Як зрозуміти, що чоловік зраджує?

Жінки володіють більш розвиненою інтуїцією, ніж чоловіки, а тому вони часто починають здогадуватися про зради чоловіка задовго до того, як факти стануть очевидними. Представниці прекрасної статі буквально «вловлюють» незрозумілі, нові флюїди, але не завжди можуть їх пояснити. Природно, всіх жінок цікавить, як же зрозуміти, що чоловік зраджує, а також, що робити і як поводитися, якщо підозри вже з'явилися. У цій статті ми спробуємо дати докладні відповіді на всі ці жіночі животрепетні питання.

Як себе вести при підозрі?

Цнотливість і непорушності шлюбних уз сьогодні вже не ті, що століття тому. А тому і розлучення трапляються частіше. Однією з нерідких причин для розірвання подружніх відносин є зради. При цьому на частку чоловічих адюльтерів у Росії, за даними соціологів, припадає близько 75% від загальної кількості зрад, жінки ж змінюють значно рідше — приблизно в 25% випадків.

Питаннями причин адюльтерів, статистики і пошуком варіантів виходу з неблагополучної шлюбної обстановки в країні займаються психологи, психотерапевти, соціологи. Про механізми та психологічні процеси, які супроводжують зраді, сьогодні відомо досить багато, але поки що це, на жаль, не дозволяє знизити кількість розлучень через адюльтер.

Жінок природа створила більш чутливими до прийдешніх подій. Розвинена інтуїція — це здатність, яка дозволяє передбачати негативні ситуації і небезпека, щоб встигнути врятувати (переховати, захистити) потомство. Даремно чоловіки вважають, що добре обставлена зрада з усіма прийнятими заходами конспірації залишиться для дружини непоміченою. Конспірація позбавить жінку доказів, але відчути найменші зміни в поведінці чоловіка здатна будь-яка жінка. І вона це зробить, можна навіть не сумніватися. Що стосується доказів, то відчуває недобре жінка обов'язково їх знайде, навіть якщо заходи конспірації були продумані до дрібниць.

Здогадатися про можливу інтрижку чоловіка на стороні жінка, завдяки «шостого почуття», може по очах, по виразу обличчя, інтонації мовлення, за деякими дивацтв у поведінці. Часом жінка і сама не може пояснити, за якими ознаками вона почала відчувати потенційну загрозу — просто відчула, і все.

Передчуття і здогади — дуже складний період. Жінці буває неймовірно важко тримати себе в руках і зберігати спокій. Всередині у неї вирує цілий океан емоцій, здатних зруйнувати не тільки шлюб, але і її саму зсередини. Тут, головне, не переступити допустиму межу, адже від звичайної ревнощів до патологічної параноїдальною — один невеликий крок. У стані ірраціональної ревнощів, яку психіатри відносять до маревних станів параноїдального типу, жінка вже не буде чути аргументи, голос розуму і доводи. Вона буде впевнена в тому, що чоловік змінив, навіть якщо насправді ніякого адюльтеру не було. Поступово маніакальна стадія зміниться параноїдальною, і жінка ризикує стати пацієнткою психіатричної клініки або мужеубийцей, адже це — справжня і серйозна психічна хвороба.

Тому при появі підозри на невірність чоловіка, важливо не «перегнути палицю». Краще всього, постаратися подивитися на ситуацію з боку. Всі підстави для підозр зазвичай непрямі. Вони можуть насправді виявитися зовсім не тим, чим здаються. Подумайте, як непривабливо і принизливо ви будете виглядати, якщо почнете влаштовувати істерики, скандали, розборки, кричати на чоловіка і звинувачувати його в тому, в чому ви самі не впевнені: у факті зради! Для чоловіка дуже важливим почуттям є почуття поваги до своєї супутниці життя. Якщо з якихось причин він втрачає повагу, зникає і все інше: любов, відданість, бажання.

