Чим відрізняється туалетна та парфумована вода від духів: порівняння. Що краще, більш стійке: туалетна та парфумована вода або духи? Коли краще користуватися парфумами і коли туалетного та парфумерної водою? Чому духи називають туалетною водою?

Хочете дізнатися, в чому різниця між духами, туалетною та парфумованої водою? Читайте статтю.

Зміст

Багато сучасні жінки не знають, у чому відмінність справжніх парфумів, туалетної та парфумованої води. Відмінність полягає в стійкості аромату і інших ознаках. Давайте розбиратися детальніше в цій статті.

Чому духи називають туалетною водою?

Парфуми

Справжні парфуми у жінок асоціюються з чимось дорогим і французьким. Будь-яка жінка знає про імениті французькі парфуми з неповторним ароматом від Chanel. Але чому духи називають туалетною водою?

Так відбувається через незнання. Люди не знають, у чому різниця і що краще, і думають, що все це відноситься до одного і того ж виду парфумів. Це різні «пахучі» кошти. Відмінності полягають у складі, стійкості аромату і часу використання.

Чим відрізняється туалетна та парфумована вода від духів за складом?

Духи і туалетна вода

Якщо у жінки є справжні парфуми, то вона ніколи не назве їх туалетного або парфумерної водою. Це буде невіглаством і навіть блюзнірством. Відмінності туалетного та парфумерної рідини від духів полягають у складі:

 • Духи (Parfum) виготовляються з різних ефірних композицій, які об'єднуються в один складний букет. У них до 22% ароматних речовин, які розчиняються у 90%-ном спиртовому розчині. Справжні парфуми повинні мати інтенсивний і концентрований аромат. Це дорогий вид «пахучого» вироби, так як до складу включаються природні квіткові екстракти, олії. Звичайно духи — це вечірні аромати зі стійким пахощами.
 •  Парфумована вода (Eau de Parfum) — ароматний розчин, за складом близький до цього парфуму. Але в його аромакомпозиціі присутній лише 12% концентрованого «пахучого» сировини, розчиненого у 90%-ном спирті. Основна нотка в композиції приглушається, яскраво вираженою є середина. Парфум-вода використовується протягом дня. Її часто називають денними духами.
 • Туалетна вода (Eau de Toilette) володіє більш низькою концентрацією ароматичної речовини — до 10% до 85%-ном спирті. Основні нотки зменшені, посилені лінії високих нот. Така легка парфум-вода може бути використана кілька разів протягом дня, так як її аромат не дуже стійкий. Нею добре користуватися в літній час, коли жарко. Аромат не сильний, але освіжаючий.

На флаконі з ароматичною рідиною, часто можна зустріти напис: «Eau de Cologne» — це аромат для чоловіків, що припускає туалетну воду, але концентрація парфумерної композиції знижена до 5% на 70%-ном спирті.

Deo Parfum — це туалетна вода з освіжаючим ароматом, що володіє гігієнічними властивостями. After shave — парфумована рідина, що використовується після гоління. У ній кількість ароматних речовин знижена до 2%, але багато речовин, які пом'якшують і зволожують шкіру.

Що стійкіше, сильніше і довше тримається: парфумерна і туалетна вода або духи?

Парфум

У кожної жінки є з десяток флаконів з запашними рідинами. Але не всі розуміють призначення цих ароматів, і що стійкіше, сильніше і довше тримається. Кожен спеціаліст в області запашних речовин знає, який аромат буде відчуватися на тілі більше доби, а який потрібно нанести на тіло повторно через пару годин.

Парфуми

 • Найстійкіша композиція з великим вмістом ароматичних речовин.
 • Аромат цих парфумів ви будете відчувати на своєму тілі до 2-х діб.
 • Наносити їх потрібно точково в мізерній кількості, інакше запах вийде нудотним.
 • Використовувати краще ввечері. Духи наносяться тільки на тіло.

Парфумерна вода

 • Прирівнюється до духам, але в ній концентрація запашних речовин трохи менше.
 • Можна використовувати кожен день в денний час. Це відмінна заміна вечірнім духам — аромат більш легкий і не такий інтенсивний.
 • Розбризкувати необхідно також точково, але можна розширити діапазон нанесення. Не переборщіть, щоб не пахнути, як клумба з квітами.
 • На одяг бризкати не рекомендується — це парфум для тіла. Упереміш з тканиною може створити незрозумілий запах, і люди, які розбираються в парфумах, обов'язково це помітять.

