Французький манікюр гель-лаком: від варіантів до створення

Французький манікюр сьогодні прирівняний до класичними методиками дизайну. Він залишається на гребені хвилі з самого своєї появи, а це на сьогоднішній день складає 40 років. Досвідчені фахівці нігтьового сервісу зараз створюють його покриттями, створеними за передовими технологіями. Розглянемо, які основні напрямки моди на цей рік щодо френча, з'ясуємо, які колірні рішення сьогодні популярні. Крім того, познайомимо майстрів-початківців з правилами покрокової інструкції створення цього елегантного дизайну.

Особливості

Французький манікюр, який з'явився в Америці заради скорочення часу на фарбування нігтів актрис, сьогодні варіативний в дизайні. У традиційному варіанті він має на увазі обов'язково тілесну основу для фону і білий пігмент для фарбування отросшего краю, який називають посмішкою. За рахунок використання натурального лаку він гармонійно виглядає в будь-якому жіночому сеті. До того ж натуральний беж або нюд підходить для оформлення нігтів жінка різних вікових груп.

Однак не можна назвати френч ідеальним дизайном для короткого нігтьового ложа. На таких нігтики він створює ефект візуального укорочення пластини, що здатне позбавити привабливості не тільки самі нігті, але і пальці рук. Велике значення для елегантного дизайну має і вибір конкретного відтінку, адже у кожної жінки він свій зважаючи особливостей шкіри і кольоротипу.

На сьогоднішній день відомо два основних типи французького дизайну: традиційний і перевернутий. У звичайному французькому манікюрі посмішку зверху роблять у місці відростання нігтя. Другий варіант примітний тим, що контрастна дужка розташовується біля основи нігтьової пластини. І той і інший види френча виглядають красиво і стильно. Обидва вони є різновидами однієї техніки, хоча у них є свої відмінності в плані дизайну.

Хтось називає зворотний френч місячним дизайном. Однак сьогодні мода чітко визначає манікюр з лунками, як окремий тип техніки, оскільки вигляд зворотного френча і місячного різний. Наприклад, у зворотному френчі лунка повторює контур підстави нігтя, в той час як в дизайні з лунками сама лунка не обрамляє фонове покриття, але має форму, отвернутую від отрастающего нігтя. У зворотному ж манікюр важливий сам контур посмішки, який є свого роду завершенням дизайну.

місячний манікюр
зворотний френч

Можна додати до двом основним методикам та альтернативну або фантазійну посмішку. Її створюють різними способами, включаючи ручний розпис, стемпинг, наклейки і одноразові трафарети. В більшості випадків при роботі з будь-якою з цих технік виходять індивідуальні посмішки, їх складно повторити в точності. Фантазійні посмішки унікальні тим, що вони нерідко стають окрасою лаконічного французького дизайну. Саме вони можуть вказати на його сезонність або призначення (для весілля, виходу у світ, роботи в офісі).

Форма і довжина нігтів

Прийнято вважати, що французький манікюр підходить для будь-якої форми нігтів. Але будемо чесні: техніка розрахована на елегантність та грацію. Тому все, що віддає агресією, будь то довжина або зайва гострота, не передасть у повній мірі красу френча. Ще зовсім недавно в моді були короткі нігті, сьогодні ж мода вважає, що для френча необхідно невелике подовження.

В ідеалі відрослий край повинен становити не більше 5-7 мм. Цього достатньо для будь-якого дизайну, а також вибору конкретної форми посмішки в залежності від особливостей форми нігтя. Крім того, такої довжини вистачає і для комбінованого манікюру, якщо захочеться прикрасити нігтьове ложе, крім верхніх посмішок, лунками. Така довжина зручна і тим, що колір френча може бути будь-яким, він не буде здаватися вульгарним навіть у разі вибору яскравих лаків.

Що стосується форми краю, то сьогодні модні тенденції чітко визначають три кращих варіанти. На перше місце вони ставлять округлений квадрат, на якому усмішка виглядає не тільки бездоганно, але і дозволяє оформляти верхній край самим різним декором. Наприклад, на такій формі можна виконувати і фантазійну посмішку. Друге почесне місце дісталося мигдалеподібним нігтиками. Сьогодні ця плавна форма з округленим верхом вважається неймовірно ніжною та жіночною.

Крім округленого квадрата і мигдалю, популярною вважається форма овалу. Вона вважається універсальною, підходить під будь-який дизайн, колір і декор. Френч на овальних нігтики виглядає красиво і витончено. Така форма здатна візуально облагородити не тільки нігті, але і пальчики рук. Дуже красиво вона виглядає на нігтьових пластинах з подовженим ложем.

