Варіанти дизайну французького манікюру

Французький дизайн є класикою манікюру. З'явившись 40 років тому на прохання одного з режисерів Голлівуду, він зберігає досі провідну позицію в дизайні нігтів. Однак кожен нейл-сезон вносить свої корективи в дизайн френча, а тому тим, кому важливо бути не тільки красивою, але і сучасною, варто ознайомитися з матеріалом даної статті. Ми докладно зупинимося на модних тенденціях і варіантах дизайну французького манікюру, які видають сучасну жінку.

Особливості

Французький манікюр на сьогоднішній день ділиться на дві основні різновиди: традиційний і зворотний види. У класичному варіанті основою техніки є нюдовый або тілесно-рожевий фон. Прикрасою дизайну стає посмішка, що імітує контрастний колір і ширину отросшего краю нігтьової пластини.

У класики вона білого кольору.

Що стосується зворотного френча, то він є дзеркальним відображенням звичайного французького дизайну. Його посмішка розташовується біля основи нігтя, у зоні кутикули. Від місячного манікюру цей різновид відрізняється тим, що дужка переверненого френча повторює контур підстави нігтьового ложа. У місячного манікюру вона протиставлена отрастающему краю.

Новинки і модні тенденції

Сьогодні французький манікюр повинен прагнути до природності і жіночності. Це бажання моди, яка впевнена в необхідності акцентування жіночого початку і максимальної простоти. Модні тенденції прагнуть до мінімалізму, що можна створити шляхом дозування елементів декору і кількості акцентів. Що стосується строкатості і зайвої складності, дизайн френча з його окрасою всіх десяти нігтів тепер вважається нудним і псує всю естетику.

Зниження кількості акцентних нігтів

Мода звертає увагу на той факт, що велика кількість акцентів позбавляє дизайн виразності. Вона чітко вказує на те, що в ідеалі для оформлення достатньо і двох нігтів з десяти. Так і фон буде помітний, і акценти будуть привертати увагу оточуючих. Якщо ж пальці будуть усипані декором, оку нема за що чіплятися. Якщо вже двох акцентів недостатньо, можна додати для виконання дизайну ще два, але не більше.

Визначення місць під акценти

Визначилися і місця акцентів. Ідеальним варіантом вважається акцентування нігтя безіменного пальця. Якщо для дизайнерської задумки потрібні акценти, їх виконують на сусідніх нігтях рук (середніх пальцях). Таке оформлення виглядає більш естетично і врівноважено, ніж манікюр з акцентуванням нігтів великих пальців рук або мізинців.

Домінанти та доповнення

Домінувати повинен принт на одному нігті. Другий акцент повинен бути його підтримкою або скромним доповненням, що є сполучною ланкою, що з'єднує дизайн з основним фоном френча. Якщо, наприклад, за основу обраний малюнок, на одному з нігтів він може займати всю площу пластини, на іншому — лише невелику його частину. При цьому підтримка повинна бути виконана в єдиній тематики. Не можна поєднувати непоєднуване.

Дозування декору

Настав час звернути увагу на фактуру. Саме вона найчастіше втрачається під великою кількістю інкрустації, саме це може спростити дизайн, зробивши його вульгарним. У новому сезоні розстановка виблискуючого декору повинна бути добре обміркованою. Щоб френч виглядав жіночно і елегантно, мати стрази або кристали, опали потрібно точково, ретельно вибираючи місця для них з урахуванням особливостей принта або дизайнерської композиції.

Ніякого залепливания всій площі нігтя не потрібно, ця тенденція безнадійно застаріла.

Приналежність до сезонності

Облік конкретного часу року – актуальна тенденція моди, яка пропонує звернути увагу на вибір певних картинок і декору у зв'язку з сезоном. Для літа це неодмінно комахи, різні жуки, метелики. Взимку можна відтворити на акцентах френча морозні візерунки, намалювати сніжинки, запорошити край посмішки, імітуючи тим самим сніг. Восени можна звернутися до тематики врожаю, прикрасити нігті дизайном зі стиглими колоссям, різнокольоровими листям, краплями дощу. Навесні варто придивитися до ідеї пробудження природи. Це можуть бути ранні птахи, малюнки неба, проліски, перші кульбаби.

