Місячний манікюр: тонкощі дизайну і способи нанесення покриття

Місячний манікюр вважається однією з кращих технік оформлення нігтів серед сучасних жінок. Сьогодні він особливо полюбився модницям за те, що обріс різноманітними варіаціями дизайну і дозволяє внести в цибуля ноти витонченості і аристократизму. Проте кожен сезон приносить з собою щось нове та особливе, що робить дизайн свіжим і оригінальним. Які сюрпризи моди, що зараз актуально і як опинитися в центрі уваги незалежно від стилю і статусу, розповість матеріал даної статті.

Що це таке?

Місячний манікюр хтось вважає різновидом френча. Його називають диоровым, оскільки своєю популярністю він зобов'язаний великому Крістіану Діору, який вважав його неймовірно ніжним і жіночним, повернувши в образ моделей. Зовні ніготь, виконаний у техніці з лунками, має чітко позначену лунулу. Якщо у френча, крім фону, акцентується частина отросшего нігтя, то у місячного манікюру контрастують основний фон і лунка біля основи нігтя.

У свій час цей дизайн називали зворотним френчем, хоча сьогодні перевернутий французький манікюр більше схожий на обведення зони кутикули.

Лунка ж може бути напівкруглої, трикутної, симетричні, асиметричні, а також фантазійної. В кожному разі її форма буде залежати від форми нігтьових пластин, довжини нігтів, нюансів дизайну і його тематики.

Приміром, сьогодні лунка може бути не тільки контрастною основного фону. Нерідко місячний манікюр виконують в техніці негативного простору. Це означає, що частина нігтя покривають тільки прозорим лаком. Виконана в такому варіанті лунка створює ефект отросшего нігтя. Це надає вид подовження нігтьової пластини. Крім того, лунка може бути не тільки одинарною, але і подвійний. Вона красиво виглядає разом з тонкою вторинної дужкою.

Форма нігтів

Сьогодні незалежно від модних коректив немає особливих заборон до форми нігтів. Однак фахівці впевнені в тому, що ідеально місячний манікюр виглядає на нігтиках з вузькою нігтьової пластиною. При цьому вони відзначають, що кращої довжиною вважається середня або помірна. Крім того, популярна природна натуральна або навіть коротка довжина. Вона буде модною ще кілька найближчих сезонів.

Щоб місячний манікюр виглядав красиво, важливо підібрати форму краю виходячи з особливостей своїх нігтьових пластин.

Сьогодні вибір кращого рішення може бути самим різноманітним: це може бути овал, півколо, округлений квадрат.

У моду повернулися і мигдальні нігті. Асиметрія ж сьогодні вважається негарною, так і діагональні спіли краю візуально перекосят манікюр з лунками.

Намагаються повернутися в моду стилети з характерною для них великою довжиною і гострими краями. Однак сьогодні вони не вписуються в тенденції моди, робить наголос на натуральність і жіночність.

Лунки, виконані на таких нігтях, створюють візуальний ефект подовження, що виглядає на надміру довгих і гострих нігтях далеко не завжди гармонійно і красиво.

Новинки і модні тенденції

Сучасний місячний манікюр примітний багатогранністю дизайну. Сьогодні існує маса можливостей для прикраси нігтів, починаючи від вибору покриття і закінчуючи дорогоцінним декором.

Іноді ставка робиться на дорожнечу фактури, в інших випадках розкіш створюють за допомогою блискучих кристалів. Вибір кращого дизайну залежить від уподобань клієнтки і почуття смаку майстра.

Іноді побачивши в інтернеті гарний варіант оформлення, жінка хоче відтворити саме його, а тому йде до майстра з готовим рішенням. Однак мода досить примхлива, і те, що було модним вчора, сьогодні може здатися несмачним.

Щоб дизайн виглядав не тільки красиво, але і був сучасним, можна врахувати основні тенденції, на які сьогодні можна спиратися.