Вірний шлях зруйнувати стосунки на цьому етапі — зламати його повагу до вас. Зробити це, як вже говорити, простіше нікуди: почніть кричати, плакати, закочувати істерику всякий раз, коли вона буде повертатися з роботи, трусіть його за грудки, звинувачуйте в усьому на світі; вимагайте назвати ім'я коханки, ходіть до нього на роботу і скаржтеся співробітникам, телефонуйте кожні півгодини, перевіряйте його телефон і пошту. Все це досить швидко переконає чоловіка в тому, що з такою супутницею життя йому далі не по дорозі. І незалежно від того, зраджував він чи ні, шлюб розпадеться.

Правильні дії при підозрах повинні супроводжуватися спокоєм. Як би не було це важко, потрібно взяти себе в руки і просто спостерігати. Відзначайте нюанси і деталі, слова і вчинки, зіставляйте факти. Якщо нестикувань виявиться досить, то це буде сигналом для переходу в активну фазу: назріє необхідність поговорити по душах.

Розмова від обвинувального монологу відрізняється тим, що в ньому беруть участь двоє поважають один одного людей. Вони не кричать і не «тикають», не пригадують один одному помилки і промахи, вони розмовляють конкретно про ту проблему, яка має місце саме зараз. Щоб діалог відбувся, потрібно вибрати відповідний час. Чоловік повинен бути налаштований на розмову, він не повинен поспішати в цей момент на роботу, і вже тим більше не варто говорити про це по телефону або писати йому повідомлення. У цій розмові треба бачити очі людини, чути найменші зміни тону голосу.

Важливий розмова краще проводити в спокійній обстановці, у вихідний, залишившись удвох, коли чоловік розслаблений і не чекає каверзи. Не потрібно говорити йому наперед, що «його чекає серйозна розмова», це зробить його напруженим, а якщо зрада має місце, то він до того ж встигне підготувати пару десятків вагомих «відмазок», оскільки інтуїтивно вже зрозуміє, про що може бути цей ваш обіцяний розмова.

Як запитати чоловіка? Безпосередньо. Обійдіться без довгих передмов. Поділіться своїми побоюваннями, розкажіть, що відчуваєте, але зробіть це максимально спокійно і доброзичливо. Ні на хвилину не випускайте з голови думку про те, що ніхто на світі не зобов'язаний відповідати чиїмось очікуванням. Поважайте партнера. Говорите не про нього, а про те, які саме почуття у вас викликають його вчинки. Наведіть всі помічені вами неточності та невідповідності в його поведінці і словах, розкажіть про те, що помітили. Не ридайте і не кричіть. Все робіть тихим, спокійним голосом.

Уважно стежте за реакцією. Замішання, заховані очі, відхід від розмови, вимога припинити розмову прямо зараз, повинні насторожити. Скаже чоловік правду? Сильно на це не сподівайтеся. Так, бувають ситуації, в яких «притиснутий до стінки» вагомими аргументами чоловік дійсно визнає свою провину і намагається порозумітися або йде збирати речі, щоб піти. Але в більшості випадків чоловік заявить, що все це – «ваш бред», що це «дурість», «неправда» і, взагалі, «менше треба думати».

Важливо, дорогі жінки, не те, що саме він скаже. Важлива його перша німий реакція. Дивіться в обидва: напружився, зблід, почав нервово смикати щось у руках, здавлювати кісточки пальців, терти кадик, щоку, ніс, відводить очі, стискає мочку вуха, уникає прямого погляду; відразу припиняє розмову і йде з кімнати, переходить в агресивний словесний напад — все це тривожні ознаки, що говорять, що він гарячково шукає слова і пояснення, він бреше. Пам'ятайте, що перша реакція буде тривати недовго, потім невірний чоловік візьме себе в руки (чоловіки вміють це робити значно швидше!) і розповість вам стільки цікавих історій, що буде складно зрозуміти, де правда, а де — вигадка.

Чоловік, який не зраджував, може відреагувати інакше. Найчастіше він уважно вислухає, а потім від душі посміється, а, може, і образиться, але зробить це без напруги, абсолютно щиро.

