Шарф на голову

Головний убір необхідний не тільки для утеплення в осінньо-зимовий період. Це ще й гарний аксесуар для завершення модного літнього образу. Бажано, звичайно, вдало підібрати аксесуар таким чином, щоб він перетворився в зручний, модний і функціональний елемент жіночого гардероба. Краще всього для цих цілей підійде шарф, красиво зав'язаний поверх голови або накинутий на голову.

Як вибрати шарф?

Модно зав'язаний головний шарф створює неймовірно привабливий і жіночний образ. А для того щоб такий модний аксесуар виглядав красиво й доречно, потрібно вибрати відповідний шарфик. Це один з самих функціональних елементів гардеробу, який можна носити на голову в декількох варіаціях. Залежно від пори року можна використовувати модний шарф-палантин, об'ємний шарф, шарф-косинку, снуд, шарф-пов'язку для волосся. Структура матеріалу і якість тканини, різні кольори, розмір шарфа мають значення при виборі виробу.

Розглянемо основні моделі шарфів докладніше.

 • Шарф як модна головна пов'язка.

Таку модель шарфа скоріше варто назвати хусткою. Також шарф нагадує пов'язку, яку носять в теплу пору року. Крім того, аксесуар нагадує косинку, яку накидають поверх голови, злегка прикриваючи лоб. Зав'язується шарфик на потилиці у вигляді великого вузлика. Краї такого шарфа можуть бути дуже довгими, тому їх краще рухатися вперед так, щоб вони красиво звисали. У кінці довгого шарфа сьогодні модно вплітати в зачіску. Виходить креативно, модно, задерикувато, але при цьому, елегантно і стильно. Вплетена в косу косинка додає образу ніжності і жіночності.

Якщо шарфик короткий, то його можна пов'язати модним вузлом, але вже не в області потилиці, а трохи збоку. Також, легкий і довгий шалик можна красиво зав'язати у вигляді банта. Бажаючим зробити пов'язку і вплести її кінці в зачіску, потрібно акуратно виконати наступні дії. Шарф потрібно просунути під волосся, а вільні кінці вивести вперед. Потім їх потрібно двічі схрестити навпаки чола і знову відвести назад. Тепер можна зав'язати елегантний вузол на потилиці. Тканину, злегка прикриває лоб, можна додатково прикрасити брошкою.

Багато юні модниці воліють робити пов'язку шарфом не на зібрані, а на розпущене волосся. Таким чином, наприклад, можна створити жіночний цибулю в ретро стилі. Для цього потрібно взяти короткий шарф, пропустити його під волоссям, а кінці красиво зав'язати посеред лоба. Причому зробити це потрібно так, щоб маленькі кінці не вибивалися в сторони, їх можна сховати під полотно тканини. Вийде кокетливий варіант пов'язки.

Для того щоб зробити пов'язку з шарфа на розпущене волосся, потрібно пропустити полотно під волосся, притому один кінець потрібно залишити довше, ніж другий. Потім необхідно зав'язати вузол на лобі і злегка змістити його таким чином, щоб короткий кінець можна було сховати під полотно тканини. Залишився довгий край тканини необхідно скрутити джгутом і сформувати з нього квітка, який можна закріпити за допомогою невидимки або красивою шпильки на основну частину полотна.

 • Зачіска з аксесуаром з шарфа.

Шарф часто використовується замість гумки, щоб зібрати волосся. Завдяки такого аксесуару можна зробити зачіску у вигляді «кінського хвоста». Особливо красиво така зачіска з шарфом буде виглядати, якщо у дівчини довге гарне волосся. Отже, збираємо їх в хвіст і шарами обмотуємо полотно навколо волосся. Шарф зав'язуємо вузол, а довгі краї залишаємо звисати. З них також можна зав'язати великий бант або до кінця обмотати полотно навколо «хвоста» до самого кінчика. Крім того, таким шарфиком можна зібрати в пучок волосся і закріпити аксесуар на зачіску шпильками. Краю в цьому випадку або залишаються звисати, або їх ховають під полотно або пучок.

