Ланцюжки

Ланцюжок – одне з найбільш звичних і улюблених багатьма прикрас. Її носять і чоловіки, і жінки, і навіть діти. Вона є самодостатнім прикрасою або служить гарним доповненням до кулона і підвісці.

Цей аксесуар носиться кожен день і надівається з особливої нагоди. Незважаючи на зовнішню простоту, існує величезна кількість самих різних моделей цієї прикраси. Вони відрізняються один від одного матеріалом виготовлення, довжиною, шириною, технікою плетіння, типом замка, кольором, наявністю декоративних прикрас.

Види та моделі

Ланцюжки поділяються на чоловічі та жіночі. Прикраси для жінок відрізняються витонченістю плетіння, ажурністю малюнка, округленими ланками, невеликою вагою, наявністю декоративних деталей. Чоловічі ланцюга більш масивні, важкі і незграбні. Існує і цілком універсальний варіант, який однаково гармонійно виглядає і на молодих людях, і на дівчатах.

Ланцюжками прикрашається не тільки шия, а й руки, ноги, голова і тіло. Вони можуть використовуватися самі по собі або доповнюватися підвіскою.

В якості декоративного аксесуара ланцюг може бути одинарною, подвійний або потрійний. Естетичну привабливість прикраси надають різні варіанти плетіння, а також декоративні вставки з каменів, намистин, стразів, інших металів. Ланцюжки можуть складатися з одних ланок або чергуватися з кульками, виконаними з цього ж металу. Вони можуть бути порожнистими або повновагими, плоскими або об'ємними. Прикраса може складатися з однієї або декількох, переплетених між собою тоненьких ланцюжків.

Ланцюжок під кулон або підвіску зазвичай виконується в простому, простому дизайні, щоб не переключати увагу від основного прикраси.

По виду плетіння ланцюжка можна розділити на 2 групи:

 • прості (з класичним варіантом плетіння);
 • складні (з дизайнерськими варіантами переплетення в кілька рядів, з використанням чорніння, алмазного огранювання ланок, декоративних вставок, поєднання металу різних кольорів).

По товщині прикраси можуть умовно поділятися на 3 групи:

 • тонкі (товщиною ланки не більше 2-3 мм);
 • середні (товщина ланки 4-5 мм);
 • великі (товщина ланки від 6 мм і вище).

До речі, досить об'ємні ланцюга можуть виявитися зовсім не важкими. Це порожнисті прикраси і коштують вони набагато дешевше звичайних цілісних ланцюгів. У таких ланцюжків є істотний недолік – крихкість. Надлом ланок не завжди можна виправити і відновити.

Типи плетінь

Один з основних критеріїв декоративної цінності того чи іншого виробу полягає в типі переплетення ланок. Чим складніше й вишуканіше плетіння, тим більш дорого і красиво виглядає прикраса.

На сьогоднішній день розрізняють кілька основних різновидів плетіння.

Якірний варіант

Ланки ланцюга розташовані перпендикулярно один до одного. Класичний варіант, що має кілька різновидів. Самі ланки можуть виконуватися в квадратній або округлої форми. Один з найбільш міцних, довговічних і практичних видів плетіння. Ланки і проміжки між ними легко очищаються при необхідності.

Панцерний варіант

Вважається різновидом першого типу, хоча зовні досить суттєво від нього відрізняється. Скручені ланки візуально нагадують незавершені вісімки. Вони лежать в одній площині, і ланцюжок здається майже плоскою, а шліфування додатково підсилює цей ефект. Цей тип плетіння відрізняється особливою витонченістю та елегантністю. Ланцюг не перекручується і не чіпляється за комір сорочки або блузки. Ланцюжки з таким плетінням носять чоловіки і жінки.

Нонна

Дуже цікавий і оригінальний варіант подвійного плетіння. Всередині скручених і великих ланок розташовуються більш дрібні. Прикраса виходить дуже об'ємним і, в той же час, повітряним і легким. Найчастіше використовується для створення жіночих аксесуарів.

Бісмарк (кардинал, кайзер, американка)

Ланцюг, виконана таким варіантом плетіння, виглядає досить масивно, тому її вважають за краще носити чоловіки. При цьому малюнок виглядає не голосно і грубо, а легко і повітряно. Ланки складаються з декількох близько розташованих один до одного елементів. За рахунок цього візуально створюється монолітна конструкція. Чистити таку прикрасу дуже непросто, в цьому її недолік.

