Зрада дружини з другом чоловіка: причини і подальші дії

Зрада дружини з одним дружина — нерідка ситуація. Вона не тільки — улюблений сценарний хід режисерів серіалів, але і цілком неприваблива реальність, оскільки, за статистикою, в якості коханця (постійного або на один раз) жінки досить часто вибирають саме друга свого чоловіка. Лідерами серед коханців заміжніх жінок, звичайно, є колеги по роботі (до 35% всіх жіночих зрад), але і на частку адюльтеру з друзями чоловіка припадає солідна частка — до 22%. У скрутну ситуацію в цьому випадку потрапляють відразу три людини — чоловік, дружина й друг. Кожен втрачає більше, чим здобуває, але найскладніше, звичайно, обдуреному чоловікові, адже для нього це — подвійне зрада. У цій статті ми розглянемо особливості і причини такої зради і підкажемо, чи варто прощати і як це зробити, якщо таке все-таки відбулося.

Причини

Важко сказати, що для чоловіка буде складніше — пробачити дружину, яка змінила, або пробачити одного. Так повелося, що чоловіча дружба завжди більш монолітна, ніж жіноча, і зрада друга для чоловіка може бути куди більш болючим фактом, ніж адюльтер подружжя. Світ для чоловіка буквально валиться, адже у нього виникає ілюзія, що довіряти в ньому більше взагалі нікому не можна — ні друзям, ні жінкам.

Для дружини ситуація може складатися по-різному — все залежить від ступеня її почуттів до законного чоловіка та його товариша. Для кращого друга розкрилася зрада, швидше за все, означає кінець дружбі, який би багаторічної вона не була — біологічно полігамні особини чоловічої статі не уживаються на одній території, а тому подальше спілкування буде майже неможливим.

Ошуканий чоловік, як тільки перша різкий і раптовий біль трохи вщухне, обов'язково візьметься за внутрішній аналіз причин, за якими його благовірна зважилася на такий вчинок. При цьому він майже внутрішньо виправдовує вчинок одного – він розуміє, що є ситуації, коли відмовитися від можливості і не використовувати її вище чоловічих сил. Але він навряд чи зможе зрозуміти, чому друг не згадав про свій обов'язок перед ним.

Дружина, яка зраджує чоловікові з його другом, або дівчина, яка змінила хлопця з його товаришем і навіть пенсіонерка, яка несподівано йде від літнього чоловіка до його друга зі шкільної лави, — це жорстока реальність. І у жінки завжди на адюльтер є причина.

Вивченням психології подружніх зрад в Росії займався соціолог і президент Асоціації соціологів РФ Андрій Зайцев, який, на жаль, помер у 2015 році. Він намагався знайти глибинні причини, які штовхають чоловіків і жінок на невірність. Численні соціологічні дослідження, які він провів, показали, що в своїй уяві подумки своїм чоловікам змінює до 59% представниць прекрасної статі. На практиці це роблять близько 25% дам. При цьому найчастіше зрада носить одноразовий характер (80%), значно рідше жінки підтримують тривалу інтимний зв'язок з коханцем.

Чому саме один чоловіка? Тому, що він частіше за інших чоловіків буває в одній компанії з подружжям, тому що при тривалій і тісній дружбі люди зазвичай дружать сім'ями, тому що він добре знайомий жінці і у них є досить багато спільного. Деколи дружини навіть радяться з кращим другом чоловіка — спочатку про те, що купити чоловікові в подарунок, а потім і про сімейні проблеми, просять поради. Найчастіше така зрада відбувається мимоволі, під впливом ситуації, вона не є запланованою — випили зайвого, опинилися наодинці в якихось складних або трагічних обставин і т. д.

Досить поширеною причиною є нудьга – у жінки багато вільного часу, а стосунки з чоловіком почали згасати, сталося неминуче звикання один до одного, почуття вже не ті, секс втратив новизну, накопичилися образи за прожиті роки. Якщо при цьому товариш чоловіка виявляється поруч частіше, ніж сам чоловік, то до біди недалеко, тим більше, що чоловікові весь час колись, а друг завжди готовий вислухати жінку, особливо, якщо вона йому подобається.

Інше питання — чому дружини друзів завжди здаються більш привабливими, ніж власні? Пояснити це важко, найчастіше — причина в бажанні відчути адреналін, подобатися комусь, крім власної законної дружини, а також природне для чоловіків природою закладене суперництво за володіння великою кількістю самок. Як би ми не говорили про свідомість і переважання людину над світом природи, вчинками і діями людей дуже часто приховано керують стародавні закони тваринного світу. І від цього нікуди не втечеш.

У жінки для зради, на думку соціологів і психологів, є й інші причини:

 • незадоволеність якістю або кількістю сексу в шлюбі;
 • зрада за зраду — дзеркальна помста чоловікові за аналогічне поведінку;
 • самоствердження, підвищення власної самооцінки;
 • відсутність загальних інтересів, загальної мети з чоловіком;
 • справжні нові почуття.

