів. Синтетичні покриття роблять як з органіки, так і з неорганічних джерел. Металеві пігменти готують шляхом змішування різних металів або їх сплавів.

Розрізняють дані барвники і по оттеночному ефекту. Він може бути: сатин, перламутровий, мерехтливий, блискучий, блискучий з переливами. Вибирати пігмент необхідно в залежності від типу дизайну. Наприклад, перламутрові барвники створять максимально плавні і ефектні переходи при використанні техніки омбре.

При суміщенні різних текстур цього покриття можна отримати ефект об'єму і незвичайну глибину кольору.

Не менш унікальним і сучасним є вітражний дизайн. При перемішуванні прозорої основи без липкого ефекту і різних тонів пігменту можна створити на нігті об'ємний міні-вітраж будь-якої тематики. Такий підхід індивідуалізує декор, робить дизайн унікальним.

Техніка нанесення

Будь манікюр необхідно починати з обробки нігтів. Спочатку знімається старе покриття з допомогою спеціальної рідини. Потім забирається кутикула, і обробляються околоногтевые подушечки. Кінчика нігтя надається бажана форма, а вся робоча поверхня ретельно шліфується бафом. Залишки пилу обов'язково видаляють з пластини перед нанесенням основи. При цьому використовується ватний диск і знежирювачах.

Тепер можна накласти захисну основу. Найчастіше використовують прозорий варіант гель-лаку. Далі шар просушується під УФ лампою. Тепер тонко накладають колер і також сушать. Обробка кожного покриття лампою становить близько двох хвилин.

Можна переходити до декорування. Для цього береться прозорий гель-лак і тонка кисть для малювання, якими створюють візерунок на кольоровому покритті. Зрозуміло, він може бути виконаний на різні тематики і в будь-якому стилі.

На пензлик набирають пігмент потрібного кольору і накладають поверх мальованих ліній. Якщо необхідно взяти інший колір, то ворсинки кисті витирають про поліестеровую безворсову тканина. Нанесення виробляють так званими вбивають рухами, що забезпечує максимальну щільність колера.

Якщо роботу виконує новачок, то перед зміною кольору, краще висушити попередній елемент. Але потім прозорим лаком потрібно малювати знову. В кінці наноситься фінішне покриття, і готовий манікюр поміщається під лампу.

Можливо і змішування пігменту з акриловою основою або прозорим гель-лаком.

Тут необхідно пам'ятати про чітких пропорціях, порушення яких призводить до недостатнього затвердінню матеріалу.

Крім того, для кожного кольору рекомендується використовувати окрему ємність. Саме перемішування проводять пензликом, так як вона дозволяє рівномірно розподілити частки колера.

Поверхневе нанесення

Часто нейл-дизайнери наносять пігмент на висушену кольорову основу. Це допомагає створити необхідний відтінок і переливи. Тут потрібно пам'ятати про те, що даний матеріал не повністю змінює вихідний тон, а лише надає відблиск іншого відтінку.

Тому при використанні темних тонів лаку і світлих перламутрових пігментів, декор не стане повністю світлим в місці нанесення. Додасться лише перловий перелив.

Така техніка допоможе втілити дизайн в стилі металік або додасть золотистий блиск декору. Відмінним варіантом стане омбре з плавним розтушовуванням і згладженими переходами. Тут необхідно зауважити, що найкраще пігмент виглядає на темних кольорах. На пастельних відтінках переходи і мерехтіння менше виділяються.

Правильно наносити пігмент допоможе одноразовий спонжік для тіней. Завдяки його текстурі складу лягає щільно і акуратно. При створенні колера на місячному манікюрі або френчі спонжіком легше окреслити необхідний вигин.

Ідеї для декору

Пігмент можна поєднувати з різними стилями дизайну. Використання даної суміші підходить яскравим дівчатам, які віддають перевагу виділятися і робити акцент на нігті. Велике значення має і вартість. Навіть при виборі дорогих засобів за ту ж ціну можна придбати один або два бульбашки гель-лаку або 10 упаковок пігменту.

Крім того, процес змішування різних кольорів пігменту набагато простіше, і доступний будь-якій дівчині, яка не має професійних навичок нейл-дизайнера. Наприклад, френч з ефектом омбре на довгі нігті, скомбінований з місячним дизайном важко змалювати гель-лаком. А при використанні пігменту та спонжика завдання багаторазово спрощується. І також створюючи кольоровий френч, хочеться максимально підкреслити колер кінчика. З таким завданням легко впорається пігмент.

При наявності деяких навичок у малюванні узорів пензлем легко створити об'ємний малюнок. Пігментом можна користуватися для виділення сяйва одного з тонів, глибини кольору або переходів між відтінками. Такий декор допоможе проявити свою індивідуальність.

У будь-якому випадку використання цього складу при створенні манікюру істотно знизить витрати на декор і подарує можливість часто міняти дизайн, експериментуючи з колірними рішеннями.

Про пігментах і про те, як їх використовувати, дивіться у відео.