Подальше залежатиме від ступеня довіри між подружжям, від рівня виховання і культури кожного з них, від способів рішення проблем, прийнятих в даній родині, від темпераменту подружжя.

Список ознак зради

Найскладніше відрізнити ознаки зради від проявів різних інших життєвих обставин життя вашого партнера. В інтернеті стривожені дружини можуть знайти кілька сотень тисяч статей і публікацій, які пропонує готові рішення: списки ознак, які вказують на адюльтер. Не спокушайтеся і не беріть на озброєння, оскільки більшість з них можуть бути викликані зовсім іншими причинами. Навчіться міркувати логічно. Отже, беремо ручку і аркуш паперу і по кожному пункту зважуємо факти з двох позицій: «зрадив» і «не зраджував». Почнемо прямо зараз.

Чоловік став забудькуватим і часто скаржиться на втому

Чоловіки, у яких завелися стосунки «на стороні», дійсно, стають менш уважними до ваших доручень і прохань. Вранці попросили його по дорозі додому купити щось, а він забув. Дата вашого весілля, до якої ви так готувалися, «вилетіла» у нього з голови. Ви кличете його в кіно, а він скаржиться, що стомився і краще полежить біля телевізора у вихідний. На пропозиції зайнятися любов'ю, він частіше відмовляє з посиланням знову ж на втому.

З іншого боку, подібна поведінка може бути викликане фізіологічними проблемами: він дійсно втомлюється, працює по 12 годин в день з одним вихідним, у нього проблеми на роботі, труднощі з фінансами. Не виключено, що з'явилися проблеми з потенцією, і йому простіше сказати, що він втомився, ніж спробувати визнати власну статеву дисфункцію (тема для чоловіка надзвичайно болюча). А во славу чоловічий забудькуватості, взагалі, пісні можна складати, тому те, що він забув про дату знайомства, яка була 10 років тому, зовсім не привід звинувачувати його в зраді, просто така особливість чоловічої пам'яті: довгострокова пам'ять у представників сильної статі «кульгає» на обидві ноги. Відсутність сексуальних бажань у сімейному ліжку теж ще не означає зради, адже чоловіки дуже чутливі до будь-яких стресів. Тільки в кіно герой в стані стресу здатний на постільні сцени. В житті проблеми дуже сильно пригнічують лібідо у чоловіків.

Перестав носити обручку

В основному чоловіки не приховують від коханок, що вони одружені, а тому знімати кільце у них немає необхідності. Виняток — серйозна закоханість. Якщо чоловік закохався по-справжньому і не хоче, щоб дівчина знала про його статус, щоб не злякати її, він дійсно деякий час може знімати кільце. Деякі знімають його зовсім і залишають вдома, інші роблять це кожен день вранці, виходячи з дому. Поспостерігайте.

З іншого боку, кільце може стати мало або велике, адже людина худне і гладшає, у нього трапляються набряки, а тому носіння кільця і без адюльтеру часом може стати важким.

Вирішити ситуацію просто. Попросіть чоловіка заїхати до ювеліра і збільшити розмір кільця, якщо він посилається на те, що воно тисне або зменшити, якщо колечко злітає. Якщо після цього кільце знову оселяється на пальці чоловіка, хвилюватися не про що.

Чоловік став іншим

Цей ознака — один з перших. Але назвати його явним дуже складно. Маються на увазі навіть не зміни його поведінки і звичок, а швидкість, з якою відбуваються ці зміни. Вчора ще лежав на дивані і пив пиво під футбольний матч, а сьогодні записався в тренажерний зал і збентежився зниженням зайвих кілограмів. Навести на думку про те, що чоловік зраджує, може саме спонтанність і різкість цих змін. Важливо оцінити і його ставлення до дружини: чоловік, який відчуває провину за походи «наліво», стає раптово дуже турботливим, участливым, а чоловік, який не відчуває провини, часто без видимих причин злиться на дружину, кричить, критикує, вказує на її недоліки.