Форма нігтів

Френчу доступні всі без винятку форми нігтьових пластин. Однак у цьому сезоні моди вже визначилися свої фаворити. Першість здобула формі округлений або м'який квадрат. Сьогодні такі нігті суперпопулярні, вони дозволяють втілити в життя французький дизайн шляхом його комбінування з будь-якої з відомих на сьогодні технік манікюру. Крім квадратних нігтів, популярні нігтики мигдалеподібної форми з округленим кінчиком. А також в моді овальна форма, яка визнана універсальною, підходить під будь-який дизайн і довжину.

Довжина пластин

Ще зовсім недавно в моді були короткі або ультрадлинные нігті. Сьогодні професіонали нігтьового сервісу називають найкращою середню довжину, так як вона дозволяє не обмежувати вибір колірних рішень, а також зручна в побуті. Ідеальною довжиною пластин є та, вільний край нігтя якої не перевищує 0,7 см. Цього достатньо, щоб надати верхньому краю будь-яку форму.

Вибір між методиками манікюру

Ми звикли до якісного гігієнічного манікюру і зовсім не думаємо про його різновиди. Мода пропонує своїм прихильницям поступовий перехід на необрізну методику з запечатуванням кутикули. Цей метод хороший тим, що він зводить до мінімуму травмування шкіри, зменшує ризик появи задирок. Такі нігтики виглядають доглянуто навіть через два тижні з моменту виконання гігієнічного манікюру. Даний метод вже сьогодні отримав високу оцінку професіоналів.

Ставлення до штучним нігтям

Мода вважає, що настав час відмовитися від накладних нігтів. Вони незручні не тільки тим, що в більшості випадків не підходять по формі арки до своїм нігтям, але ще і відскакують в самий невідповідний момент. До того ж і виглядають такі нігтики неприродно. Однак якщо питання стосується нарощування, то сьогодні воно придбало велику популярність. Такі нігті в тренді, френч на них виходить міцним і довговічним.

При цьому особливу популярність набувають варіанти, виконані верхніми формами.

Неприпустимість клонування дизайну

Дизайн сучасного манікюру повинен бути особливим. Часи, коли жінки прикрашали нігтики повністю ідентичними малюнками, канули в Лету. Сьогодні малюнок не повинен повторюватися в точності. Може відрізнятися поворот, нахил, окремий елемент, але сам малюнок не повинен мати клонів. Це не тільки негарно, але й спрощує дизайн френча.

Аквадизайн

Мода пропонує тим, хто вдається до моделювання нігтів, придивитися до об'ємного френчу, виконаному у техніці акваріумного манікюру. В широкій посмішці, яка властива такому дизайну, цілком достатньо місця для розміщення різного і часом незвичайного декору. Поряд з глітером і блискітками такі нігті прикрашають сухоцвіти, крихітними черепашками і навіть просіяним піском. Зверху їх запечатують декількома шарами моделюючого кошти.

Комбінування з різними техніками

При виконанні френча важливо розуміти, що превалювати в дизайні повинні нігті з посмішкою. При цьому вона може бути самою різною (традиційної дугоподібної, у вигляді двох трикутників, накладених один на інший, у формі серця, хвилі, зигзага, блискавки). Іноді в манікюрі посмішка і зовсім лаконічна. Однак це потрібно для того, щоб виділити акцент стильним і виразним дизайном.

Це може бути теж посмішка, але тільки незвичайної форми. Наприклад, вона може бути виконана у вигляді мереживних завитків з лінією, окантовывающей зону посмішки. Однак, якщо дизайном передбачено комбінування френча з якою-небудь іншою технікою, для виразності акцентів краще не ускладнювати форму отросшего краю. Посмішка в такому випадку повинна бути максимально простою.

Акценти можна виконувати в техніках класичного, місячного манікюру, омбре, бите скло, вуаль, пудра. Що стосується класики, то вона буде основою під будь-який дизайн. На пофарбованому в один колір нігті можна малювати, на однотонний фон можна клеїти стікери, манікюрну плівку, розрізану шматочками, фольгу, стрази або інший блискучий декор. Крім того, пофарбований ніготь можна облагородити порошковим матеріалом, вибравши з великого асортименту потрібний варіант з урахуванням власних уподобань.

В тренді комбінування френча з градієнтом. При цьому дизайн можна виконувати по-різному. Наприклад, градієнт можна використовувати, як фон для французького манікюру, виконуючи посмішку поверх плавною розтяжки. А також красиво буде виглядати французький манікюр, якщо градієнт буде основою акцентного нігтя.

На такому тлі можна намалювати будь-яке зображення, на ньому красиво буде виглядати нескладний трафаретний малюнок.