Красиво оформити довге волосся за допомогою цієї моделі шарфа можна й іншим способом. Наприклад, можна зробити оригінальну зачіску. Полотно потрібно накинути на шию. Зробити проділ на дві частини. Дві великі пасма волосся потрібно скрутити в джгут, вплітаючи тканина. Готові джгути потрібно обернути навколо голови, а кінці закріпити за допомогою шпильки.

 • Шарф-палантин – один з улюблених жіночих аксесуарів.

Його накидають на голову замість капюшона або красиво накинути на плечі, кокетливо закинувши один кінець палантину через плече. Але є чимало способів прикрасити цим аксесуаром зачіску. Наприклад, деякі модниці вміють створити з допомогою шарфа-палантину гарний східний образ – модний тюрбан. Шарф накидається на голову, кінці зав'язуються на лобі і відводяться назад таким чином, щоб їх можна було ще раз схрестити на потилиці і знову загорнути вперед. Спереду кінці палантину схрещуються на лобі і в черговий раз відводяться назад, де зав'язуються у вузол. Щоб решт взагалі не було видно, їх можна сховати під одержаний тюрбан. Аксесуар додатково закріплюється на голові шпильками або прикрашається брошкою.

З допомогою такого головного убору можна створити розкішний образ і носити з шубою. Для літнього варіанту підійдуть легкі хвилясті тканини. Принцип створення тюрбана схожий, тільки він більше не буде нагадувати річну косинку поверх голови, з об'ємним або кокетливим вузлом на потилиці або збоку.

Це ще не всі можливі варіанти того, як можна носити шарф на голову. Різні варіанти шарфів можуть бути короткими і довгими, щільними і легкими. Завдяки такій різноманітності шарфів їх можна пов'язати, слідуючи певній техніці виконання, щоб вийшов цікавий образ.

Як правильно пов'язати?

Різні моделі шарфів практичні в шкарпетці. Сьогодні, в основному, використовуються наступні варіації цих аксесуарів на різні випадки життя:

 • шарф-труба,
 • шарф-хустка,
 • палантин,
 • теплий шарф,
 • шарф-вісімка,
 • широкі шарфи,
 • шарф з хутром,
 • шарф для походу до церкви.

Є ще кілька варіацій шарфів на голову, які можна зустріти на модних показах і на вулицях міст.

Один з найпоширеніших варіантів шарфів на голову – зимовий шарф, який пов'язують способом «Капюшон». Такий аксесуар легко замінить шапочку і компенсує відсутність капюшона на пальто чи куртки. Як пов'язати шарф в цьому випадку? Потрібно взяти полотно, скласти його трикутником і надягти поверх голови. Кінці шарфа треба схрестити під підборіддям, потім відвести назад і акуратно зав'язати вузол звичайним способом. З таким шарфом або хусткою можна проходити всю зиму. Він відмінно захищає в холодну і вітряну погоду. Крім того, шарф «Капюшон» дозволяє створити модний жіночний образ. Недарма його люблять жінки і любили модниці минулих століть.

Шарф, зав'язаний спосіб «Чарльстон». Цей спосіб підходить для жінок різного віку. У цьому випадку жіночний образ декорується шарфом оригінальним способом. Для цього потрібно підібрати підходящий аксесуар красивого відтінку. Тільки треба врахувати, що шарф повинен бути певних розмірів – 90 см на 180 див. тобто береться полотно з параметрами сторін 2 до 1. А для того, щоб грамотно пов'язати шарф технікою «Чарльстон», потрібно виконати наступні дії. Накинути полотно на голову, а потім ззаду злегка натягнути полотно до потилиці. Вільну частину полотна потрібно дуже щільно закрутити в джгут, а кінці зав'язати у вузол на потилиці. Головний шарф можна зав'язати так, щоб він виглядав пишніше і відповідно привабливіше. Для цього його кінці потрібно трохи розпустити.