Новинки і модні тенденції

Сучасний френч сьогодні обріс масою варіантів. При цьому основа техніки може бути не тільки традиційною: французький манікюр нового сезону може бути комбінованим. Наприклад, френч може бути самостійним дизайном, основою при комбінованій техніці з класикою. А також його можна використовувати в якості акцентів іншої техніки. В цьому разі виконують тільки на акцентних нігтьових пластинах.

Доглянутість рук

Однією з провідних тенденцій у новому сезоні стане акцентування покращення шкіри рук і форми нігтів. Мода вважає, що це основа основ, а тому пропонує позбавлятися від зайвого декору і строкатості.

Важлива простота і доглянутість рук, що неможливо досягти без якісного гігієнічного манікюру. Професіонали, які задають тон багатьом тенденціям в нейл-арте, відзначають, що дизайн повинен базуватися на трьох стовпах: вдалому підборі форми нігтів, гармонійному виборі кольору, відсутності усього зайвого в дизайні.

Скорочення числа акцентів

Мінімалізм цього сезону проявляється в усьому: від призначення манікюру до кількості декору. Вже сьогодні скорочується кількість акцентів: 10 однаково прикрашених нагідок вважається несмаком і строкатістю. Під акцентом варто розуміти ніготь, декорований інакше, ніж всі пластини з посмішками. Бажано, щоб у французькому дизайні було не більше чотирьох акцентів.

При цьому, як відзначають фахівці нігтьового сервісу, акценти повинні розташовуватися на двох сусідніх нігтях (безіменному і середньому пальцях руки). Якщо ж хочеться прикрасити френч всього одним акцентом, розташовувати його потрібно на нігті безіменного пальця. При цьому зовсім не обов'язково виконувати на ньому посмішку, хоча в залежності від дизайну можна зробити її фантазійної.

Оскільки френч вважається оформленням з претензією на легкість, він не повинен бути перевантажений великою кількістю малюнків, а тим більше їх нашаруванням.

Сезонність

Однією з тенденцій нового сезону стала приналежність манікюру до певного сезону року. Використовуючи різний декор або, скажімо, ручний розпис, це можна втілити у французькому дизайні краще. Відмінним засобом для втілення сезонного дизайну можуть стати різні малюнки: для осені це краплі дощу з парасольками, падаючі листя, замальовки осіннього міста. Річний френч можна прикрасити різноманітними жучками і метеликами.

При цьому крила метелика можуть стати відмінною альтернативою традиційної посмішки. Можна створювати посмішку у вигляді гілок з листям і нерозпустилися бутонами, квітками. Красиво виглядають у французькому дизайні і сердечка, створюють оригінальну форму френча. Зимовий френч можна декорувати різними сніжинками, морозними візерунками, включаючи скандинавські орнаменти і етно мотиви.

Мегапопулярны малюнки мехенді, а також всілякі мережива, якими можна прикрасити акценти френча. Навесні можна створювати в місці посмішки різні імітації градієнта, малювати тануть бурульки, проліски. Для підтримки того або іншого настрою можна користуватися різним декором. Наприклад, камифубуки краще іншого декоративного матеріалу вкажуть на приналежність дизайну до різдвяної тематики. Стрази вкажуть на урочистість призначення.

Вуаль і пудра

Незважаючи на протиріччя думок б'юті-блогерів і професійних майстрів, порошкові матеріали сьогодні є стильними і ефектними інструментами зміни фактури самих звичайних покриттів. Що стосується втирки, то для френча краще використовувати перлову пил. Вона відрізняється невагомістю і здатна створити особливий ефект навіть на прозорій основі без пігменту. Сьогодні саме ця поліестерова пудра вважається самої трендової.

Акриловий пісок, цукор і флок-пудра відрізняються різноманітністю. Ці порошки використовують для декорування френча. Ними не створюють посмішку, але як фон акцентів або об'ємний малюнок вони виглядають дуже ефектно. При цьому принт може бути зовсім простим і геометричним. Навіть звичайна вертикаль з акриловою пудрою на акцентной пластині буде привертати захоплені погляди оточуючих.

Дозування декору

Згідно модним тенденціям сезону, декоративні елементи французького манікюру не повинні бути об'ємними і занадто великими. Враховуючи його легкість, потрібно більш продумано підходити до вибору кожного елемента. Наприклад, інкрустацію можна виконати опалами або кристалами Сваровські, але не розсипом каміння і не залепливанием всієї нігтьової пластини. Не можна ускладнювати манікюр, адже від цього образ жінки стає нудним, а іноді і зовсім безглуздим.

