Як зробити весільну арку своїми руками?

Весілля – це прекрасне і довгоочікувана подія для закоханих людей, і тут не буває дрібниць. Казкову атмосферу свята створюють не тільки всілякі весільні аксесуари, але і гарний святковий декор.

Найпопулярніший декоративний елемент, який за останні роки отримав визнання не тільки дизайнерів і оформлювачів урочистостей, але і молодят – весільна арка.

Функції

Ще в Стародавньому Єгипті весільна арка була головною прикрасою свята молодих і символізувало небесний звід. Вважалося, що закохані, які уклали шлюб під аркою, залучають в своє спільне життя удачу, любов і благополуччя. За кордоном без цієї деталі декору не обходиться жодне весілля.

При виїзної церемонії реєстрації шлюбу вона є центральним елементом прикраси майданчики. Конструкція цього ефектного елементу декору може бути різної форми, розмірів, вона буває прикрашена квітами, стрічками і намистом.

Цей красивий, але і дорогий атрибут свята можна взяти в оренду, замовити у майстра або проявити фантазію і зробити своїми руками. Оформлення весільної арки – клопітка, але дуже цікаве і захоплююче захід, який дозволить значно заощадити бюджет на проведення свята.

Мало хто знає, що з давніх часів при проведенні весілля голови молодих вкривали вінцем або покривом, щоб захистити від злих очей і нечистої сили. У сучасному світі весільна арка в основному виконує естетичні функції. Вона прикрашає місце проведення і створює атмосферу урочистості, служить прекрасним елементом декору для весільної церемонії в зоні виїзної розпису молодих і фотозоні.

Цей весільний атрибут не втратив свого символізму і в наш час. Багато хто вважає, що союз закоханих, укладений під склепінням арки, буде благополучним і щасливим. Для тематичного весілля вона стане незамінним елементом, що підтримує загальну ідею торжества.

Це виріб, схожий на ворота в казку, може прикрашати вхід на свято, місце відпочинку або розташовуватися позаду столу молодят, виділяючи пару серед інших учасників торжества.

Необхідні інструменти

Для створення елегантній конструкції своїми руками буде необхідно відвідати будівельний магазин, магазин тканин, рукоділля і, звичайно, включити свою фантазію.

Спочатку треба визначитися з тим, яку арку вам би хотілося, адже вони бувають абсолютно різних форм. Виходячи з цього, будуть підбиратися інструменти і матеріали. У будь-якому випадку необхідно запастися шуруповертом, будівельним феном, металопластикової труби, гіпсом чи цементом, ну і тими аксесуарами, якими буде прикрашено основу майбутнього елементу декору: штучними квітами, зеленню, тканиною, намистом, стрічками та повітряними кульками.

Тканина для прикраси краще вибирати легку і струмує, щоб не ускладнити і без того велику конструкцію. Всі елементи повинні гармоніювати за кольором з загальної гамою урочистості. Не тільки економічним, але і практичним буде використання штучних, а не натуральних кольорів. Крім того, штучний матеріал не зробить каркас виробу важким. Пластикові намистини для декорування теж більш практичні, на відміну від скляних.

Як зробити каркас?

Виготовлення весільної арки своїми руками – справа цікава, і займе досить багато часу. Але якщо слідувати інструкції, то результат обов'язково порадує.

Видів цього виробу існує не так багато, але саме від обраного типу буде залежати форма каркаса і необхідний набір матеріалів і аксесуарів, які знадобляться для роботи.

Арка у формі підкови – це найбільш звичний варіант для виїзної реєстрації або прикрашення столу молодят. Її можна зустріти практично на кожному другому торжестві. Найчастіше така форма декорується пишними квітами, легкими тканинами і бантами.

Вважається, що конструкція у вигляді підкови несе в собі символічний зміст благословення молодих небесами, приносить удачу в сімейний союз закоханих.

Існує не такий поширений, але не менш цікавий варіант – чотирикутна весільна арка або квадратна. Зовні вона нагадує імпровізований намет. Оформляється легкими тканинами, а її стійки можна декорувати намистинами й стрічками. При бажанні конструкцію можна зробити і з дахом. Сімейний союз, укладений під таким склепінням, буде палким і пристрасним, а пара стане жити в достатку.

Арка в вигляді серця – дуже символічний елемент декору весільного торжества. Вона може бути виконана повністю на основі каркаса у вигляді серця або нагадувати його тільки обрисами у верхній частині конструкції. Конструкцію можна оформити квітами, кульками, і задрапірувати тканиною.