Фігаро

Цей варіант гармонійно поєднує в собі ланки, що відрізняються один від одного довжиною і формою. Зазвичай спочатку йдуть три вкорочених ланки, потім – одне довге і далі в тому ж порядку. Таке плетіння володіє високою міцністю, крім того, воно невибаглива у догляді. Правда, ланки іноді можуть перекручуватися з-за різного розміру і форми.

Перлина

Свою назву отримало плетіння за зовнішню схожість ланок з перлинами. Вони виконані у вигляді крихітних кульок і скріплені між собою золотою ниткою. Плетіння неймовірно красиве і оригінальне, але не дуже міцне і довговічне.

Черепаха

Це плетіння складається з плоско розташованих ланок. Виглядає дуже ефектно і яскраво. Але такі ланцюжки часто чіпляються за волосся, одяг і заплутуються. В основному цей тип плетіння використовується для створення жіночих прикрас.

Сінгапур

Дуже красиве вите плетіння, яке часто використовується для створення ланцюгів під підвіски. Ланки закручені по спіралі, тому їх межі горять і переливаються при кожному попаданні на них сонячного променя. Досить просте і міцне з'єднання.

Равлик (скріпка)

Ланки оформлені у вигляді завитків, зовні дуже нагадують панцир равлика.

Снейк

Дрібні, добре відшліфовані ланки щільно розташовані поруч один з одним і злегка закручені. Зовні така ланцюг виглядає практично монолітною і дуже нагадує зміїну шкіру. Саме ця схожість і подарувало назва такого різновиду плетіння. Завдяки зовнішньої незвичайності, така прикраса носиться саме по собі, без кулонів і підвісок.

Ромбо

Ромбовидное плетіння, в якому ланки розташовані одна в одній. Буває подвійне або потрійне плетіння в залежності від числа розташованих один одного ланок. Гарний варіант, який часто використовується і для створення браслетів.

Венеціанський варіант

Зовні нагадує якірний варіант, тільки в даному випадку всі ланки більш тонкі, широкі і сплощені. Ланки виконуються в квадратному або прямокутному варіанті.

Колос

Дуже оригінальне плетіння, зовні нагадує гарну виту косу-колосок. Цей варіант материалозатратен, тому коштують такі ланцюжки досить дорого.

Візантійський варіант

Гарне, вишукане плетіння. Його оригінальність полягає в особливому способі кріплення ланок, розташованих і сполучених між собою в складному порядку.

Кордовое плетіння

Зовні нагадує джгут, коли ланки перескакують один через одного. Такий спосіб більше підходить для створення чоловічих аксесуарів.

Троянда

Дуже красивий і жіночний варіант, коли кожна ланка закручується по спіралі, утворюючи бутон троянди. Крім чисто естетичної привабливості, цей спосіб плетіння відрізняється ще і високою міцністю.

Мотузковий спосіб

Дуже міцне з'єднання, що нагадує плетіння каната або мотузки.

Лав

Елегантний і жіночний варіант, що підходить для самих юних і романтичних дівчат. Ланки, з яких складається ланцюжок, зовні дуже нагадують сердечка.

Коса

Класичний варіант плетіння коси з трьох тонких ланцюжків.

Тайське плетіння

Воно являє собою досить складний варіант, при якому попередньо загнуті ланки вставляються один в одного, утворюючи красивий, ажурний малюнок.

Одне і те ж плетіння може відрізнятися в різних варіантах виконання в залежності від використаних матеріалів, їх кольору і товщини металу. Чим ширше діаметр металевого дроту, тим масивніший і важче буде здаватися ланцюг.

Де носять?

Сьогодні ланцюжок – не тільки класичне прикраса для шиї. Дизайнери пішли ще далі і запропонували кілька модних і стильних варіантів прикраси ланцюгом всього тіла. Такий аксесуар називається бодичейн, тобто, ланцюжок для тіла. Вона допоможе підкреслити красу і округлі вигини певних частин тіла й привернути до них увагу.