Наприклад, зараз в тренді:

 • виділяти зону кутикули стразами різного розміру, при цьому використовуючи переважно маленькі елементи;
 • оформлювати лунку манікюрної фольгою різного типу, підбираючи потрібну форму і ширину;
 • створювати ілюзію отросшего нігтя, працюючи в методиці негативного простору;
 • використовувати оригінальний ефект нашарування місячного малюнка на фонову основу;
 • працювати з двома, а рідше і трьома різними техніками, роблячи місячний манікюр комбінованим;
 • декорувати нігтики в методиках «свитблум», «пудра», «вуаль», «бите скло», «мокрий дизайн»;
 • нарощувати нігті двома різними за кольором матеріалами, відмовляючись від накладних пластин;
 • використовувати для роботи сезонну тематику дизайну, вказуючи на його належність до певного часу року або навіть місяцю;
 • виконувати акценти манікюру на безіменних пальцях, акцентуючи їх контрастним кольором, малюнком, конкретною технікою, порошками, незвичайною фактурою.

Сьогодні вважається непристойним декорування всіх нігтів однаковим візерунком або навпаки, виконання різного малюнка на всіх десяти нігтях рук. Такий підхід до дизайну застарів, до того ж при всьому бажанні він не може претендувати на виразність. Враховуючи той факт, що нігті і так будуть прикрашені лунками, до додавання акцентів і їх оформлення потрібно підходити грунтовно. Іноді саме оформлення лунок вже самодостатнім і не потребує строкатому суперництві.

В такому випадку краще просто пофарбувати нігті одним кольором і не ускладнювати дизайн. Якщо лунки прості й маленькі, декор на акцентних пальцях необхідний.

Однак і тут є свої нюанси: якщо за основу взято малюнок, він краще буде виглядати на пластині, пофарбованої повністю одним кольором. В залежності від того, якими будуть форма і розмір лунки, дизайн може мати і властиві класичному френчу тоненькі посмішки в колір пігменту лунок.

Манікюр ж може бути напівмісячним, овальним, зворотним френчу. Супермодно сьогодні створювати дизайн лунок трикутником. Особливо стильними здаються вузькі ямки, розташовані від заснування і до верхнього краю нігтьової пластини.

Дана форма візуально облагороджує не тільки самі нігтьові пластини, вона додає красу пальцях.

Тонкощі дизайну

Існують негласні правила, якими керуються фахівці у сфері нейл-арту. Оскільки місячний манікюр на відміну від класики вже має малюнок, декорувати його слід правильно. Велика кількість декору або його недоречне розташування здатне внести в дизайн тяжкість і строкатість, що особливо погано для ніжного і вишуканого манікюру з лунками. Щоб створювати красиве оформлення, потрібно знати кілька прийомів досвідчених майстрів.

Наприклад:

 • лунки на всіх пальцях повинні бути однаковими;
 • можна робити акцентами саме нігті з лунками, ніж ускладнювати нігті іншим дизайном;
 • використовувати для дизайну потрібно не більше трьох-чотирьох відтінків колірної палітри;
 • при виборі об'ємного акценту всі інші нігті не повинні мати малюнка зовсім, при цьому допускається лаконічне фарбування лунок білим або світлим кольором;
 • при виборі геометричного дизайну вкрай важлива його симетрія на нігтях двох рук;
 • красиво будуть виглядати акценти на однотонному тлі, якщо лунки будуть виконані контрастним кольором на тілесної або особистого основі;
 • стильно виглядають лунки з класикою, при цьому на кожній руці їх може бути і дві;
 • якщо дизайн виконується з двома лунками на одній руці, краще робити їх не безіменному і середньому пальці.

Для пом'якшення контрасту відтінків один з акцентів може бути виконаний в яскравому кольорі, інший – у світлому смягчающем. При цьому на одному нігті площа принта може бути більше, ніж на іншому. Гра контрастів і малюнка дозволить їм виглядати більш гармонійно. Якщо хочеться використовувати в дизайні ліпний візерунок, більше одного нігтя відводити під нього небажано. Іноді замість ліпнини краще буде виглядати контрастна фактура або її незвичайний ефект.

Місячний манікюр може бути яскравим і креативним. Однак креатив повинен досягатися шляхом професійного підходу до оформлення.

Наприклад, при бажанні можна поєднувати дзеркальну фактуру з вуаллю і темою геометрії.

Використання ж вітражної техніки з розфарбовування дрібних елементів кольоровими пігментами більше буде схожою на дитячу розмальовку, ніж на щось стильне. Той же малюнок, створений за допомогою стемпинга, але без розфарбовування, буде виглядати на акцентах місячного манікюру краще, якщо не спрощувати його різними пігментами.