Якщо весілля буде організована в вінтажному стилі, то найбільш підходящий варіант для виконання арочної конструкції – куполоподібна. Вона візуально нагадує цілий звід, з-під якого видніються опори. Прикрашається такий виріб квітами і легкими тканинами. В даному випадку необхідно подбати про надійності і стійкості підстави, оскільки загальна вага конструкції буде значним.

Прямокутна арка – це класичний вигляд, який дуже легкий у виконанні, має нехитру основу. Зробити її не складе труднощів навіть новачкові.

Такий атрибут свята символізує простоту, легкість та невимушеність у стосунках закоханих.

Створення будь-якої весільної арки починається не тільки з ідеї декору. Спочатку необхідно скласти креслення, на підставі якого будуть проведені розрахунки і створений цей атрибут свята. В даний час існує дуже багато майстер-класів зі створення арок різних форм, в яких поетапно описуються всі дії.

Зробити каркас виробу при наявності необхідних інструментів дуже просто.

 1. Необхідно взяти пластикову (або металопластикову) трубу. Її довжина повинна бути приблизно 5-5,5 м.
 2. Сильно нагріваючи будівельним феном центральну частину труби, її слід зігнути в дугу.
 3. Кінці труби потрібно зафіксувати в міцні підстави (платформи). Їх можна зробити з відер або квіткових горщиків, заливши їх гіпсом або розчином цементу.
 4. На трубу клейовим пістолетом або рідкими цвяхами приклеїти пластмасові кільця, які буде служити основою для кріплення тканини.

За аналогічною схемою можна зробити це виріб весільного декору квадратної форми, добре скріпляючи між собою повороти і стики труби. Якщо свято буде проводитися на відкритому повітрі, де можливі сильні пориви вітру, то щоб уникнути казусних і курйозних ситуацій, опори для каркаса краще зробити важкими, з стійкими підставами.

Виготовити каркас можна з відреставрованої старої ширми, сухих, переплетених між собою гілок або ажурною кованою металоконструкції. Фантазія в цьому випадку не має меж.

Головне, щоб цей красивий атрибут свята гармоніював із загальною ідеєю декору свята.

Як оформити?

Коли каркас весільної арки готовий, можна перейти до найцікавішого етапу – декорування. Для цього знадобиться термоклей (клейовий пістолет) і фурнітура. У тому випадку якщо основа зроблена з пластикової труби, то головним завданням буде приховати під прикрасою.

Повітряні кулі різних форм і розмірів – це бюджетний і красивий варіант декорування. Знадобляться безпосередньо самі кулі, електричний насос і волосінь. Для заповнення куль не варто використовувати гелій, оскільки довго презентабельний вигляд вони не збережуть.

За допомогою волосіні кульки намотуються на каркас, при цьому намагаються уникати пустот.

Декорування весільної арки матеріалом – дуже елегантний і урочистий варіант прикраси. Якщо весілля організована влітку, тоді незамінним варіантом для оформлення будуть легкі тканини: шифон, органза, мереживний тюль і ситець. Зимовий торжество допускає застосування більш щільних і важких тканин, таких як оксамит, велюр.

Для створення виробу за допомогою тканини знадобиться:

 • відріз матеріалу – не менше 5 метрів;
 • атласна стрічка – 2 метри;
 • намистини на нитці – 4 метри;
 • бутони штучних квітів в тон тканини.

Розглянемо поетапне оформлення:

 1. незалежно від форми майбутньої конструкції, тканина розрізається на дві рівні частини, її краї обробляються;
 2. сточується один край обох відрізів так, щоб можна було пропустити бейку і зібрати тканину;
 3. на верхню поперечину каркаса тканина підвішується за допомогою шпильок або кільця для штор;
 4. середина між полотнами прикрашається квітами, основа яких кріпиться за допомогою ізолюючої стрічки і дроту;
 5. в кінці виріб прикрашений намистом.

Дуже легко і невимушено виглядає прямокутна весільна арка, прикрашена стрічками. Зі створенням такої прикраси впорається будь-яка людина.

Буде необхідно запастися кольоровими атласними стрічками загальною довжиною 80 метрів і бутонами штучних квітів.

Оформлення виглядає наступним чином.

 1. Беручи до уваги висоту вироби, стрічки необхідно розрізати на відрізки, рівні подвоєною довжині, тобто якщо висота арочної конструкції становить 2 метри, то будуть необхідні стрічки довжиною 4 метри.
 2. Стрічки перекидаються через верхню поперечину. Для фіксації їх можна промітати або прикріпити термоклеєм.
 3. Кути арочної конструкції прикрашаються штучними бутонами кольорів за допомогою волосіні або дроту.