Крім того, градієнт можна оформити у вигляді самостійної фігури, виконавши розтяжку всередині неї. Це може бути трикутник, квадрат, коло, овал, багатогранник. Ще одним модним рішенням буде френч-омбре з розтяжкою відтінків від нігтя до нігтя. Такий дизайн виконують однотонним фарбуванням нігтів у спорідненій колірній гамі. Тони вибирають з невеликою різницею, щоб в цілому виходила плавне і красива розтяжка відтінків одного кольору. Посмішки на нігтиках при цьому не повинні ускладнювати дизайн.

Як прикрасити ніготь на безіменному пальці?

Прикраса нігтів можна порівняти з мистецтвом. Його можливості можуть бути обмежені тільки навичками майстра. Розглянемо кілька актуальних ідей, які пропонує мода в новому сезоні.

Об'ємна фактура

Таке декорування створюють за допомогою пудри, бульонок або акрилового піску. В залежності від типу речовини буде відрізнятися технологія роботи з ним. В одному випадку можна буде просто обсипати акриловою пудрою або бульонками (микробисером) ніготь з нанесеним на нього липким топом. Якщо хочеться більш витонченого оформлення акценту френча, можна нанести на пофарбований нігтик який-небудь малюнок і обсипати пластину пудрою. Після сушіння та видалення всього зайвого на нігті залишиться гарний візерунок.

Вуаль

Прикрасити френч можна манікюрним мелкофракционным порошком – втиркой. Матеріал має масу різновидів, їм можна прикрасити як акценти, так і всі нігті. При цьому він з легкістю замінить будь-перламутровий лак, оскільки має більш невагомим шиммером. Втирка на нігті безіменного пальця може бути використана під подальше декорування. Саме на неї можна наносити малюнки топом, а потім посипати їх акриловим піском. Найбільш модними сьогодні порошками такого типу є варіанти «русалка», «північне сяйво», «майский жук».

Пластівці юкі

Прикрасити ніготь безіменного пальця можна слюдяними пластівцями, які втирають, подібно втирке. Крім того, ці пластівці можна використовувати для імітації посмішки френча, будь то традиційний або зворотний варіант французького манікюру. Відтінки такого матеріалу варіативні, при цьому ефект пластівці можуть створити абсолютно різний. Наприклад, чим менше їх набирають на аплікатор і втирають, тим більш хаотично і оригінально вони виглядають.

Коли шар щільний, покриття віддає металік.

Слайдер-дизайн

Таке оформлення виглядає незвично і свіжо. При цьому стікерами і користуються професіонали нігтьового сервісу, маскуючи їх під художній розпис. Аква-наклейки є прекрасною заміною ручного малювання, вони прості в роботі і істотно скорочують час на виконання дизайну френча. При цьому вони можуть бути самими різноманітними, а тому з їх допомогою можна не тільки закрити всю площу акцентного нігтя, але і зобразити фантазійну посмішку, що сьогодні дуже модно.

Гра фактури

При виконанні дизайну на безіменному пальці можна використовувати лак одного кольору, але різної фактури. Скажімо, можна покрити акцентний нігтик матовим гель-лаком, потім взяти тонку манікюрну кисть для малювання, набрати глянцевий лак і виконати нескладний мереживний малюнок. Виглядати такий дизайн буде дуже красиво і виразно. Можна виконати глянцем всі нігті, крім пластини на безіменному пальці. Її можна просто пофарбувати лаком з незвичайною фактурою (під замшу, велюр, сатин або оксамит).

Інкрустація

На нігті безіменного пальця буде красиво виглядати дужка з дрібних стразів або кристалів. При цьому вона може розташовуватися симетрично або асиметрично. Іноді інкрустацію використовують у вигляді діагоналі або заповнюють нею елемент дизайну акцентной нігтьової пластини. Можна приклеїти такий декор на той самий слайдер-дизайн, якщо на картинці йому вийде підібрати відповідне місце. Скажімо, це може бути тільце жука, довгасте тулуб бабки.

Що можна придумати для двох сусідніх нігтів?

Якщо по дизайну задумана художній розпис або альтернативне нанесення принта, одного нігтя під дизайн буде недостатньо. Потрібно позначити один головний акцент, але тут не вийде обійтися без підтримки, яка буде пов'язувати принт з основним фоном френча. У такому випадку під дизайн залишають два сусідніх нігтика і не ускладнюють їх посмішкою (потрібна звичайна однотонна поверхню).

