Що дарують на вінчання?

У сучасному світі багато закохані серця бажають поєднатися законним шлюбом не тільки на паперовій основі перед обличчям держави, але і дати клятву любові і вірності перед богом. На жаль, зважитися на такий серйозний крок можуть не всі наречені, але більшість відправляється в церкву, щоб запитати благословення у бога створити нову сім'ю. Варто відзначити, що до таїнства вінчання можуть вдатися пари будь-якої вікової категорії, а також які прожили чимало часу в законному державному шлюбі.

З давніх часів ходить повір'я, що повенчанная сімейна пара буде жити довго і щасливо багато десятиліть, так як сам бог благословив їх союз. У день таїнства вінчання закохані запрошують своїх батьків, родичів і близьких друзів, бажаючи розділити з ними ці щасливі хвилини. Відповідно кожен запрошений повинен піднести винуватцям торжества презент. І тут починається невелика плутанина у гостей, адже підібрати подарунок для весілля легко, а от презент для духовного заходу підібрати вкрай складно.

Відповідні сюрпризи для молодих пар

Перш ніж готувати подарунок, слід зрозуміти, яку мету переслідують наречені. Для деяких таїнство вінчання вважається модним, тому провести стандартну весілля здається недостатньо. Інша справа, якщо обоє віруючі люди і розуміють всю глибину і важливість цього кроку, підготовка до якого починається заздалегідь. У першому випадку презентом може стати будь-яка річ матеріального характеру, це може бути конверт з певною сумою і навіть путівки для медового місяця. А от для другого випадку доведеться витратити багато часу і сил.

Подарунок повинен пройти ретельний відбір, щоб його характер ніяк не образив почуття молодої пари, для яких вінчання вважається глибоко священним обрядом.

При виборі подарунка необхідно враховувати, що він повинен запам'ятатися молодим і повинен бути універсальним і корисним для обох винуватців торжества.

Це не означає, що у вигляді подарунка підійде фігурка з магазину приколів або інший вульгарний предмет. Можна звернути увагу на речі, які зможуть створити і прикрасити затишок в будинку. Такий подарунок обов'язково запам'ятається, їм будуть користуватися всі члени сім'ї, а деякі навіть передадуться майбутньому поколінню.

Найчастіше молодятам дарують на вінчання предмети церковного характеру. В основному невеликі ікони з зображенням святих. В давні часи було прийнято, щоб святі подарунки дарували родичі. Ікону «Божої матері» підносять батьки венчающимся дітям. Запрошені гості можуть подарувати вироби, виконані своїми руками. Сестрі на таїнство вінчання підійде подарунок у вигляді біблії з незвичайним палітуркою. Подрузі доречно вручити венчающейся парі квіти в особливо складеному букеті.

Важливо! Самі винуватці торжества також можуть зробити один одному приємно.

Майбутній дружині слід дізнатися детальніше інтереси своєї другої половинки, а майбутньому чоловікові краще всього шукати подарунок в ювелірній крамниці. Кільця для вінчання будуть самим незабутнім подарунком, який залишиться в родині на століття.

Від батьків

Основний подарунок для таїнства вінчання слід прикрасити красивою квітковою композицією і ніжними словами. День, присвячений обрядом вінчання, повинен бути наповнений щирістю і добротою. Кожен запрошений гість повинен розуміти, що він відіграє важливу роль у житті молодят. Цей священний обряд проходить у колі найдорожчих людей, найважливішими з яких є батьки. Відповідно подарувати вони повинні щось особливе і необхідне для обох закоханих.

 • В першу чергу розглядаються ікони з образами святих. Великою популярністю в даному питанні користується ікона «Свята Діва Марія та Ісус Христос». Саме в ній полягає величезна духовна сила, яка захищає сім'ю від непогоди. У багатьох сім'ях прийнято передавати ікони по спадку, не виключено, що цей подарунок стане символом добра для майбутніх поколінь.
 • Доречним буде подарунок у вигляді образу Февронії і Петра, які є зберігачами та покровителями закоханих людей. Вони уособлюють постійне і безперервне духовне єднання пари. Преподношение такого дару має супроводжуватися найщирішими побажаннями добра, любові і щастя.
 • Віруючим нареченим варто вручити путівки в тур по святих місцях. Так як цей презент не відноситься до списку дешевих, то для його придбання можна підключити і інших родичів. Досить часто турагентства пропонують дуже дорогі путівки, тому зупинки подорожі слід скоригувати заздалегідь. Молодим чоловікам буде цікаво подивитися священні місця в ближнє зарубіжжя, непогане подорож вийде по просторах Ізраїлю. Величезне враження молодята отримають при відвідуванні багатовікових храмів і церков на території Російської Федерації.

Від свідків

Для обряду вінчання майбутні дружини просять одного з своїх друзів бути свідками цієї події і супроводжувати їх у церкві. Для цієї важливої ролі вибираються найдорожчі люди, які відіграють важливу роль у житті майбутньої сім'ї. Відповідно подарунок від свідків повинен відрізнятися унікальністю. У ньому повинна відчуватися теплота і турбота.

