Відмінності між натуральним і підробленим бурштином: ознаки підробки бурштину, на що звертати увагу при виборі бурштину та виробів з каменем?

Бурштин — дуже гарний камінь, але часто можна потрапити на підробку. Давайте розберемо як виявити підробку цього каменю.

У наш час існує величезна кількість виробів з бурштину. Але що ж необхідно зробити, щоб дізнатися, що ви придбали справжній бурштин або все-таки це фальшивка? Як же це зробити вдома?

Ознаки підробки бурштину: з чим можна сплутати бурштин?

Наперво можна оцінити за підробку вигляду:

 • Сумнівно рівний і чіткий малюнок на масиві.
 • Присутність всередині грудок фарби і блискіток. Овальні бульбашки повітря.
 • Занадто інтенсивний колір, що зовсім невластивий натуральному каменю.

Майже неможливо знайти відмінності між натуральним каменем бурштину від смоли тропічних дерев (копав). Дуже часто копав можна сплутати з бурштином.

Копав
 • Натуральний камінь дуже схожий за своїм виглядом на копав. Копав плавиться швидше, ніж цей мінерал. Щоб копав став твердішим і щільніше, використовуються реагенти.
 • Різниця у віці. Бурштин був знайдений ще більш десяти мільйонів років тому. Перші згадки про копали датуються не більше трьох мільйонів років, а деякі з них навіть менше – 145-210 років.
 • Копав має неприємний запах при нагріванні. Чимось нагадує медичні препарати. Натуральний камінь володіє ніжним запахом гвоздики і хвої.
 • Верхня оболонка копала має каламутний відтінок, але коли його розколоти, то він буде прозорим, як і бурштин.
Бурштин

Мистецтвом вважається вміння майстра завести в смолу комаха, надати йому цікаву «позу» і зробити ексклюзивну роботу, яка дуже цінується. Однак знайти натуральні камені з рослинами або комахами майже нереально.

Але якщо вам все такі вдалося, то уважно придивіться до комасі. Якщо крила розправлені, то воно всіма силами напружувало крила, щоб вибратися з смоли. Якщо перед вами підробка, то поза комахи буде менш живий, адже це було вже з самого початку неживе істота.

Комахи

Бернит. Дуже часто цей камінь можна прийняти за цей бурштин. Хоча у величезному шматку бернита, вмісту частинок бурштину часом не досягає і 5%, а іноді і не міститися зовсім. Також в якості підробки можна використовувати більш стародавні камені: полиберн, бакеліт, фатуран. Однак натуральний камінь поступається за якістю, адже він створювався не за пару годин, а цілими століттями. Він має сонячної і земної енергією, його використовують у медичних цілях.

На що звертати увагу при виборі бурштину та виробів з каменем?

Способи розпізнавання натурального самоцвіти ґрунтуються на його властивостях.

Зовнішній вигляд

У оригіналу не повинно бути всередині жодних пустот з повітрям. Навіть без мікроскопа їх можна побачити.

Камінь природного походження виглядає багатше фальшивки. Натуральний камінь наділений різноманітністю колірної гамми і перехід одного кольору до іншого безладний. Візерунок настільки унікальний, що його повторити просто нереально. Не застосовуючи понад потужних мікроскопів, підробку можна побачити за допомогою збільшувального скла. Ви легко можете побачити горбисті з'єднання, вони утворилися в процесі неповного спікання.

Відрізняємо від підробки

Маса

Натуральний камінь має невелику щільність. Янтар завжди теплий, на відміну від підробок, він наділений високою теплопровідністю. Навіть по виду великі намистини можуть важити від 65-75 р. Фальшивки з пластмаси і скла, мають менший розмір, але важать набагато більше.

Електростатична зарядка

Справжній бурштин, потертий про шовкову тканину або натуральну шерсть наділений негативним зарядом. Щоб це перевірити необхідно нарізати папір і покласти туди бурштин. Шматочки будуть прилипати до наелектризованому каменю. Копав таким способом можна перевірити, так як йому невластива електризація.

Якщо ви підпалите оригінальний бурштин, він загориться в протягом пари секунд. Потримайте полум'я пару секунд і потім приберіть в бік, він буде продовжувати горіти. У самого заснування полум'я камінь буде кипіти. Дим від бурштину коптить і має чорний колір.