Весільна арка, прикрашена квітами, додасть урочистості особливу чарівність і красу. В даному випадку вона може бути будь-якої форми, так як квітами обрамляється вся рамка каркаса. Спочатку рама конструкції драпірується тканиною, наприклад, фатином. Після цього з штучних квітів створюється гірлянда, яка далі акуратно обмотується навколо тканини і фіксується за допомогою будівельного степлера або термоклея. Чим щільніше будуть насаджені квіти в гірлянді, тим об'ємніше і масивніше стане виглядати кінцевий варіант виробу. Квіткова арка за своїм відтінку повинна поєднуватися із загальною колірною ідеєю урочистості.

Застосування живих квітів в декоруванні більш проблематично. Тут не обійтися без допомоги фахівців, оскільки необхідно використовувати тільки темперированные квіти. За допомогою спеціальної обробки вони можуть довгий час зберігати свою природну красу. Квіти, які застосовуються в оформленні вироби, повинні гармоніювати з букетом нареченої і бутоньєркою нареченого.

Осіннє весілля має свою чарівність і романтизм. Природа в цей чудовий час року диктує свої модні тенденції. Декор весільної арки для осіннього урочистості вимагає додавання різнокольорових листя, гілок і квітів тільки теплих відтінків. Овочі можуть бути прекрасними елементами прикраси.

Для створення осінньої весільної арки знадобляться листя клена, тонкі прутики верби, намистини і грона ягід горобини. Не має принципового значення матеріал, з якого виконаний її каркас.

Алгоритм створення простий у виконанні:

 1. прутики дерев необхідно обмотати навколо каркаса, переплітаючи між собою (для надійності конструкція фіксується за допомогою термоклея);
 2. в отримане підставу щільно приклеюються кленові листки;
 3. для того, щоб розбавити композицію, додаються грона горобини і бутони жовтих кольорів;
 4. прозорі скляні намистини, за формою нагадують краплі дощу, підвішуються на волосінь по периметру верхньої частини виробу.

Незвично і красиво виглядає арка на подвійному каркасі. В магазині тканин і рукоділля треба придбати намистини, бутони штучних квітів, білу трикотажну тканина, органзу або шифон двох кольорів: білого і тон весільного торжества.

З пари пластикових труб потрібно зробити каркас у вигляді подвійної підкови. Трикотажний матеріал зшивається по формі, що нагадує трубу, і натягується на основу конструкції. Щоб виріб мав закінчений вигляд, його кінці драпіруються відрізками легкої тканини. Для цього матеріал нарізати трикутниками, і його краї обробляються від осипання. Отримані шматочки рівними рядами пришиваються трикотажу. Верх композиції декорується бутонами квітів. Прохід оформляється двома отрезами кольоровий легкої тканини у вигляді шторок. На верхній звід підвішуються намистини.

Для весілля в стилі шеббі-шик арку можна виготовити з старої ширми або дверей. Спочатку така ідея може здатися не зовсім доречною і дурною, але результат перевершить всі очікування. Тут необхідно роздобути старі двері або частини ширми.

Для того, щоб їх привести в належний вигляд, поверхню виробів треба зашкурити і пофарбувати білою фарбою повністю або мазками з протяжкою кольору, зберігаючи ефект старовини.

Після висихання фарби з дерев'яних дощок формується кістяк, на який встановлюються та надійно фіксуються двері. Далі отримана основа вироби декорується. Тут можна проявити максимум фантазії і прикрасити дверцята красивими бутонами квітів, букетами, зеленню, тканинної драпіруванням, гірляндами з намистин. Біля основи арки можна поставити квіти в кошиках.

Якщо весільне торжество проводиться в еко-стилі, то незамінним атрибутом стане арка, виконана з гілок. В даному випадку треба буде попрацювати, щоб знайти прути, які з легкістю зможуть гнутися і приймати задану форму. Вони очищаються від зайвого пилу і бруду, при бажанні покриваються білою фарбою. Оптимальним варіантом буде фарба з аерозольним розпилювачем.

   Гілки скручуються між собою і закріплюються дротом. Роль каркаса вони виконують самостійно. Щоб забезпечити стійкість такої арки, її підстави фіксуються в опорах, які можна зробити з будь-якої великої тари, заповненої цементом. Прикрасою можуть служити намистини, матеріал або зелень.

   Важливо не забувати, що створення весільної арки не існує ніяких меж і заборон. Беручи до уваги загальну стилістику урочистості, витончену конструкцію можна прикрасити черепашками, фруктами, гілками з листям, і навіть книгами.

   Про те, як зробити арку своїми руками, дивіться у наступному відео.