Дивимося на проблему з іншого боку. Причин для покрикиваний на дружину і критики на її адресу може бути скільки завгодно. Злитися чоловік може і в тому випадку, якщо стосунки залишають бажати кращого, якщо вона не стежить за своїм зовнішнім виглядом, не справляється з веденням господарства, вихованням дітей, при цьому зовсім не обов'язково, що у нього хтось є «на стороні». Його різкі зміни, відвідування спортзалу та інтерес до своєї зовнішності, можуть бути пов'язані з банальним бажанням схуднути і повернутися до колишньої форми, як це зробив кращий друг.

У чоловіка завелися свої секрети

Не виключено, що раніше ви користувалися обидва одним загальним електронною поштовою скринькою, а тепер чоловік обзавівся власним і намагається не показувати, що він там робить. Чоловік, у якого стосунки поза сім'єю супроводжуються листуванням, дійсно, стає більш уважним до безпеки доступу до своїх електронних пристроїв. Змінює паролі на телефоні і в пошті, згортає вікно месенджера, коли ви заходите в кімнату, перестав кидати свій смартфон на видному місці, тоді як раніше він валявся де попало і шукали його тільки по звуку вхідного дзвінка. При спробах дружини дізнатися, з чим пов'язані такі заходи секретності, він нервує і йде від розмови або грубіянить, вказуючи, що «має повне право». Ну так, має. Але саме ця ознака найбільш часто дозволяє дружині зрозуміти, що суперниця все-таки є.

Подивимося на ситуацію з іншої сторони. У чоловіка, як і у вас, є повне право на особистий простір і власні таємниці. Таємниця може полягати зовсім не в коханці, а, наприклад, в порноролике, який він хоче подивитися, а тут ви входите в кімнату. Звичайно, він скрутить «вікно» на моніторі. Таємниці можуть бути пов'язані з його професійними обов'язками, в кінці кінців, він нікому не зобов'язаний показувати, про що листується з друзями або старими знайомими, навіть якщо це бесіди про рибалку, обговорення матчу або нас з вами, дорогі жінки. Як розумієте, це не має до зрад ніякого відношення.

Нові запахи

Психологія тут взагалі ні при чому. Не потрібно бути хортом з гострим нюхом, щоб відчути, що чоловік почав інакше пахнути. Изменщики часто пахнуть новими жіночими парфумерними ароматами. І тут нічого не поробиш. Сам чоловік може не помічати цього, не надавати значення, оскільки він «придышался» і звик до запаху парфумів, носієм якого тепер є і він сам. Але от дружина майже безпомилково визначає чужий запах і приймає стійку мисливської хорта.

З іншого боку, не варто виключати варіанту, що на робочому місці вашого ненаглядного хтось із співробітниць невміло користується парфумами і пахне так, що весь відділ повертається ввечері додому з дивним шлейфом французьких парфумів.

Переконливо це буде виглядати тільки в тому випадку, якщо чоловік працює не в суто чоловічій компанії, де такими духами користуватися просто нікому.

Як викрити?

Викриття невірного чоловіка — найважча частина всієї цієї історії. Зібрати масу аргументів і не мати жодного вагомого факту — означає не зібрати нічого. Що робити, якщо всі непрямі ознаки вказують на зраду, але довести це нічим? Та нічого. Наша порада може здатися дивним, але жінці потрібно не «діставати» і «напружувати» дружина, а створити максимально спокійний і рівний сімейний психологічний фон. Якщо була розмова з чоловіком про його можливу зраду, і він переконав вас, що це не так, зробіть вигляд, що його слова повністю вас переконали, попросіть кілька разів вибачення за те, що підозрювали його в адюльтері і завірте, що більше ніколи цього робити не будете.