Спосіб перевірки за допомогою розчинника

Якщо впливати на натуральний самоцвіт ацетоном, то ніяких змін з зовнішнім виглядом не станеться, на відміну від підробок, які при зіткненні зі спиртовими розчинами руйнуються. Таким способом можна перевірити вироби з пластику. Колір потьмяніє і поверхня буде шорсткою. Також буде зіпсований і копав. Для скла цей спосіб не діє.

Якщо використовувати цей метод при перевірці натурального каменю, то це слід проводити з зовнішньої сторони виробу.

Світло, люмінесценція

В променях ультрафіолетової лампи справжній камінь світиться. Якщо камінь досить прозорий, то можна побачити блакитне світіння. Якщо камінь тьмяний, то і ефект світіння не настільки інтенсивний.

 • Не піддавався обробці натуральний камінь світиться коричневим кольором.
 • Бакеліт і казеїн за допомогою ультрафіолетової лампи будуть світитися в жовтих тонах. Копад і амброид, має молочний колір. Бурштин, виготовлений синтетичним способом, взагалі не буде світитися.

В магазині перевірити камінь можна за допомогою пристосування для перевірки підроблених купюр. Якщо камінь справжній, то продавець вам точно не відмовить.

Відмінності каменів

Скло також вважає одним з матеріалів для підробки натурального каменю. У магазинах їх можна зустріти досить часто. Як же відрізнити скло від цього каменя?

 1. Візьміть гострий предмет (голку, лезо) і проведіть лінію по поверхні каменю. Якщо камінь натуральний, то на ньому залишиться злегка помітний для ока слід. На склі ж ніяких дефектів не буде. Однак даний метод може пошкодити камінь.

  Відрізняємо
 2. Приготуйте склад з 50 г солі і 300 мл води. Опустіть камінь у воду. Якщо це скло, то камінь відразу піде на дно, а от якщо це справжній бурштин або інші смоли, вони будуть плавати на поверхні. Цей тест не дасть ніякого результату, якщо камінь знаходиться в готовому виробі. За допомогою цього способу можна виявити не лише скло, але й бакеліт, і целулоїд. Однак для копала і пресованого бурштину цей спосіб виявлення підробки не підійде.

Для виготовлення прикрас ще використовується пластмаса. Пластмаса та бурштин відрізняються щільністю. У бурштину вона менше, тому не складе особливих труднощів перевірити оригінальність каменю. Справжній камінь кришиться дрібної крихтою, а прикраса з пластмаси буде ламатися нерівномірними шматками.

В якості підробки можна використовувати пресований бурштин. За допомогою гідравлічної установки дуже дрібні шматки бурштину пресують вакуумним способом. Дуже важко відрізнити таку підробку від натурального каменю, адже зовні і по фізичним властивостям вони ідентичні.

Прес
 • Різниця кольору. У пресованого каменю перехід кольору буде різкий, і буде відчуття, що це не один суцільний шматок, а безліч маленьких осколків. Якщо уважно розглянути камінь на світлі, то ви помітите безліч дрібних бульбашок і згустків. Оригінал же має плавним переходом кольору.
 • За допомогою ефірного масла також можна перевірити камені. З допомогою серветки змоченою в олії протріть каміння. Підробка буде липким на дотик, а справжній бурштин залишиться колишнім.
Бурштин

Якщо камінь вже знаходиться в прикрасі з срібла або іншого металу, то виявити підробку дуже складно. У будь ювелірному магазині вам не дозволять провести тести. Тому рекомендується купувати оригінальні прикраси у перевірених виробників. Кожен поважаючий себе ювелірний магазин повинен пред'явити вам сертифікат якості. У документі ви зможете побачити, де був знайдений камінь, доказ, що камінь екологічно чистий.

Підводячи підсумки, можна сказати, що існує безліч методів перевірки каменів на справжність. Так що при покупці прикрас і виробів із справжнього бурштину не поспішайте робити вибір, уважно вивчіть камінь і попросіть показати сертифікат якості. Не купуйте вироби з цього дорогоцінного каменю в сумнівних магазинах або переходах. Там вам вже точно не продадуть оригінал.

Відео: Знаходимо відмінність між натуральним бурштином і підробкою в домашніх умовах?