Створюючи красивий дизайн, потрібно враховувати форму лунки. Якщо це трикутник, потрібна максимальна простота – його можна розташувати на круглої або овальної фігурі. Для круглої лунки гарні візерунки під мереживо, мехенді, кавайная тематика. Гламур ж можна створити й поверх однотонної основи. Наприклад, лунки можна зробити дрібними стразами або ще простіше – точками контрастного пігменту, використовуючи дотси з різними насадками.

Стильні поєднання кольорів

На сьогоднішній день колірні рішення будуть залежати від конкретного призначення манікюру, а також самого образу жінки. Також важливим фактором стане і наявна в її гардеробі одяг та аксесуари. Кращим вибором кольорів можуть бути відтінки, споріднені з певним речам.

Це дозволить внести в цибуля багатогранність і надати образу витонченість, кричачи різким контрастом.

До найбільш гармонійним рішень належать поєднання відтінків пастельній групи. Як правило, вони доповнюють образ більш м'яко, можуть вписатися в більшість образів жінок різних вікових груп і, що ще важливіше, підходять для різних стилів в одязі. Вони відмінно поєднуються з тонами нейтральної групи, що дозволяє внести в цибуля елегантність, легкість або ж ноти розкоші.

Крім різноманітних світлих і темних тонів, чимало в цьому сезоні і яскравих фарб, якими мода пропонує облагородити свій образ.

При цьому за рахунок різноманітності покриттів і стилів одягу можна доповнити свій лук манікюром в приглушених і благородних тонах, а також неоні і світлодіодних варіантах.

Світяться типи покриттів – один з трендів нового сезону, який обов'язково сподобається представницям молодіжних субкультур. В цілому, з багатого переліку колірних варіацій можна виділити найбільш гармонійні і стильні варіанти.

Наприклад, стильними поєднаннями кольорів для сучасного місячного манікюру стануть комбінації:

 • червоного вина і білого;
 • жовтого і біленого бежа;
 • зеленого і чорного;
 • рожевого, чорного і золотого;
 • персика і блакитного;
 • синього і срібного;
 • блакитного і чорного;
 • фіолетового і срібного;
 • мармуру і золота;
 • мерехтливої і білого;
 • марсалового і рожевого;
 • фуксії, фіолетового і срібного;
 • бордового і персикового;
 • білого і жовто-оранжевого;
 • блакитного і рожевого;
 • рожевого і бірюзового;
 • білого та фіолетового;
 • білого і бузкового;
 • пудри і чорного;
 • смарагдового і золотого.

Крім того, сьогодні в моді світлий тон лимона. Навіть лаконічні напівкруглі лунки такого тону на тілесної основі укупі з чорним малюнком на акцентах буде виглядати дуже ніжно. Популярно і поєднання нейтральних тонів палітри. При цьому лунки частіше бувають білими, виконаними на чорному тлі. Красиво вони будуть виглядати, якщо виконати манікюр фону під імітацію градієнта, використовуючи напівпрозорий чорний лак і ущільнюючи його до верхніх країв нігтьових пластин.

Такого дизайну не потрібно інших прикрас: однієї чорної обведення лунок вже буде достатньо для виразності.

Способи нанесення малюнка

Наносять місячний малюнок на нігті різними способами. Наприклад, при впевнених рухах майстра це може бути ручне малювання. Саме так оформлюють акцентні нігті, малюють на них мережива, проводять лінії, роблять контурне обведення, вертикальні смуги, які в подальшому прикрашають стразами або камифубуки. Для лунок в цьому випадку також використовують тонку кисть. До речі, саме їй підмальовують незафарбовані ділянки нігтьової пластини біля основи нігтя, надаючи йому більшу акуратність.

Відмінною підмогою в дизайні місячного манікюру є одноразові трафарети. Сьогодні вони відрізняються різноманітністю малюнків і форми. Ними можна виконувати навіть фантазійні принти на акцентах місячного дизайну. Крім трафаретів, можна вдатися до використання манікюрних смужок різної ширини і форми.

Їх клеять на нігті, щоб отримати максимально рівні фігури лунок, так і посмішки (коли місячний манікюр комбінують з френчем).