Головний убір з шарфа, пов'язаного технікою «Чаювання». Такий шарф не всім може бути до лиця з-за техніки виконання. У підсумку головний убір повинен нагадувати чурбан, повністю і щільно покриває голову. Красиво і правильно пов'язати шарф таким способом можна, виконавши кілька простих дій. Полотно шарфа потрібно скласти навпіл, потім шарф можна накинути поверх голови. Потім його потрібно злегка натягнути на потилиці, щоб вільну частину можна було згорнути джгутом. Згортати потрібно від потилиці, рухаючись вниз, поки всі кінці полотна не увійдуть в джгут. Скручений в джгут шарф потрібно обернути навколо голови на 360 градусів. Кінці полотна закріплюються під ободкам з отриманого джгута. Виходить вишуканий образ досвідченої леді. У такий аксесуар з багатою тканини можна відправитися на світський прийом, а не тільки на чаювання.

Шарф-пов'язка вісімкою. Така пов'язка дозволяє створити зворушливий образ юної модниці, яка веде активний спосіб життя. Це не просто смужка тканини. Шарф розташовується по лінії лоба і якраз в цьому місці красиво перехрещується. А кінці полотна можна зав'язати на потилиці красивим або об'ємним вузлом. Деяким подобається для додання більшої декоративності аксесуару, пов'язувати його кінці бантом або у вигляді квітки.

Шарф, зав'язаний у стилі «Іспанська фієста». Таку незвичайну назву цей аксесуар отримав завдяки способу пов'язки. А сам аксесуар більше підходить для зими. Особливість цієї пов'язки в тому, що шарф пропускається через волосся, вплітається в них, щоб отримати декоративний образ. Потім головний убір можна накинути поверх голови.

Якщо проявити більше фантазії, то можна придумати ще чимало технік модного пов'язування шарфів. При цьому шарф буде зігрівати і захищати в будь-яку погоду.

Як носити?

Різноманітні і барвисті моделі шарфів на голову можна носити взимку, восени, з пальто або платтям. Це настільки різноплановий елемент гардеробу, що його сміливо включають в покази у всіх будинках мод.

Крім вибору модного аксесуара, його потрібно вміти зав'язувати і носити.

Як і з чим носять шарф на голову?

Вибраний шарф, красиво зав'язаний на голові, повинен красиво поєднуватися з іншим гардеробом. Легкий палантин, гарно зібраний в зачіску, допоможе захистити голову від літньої спеки. У поєднанні з парео або довгим розвівається сукню цей аксесуар додасть образу більше романтичності, жіночності, пристрасті. В демісезонний період виручать різні пов'язки і косинки.

А взимку шарф у вигляді каптура врятує в холодну погоду. Шарф з пальто – одне з найбільш гармонійних поєднань сезону. Дивлячись на цей образ, згадуються панянки з 19 століття. Однак цей аксесуар не втратив своєї актуальності і в 21 столітті. Пальто може бути довгим або коротким, прямого крою або вільного силуету. Відповідно підбирається модний шарф, який не тільки буде поєднуватися з пальто кольором і фасоном, але і не буде перевантажувати образ додатковими обсягами.

Можна придбати до пальто кілька варіантів шарфів і пов'язувати їх, залежно від негоди. Це допоможе створити ілюзію багатого гардеробу. Адже давно помічено, що головний убір – це самостійний модний аксесуар, який змінює образ цілком.

Гарні образи

 • Гарний снуд щільної в'язки темного-зеленого кольору стане відмінним доповненням до гардеробу в осінньо-зимовий період. Його можна носити з укороченим пальто або пуховиком. Шарф відрізняється практичністю. У ньому тепло і комфортно. Крім того, завдяки такому стильному аксесуару кожна жінка може створити модний повсякденний цибулю.

 • Яскравий, барвистий шарф життєрадісною забарвлення дозволяє створити красивий жіночний образ в прохолодну погоду. Такий шарф найчастіше повязывается для виходів на прогулянку або для тривалої поїздки влітку.

Шарф «Капюшон» теплого світло-синього кольору чудово підійде для повсякденного зимового гардеробу. Приємний колір створює гарний настрій у похмуру пору. У такому шарфі тепло і затишно, не потрібно думати про додаткове утеплення.