Наприклад, на одному акценті можна намалювати великий принт, зайнявши їм практично всю площу пластини. Це може бути сова, голова кішки, леопарда, велика метелик. Другий ніготь може передавати настрій картинки, підтримуючи тематику принта. У разі анімалістичного зображення підтримкою може стати лист екзотичного дерева. Якщо вибір припав на птаха, на сусідньому нігті можна зобразити пір'їнка.

Кращим доповненням для мордочки кішки стане відбиток її лапки.

Шикарним варіантом втілення чогось неординарного стане акварельна техніка. Створюють такий дизайн художньої аквареллю на водній основі, яку продають в жерстяних тюбиках. Методика потребує бафировании (обробці пофарбованого і покритого топом нігтя м'яким шліфувальником). Виглядають такі зображення легко і унікально.

Можна використовувати для прикраси сусідніх нігтів перекладну фольгу, сочетав її з аква-наклейкою. При цьому використовувати для декорування акцентних нігтів можна відривну фольгу з золотом або сріблом. До речі, саме фольга сьогодні вважається найкращим типом декору для зворотного френча. Якщо хочеться виділити акцент на тлі нагідок, прикрашені золотою усмішкою, можна декорувати верхню частину нігтя, надавши акценту вигляд градієнта.

Оригінальним прийомом нанесення декору буде стемпинг. При цьому можна наносити малюнки з гравірованих пластин не тільки один, але і два різнокольорових шару. Доповненням стемпинга може стати трафаретний візерунок.

Цікавим варіантом дизайну двох сусідніх нігтів стане композиційний принт. Наприклад, це може бути метелик з розкритими крильцями, що летять за вітром парасольки кульбаби, змійка, нічне місто з розведеними кінцями моста або замальовка міського пейзажу. Виглядає такий дизайн дуже красиво. Якщо він не перевантажений великою кількістю елементів, декору і не кричить про себе яскравими тонами, він вносить до оформлення манікюру виразність і високий статус.

Інші варіанти оформлення

Французький манікюр цього сезону може бути найрізноманітнішим. Наприклад, сьогодні можна обігравати дизайн самої посмішки. На акцентной нігтьовій пластині її можна зобразити, наприклад, у вигляді котика, лисиці, панди, квіткового пелюстки, листка рослини. Іноді вона представлена у вигляді павутини, черепашок, морських зірок, соковитих фруктів, створених за допомогою фімо.

Одним з неординарних рішень можна назвати виконання посмішки дотсами (манікюрними інструментами з кулястими насадками різного розміру). При цьому малюнок посмішки може бути однотонним, контрастним, простим або складним, що нагадує етнічний орнамент. Майстри використовують таке оформлення не тільки для прикраси традиційного верхнього краю акцентних нігтів.

Точками створюють малюнки та біля основи зворотного френча.

Модно малювати етнічні візерунки, працюючи і дотсами, і тонкими манікюрними китицями. Так народжуються малюнки мехенді, які на сьогоднішній день вважаються одними з найбільш популярних для прикраси акцентів манікюру. Зручністю принтів такого типу є той факт, що їх виконують поверх пофарбованої основи, в цьому випадку немає необхідності окремо промальовувати контрастну посмішку.

Можна створювати френч-градієнт, використовуючи камифубуки. Японські різнокольорове конфетті сьогодні вважаються одним з мегапопулярних варіантів декору. При цьому використовують їх не для всіх нігтів: ними прикрашають лише акценти, причому дозовано, поєднуючи для більшої гармонії дизайну елементи різного розміру. На загальному тлі покриття це виглядає, як бульбашки шампанського, піднімаються вгору. Кольори камифубуки повинні бути спорідненими обраної основі френча.

У поточному сезоні особливо актуально прикраса френча різноманітними шиммерными лаками. Нерідко в дизайні використовують і дрібну пилок, і великі блискітки одночасно. Можна щільно покривати посмішку френча глітером, утворюючи цим френч-міленіум. Можна виконувати розтяжку шиммером, малювати глітером дужку у вигляді практично контурної лінії, за винятком верху. Глітером можна заповнити будь-яку фігуру або створити ефект напилення, виконуючи який-небудь малюнок.