Альтернативою смужкам є і фольгований скотч. Коштує він також недорого, зручний тим, що його можна застосовувати і як допоміжний шаблон, і як постійний декор. Фольгований скотч сьогодні відрізняється шириною, може мати різну фактуру лицьової сторони. Виглядає він в дизайні манікюру з лунками красиво і нарядно.

Коли потрібна фантазійна лунка, вдаються до використання наклейок і стемпинга. Стемпинг передбачає штампування. Це набір з готовими металевими пластинами, які мають вигравірувані малюнки.

На пластину наносять лак, розподіляють його скребком, видаляючи зайве. Потім візерунок з пластини знімають на валик, а з валика – на ніготь. Незручністю стемпинга є той факт, що їм складно зробити однакові лунки, нехай навіть з мереживним візерунком.

Перекладні наклейки зручні тим, що їх можна коригувати, поки не висушена нанесена для фіксації основа (топ). Такі слайдери можуть мати незграбні і округлі виїмки, за рахунок чого навіть на однотонному нігті можна створити місячний дизайн. А якщо приклеїти наклейку з виїмкою під лунку на ніготь з лунулой, контрастною основного фону, це посилить контраст кольорів.

При бажанні можна прикрасити наклейками лунки, вибравши квіткову, мереживну, рослинну тематику, гламурні принти або навіть логотипи, що сьогодні особливо модно.

Варіанти незвичайного декору

Декорування місячного манікюру, будь то місячний або напівмісячний варіант – процес творчий і захоплюючий. Мало який майстер не запропонує своїй клієнтці нові варіанти прикрас, які дозволять підкреслити унікальність дизайну, не перекресливши при цьому його статус. Наприклад, сьогодні модно використовувати в дизайні порошки з різним ефектом. Одні з них надають акцентам манікюру обсяг або незвичайну фактуру.

Це можуть бути як варіанти з блискітками, так і флок-пудра, яка дозволяє надати нігтю фактуру фетру. Виглядає подібний декор незвично, але він специфічний, має крупноватую фракцію часток, а тому окрім як для зимового дизайну застосовується рідко. Річний же манікюр з лунками можна прикрасити так званим акриловим цукром або піском.

Такий порошок примітний тим, що він може надати обсяг рисунків на акцентних нігтях. Чим дрібніше її фракція, тим чіткіше виходить контур малюнка.

Дуже цікавим типом матеріалу є втирка. Сьогодні ця пудра має масу різновидів. Один і той же порошок при цьому створює абсолютно різний ефект на пігментах різного кольору. Наприклад, чорний колір одна втирка може зробити дзеркальним, інша – хромованим, третя – голографічним, четверта додасть забарвлення з переливами, що нагадує панцир травневого жука. Білий пігмент можна зробити матованим, перловим, райдужним, голографічним.

Порошки використовують для сезонного дизайну. Наприклад, для зимового і новорічного гарні флок-пудра, втирки з ефектом голографії. Красивий і ніжний манікюр на літо можна зробити з перловою пилом. Річний дизайн можна зробити з ефектом перламутру, втирка в цьому плані краще шиммерного лаку. Ще вона зручна тим, що поверх неї можна малювати, клеїти інший декор.

Наприклад, можна намалювати фантазійну лунку, посипати її акриловим піском і висушити.

Необхідні інструменти та матеріали

В салоні майстер виконує апаратний манікюр. Саме це зупиняє багатьох жінок, яким хочеться навчитися робити дизайн в домашніх умовах. Однак сьогодні немає нічого неможливого, а тому можна купити апарат в спеціалізованому магазині або користуватися звичайним манікюрним набором ручного типу. Якщо вдома немає апарата з насадками, варто підготувати базовий набір:

 • пушер для відсунення і підйому кутикули, обрізки птеригия;
 • манікюрні ножиці;
 • інструмент для видалення надлишків лаку з гумовими наконечниками;
 • пилочку для надання форми;
 • м'який шліфувальник або баф;
 • сушильна лампа.

Для дизайну варто підготувати тонкі манікюрні кисті різної довжини.

Якщо замість малюнка планується використовувати наклейки, варто підготувати ємність з водою для видалення паперової підкладки наклейки. Якщо потрібно буде виділяти лунки точками, готують дотс. Крім того, в роботі знадобляться:

 • масло для розм'якшення кутикули;
 • серветки для манікюру;
 • знежирювачах;
 • праймер;
 • підсилювач;
 • пігментовані лаки (для фону, лунки і малюнка);
 • базовий матеріал;
 • фініш.

