Як зробити градієнт на нігтях?

Градієнтний манікюр став модним не так давно, але при цьому швидко завоював серця багатьох дам своїм незвичайним дизайном. Він дозволив зробити жіночі нігті ще більш красивими і доглянутими – і все це навіть без відвідування дорогого салону. Якщо ви познайомитеся з технікою правильного виконання такого креативного манікюру і зумієте грамотно комбінувати наявні забарвлення, то отримаєте результати, які будуть перевершувати всі ваші очікування.

Градієнт сьогодні дозволить вам втілити в життя найсміливіші і фантастичні ідеї, грати з різними кольорами і відтінками, постійно комбінувати їх, знаходячи нові цікаві рішення. Крім цього, градієнт чудово буде поєднуватися з іншими видами манікюру.

Особливості манікюру

Градієнтний дизайн – це популярний підвид французького нейл-арту нігтів, що являє гарний плавний перехід дуже близьких і схожих один на одного квітів або, навпаки, контрастні протилежних кольорів. У градієнтному нігтьовому дизайні в обов'язковому порядку присутні кордону між використовуваними квітами, тільки вони не чіткі, а розмиті.

Основною відмінною рисою нейл-градієнта є той факт, що на нігті присутній не один колір, а ціле суцвіття кольорів і тонів. А самі кольори, що помітно переходять від більш насиченого і темного тону до більш світлого, і, навпаки, за бажанням господині нігтів створюють або легкі і плавні, або різкі і часом навіть грубі переходи колірного спектру.

Градієнт наноситься на нігтики як вертикально – що зустрічається частіше, так і горизонтально – головне, це робити за чіткою схемою, і тоді при прикордонному змішуванні буде отриманий такий необхідний перехід з тьмяного кольору в більш насичений тон. Мало хто з майстрів може назвати вам максимально можливе число кольорів або відтінків: одні вибирають не більше чотирьох кольорів, інші працюють з добрим десятком – тут дуже багато залежить від креативності майстра, а також від форм і параметрів самих нігтів.

Щоб оформити градієнтний манікюр, застосовуються всілякі забарвлення покриттів. Завдяки універсальним зовнішнім виглядом таке покриття з помітним градієнтом відмінно буде виглядати на нігтиках будь-якої довжини.

Є кілька видів градієнтного декору нігтів.

 • Кінчик нігтика зафарбовується лаком більш світлого подтона, після цей колір потроху буде перетікати в куди більш темний тон. Для подібного роду ідеї можна вибирати кольори однієї оттеночной гами або ж зовсім протилежні по насиченості і забарвленням лаки.
 • Колір нігтів може змінюватися при візуально непримітному переході від одного нігтя до другого. Тут зазвичай вибирають відразу ж кілька відтінків в єдиній кольоровій гамі.

Градієнт на манікюрі завжди виглядає привабливо, він буде більш ніж доречний при різних обставинах, головне, правильно вибрати використовувані кольори. Градієнтне покриття може бути створене за допомогою як зухвалих і помітних, так і з допомогою досить приглушених пастельних подтонов.

Такого роду покриття чудово підійде і солідним пані, і зовсім молоденьким дівчатам – адже він всевозрастной. Багато вважають, що оформлення градієнта – досить складна техніка, насправді ж набагато простіше «розмазати» лак з нігтів, ніж намалювати на ньому квіточки, виводити орнамент або букви. Якщо ви задалися метою навчиться декорувати свої нігтики даним методом, то незабаром зможете підбирати найбільш цікаві для себе ідеї.

Плюси градієнта:

 • немудрящі способи виконання;
 • чудові поєднання будь-яких відтінків;
 • помітний вигляд;
 • недорогий інструментарій та матеріали декору;
 • можливість самому придумати неповторне оформлення.

Необхідні матеріали

Градієнт легко зробити і в домашніх умовах за допомогою звичайних лаків.