Голівудський френч потребує наявності тонких смужок на нігтьових пластинах, крім основного дизайну. Проте в цілому чітких правил тут немає. Допускаються різні колірні варіації і контрасти, вітається виконання манікюру нейтральними тонами. Френч-твіст потребує використання декількох тонів для промальовування посмішки. Сьогодні в такому варіанті французького манікюру особливо актуальні чорно-білі контрасти.

На відміну від декоративного арту-френча або дизайну з фантазійними усмішками, фан-френч потребує таких елементах декору, як паєтки, намистини, ажурне мереживо, крихітні пір'ячко, шматочки текстилю. При цьому прикрашати можна не тільки перекриту лаком основу нігтя.

Сьогодні модно використовувати в дизайні техніку негативного простору, при якій деякі нігті не забарвлюють зовсім або використовують для них прозорий лак.

Рекомендації по поєднанню кольорів

На сьогоднішній день мода не обмежує модниць у виборі колірних рішень для прикраси своїх нігтів. Однак вона звертає нашу увагу на те, що обрані тони повинні гармонійно поєднуватися між собою. Крім того, важливо, щоб у дизайні їх не було занадто багато, оскільки пестроцветье здатне вбити будь-яку шикарну дизайнерську думку. Краще, щоб пріоритетним варіантом було використання м'якого кольору для фону. Це може бути нюд, тілесний відтінок або будь-який колір пастельної гами.

Що стосується пастелі, то в поточному сезоні саме ці відтінки вважаються кращими для французького дизайну. Вони гармонійні, неброски і поєднуються з більшістю предметів жіночого гардеробу або наявними аксесуарами. До того ж кожен з них відмінно поєднується з нейтральними фарбами панелі (білої, сірої, чорної), які сьогодні знаходяться на піку популярності. Якщо хочеться, щоб френч відповідав останньою модою, можна додати в дизайн трохи срібла.

Гармонійними поєднаннями відтінків цього сезону можна назвати мікси:

 • рожевого і білого;
 • білого і м'ятного;
 • чорного і нюда;
 • світло-рожевого та малинового неону;
 • бежевого і білого;
 • фіолетового і фуксії;
 • срібло і баклажан;
 • смарагду і чорного.

Дуже популярні поєднання різних відтінків з нюдовыми тонами. Тілесні тони з невеликим додаванням рожевого кольору гармонійно поєднуються з чорним, рожевим, білим, баклажанным винним, марсаловым, смарагдовим тонами, бірюзою, фуксією. Вони роблять м'якими контрасти з жовтим, помаранчевим, червоним, синім, чого не можна сказати про контрасті цих же кольорових фарб з білою. При цьому білий контраст на тлі нюда і кольоровий посмішки буде виглядати більш м'яко.

  Що стосується відтінків для вечірнього сету, то це, безумовно, темні тони палітри. Якщо вже говорити про найбільш трендових варіантів, вибирати потрібно між вином, баклажаном і смарагдом. Саме ці кольори, на думку моди, сьогодні є фаворитами колірної палітри. При цьому всі вони відмінно виглядають на напівпрозорому тлі в вуалевой техніці.

  Французький манікюр з такими акцентами буде особливо виразним і елегантним.

  Гарні приклади

  Пропонуємо звернутися до прикладів актуального дизайну френча, які краще будь-яких слів вкажуть на особливості оформлення з урахуванням нових тенденцій.

  • Свіжий погляд на французький дизайн з використанням вторинної дужки.
  • Варіант з використанням матової фактури гель-лаку і інкрустацією акцентних нігтів.
  • Накладення акрилового візерунка на градієнтний фон, яскраве поєднання нюда і винного кольору.
  • Ніжний френч з ліпним акцентом, намистинами і бульонками.
  • Ефектне і лаконічне рішення з акцентуванням нігтя безіменного пальця.
  • Варіант для зими із залученням синього кольору і золотого гліттера.
  • Френч з малюнком у техніці мехенді та інкрустацією лунок акцентів блискучими кристалами.
  • Гармонійний союз нюдового фону і баклажанового шиммерного лаку. Ажурне мереживо на акцентах.
  • Об'ємний варіант дизайну з об'ємним узором і рельєфною посмішкою.
  • Шикарний вечірній френч фіолетового відтінку з виділенням зони кутикули акцентних нігтів.
  • Рожевий френч з золотистими стразами і контурної обведенням широкої посмішки.
  • Френч, виконаний в техніці битого скла.
  • Французький дизайн, створений за допомогою відривний фольги золотистого кольору.

  Про те, як зробити стьобаний французький манікюр, дивіться у наступному відео.