Потрібно відзначити, що по-справжньому закохуються в одного чоловіка не так часто. Але якщо таке відбувається, то зупинити жінку від розвалу сім'ї зазвичай вже не вдається. В інших випадках жінки, більш прив'язані до домашнього вогнища, відчувають почуття провини і не готові на розлучення.

Фактори ризику, на які чоловік повинен звернути увагу, різноманітні. Частіше інших свої змінюють чоловікам жінки, які отримали більш високий рівень освіти, ніж чоловік, які заробляють більше, фінансово незалежні жінки, жінки, які дуже рідко бачать чоловіка в силу його зайнятості, а також ті, хто стикається з хронічною відсутністю розуміння з боку свого законного чоловіка.

Небезпека такої зради очевидна: в ній до криміналу — рукою подати. В стані сильного афекту чоловік може розправитися і з одним, і з дружиною, що нерідко і відбувається.

Що робити?

Дуже багато для чоловіка та інших учасників адюльтеру залежить від того, як і за яких обставин виявилася зрада. Найнебезпечніша ситуація — чоловік повернувся раніше часу і застав дружину зі своїм другом у недвозначному положенні. Саме в таких ситуаціях найчастіше відбуваються спонтанні вбивства.

Якщо при цьому чоловікові вдалося впоратися з бажанням схопитися за ножі і сокири, то йому слід якомога швидше покинути квартиру або місце, де він застав коханців. Не скандалити, не намагатися розібратися в що відбувається, не варто. У всякому разі, не зараз.

Якщо свідком зради чоловік не став, але інформація до нього дійшла і вона обґрунтована і підтверджена, але тут прогнози для коханців куди більш сприятливі. Обдуреному чоловікові, знову ж таки, не рекомендується відразу влаштовувати розгляд.

Важливі рішення ніколи не приймаються на «гарячу голову». Краще на якийсь час піти в тінь і спокійно розібратися з самим собою, відповісти на всі свої питання. Відсидітися можна на дачі, біля одного, в батьківському домі, в крайньому випадку, в готелі. Пара тижнів — це той мінімум, який необхідний, щоб не накоїти дурниць.

Спочатку буде заперечення, небажання приймати реальність такою, яка вона є. Потім почнеться стадія протесту – з цією стадією важливо впоратися не одному. Нехай поруч буде хтось, хто може зупинити від помилкових дій — брат, товариш, сусід, колега по роботі.

Тільки тоді, коли прийде розуміння, що все реально, що це є і нікуди не дінеться, потрібно вирішувати, що робити далі.

Навряд чи друзі порадять пробачити винну дружину. Це, у розумінні більшості чоловіків, неприйнятно. Зате буде маса порад про те, як витончено і жорстоко розправитися з вже колишнім другом. То це, що хочеться чути? Швидше за все, немає. Якщо піти до психолога або психотерапевта — вище сил, то доведеться приймати рішення самостійно.

Постарайтеся усамітнитися, подивитися на ситуацію з боку, від особи кожного з учасників. Призначте зустріч дружині — вам обов'язково потрібно поговорити, навіть якщо сім'ю ви зберігати більше не мають наміру. Призначати зустріч одного? Вирішувати вам, але навряд чи він скаже щось оригінальне, більшість застуканных на адюльтері товаришів починають перекладати провину за це на дружину, а часом і зовсім дорікають обманутого чоловіка в тому, що він не прислухався до порад, коли цю жінку обирав собі в супутниці життя. Якщо потреба поговорити з колишнім другом є – кажіть, але ні в якому разі не намагайтеся спровокувати бійку або розправу. Тільки спокійний тон, без звинувачень.

З дружиною важливо спробувати разом розібратися в тому, з якої причини все сталося. Якщо чоловік сам побічно створив сприятливі для адюльтеру умови, він повинен чесно і відкрито це визнати. Ображати або бити жінку — нижче гідності справжнього чоловіка, а тому опускатися до рівня маргінала не варто точно.

Після першої ж розмови стане ясно, чи варто прощати дружину і зберігати сім'ю або ж для всіх буде краще, якщо пара розлучиться.

Чи варто прощати і як це зробити?

Чи можна пробачити дружину в цій ситуації? Можна. Можна зберегти сім'ю? Теж можна. Але слід чітко розуміти, чи потрібно це. Справа в тому, що прощення саме по собі — не миттєва, не миттєва штука, воно приходить поступово, усвідомлено, до нього ще треба дожити». Якщо жінка відмовляється від діалогу, хоче розлучення, не варто принижуватися. Не варто змушувати її принижуватися, якщо вона вимолює прощення. Впиватися видом ползающей на колінах заплаканою жінки — психологічний садизм.

Якщо жінка налаштована на збереження сім'ї, візьміть тайм-аут на роздуми, не поспішайте. Крім неприємного і важкого вчинку, дружина адже ще чимось важлива для вас: вона хороша людина, чудова мама, турботлива дружина. Це часом може переважити образи. Враховуйте той факт, що вона і сама може страшно каятися у скоєному. Має вона права на помилку? А ви? Якщо ви розсудлива людина і розумієте, що всі люди мають право на помилку, настав час відповісти на питання, вибачте ви її.