Зазвичай таку ланцюжок носять в літній час, коли тіло максимально відкрито. Золота або срібна ланцюг красиво підкреслює красу засмаглого тіла, ефектно контрастує з ним.

Найпопулярніший варіант носіння такої прикраси – ланцюжок на поясі. Вона дозволяє акцентувати увагу на тонкій, підтягнутою талії. Її можна одягти прямо на голе тіло або поверх одягу.

Ще один цікавий варіант – ланцюжок на плечі. Особливо, якщо така прикраса виконано з декількох дрібних ланцюгів, розсипаних по плечах, неначе блискуча павутинка. Виглядає неймовірно ефектно і стильно.

Дівчата, які віддають перевагу більш класичні варіанти, можуть використовувати ланцюжок для прикраси щиколотки або зап'ястя.

Один із трендів нового сезону – ланцюжок на голову. Існують різні варіанти носіння такої прикраси і всі вони мають індійські корені. Ланцюжок може бути одна і прикрашати проділ. Їх може бути декілька, вони можуть розташовуватися паралельно або переплітатися між собою. Нерідко ланцюжка додатково прикрашаються дрібними каменями-підвісками. Така прикраса виглядає дуже незвично і найчастіше використовується для створення вечірньої або урочистої зачіски.

Довжина

Діапазон довжин сучасних ланцюжків досить широкий. Є і зовсім крихітні вироби, які підходять для прикраси зап'ястя або щиколотки. Є і довгі ланцюжки, які носяться на руці, шиї або тілі в кілька оборотів.

Найпоширеніший варіант довжини – «принцеса». Її довжина становить від 40 до 50 см. Така довжина дозволяє прикраси легко облягати жіночу або чоловічу шию і вільно спускатися у відкритий комір сорочки або зону декольте.

З кулонами або підвісками носять ланцюжка довжиною від 45 до 55 см, в залежності від того, де саме розташовується прикраса – у зоні між ключицями або на грудях.

Ланцюги довжиною понад 55-60 см можна одягати через голову, не розстібаючи. Такі моделі носили на одязі без вирізу, наприклад, на водолазці або закритій сукні.

За допомогою грамотно підібраних довжини виробу, можна красиво обіграти переваги та недоліки фігури. Наприклад, коротка ланцюг акцентує увагу на красивої лінії шиї, довга – приверне увагу до розкішної зоні декольте.

Для визначення відповідного розміру необхідно товстою ниткою обернути шию таким чином, як хотілося б, щоб висіла ланцюжок. Потім отримане значення округлити до найближчого, кратного п'яти. Це і буде відповідний розмір.

Види замків

Ланцюжки відрізняються один від одного не тільки матеріалом, плетінням, шириною і довжиною, але і типом замка.

Серед найбільш поширених можна виділити:

 • Круглий. Надійне кріплення, що складається з колечка з пружинкою-засувкою.
 • Карабін. Петля з натягнутою пружинкою, трохи відведена в сторону. Ідеально підходить для масивних, важких прикрас.
 • Коробка. Нагадує коробочку з вкладеною у неї планкою. Таке кріплення не відрізняється особливою надійністю.
 • Магнітний замок. Назва говорить сама за себе, застібка виконана у вигляді маленьких магнітних ланок, які притягуються один до одного.
 • Тогла. Являє собою кільце і поперечину, яка вставляється всередину і повертається упоперек. Не дуже надійний варіант, тому найчастіше його застосовують для біжутерії.

Матеріал

Ланцюжки можуть бути ювелірними виробами або представляти собою біжутерію. Прикраси з першої групи виготовляються з дорогоцінних і напівдорогоцінних металів: золота, срібла, платини, рутенія, іридію, осмію, родію. Дорогоцінні матеріали відрізняються високою якістю, міцністю, довговічністю, відмінними естетичними характеристиками.

Якість і чистоту металу підтверджує проба, яка обов'язково ставиться на кожному виробі.

Найбільш демократичними за ціною варіантом є срібні прикраси, які за красою не поступаються золотим виробам і часто виконуються зі спеціальним напиленням «під золото».