Через кілька тижнів спокійного і ситого, розміреного життя, чоловік розслабиться остаточно. І саме тоді він може допустити тотальні помилки, які допоможуть вам знайти відсутній «пазл-факт». Постійно брехати і не проколотися жодного разу здатний тільки Джеймс Бонд, та й то тільки в кіно. У житті навіть досвідчені розвідники роблять промахи в ситуаціях, коли вони знаходяться у видимій, штучно створеної безпеки. Це прекрасно знають контррозвідки всіх країн і активно використовують метод у своїй роботі з виявлення ворожих шпигунів.

Все таємне рано чи пізно стає явним. Пам'ятаєте дитячий розповідь з такою назвою? Так от зараз — саме час згадати про це і просто дочекатися своєї години, коли невірного можна буде звинуватити у брехні.

Визначити по поведінці

Фактичні підтвердження можливої подружньої невірності за поведінкою визначити можливо, але на це піде більше часу. Почав затримуватися на роботі і не бере слухавку мобільного телефону вечорами? Зателефонуйте на робочий номер, попросіть запросити його до телефону, повідомте, що це терміново, оскільки вашу квартиру затоплюють сусіди зверху. По-перше, це дозволить дізнатися, чи дійсно чоловік на роботі, як говорить, а по-друге, це дасть підстави поміркувати про те, чи є в нього серед колег «спільники». Якщо хтось знає, де він дійсно перебуває в даний момент, з ним зв'яжуться і повідомлять, хто в його квартирі відбувається потоп. Чоловік відразу вийде з вами на зв'язок сам. Потім можна буде пояснити, що вам просто здалося.

Добре, якщо ви знайомі з його друзями, колегами. Не потрібно, звичайно, ставити їм прямих і безпардонних питань. Навіть якщо вони щось знають, їм буде неймовірно незручно і дізнатися правду навряд чи вийде. Але можна побіжно з'ясувати, чи є у чоловіка великий обсяг додаткової роботи, з-за якої він так часто став затримуватися. Якщо знайомі зрадника не в курсі його інтрижки, вони з великим ентузіазмом запевняє, що роботи у нього стільки ж, як і раніше.

Чоловік, який всіляко довго ухиляється від інтимної близькості з дружиною, посилаючись на втому, повинен бути настійно відправлений до терапевта на обстеження, на предмет можливих патологій. Зрозуміло, що він може чинити опір, тим більше що зі здоров'ям у зрадника все йде якнайкраще. Запишіть його на прийом самостійно, сходіть разом з ним. Робіть це м'яко і співчутливо: ви ж переживаєте за його здоров'я!

Агресивне відторгнення вашої пропозиції, категорична відмова від обстеження — привід серйозно задуматися і підняти неприємну для чоловіка тему про те, чому ж тоді сексу взагалі не стало. Дуже багато хто з невірних чоловіків, втомившись від постійної необхідності шукати відмовки, рано чи пізно погоджуються сказати правду.

Не варто перетворюватися в шпигуна-любителя, щоб перевірити і дізнатися, зраджує чоловік. Невиспана, нервова, з колами під очима і кошлатою шевелюрою вічно похмура дружина налякає кого завгодно. Поки ви створюєте йому «пастку видимої безпеки», приділіть час собі: сходіть до перукаря, приведіть себе в порядок, стежте за тим, щоб перед чоловіком ви з'являлися в гідному привабливому вигляді.

Якщо потік докорів і зауважень на адресу з його боку не зменшиться, якщо він не перестане ігнорувати вашу присутність, то дуже ймовірно, що справа не в тому, яке на вас білизну або як ви нафарбовані, а саме в тому, що ви просто більше не цікавите як жінка, але розірвати шлюб він з якихось причин поки не бажає Потрібно відзначити, що на розрив відносин з дружиною йдуть небагато. Велика частина невірних чоловіків воліє зберігати шлюб, а, точніше, його видимість, оскільки переїзди, розділ майна, кредитів, дітей та необхідність спілкуватися з родичами в її плани ніяк не входять.

Чоловік, який обманює дружину, не зможе приховувати свій секрет вічно. Виявити і розпізнати істину все одно можливо, навіть якщо сам чоловік факт адюльтеру категорично заперечує.

