Нубук і замша: особливості і відмінності матеріалів

Існують види шкіряної тканини, які мають багато схожих якостей і не сильно відрізняються один від одного зовні. Можна віднести до них нубук і замшу. Відразу людина не зможе визначити, в чому ж полягають відмінності, тому досить часто набуває не те, що йому необхідно. Недобросовісні продавці можуть видавати не надто дорогі матеріали за більш якісні аналоги. Тому слід знати, як відрізнити один від іншого і купити потрібну річ, яка здатна прослужити тривалий час. А також важливо враховувати деякі нюанси при догляді за елементами одягу та взуття, виконаних з таких матеріалів.

Характеристики

Замша – один з дорогих і якісних видів шліфованої шкіри. Вона виготовляється з шкури великих диких тварин. Дана сировина проходить обробку за допомогою жирового дублення, згодом чого матеріал набуває наступні якості: тонкість і бархатистість, високий м'який ворс. Якщо шкіра выделывалась таким чином, вона є гігієнічною, відмінно пропускає потоки повітря, що її без будь-яких проблем можна розтягнути. Матеріал досить тривалий час зберігає первинну форму і естетичний, акуратний зовнішній вигляд. Замша не здатна викликати алергію, абсолютно безпечна для дорослих, дітей і тварин.

Але є і мінус. Тканина нестійка до впливу вологи, тому елементи, виготовлені з неї, не варто надягати в дощ. Потрібно користуватися спеціальними засобами, здатними відштовхувати воду. Ними слід обробляти взуття і одяг, щоб вони змогли захищати речі і дозволяти їм служити власнику тривалий час.

Нубук виготовляється з об'ємних шкур великої рогатої худоби. Матеріал піддається виробленні методом хромового дублення. Шліфування ж відбувається з допомогою невеликих абразивних матеріалів. З-за подібної обробки ворс виходить не надто довгим, тканина практично не розтягується. Поверхня може досить швидко засалиться, особливо без належного догляду за речами.

Нубуковое полотно має пористу поверхню, тому шкіра не може дихати. Воно також боїться рідини, без використання спеціальної просочення може втратити гарний зовнішній вигляд.

Є кілька видів нубука.

 • Штучний. Зовні його можна сплутати з натуральним матеріалом, служить довго, надійний і міцний. Але немає «дихаючого» ефекту. Повітропроникність вкрай низька. Має невелику вартість. Непоганий варіант для тих, кому необхідна недорога, але досить якісна річ.
 • Нубук-ойл. Має жирову речовину, яка гідно захищає елементи від промокання.

Чим відрізняються?

Важливо вчасно побачити різницю в матеріалах, інакше можна придбати абсолютно не те, що планувалося. Існують точні відмінності, які допоможуть вибрати якісні речі. Текстура нубука – бархатиста поверхня м'яка. Вона створюється шляхом полірування.

Ще кілька відмінностей нубука від замші.

 • Необхідно оцінити якість матеріалу. Для виконання замші практично завжди використовується шкіра оленів або лосів. Нубук ж виконується з шкур великої рогатої худоби.
 • Як говорилося раніше, при виконанні матеріалів використовуються різні методи виготовлення.
 • Тканини дуже схожі між собою, але нубук можна з легкістю відрізнити від замшевих речей. Його ворсинки набагато нижче, чим ворс замші. Також замшеві полотна найчастіше двосторонні, а нубук бархатист лише з однією з сторін (лицьовій).
 • Замша буде добре розтягуватися, нубук ж – щільний матеріал, що має невелику еластичність.
 • Матеріали легко розрізняються, якщо взяти в руку. Виробники обробляють замшеве полотно з двох сторін, тому воно буде м'якше і ніжніше, ніж нубуковое.
 • Матеріалів не подобається рідину і вологість, вони слабо переносять контакт з ними, але нубук – більш чутливий до їх впливу.
 • Замша зберігає товарний вигляд довше, ніж аналог.
 • З нубуком слід звертатися дбайливо, він служить менше, ніж замша.
 • Нубук має низьку ціну, у той час як замша – найбільш дорогий вид подібної шкіри.

Відрізнити велюр від замші та нубука можна легко. Варто лише поглянути на структуру. Одна сторона велюру є гладкою, друга ж має ворс (короткий і густий). Даний матеріал досить часто можуть сплутати з замшевими полотнами з-за ворсу, але для його виготовлення використовується сировину низької якості. Технологія виготовлення велюру – спрощена. Саме тому в нього низька ціна і невеликий термін експлуатації. Виконується з дуже товстих видів шкіри (свинячий і коров'ячої) і сировини, що було пошкоджено.

Як доглядати?

Щоб правильний догляд гарантував довгий термін експлуатації речі, слід вибрати хорошу і якісну щітку для кожного з матеріалів. Нубукові полотна є більш твердими, тому, якщо при догляді за замшею користуватися щіткою для них, можна пошкодити м'який пух і зробити вигляд речі менш естетичним і привабливим.

Ще кілька корисних порад і рекомендацій, як проводити чистку в домашніх умовах:

 • Перед початком використання взуття краще обробити її просоченням, яка буде відштовхувати сміття, вологу і бруд. Зробити це варто кілька разів, почекавши якийсь час для просихання взуття після кожного нанесення.
  • Чистити матеріал краще спеціальними щітками з гуми, які легко можна знайти в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо немає можливості скористатися щіткою, слід спробувати позбутися від бруду за допомогою простого ластику або дрібної наждачного паперу (нульовки).
  • При експлуатації необхідно користуватися спреями для догляду. Перед нанесенням краще позбавлятися від бруду на взуття допомогою мокрої губки і висушувати речі.

  Щоб не попастися на вудку хитрим продавцям, потрібно знати про якості різноманітних матеріалів. Варто вибирати взуття ретельно і уважно, адже саме від цього залежить те, як довго вона зможе прослужити, не втрачаючи гарний зовнішній вигляд.

  Про особливості догляду за замшею і нубуком дивіться далі.