Щоб так ретельно підібраний вами лак лежав рівно, і переходи одного кольору в інший виглядали акуратно, потрібно завчасно підготувати:

 1. віск або крем із зволожуючим ефектом для своїх нігтиків;
 2. засіб, який дозволить вам розм'якшити і видалити кутикулу;
 3. палички з ватою, що будуть смочены в спеціальному засобі, щоб знімати надлишки лаку на кутикулі;
 4. базу під майбутній манікюр і спеціальний закріплювач;
 5. різнокольорові лаки;
 6. губку або спонж, скотч, фольгу.

Як поєднувати кольори?

Найпростіший метод оформлення манікюру з помітним градієнтом – підібрати кілька найстильніших відтінків єдиної забарвлення, що будуть максимально відрізнятися один від одного не більше ніж на 1-2 тони. Вони-то і дозволять вам сформувати максимально красивий перехід.

Якщо врахувати той факт, що вибрати дуже близькі один до одного забарвлення часто буває не так-то й просто, їх можна роздобути досить швидко – змішуючи різні лаки у себе вдома. Для цього вам всього лише потрібно змішати однотонного порядку лаки для отримання проміжних кольорів, зі світлим лаком змішується його більш темний побратим. Насиченість отриманого тони буде прямо залежати від тих пропорцій, у яких були взяті кольору.

Вибрати кращі комбінації допоможе особливу колірне колесо.

Для оформлення найбільш помітного градієнта краще вибрати такі поєднання, як:

 • суміжні кольори – відтінки, що розташовуються поруч знаходяться секторах такого колеса (це може бути помаранчевий і жовто-вохристий, світло-зелений і салатовий);
 • дуже схожі кольори – це ті тони, що знаходяться через 1 сектор один від одного (максимально схожі і є чистими тонами) – це сині кольори і ніжно-фіолетові, насичено-червоні і помаранчеві кольори;
 • проміжні між ними зазвичай подумки проводяться лінії, що перетинаються під кутом в 90 градусів (жовтий і червоно-оранжевий, червоно-цегляний і фіолетовий тон);
 • аналогова гармонія – це кілька кольорів, що йдуть підряд на колесі з квітами (синювато-зелений, синій, синювато-фіолетовий);
 • гармонія альтернативна – розкішні поєднання, що лежать на колірному колесі навпроти основного кольору і ще 2 прилеглих до неї тони (жовтий, блідо-фіолетовий, синювато-бузковий і червонувато-бузковий).

Техніка виконання

Щоб створити стильний градієнт на нігтях, можна вибрати одну з безлічі технік. Велика частина з них досить прості і не вимагають дорогого обладнання або спеціальних інструментів. Декорування можна здійснити у себе вдома за допомогою звичайного лаку. Можна виконати велику кількість різних варіантів дизайну манікюру завдяки докладним покроковим інструкціям.

 • Перший спосіб оформлення помітного градієнта на ніготь простий і чудово підійде початківцям.
 1. Лак заздалегідь підібраного кольору просто потрібно нанести рівними смугами на невеликий шматок губки або спонжа. Покриття повинно трохи вбратися.
 2. Губка щільно прикладається до нігтя до тих пір, поки не стане ясно видно перехід від першого до другого тону.
 3. Висохле покриття нігтя покривається закріплювачем прозорого вигляду.
 • Ще один цікавий спосіб, який вимагає застосування шматочки фольги.
 1. Лак наноситься акуратними смужками як можна ближче один до одного прямо на фольгу.
 2. Зубочисткою або спеціально пристосованої для цієї справи паличкою наявні відтінки трохи змішуються прямо на місцях стикування.
 3. Лак можна перенести з фольги на губку звичайним способом передруку. Вкрай важливо, щоб лак не зміг до цього моменту засохнути. Потім колір залишиться лише перенести з губки на вже підготовлені для нового покриття нігті.
 4. Закінчується вся процедура нанесенням прозорого покриття.
 • При нанесенні лаку на губку він досить активно буде вбиратися, що може істотно збільшити витрату покриття і тоді можна буде застосувати інший спосіб.
 1. Ніготь просто покривається лаком-базою. Наступний шар лаку з підібраною заздалегідь забарвленням потрібно нанести на ніготь встик з першим використовуваним кольором.
 2. Ще до того як лак встигне добре висохнути, потрібно взяти спонжик і легкого поплескуючи їм створити межу між кольорами – межа повинна виглядати розмитими і не надто виразною.
 3. Готовий градієнт покривається прозорою базою.
 • Вкрай незвично буде виглядати градієнт з розкішними блесточкамі. Під основу вибирається будь-який наявний у наявності лак. Як тільки перший шар кольорового лаку підсохне, на нього потрібно вже наносити шар покриття з блискучими частинками. Для більшого ефекту, наносити покриття з блискітками найкраще від середини нігтика до його краю. Оформлення манікюру завершується шаром захисного покриття.