Досить показовим є ознака зміни ставлення до власних дітей: багато чоловіків відчувають провину не по відношенню до набридлої дружині, а саме по відношенню до дітей. І ось тут вони починають без приводу приносити синкам-дочкам солодощі та іграшки, купувати подарунки поза дня народження чи Нового року просто так, в будні.

Пошук доказів

  Вирушаючи в дорогу за пошуком доказів невірності чоловіка, слід добре усвідомлювати, що спуск з цієї «гори» може виявитися дуже хворобливим. Але піднімаючись в гору і спуску ніколи не розгледіти.

  Докази для вас може зібрати приватний детектив. Це його робота, і вона не погана і не добра. Звернутись до такого фахівця, яких зараз дуже багато в кожному місті, не соромно і не страшно. Якщо вас дурять і не соромляться цього, чому ж соромно має бути вам? Якщо такий варіант вам по кишені і не суперечить совісті, це буде найкраще, що можна придумати. Фахівець з стеження — це, як правило, колишній працівник органів, часто на пенсії. У нього маса зв'язків, щоб «пробити» номер телефону цікавить особи, встановити характер листування, дізнатися його місцезнаходження в той чи інший момент, простежити, з ким і коли він зустрічається і надати вам повний звіт, підкріплений фото і відео. З такими аргументами зрадника вже нікуди не викрутиться, заперечувати зраду він не зможе. Якщо ж приватний сысковик не виявить факту зради, то соромно буде, швидше за все, саме вам. Як виходити з цієї ситуації, вирішувати доведеться окремо.

  Якщо коштів на приватного детектива немає, то їм стати жінка теоретично може і сама. У цьому допоможуть численні програми: локатори, які допомагають з невеликий, правда, точністю визначити місцезнаходження чоловіка. Якщо він говорить, що сидить на роботі і доробляє звіт і це, швидше за все, затягнеться на всю ніч, а локатор показує, що абонент знаходиться зовсім в іншому районі, місті, в парі годин їзди від офісу, то це цілком буде доказом брехні. Але на жаль, не самого факту зради. Адже чоловік може перебувати у одного в передмісті і просто пити пиво в лазні, щоб не виправдовуватися перед вами і не звітувати у своїх діях.

  Можна встановити камеру відеоспостереження в його машині. Для цього знадобиться маленька портативна камера з хорошими батарейками, яка буде відправляти зображення на ваш смартфон або комп'ютер. Налагодити систему повинні фахівці, але при бажанні розібратися в цьому жінка може і самостійно. Камери спостереження у квартирі — теж варіант, особливо якщо жінка часто виїжджає у справах. Поїздку по роботі можна і імітувати, відправившись на пару днів до подрузі чи мамі. Записи з камер, про які чоловік не знає, допоможуть зрозуміти істину, якщо, звичайно, він зважиться привести жінку в вашу квартиру.

  Можна простежити за чоловіком до роботи і після неї, можна почитати його СМС і подивитися дзвінки, виписати номери, на які він дзвонить найчастіше і перевірити, кому вони належать, зробивши дзвінки від імені Жеку або соцзабезу з чужого номера телефону під приводом перепису населення або якоїсь іншої вагомої причини.

  Розумний і досвідчений сімейний психолог ніколи не порадить вам жоден з вищеперелічених способів добування доказів невірності чоловіка. Вже як мінімум з тієї причини, що всі вони деструктивні. Вони вбивають довіру, розуміння, почуття. Вони перетворюють жінку в издерганное, нервовий і напружений істота, і в будь-який момент такі «шпигунські ігри» можуть привести до важкого нервового зриву. До того ж є ризик, що стеження і шпигунство будуть розкриті партнером, і тоді відносини можуть припинитися навіть у тому випадку, якщо зради зовсім не було.