Ніхто на світі не зобов'язаний відповідати чиїмось очікуванням. Те, що сталося, вже сталося. І прийняти це чи ні — тільки ваше рішення.

Чоловіки часто залежать від громадської думки, причому, куди більше представниць слабкої статі. Їх хвилює, що скажуть друзі і товариші, родичі та сусіди, якщо факт зради дружини з одним вже став надбанням громадськості. А вони, найімовірніше, скажуть він — підкаблучник і слабохарактерний чоловік, раз зміг залишитися і жити далі з цією жінкою. Треба чесно відповісти собі на питання — що дорожче: думка суспільства або відносини з конкретною жінкою. Якщо друге, то не треба оглядатися на оточуючих.

Якщо все всередині противиться ідеї знову лягати з цією жінкою в одну постіль, сідати за один стіл, то не варто повертатися до відносин. Якщо є бажання зберегти сім'ю — дійте сміливо. Прощення у такій ситуації вимагає від чоловіка великої мужності і великодушності, великої любові до своєї родини, до своєї дружини.

Запам'ятайте, що проти одного разу, ви ніколи не повинні повертатися до цієї теми. З іншому, можливо, доведеться розірвати не тільки дружні, але і ділові стосунки, якщо вони були. А ось з дружиною стосунки, навпаки, доведеться вибудовувати наново. Причому виключно разом, удвох, провівши «роботу над помилками».

Дуже згодиться на цьому етапі метод, запропонований Абрахамом Харольдом Маслоу — американським психологом і засновником школи гуманістичної психології. Він запропонував замінювати одну негативну мыслеформу на два корисних і творчих дії. Метод називається ефективною дією, він широко використовується в психотерапії втрат, розчарування та інших болючих проблем, які буває складно пережити.

Як це працює: з ранку за сніданком чоловік згадав неприємний вчинок дружини, кинув їй образливе слово. Слідом за цим він повинен зробити два реальних творчих справи, наприклад, допомогти сусідові по гаражу поміняти стартер на автомобілі абсолютно безкоштовно, а також поїхати до тещі і з доброї волі запропонувати їй допомогу у фарбуванні стін у коморі. На кожну негативну дію повинно бути позитивне протидія. Поступово неприємні спогади витісняються з пам'яті. Забути зовсім, звичайно, не вийде, але відволіктися від своїх страждань дуже допомагає.

Дружину не потрібно принижувати, ставити їй свої умови, тотально її контролювати і підозрювати до самої старості у зрадах. Відмовчуватися — теж вірний шлях до розлучення. Постарайтеся зрозуміти і поважати її як особистість, як вашу супутницю, як маму ваших дітей.

Важко буде налагодити сексуальні контакти з фактичним виконанням подружнього боргу можуть виникнути технічні труднощі. Якщо через півроку після зради самостійно налагодити інтимне життя з дружиною не вдається, варто звернутися до психотерапевта — такі стани коригуються гіпнотерапією та іншими методиками.

Запобігання зради

  Якщо ви щасливець, якому пощастило мати в житті і красуню-дружину, і кращого друга, бережіть їх і намагайтеся зберегти відносини між усіма ними на належному рівні. Важливо з самого початку визначити кордони допустимого для одного і для подружжя — їх зустрічі без вашої присутності, по суті, не потрібні нікому. Якщо, звичайно, ви потрапили в лікарню, і вони обоє приїхали відвідувати пацієнта, то це зрозуміло.

  Постарайтеся бути ближче до своєї дружини, завжди підтримуйте її точку зору в суперечках при кращого друга, «подыгрывайте» саме їй. Якщо жінка відчуває підтримку саме від чоловіка, на його друга вона навряд чи зазіхне. Та й сам товариш швидко зрозуміє, що ця територія — для нього «табу».

  Вирішуйте свої особисті проблеми з дружиною, а не з одним, не обговорюйте її за її спиною з товаришем. У сварках краще розбиратися з нею, вислуховуйте її і не йдіть від діалогу, інакше вона знайде «вільні вуха» в особі вашого близького друга.

  Будьте пильні на спільних святах, особливо, якщо вони проходять за накритим столом або на природі з алкогольним супроводом. Не сваріться з дружиною після чарки алкоголю, не залишайте її одну надовго, не ображайте, особливо при друзях, щоб не створити ґрунт для того, щоб один за неї вступився або почав висловлювати їй своє співчуття. На такий сприятливому ґрунті швидко взрастают насіння адюльтеру.

  Намагайтеся довіряти обом, і показуйте їм це — важливо, щоб і товариш, вхожий у вашу родину, і дружина відчували особисту відповідальність за покладене на них довіру.

  Про причини зради дружини з другом чоловіка дивіться у наступному відео.