Варто звернути увагу на такі презенти:

 • шикарним подарунком стануть предмети, що символізує домашній затишок, наприклад, кавовий сервіз; непоганим подарунком стануть святкові тарілочки або іменні гуртки;
 • в якості весільної дару найкращими подарунками свідків стануть предмети, виконані з срібла;
 • усним стане подарунок у вигляді срібних кубків – на них слід зробити пам'ятну гравіювання із зазначенням дати вінчання, імен закоханих і теплими побажаннями;
 • можна подарувати альбом для фотографій, у якому наречені будуть зберігати пам'ять про цей день, а після доповнювати його знімками з зображенням приємних моментів;
 • символіку урочистого заходу підтримає лампада – такий презент буде постійно нагадувати про дні вінчання найтеплішими спогадами;
 • доречним буде подарунок у вигляді пляшки якісного кагору і кришталеві келихи до нього; церква дані презенти не забороняє і навіть у чомусь підтримує.

Від друзів

Вінчання – це особливий обряд для майбутніх подружжя і їхніх рідних. Запрошені друзі повинні відігравати особливу роль у житті молодої сім'ї. Подарунки від них також повинні бути значущими, тому варто звернути увагу на такі презенти:

 • конвертик з грошима стане доречним подарунком, особливо якщо у одного сімейної пари немає часу бігати в пошуках подарунку, а на подаровані матеріальні блага пара зможе придбати щось важливе для себе;
 • дуже рідко, але у банках можна знайти монети з найменуванням «Весілля», упаковка зі спеціальними вкладками додається; такі монети виконані з чистого срібла, виглядають незвичайно і як реліквія можуть успадковуватися;
 • подруги можуть піднести особливий букет – шикарна композиція з рідкісних бутонів відкладеться в пам'яті у венчающейся пари назавжди;
 • друзям буде доречно подарувати молодим підставки для ікон;
 • величезний вибір незвичайних подарунків для вінчання знаходиться в антикварній лавці, а цінителі старовинних виробів по достоїнству оцінять статуетки минулих століть;
 • дуже приємним подарунком для молодят стане портрет з їх зображенням; замовити його слід заздалегідь, а перш ознайомитися з попередніми роботами художника.

Що можна подарувати дорослим?

Вік для любові не перешкода, особливо якщо закохані серця вирішили скріпити свій союз перед богом після довгих років спільного життя. До цієї події багато пар йдуть роками, рішення приймають далеко не відразу. А ось вибрати стоїть подарунок літнім людям вкрай складно. Але вихід завжди є, підібрати незвичайний презент зможе кожен запрошений гість. Варто звернути увагу на наступні подарунки:

 • актуальним подарунком від дітей своїм батькам на вінчання стане книга з докладною родоводу про кожного члена сім'ї;
 • можна замовити фотокнигу з зображеннями найяскравіших моментів сімейного життя закоханих;
 • сучасні технології дозволяють створити сімейний фільм, де кожен бажаючий може привітати сімейну пару і сказати теплі слова;
 • непоганим варіантом подарунка стане шкатулка для прикрас;
 • але найбільш значущими презентами будуть посуд і начиння, які робляться при монастирях руками парафіян і ченців.

Що не варто дарувати?

Підготовка дарів на таїнство вінчання – це дуже серйозна справа. Необхідно презентувати корисний і пам'ятний подарунок, а також він ніяк не повинен образити молодят з релігійними поглядами. Тому варто розглянути наступні рекомендації:

 • категорично заборонено дарувати молодятам гострі предмети, наприклад, ножі, виделки, шпажки; колючо-ріжуча форма асоціюється з небезпекою, злістю, сумом і негараздами;
 • не можна дарувати годинник, адже вони є символом розставання;
 • композиція букета не повинна містити хризантеми, в основному їх застосовують на похоронах;
 • предмети побутового характеру, наприклад, електричні прилади й кухонні пристосування;
 • гроші дарувати небажано, але в деяких випадках дозволяється;
 • зброя на подібних заходах в принципі недоречний подарунок, тим більше на вінчання;
 • прикольні штучки з магазину сміху не актуальні для церковного події;
 • предмети інших віросповідань – це вважається поганим тоном змішувати релігії в одну купу;
 • подружнім парам, які прожили в шлюбі не один рік, не слід дарувати наживную одяг і білизну.

Коли вручати?

Підібравши незвичайний подарунок для молодої пари, багато гостей стикаються з незнанням процесу таїнства вінчання. Основи, звичайно, відомі кожному, але коли вручати подарунки знають лише ті, хто хоч раз бував на подібному заході. В сучасних весіллях вінчання влаштовується після державної церемонії. Церква молода сім'я вирушає з документом про укладення шлюбу від органу ЗАГС. Буває, що вінчання проходить в інший день і навіть після декількох років спільного життя. Але на процедуру вручення подарунків ці нюанси ніяк не впливають.

Отже, якщо весілля проходить в один день з вінчанням, то запрошені гості можуть вручити лише один подарунок. Батькам в даному випадку доведеться шукати презенти для обох заходів. Після офіційних церемоній молодят вітають за межами храму Божого, якщо точніше, то під час святкової трапези.

Вручати подарунки в церкві категорично заборонено. Не можна порушувати духовні і матеріальні межі таїнства вінчання.

Про те, що краще подарувати молодятам, дивіться у наступному відеоролику.