Можна використовувати і спеціальний термолак. Його краще усього застосовувати господиням довгих нагідок: тоді ефект зміни кольору буде візуально більш помітним.

 • Правильно підібрана кисть дозволить якісно оформити акуратний декор з градієнтом. Для швидкого нанесення покриття на ніготь краще вибрати і невелику плоску пензлик. Для розмішування близьких кольорів можна взяти і плоску кисть, і спеціальну кисть-віяло. Якщо вам потрібно створити геометричний градієнт, тоді вам варто потурбуватися і про наявність кисті-страйпера, щоб нею наносити тоненькі смужки.

Техніка оформлення вертикального градієнта за допомогою пензля буде виглядати так:

 • плоским пензликом потрібно зафарбувати половину нігтя;
 • іншим кольором заповнюється інша частина нігтя;
 • далі пензель трохи змочують у клинсере і обережно проводять нею на стику кордону між двома кольорами, можна при цьому трохи посувати пензликом направо-наліво;
 • кольори перемішуються, і у вас вийде дуже красивий градієнт.
 • Щоб оформити смугастий градієнт, потрібно всього лише провести на нігтях перехідні лінії рівного або вигнутого виду. Такі лінії повинні бути максимально тонкими, а переходи повинні бути з кожним нанесенням все темніше. Подібного роду дизайн можна вважати одночасно і романтичним, і діловим.

Актуальні кольори градієнта з частих смуг — найбільш яскраві або насичені кольори в поєднанні зі світлими подтонами. Тут насичено-помаранчевий може переходити спершу у персиковий, а потім в жовтувато-кремовий тон, на завершення переходить в білосніжний колір.

Техніка оформлення смугастого градієнта до дивного проста. Потрібно спершу підготувати самі нігтики і покрити їх спеціальною основою. Головний колір потрібно нанести ближче до підстави нігтів. Кожен шар по черзі потрібно буде просушити під лампою. Використовуючи спонж, наноситься контрастний тон на самі кінчики нігтів, при цьому ведеться розтушування у напрямку до центру пластини нігтя. Контрастні смужки робляться частинами, дозволяючи надавати глибоке забарвлення в бік решт нігтя.

 • Повітряний градієнт теж вважається досить популярним. Його роблять за допомогою спеціального приладу під назвою «аерограф», що при роботі розпилює фарбу на ніготь найтоншим шаром під серйозним тиском повітря. Найчастіше аерограф вибирають для нанесення омбре горизонтального типу. У прилад просто потрібно залити необхідну кількість фарби, до нього підключається особливий компресор, і лак починає наноситися тонюсеньким шаром на потрібну частину поверхні нігтя. Далі потрібно всього лише змінити колір і розпорошити його на кінчики нігтів так, щоб видно було плавно переходить розтяжка забарвлень.

Таке цікаве кольорове покриття акуратно підсушується і покривається топом. Залишки лаку, який розпилювали, дуже легко можна видалити з шкіри, для цього всього лише доведеться вимити руки. Аерограф дозволить створити не тільки акуратне омбре, але й істотно заощадить час. Повітряний градієнт підійде для дам будь-якої вікової групи. Відтінки можна вибрати абсолютно будь-яку з найбільш актуальних у поточному сезоні.