  Залишається знову ж таки сподіватися на випадок помилки в поведінці партнера. Самі чесні способи дізнатися правду — завжди найболючіші. Це горезвісна сорочка в чужій губній помаді, забутий елемент нижньої білизни в салоні авто, яке ви виявляєте, вирушаючи з чоловіком в гості або в магазин; в кінці кінців, ви можете побачити його з коханкою випадково цілуються або обіймались. З такими аргументами теж посперечатися буде складно, хоча, звичайно, невірний чоловік обов'язково спробує пояснити наявність чужих трусів в салоні тим, що давав машину одному з'їздити на побачення, а помаду незручністю колеги жіночої статі, яка йшла по проходу, спіткнулася і впала, ненароком доторкнувшись губами до сорочки.

  Дивіться по сукупності ознак. Якщо майже все, описане в цій статті, у чоловіка є, і підозри міцнішою з кожним днем, а тут ще ці труси або чужа помада, то варіантів залишається небагато.

  Як вести себе далі?

  Жоден фахівець в області психології сімейних відносин не дасть вам вірного і єдино правильного ради про те, що робити після того, як зрада підтвердиться. Все залежить від того, який ви чоловік, який ваш особистий рівень культури і допустимого в поведінці, з яким багажем особистих переживань ви підійшли до цього етапу свого життя. Якщо шлюб вже давно тріщав по швах, і справа йшла до розлучення, не виключено, що саме зрада чоловіка стане останньою крапкою в історії відносин. Болючіше, коли жінка вважала, що все добре, а потім їй відкрилася страшна правда.

  Незалежно від того, що ви плануєте робити з цими відносинами далі, потрібно поговорити з чоловіком, розставити всі крапки над i. Постарайтеся зберегти гідність, не принижуйтеся, не доходить до погроз, шантажу, не маніпулюйте дітьми, не вимагайте нічого і не змушуйте принижуватися чоловіка. Просто подивіться, що він планує робити далі. Відповідальність за ситуацію лежить на двох, і рішення про те, як бути після зради теж — обопільне. Пам'ятайте про це.

  Після розмови у вас, власне, не так багато варіантів дій. Можна зібрати чоловікові речі і вигнати його з дому, можна піти самій, можна залишитися обом і мовчати або голосно і пронизливо лаятися, звинувачуючи один одного у всіх гріхах. Можна пробачити чоловіка і зберегти шлюб, а можна не прощати і припинити з ним всякі контакти. Все залежить від того, наскільки хворими і важкими були відносини до моменту зради, а також від планів самого чоловіка. Якщо він, під тиском фактів, визнає адюльтер, і заявляє, що має намір піти з сім'ї, щоб припинити все це остаточно, не біжіть за ним, не благайте залишитися, як би не було боляче і болісно. Будь-якою ціною зберегти особисту гідність, адже чоловіки в житті можуть бути різні, а почуття власної гідності — тільки ваше, і воно у вас є в єдиному екземплярі.

  Найгірше, що може зробити жінка, яку зрадив чоловік – почати йому мстити. Повідомляти про його вчинок всім навколо, облити брудом в очах друзів і родичів, підлаштовувати звільнення на роботі, подати кілька позовних заяв до суду, звинуватити його в крадіжці або насильстві, пом'яти і подряпати його автомобіль, знайти адресу коханки і заявитися туди з битою в руках. Не вихід і пуститися у всі тяжкі, в помсту за зганьблені почуття. Нічого з цього не принесе полегшення.

  Потрібно усвідомити, прийняти ситуацію, зрозуміти, що життя не закінчилося, а ще тільки починається, і все, що чекає попереду, буде точно краще, ніж все, що є зараз. З усвідомленням цього можна вирішувати, де і з ким жити далі, зробити все, що так довго відкладалося у шлюбі: поїхати на море, змінити роботу, імідж, закінчити курси пілотів або капітанів маломірних суден, стрибнути з парашутом.

  Поки ви реалізуєте всі свої давні ідеї, незважаючи на внутрішню біль і образу, правильне рішення прийде саме. Ви прокинетеся і просто зрозумієте, що і як робити далі.

  Про ознаки чоловічої зради дивіться у наступному відео.