Біжутерія дарує величезний простір для втілення дизайнерських фантазій. Ланцюжок та інші прикраси можна легко зробити своїми руками з підручного матеріалу. Особливою популярністю завжди користувалися саморобні ланцюжка-намиста з бісеру, різнокольорових каменів, стразів і інших красивих і блискучих матеріалів. За основу таких прикрас беруться дріт, текстильні або шкіряні шнурки і блискучі нитки.

Колір

Незважаючи на все різноманіття сучасних матеріалів для виготовлення прикрас, найпопулярніша колірна гамма, в якій виготовляються ланцюжка, як і раніше залишається незмінною. Це, насамперед, жовтий колір – колір золота. Найбільш популярний варіант, який підходить і чоловікам, і жінкам. Відмінно поєднується з різною одягом і гармонійно виглядає з іншими прикрасами. До речі, золото може бути не тільки жовтим, але і білим, і червоним.

Більш витончені моделі з срібла мають нейтральний білий колір. Дуже незвично і оригінально виглядає чорна ланцюг. Деякі моделі виконуються відразу в декількох колірних варіантах, наприклад, чорно-біла або біло-жовта ланцюжок. Біжутерія та прикраси, виконані своїми руками, представлені в більш широкому колірному діапазоні.

Як вибрати?

При виборі відповідного аксесуара треба звернути увагу на кілька моментів:

 1. Якщо ланцюжок купується під кулон або підвіску, то плетіння має бути максимально простим, а сам виріб має обов'язково поєднуватися за кольором і стилем з декоративною прикрасою.
 2. Вік людини відіграє важливу роль при виборі прикраси. Молоді люди, як правило, віддають перевагу більш оригінальні, фантазійні плетіння і помітні прикраси. Люди зрілого віку схиляються до лаконічним і консервативним моделям, витриманим в класичному стилі.
 3. Плетіння. Тип плетіння надає величезний вплив на міцність прикраси. Чим більш щільно розташовані ланки, тим міцнішою буде ланцюжок.
 4. Довжина. Ланцюжок не повинна бути занадто довгою. Інакше вона буде плутатися і чіплятися за волосся і одяг або перекручуватися.
 5. Якість. Сертифікат, паспорт, відповідність стандартам, проба – всі ці документи і знаки повинні супроводжувати будь-фірмове ювелірний виріб.

Поєднання з браслетом і підвіскою

Ланцюжок під кулон або підвіску грає роль витонченого доповнення до основного декоративного оздоблення. Вона повинна ненав'язливо підкреслювати красу і елегантність кулона, а не переключати увагу на себе.

Підвіска може мати самий різний дизайн, форму і розмір. Це може бути прикраса зі знаком зодіаку, з півмісяцем, з ангелом, з літерою, з квіткою, з сердечком, з твариною. Сама ланцюг має бути такої довжини, щоб декоративна прикраса вільно лежала на грудях, не чіпляючись за одяг.

Що стосується поєднання ланцюга і інших прикрас, наприклад, сережки, браслети, кільця, то в ідеалі всі вони повинні бути виконані з одного металу, мати один колір і схожий дизайн. Навіть якщо це не один гарнітур, схожі за стилістикою прикраси виглядають дуже гармонійно і стильно.

З чим носити?

Правильно підібране прикраса додасть будь-якого образу закінчений і елегантний вигляд, в той час як неправильно підібраний аксесуар здатний зіпсувати враження навіть від самого красивого наряду.

До строгому офісному сукні або костюма найкраще підібрати класичну ланцюжок невеликої довжини.

Довгі ланцюги зі складним плетінням добре підійдуть до красивих, декольтированным суконь.

На кожен день відмінно підійдуть золоті або срібні ланцюжки середньої довжини з лаконічним кулоном або без нього. Плетіння не повинно бути занадто складним, якщо прикраса комбінується з простою майкою або топом. Аксесуари химерних форм краще залишити для вечірнього виходу.

Одним з найкрасивіших і романтичних прикрас для вечірнього плаття з відкритою спиною є тонка довга ланцюжок, що спадає на спину. Вона може бути прикрашена лаконічною підвіскою. Ланцюжків може бути відразу декілька. Тоді вони переплітаються між собою і покривають спину, як ажурна блискуча сіточка.

Натільні ланцюжка ідеально виглядають в жарку пору року. Їх можна носити з літнім одягом, купальними костюмами, прикрашати ними оголені ділянки тіла.