Декор готують виходячи з особливостей дизайну. Це можуть бути камифубуки, стрази, кристали, втирки, наклейки, фольга у вигляді скотчу або стрічки, плівка для техніки битого скла. Крім того, може знадобитися гліттер гелевого типу під золото або срібло.

Покрокова техніка оформлення нігтів

Дизайн з лунками створюють різними способами. Зробити його будинку нескладно, якщо дотримуватися інструкції, що пояснює покроково основні етапи роботи. Завжди попереднім етапом манікюру є видалення кутикули і птеригия. Щоб менше травмувати шкіру і легше прибрати все зайве, пальці опускають в теплу воду приблизно на 10 хвилин. Після їх витирають, беруть пушер і прибирають птеригий. Піднімають кутикулу і зрізають її манікюрними ножичками.

Щоб процес протікав без травмування шкіри, використовують масло для розм'якшення кутикули. Після того як нігтикам нададуть потрібну форму, необхідно зняти глянець з нігтьових пластин. Для цього використовують спеціальний м'який шліфувальник.

Їм акуратно прибирають глянсовий шар, намагаючись не зменшувати при цьому товщину нігтьових пластин.

Далі необхідно прибрати залишки опіла, для чого можна використовувати знежирювачах. Їм же прибирають залишки масла, які можуть стати причиною поганого зчеплення нігтя з наступними лаковими продуктами. На цьому етапі підготовча частина закінчується і починається стадія декоративного манікюру. Готують лаки, топ, базу, лампу, декор, шаблони і кисті.

Спочатку на нігті можна нанести підсилювач. Крім того, що він підвищить міцність матеріалу з нігтем, він зробить нігті товщі, що особливо актуально для тонкого нагідок, схильних до ламкості. Наносити матеріал треба тонким шаром, після нігті сушать в лампі.

Однак іноді такий матеріал пече в лампі, тому підносити руку занадто близько до світла небажано.

На висушене покриття наносять базовий матеріал і знову сушать в лампі. Базу наносять тонким шаром, інакше вона буде погано триматися, так і зможе затекти за кутикулу і бічні валики. Після бази ніготь покривають пігментом і сушать його в лампі. При необхідності пігментом можна покрити нігті двічі: манікюр краще буде виглядати, коли пігмент не буде прозорим.

Далі беруть шаблони для лунок. Наприклад, це можуть бути варіанти напівкруглої форми. Їх приклеюють липкою стороною до підстави нігтів, не вдавлюючи в пігмент, але намагаючись, щоб шаблон не мав порожнин у місці краю. Після цього беруть контрастний лак і покривають їм верхню частину нігтя, не чіпаючи ту, яка закрита шаблоном.

Після того, як нігті покриють лаком, відразу знімають шаблони. Тільки після цього нігті сушать в лампі. Якщо не прибрати трафарет і спочатку висушити гель-лак, потім прибрати його, не зіпсувавши манікюр, не вийде. Після сушіння пігменту беруть топ і запечатують їм всі попередні шари. Топове покриття сушать. Так виконується варіант без декору, це основна техніка.

Якщо манікюр виконується без шаблонів, технологія залишається незмінною, тільки замість трафаретів використовують кисть, якій і позначають саму лунку. Якщо потрібні трикутні шаблони, але є тільки манікюрний скотч, саме їм роблять трикутники у підстави нігтів. Стрази клеять на шар невисушеної топа, як і камифубуки. Однак якщо камифубуки можна покривати шаром топа, то стрази від цього втрачають красу переливів свого блиску. Вторинний шар топа не повинен закривати їх.

Малюнок, якщо він задуманий дизайном, створюють після сушіння другого шару пігменту.

   Коли потрібно прикрасити нігті, після другого пігменту приступають до декорування. Наприклад, якщо для акцентів використовують наклейки, наносять топ, наклейки знімають прозору захисну плівку. Далі її опускають на дві-три секунди у воду, прибирають паперову підкладку і фіксують на невысушенной основі, розправляючи від складочок і вибираючи правильне місце. Далі дизайн сушать, запечатують ще одним шаром топа і знову відправляють в лампу.

   У наступному відео показано 3 простих способи місячного манікюру