Туалетна вода

 • В своєму складі містить мало арома речовин, порівняно з іншими «пахучими» рідинами.
 • Її запах не такий стійкий, і користуватися такими рідинами можна кілька разів на день: після душу, перед виходом на роботу, прогулянкою і так далі.
 • Якщо крапля аромату потрапить на одяг, то нічого страшного, аромат швидко вивітрюється.

Тепер ви розбираєтеся, що таке парфуми, туалетна або парфумована вода. У цієї леді повинні бути всі ці три ароматичних засоби на всі випадки життя — дорогі парфуми для шокуючого вечірнього пахощів, якісна і брендова парфумерна вода для використання вдень та хороша туалетна вода для того, щоб приємно пахнути після душу і завжди, коли використання парфумів недоречно.

Що краще: туалетна та парфумована вода або духи?

Оригінальні парфуми

Парфуми, туалетна та парфумована вода з одним ароматичною речовиною можуть пахнути по-різному. Тому неможливо однозначно відповісти на питання: що краще — туалетна та парфумована вода або духи?

 • Це справа смаку та особистих уподобань, а також відповідності конкретній обстановці.
 • Загальне враження про образ та імідж формується комплексом факторів, серед яких ароматна композиція, що виходить від людини, що перебуває на особливому місці. Запахи сприймаються мозком людини на підсвідомості. Тому хороша буде будь-яка ароматична рідина, якщо вона високої якості, є оригіналом, і доповнює загальний образ людини. Підробка може зіпсувати враження про образ.
 • Туалетна вода повинна бути в гармонії зі стилем. Парфумерна вода створить арома хмара навколо людини, парфуми надовго залишать запашний шлейф.

Вибирайте аромати від відомих брендів, тоді ви зможете пахнути неповторними і шикарними запахами, залишаючи слід непомірною ніжності і чуттєвості.

Коли краще користуватися туалетним та парфумерної водою, а коли духами?

Як говорилося вище, користуватися туалетною водою краще після душу, перед спортзалом або прогулянкою. Парфумерну воду необхідно використовувати днем, коли вирушаєте на роботу або по інших справах, а користуйтеся духами, якщо йдете ввечері на побачення, романтичну вечерю.

Яке позначення на упаковці парфумерної, туалетної води й парфумів?

Парфумована вода

Парфумерні засоби в цілому відрізняє схожий склад: спирт, вода, барвники і ароматна композиція. Але кожен товар відрізняється за складом запашних речовин і їх концентрації. Яке позначення зазначено на упаковці з парфумерної, туалетною водою і духами? На флаконах з цими ароматичними засобами ви знайдете такі помітки:

 • Духи — Parfum, Perfume або Extrait.
 • Парфумована вода — EDP, Parfum De Toilette, Eau De Parfum і Esprit De Parfum.
 • Туалетна вода EDT, Eau De Toilette.

Тепер ви знаєте, як позначений той або інший аромат. Але пам'ятайте, що на підробці може бути зазначено «Parfum»(духи), але насправді — це низькоякісна рідина, яку не можна назвати ароматом. Тому купуйте парфуми та інші запашні кошти у перевірених продавців.

Як відрізнити парфуми від парфумованої і туалетної води?

Оригінальна ароматна композиція

Якщо ви раніше ніколи не помічали відмінності між духами, парфумерної і туалетною водою, то прийшов час навчитися цього. Адже справжня леді повинна бачити цю різницю, і розуміти, що і з якої нагоди використовувати. Як відрізнити парфуми від парфумованої і туалетної води? Ось поради:

 • Звертайте увагу на позначки на флаконі. Вони повинні відповідати кожному виду аромату, як було описано вище по тексту.
 • Стійкість запашної композиції духів більше в два рази, ніж у парфумованої води в кілька разів більше, ніж у туалетної води.
 • Обсяг рідини у флаконі. Духи більш концентровані, тому їх флакон буде маленький, порівняно з іншими «пахучими» засобами.
 • Ціна оригінальних парфумів вище в кілька разів, ніж у Eau De Toilette. Парфум-вода коштує трохи дешевше справжніх парфумів.
 • Туалетна вода володіє легким і не концентрованим запахом і в його нотках простежується запах спирту, так як концентрація запашних речовин у такому виробі низька. У парфумах, навпаки, ви відчуєте тільки ароматичну композицію.

Радуйте себе новими ароматами. Підбирайте запашну композицію, яка відповідає вашому образу, стилю та іміджу. Тільки так ви будете на висоті і будете відрізнятися від інших своєю оригінальністю і унікальністю закінченого образу.

Відео: Парфуми або туалетна вода? Відмінності