Розстановка стразів не повинна бути хаотичною: їх кріплять суворо дозовано і в місцях, які для цього підходять. Наприклад, зараз модно виділяти зону кутикули легкої дужкою з дрібних блискучих камінчиків. А також можна використовувати стрази для серединок квітів на акцентних нігтях френча. Щоб камені виглядали більш органічно, їх часто комбінують з бульонками.

Тип нігтів

Сьогодні вважається негарним носити накладні нігті. Вони нерідко відскакують в самий невідповідний момент, до того ж негативно впливають на нігтьову пластину, змушуючи її приймати форму самих штучних тіпсів, що нерідко супроводжується хворобливими відчуттями. Однак нарощування цілком вітається, як і зміцнення нігтьових пластин спеціальним засобом з утолщающим ефектом. Крім того, французький манікюр модні тенденції пропонують також виконувати в техніці аквадизайну, запечатуючи часто фантазійні посмішки декількома шарами моделюючого кошти.

Популярні кольори та варіанти їх сполучень

Традиційний френч, який актуальний поза часом і сезону, виконують за допомогою лаків білого і тілесного кольорів. Сьогодні за рахунок різноманітності тонів нерідко беж замінюють нюдовыми тонами, які, крім натуральної основи, мають включення рожевої фарби. Виглядають вони красиво і природно, такий манікюр підходить до будь-якого образу жінки, незважаючи на її тягу до певної стилістики в одязі.

Сьогодні колірні рішення френча різноманітні. Актуальними комбінаціями нового сезону можна назвати поєднання:

 • мерехтливої і синього;
 • тілесного і бузкового;
 • нюда і лимонного;
 • пудри і блакитного;
 • марсалового (смарагдового) і бежевого;
 • червоного, чорного і кремового;
 • винного з рожевим і білим;
 • вершкового з чорним;
 • бежевого з чорним і золотим;
 • нюда і баклажана.

Студійні майстри намагаються дотримуватися натуральності фону, роблячи акцент колірних рішень на контрасті посмішки. Саме природність фону вони вважають головним чинником елегантності френча. Нерідко для дизайну використовують камуфляж, поєднуючи його з білим або чорним кольором, розбавляючи строгий дует золотою або сріблястою фарбою. До речі, золото і срібло сьогодні дуже популярні в дизайні френча, як і різний гліттер, яким можна створити ефект легкою і невагомою пилку.

Що стосується яскравих контрастів (наприклад, яскраво-червоного або синього кольору), такий френч потрібно пом'якшувати світлим компаньйоном.

Для синього кольору це може бути білий або вершковий пігмент, червоний краще поєднується з тілесним або пудровим. Кольоровий френч потребує приглушенности та шляхетність відтінків, тону при цьому можуть бути спорідненими конкретної деталі одягу або навіть аксесуару.

Необхідні інструменти та матеріали

В залежності від того, апаратний це манікюр або оформлення нігтів в домашніх умовах, інструменти та матеріали для роботи можуть розрізнятися. Майстри користуються фрейзером, готуючи з допомогою апарату нігті під фарбування і дизайн. Вдома можна користуватися звичайними манікюрними ножичками, накожницами (щипчиками для видалення кутикули) і апельсиновою паличкою. Обов'язковим інструментом стане пушер з лопаткою для відсунення і підведення кутикули.

Крім основного набору, в роботі не обійтися без:

 • базового матеріалу;
 • фінішного покриття;
 • пігменту для фону;
 • матеріалу для посмішки;
 • засоби для знежирення нігтів;
 • серветок для манікюру;
 • одноразових трафаретів;
 • тоненькою кисті для розпису;
 • сушильній лампи.

Якщо планується якийсь дизайн, крім інших речей, готують елементи декору. Що стосується посмішки, для неї краще використовувати гелеву фарби на основі акрилу, розведену топом або базою. Для додання фону особливого ефекту можна підготувати перлову втирку. Красиво прикрасити акценти можна переказний фольгою стрічкового типу. Крім того, якщо вдома є слайдери аплікаційного типу, можна використовувати і їх.

Для посмішки доведеться користуватися пензлем або трафаретами. Другі елементи можуть мати різну форму (пряму, кутом, зигзагом, колом, хвилею, серцеподібну).

Якщо немає спеціальних шаблонів, можна скористатися для створення посмішки фольгованим скотчем. Щоб працювати було зручніше, краще використовувати не самий вузький скотч. Для корекції можна запастися гумовим копитцем.