 • Градієнт за допомогою губки – при цьому вона повинна бути з плоскою і рівними краями. Подбираемая губка повинна бути максимально щільною і міцною, не дуже пористої, ні в якому разі не повинна кришитися, щоб не залишати на поверхні нігтя після себе шматочки. Можна вибрати губку для макіяжу або звичайну кухонну приналежність. Для роботи губку потрібно буде підготувати – відрізати шматок потрібного розміру.

Найкраще таку губку спершу опустити у воду і після цього гарненько вичавити. Завдяки злегка вологої губки, використовуваний лак не буде заповнювати в її пори надто швидко і тому його витрата буде більш економним. Таким чином, більша частина лаку буде акуратно передрукована з губки на нігтики.

Є й інші методи оформлення градієнта звичайною губкою – наприклад, лак намазується спершу на спеціальну панель в потрібній черговості або за схемою, потім до даної поверхні потрібно притиснути губку і з її допомогою перенести лак на нігтики. Крім цього, з губкою можна визначити різний напрямок градієнта: зробити його вертикально або горизонтально, а також зробити геометричним.

Якщо у вас не виходить плавний перехід між тонами, то, можливо, ви вибрали занадто контрастні кольори. Потрібно буде відшукати інше поєднання. Або ж можна накласти кілька шарів, даючи час кожному з них трохи висохнути.

Корисні поради

І ще декілька порад від професійних майстрів.

 • Перш ніж починати наносити покриття, потрібно ретельно до цього процесу підготувати самі руки, очистити нігті, прибрати з них кутикулу, надавши нігтикам однаковий вигляд. Можна, крім цього, на пару хвилин нанести на руки віск або відповідний крем.
 • Щоб підібрана забарвлення була набагато яскравіше, а результат вийшов найбільш стійким і довговічним, необхідно застосувати спеціальну базу або будь-який наявний під руками пастельних тонів лак. З його допомогою можна буде повністю сховати пластину нігтя під самим градієнтом.
 • Багатьох дам надмірно бентежить той факт, що при роботі над манікюром шкіра у нігтя серйозно брудниться. А адже варто завчасно нанести на шкіру біля нігтя трохи крему, або використовувати для захисту скотч або звичайну клейку стрічку, і проблема буде вирішена. А якщо все ж лак випадково потрапить на шкіру, то він запросто забирається особливим олівцем-коректором або ватною паличкою.
 • Щоб на поверхні нігтика не з'являлися бульбашки, краще всього відразу ж вибрати максимально щільну губку, а кількість шарів лаку просто збільшити. Це значно поліпшить зовнішній вигляд і якість виконання градієнта, дозволяючи зробити переходи між кольорами менш різкими.
 • Якщо у вас не виходить плавний перехід кольорів, необхідно всього лише трохи почекати, поки вже наявні шари трохи висохнуть, а після цього можна буде нанести ще пару шарів. Особливе значення матимуть використовувалися забарвлення – кращий перехід вийде між схожими один з одним відтінками, а також тонами єдиної колірної гами.
 • Для того щоб закріпити манікюр, можна активно застосовувати особливу безбарвне покриття.
 • Витрата лакового покриття для деяких видів манікюру з градієнтом може бути істотним, щоб уникнути його вагомих втрат, краще не вибирати для роботи занадто пухкі губки.
 • Секрет якісного градієнта – це правильно підібрана техніка і найбільш вдало підібрана комбінація кольорів. Подібний дизайн нігтів стане дуже креативним доповненням будь-якого модного образу і додасть вашим ручкам доглянутий і гідний вигляд.
 • Якщо ви любите стрази, наклейки, орнамент, вам тут теж буде де застосувати свою фантазію — всі ці елементи чудово вписуються в градієнтний дизайн. Замість бази з глянцевим ефектом, можна застосувати матовий — раптом він вам більше сподобається.

Про те, як зробити ідеальний градієнт на нігтях, дивіться у наступному відео.