Поетапна техніка створення манікюру

Після того як все підготовлено, можна приступити до виконання френча. Робота буде полягати в декількох етапах: гігієнічному манікюрі, підготовці нігтів під фарбування, створення фону, виконання посмішки, дизайні та друку всіх шарів. Розглянемо більш детально кожний етап роботи.

Гігієнічний манікюр

Даний крок є основою основ для будь-якого манікюру, адже доглянуті руки самі по собі привертають увагу оточуючих. Якщо не виконати обробку нігтів належним чином, то ніяке покриття не витягне недоглянутість рук, а значить, і неохайність всього сету. Для початку руки миють або обробляють антисептиком. Однак ця обробка має важливу особливість: незалежно від марки виробника, антисептик володіє зволожуючим ефектом.

Це означає, що якщо він потрапить на нігті, та ще й у великій кількості, то може зменшитися зчеплення пластин з нанесеними на них шарами лакових продуктів. Використавши антисептик по мінімуму, приступають до обробки нігтів. Спочатку на місце навколо нігтьової пластини наносять спеціальний засіб для видалення кутикули. Воно сприятиме в подальшому більш делікатного і безболісного зняття отрастающей шкірки і птеригия.

Після того як засобом оброблять нігті, пальчики опускають у ванну з теплою водою приблизно на 3-4 хвилини. Температура води у ванні повинна становити близько 35-40 градусів. Витримавши певний час, руку насухо витирають і приступають до видалення кутикули і птеригия. Для цього беруть пушер стороною з лопаткою відсувають, а потім піднімають кутикулу.

Працювати з пушер слід акуратно, не можна вдавлювати його, щоб не поранити шкіру. Після того як кутикула буде відсунута і піднята, її обрізають, використовуючи накожницы або манікюрні ножиці. Інструмент при роботі повинен перебувати під одним кутом, щоб не утворювати переривчастих ліній, з-за яких зазвичай і з'являються задирки. Далі слід взяти апельсинову паличку і пройтися нею навколо нігтя, вичищаючи птеригий.

Якщо на цьому етапі вилазять шматочки недорізаною кутикули, їх тут же підрізають щипчиками або ножицями. Таку обробку виконують на кожному нігті, після чого потрібно втерти в шкіру трохи пом'якшує олії. Це заспокоїть її, а також попередить роздратування, якщо деякі рухи все ж вийшли різким і травматичними.

Декоративний манікюр

Тепер необхідно зайнятися шліфуванням, глянець доведеться зняти для поліпшення чіпкості. Для цього використовують баф і буквально двома-трьома рухами на одному місці делікатно знімають глянець. Потім опил прибирають щіточкою, а після і зовсім обробляють нігті дегідратором (знежирювачем). На даному етапі можна приступати до створення фону, а потім і посмішки. Зазначимо покроково створення основи френча.

 • Беруть базу, її наносять тонким шаром на поверхню всього нігтя, потім сушать у лампі.
 • Поверх бази наносять пігментований гель-лак фонового кольору. Його також сушать.
 • Беруть тонку кисть і підмальовують нею край у підстави нігтьового ложа.
 • Основний фоновою фарбою зафарбовують поверхню нігтя, і сушать покриття в лампі.
 • Далі створюють посмішку, малюючи її пензлем, або використовуючи трафарет. При роботі з трафаретом його прикладають, відступаючи від краєчка нігтя, злегка притискують, щоб лак не затік під шаблон і зафарбовують посмішку. Тут же прибирають шаблон.
 • Покриття сушать в лампі, після чого запечатують шаром топа. Його теж сушать.
 • Через 30 секунд після сушіння топа з нього знімають залишкову клейкість.

Щоб у дизайні не зробити сходинку між фоном і посмішкою, для оформлення краєчка потрібно брати жилкуватий лак з щільною пигментированностью.

Варіанти дизайну

Сьогодні дизайн френча може бути найрізноманітнішим, він необмежений політ творчої думки. Класичний варіант може не мати декору, що добре для сета ділової леді. В цьому випадку достатньо оформити нігтики пудровим кольором, або надати їм неординарний ефект легкої вуаллю з ефектом матування або перлів.

Тим, чия душа просить сміливих і яскравих експериментів, можна придивитися до використання фімо. Звичайно, такий дизайн може здатися дещо незручним, але соковиті фрукти, нарізані тонкими шарами із спеціальних паличок, будуть виглядати на нігтиках дуже ефектно. До того ж соковиті фрукти – одна з актуальних тем сучасного дизайну. Єдине, – прикрашати ними потрібно не все нігтики рук, а лише акценти.

Гарно прикрашати френч острівної або переказний фольгою. Для неї потрібно використовувати спеціальний клей. За допомогою цього декору можна створити навіть френч-градієнт, що сьогодні вважається одним із трендів нейл-арту. До речі, цей матеріал можна використовувати як для фону акцентів, так і для посмішки. Супердорого і статусно фольга виглядає в зворотному френчі, виконаним оксамитовим матовим лаком.

Модна гра контрастів фактур. Наприклад, френч можна створити одним кольором, але при цьому з різним типом матеріалу: на матовому тлі можна намалювати глянсову посмішку. Без зайвого крику такий дизайн буде говорити про почуття тонкого смаку своєї власниці.

Якщо ж захочеться більшого різноманіття, можна намалювати вензелі або мережива тим же глянсовим лаком на матовому тлі акцентного нігтя.

Одним із трендів френча є створення посмішки допомогою дотса. При цьому горошки, які їм малюють, можуть бути різного розміру і кольору. Дотс дозволяє внести в дизайн свіжі ноти, такий манікюр виглядає по-особливому.

Якщо не хочеться ставити крихітні горошини, можна замінити їх різнокольоровими конфетті – камифубуки. Суперкрасивый дизайн можна зробити, комбінуючи френч з градієнтом.

Поради

Навіть у професіоналів трапляються різні нюанси під час роботи. Що вже говорити про виконання дизайну в домашніх умовах, де часто немає ні апарата, ні кращих типів покриттів. А тому варто взяти на замітку кілька корисних рекомендацій.

 • Відшаровуватися покриття може із-за недостатньої сушіння, тому не можна скорочувати її тривалість. Сушити потрібно кожен наноситься шар.
 • Пилка для роботи не повинна бути сточенной або блискучою. Це теж є причиною недовговічності і відшарування покриття.
 • Не можна халтурити в роботі, а тому кожен раз, завдаючи новий шар, потрібно проходитися по торцю нігтя.
 • Покриття з наклейкою водного чи іншого типу сушать довше, оскільки під дизайном база (топ або ультрабонд) сохнуть довше.

Щоб прибрати товсту сходинку між фоном і посмішкою, можна скористатися бафом.

 • Прибирати лак, що потрапив на шкіру навколо нігтя, легше лопаткою пушера. При цьому знімати покриття потрібно делікатно, щоб не травмувати шкіру.
 • Причиною затікання лаку є недостатньо чисте вычищение птеригия. До сушіння це усувають гумовим копитцем, після сушіння – тільки фрезою, після цього підрівнюють покриття тонким пензлем.
 • Трафарети використовують тільки один раз, якщо при їх знятті частина лаку здирається з фону, лінію підводять тонкою кистю.
 • Відколюється покриття і від постійного розпарювання рук. Потрібно користуватися рукавичками при використанні побутової хімії в першу добу з моменту нанесення лаку.

Щоб дизайн вийшов більш професійним, коли хочеться намалювати нескладний принт, можна скористатися трафаретом-стемпингом. Незайвим буде використання наочного матеріалу у вигляді уроку професійного майстра.

Незалежно від того, на натуральних нігтях або штучних, дизайн виконують на шар пігменту, якщо він є. Гель краще розбавляти топом, при використанні фарб можна їх змішувати між собою. Малювати можна і скошеної пензлем, використовуючи техніку одного мазка з утворенням відразу декількох відтінків, наприклад, квітки або листа.

Малюємо ми на нігтях класичного або выкладного манікюру, клеїмо на акцентні нігті наклейки, ставимо точки дотсом – принт повинен виглядати красиво і професійно.

Гарні приклади

Френч нового сезону може бути різним, що доводять приклади професіоналів:

 • ідеальний варіант для виходу в світ;
 • соковите рішення на літо у фруктової тематики;
 • варіант для цінителька поєднання пігменту з золотом;
 • відмінний варіант для офісного і офісно-ділового стилю;
 • лаконічний, але досить ефектний варіант в червоно-чорному контрасті з тонкими посмішками-смужками;
 • френч омбр в ніжно-рожевому кольорі з ефектом температурного лаку;
 • френч у бузково-чорному контрасті є одним з модних колірних рішень;
 • ефектна і яскрава рішення в дусі мінімалізму;
 • французький дизайн в нейтральних тонах з мереживним дизайном;
 • білий френч на весілля з мінімалістичним декором.

Про те, як зробити французький манікюр правильно і швидко, дивіться у наступному відео.