Особливості оформлення весілля

Весілля – це головна подія в житті кожної дівчини, тому хочеться, щоб декоративне оформлення всіх необхідних атрибутів було виконано на найвищому рівні. Саме така подія запам'ятається і молодятам, і гостям надовго.

Вибір стилю

Час, коли весілля було просто урочистою подією, знаменовавшим з'єднання двох сердець, давно позаду. Тепер весілля – це ціле театралізоване дійство, що готується задовго до самого знаменного дня. Сьогодні дуже модні тематичні весілля, які цілком витримані в стилі, нравящемся нареченим. Певна тематика пред'являє вимоги до всіх аспектів урочистості.

Середземноморський

Блиск і стрази притаманні цьому стилю весільного торжества. Все оформлення повинно бути виконано максимально акуратно і уточено. Так, для такого оформлення характерні яскраві кольори. Вибираються пастельні відтінки: синій, блакитно-білий, зеленуватий. Оформлення бенкетного приміщення вітаються квіти і зелень (на столах, стінах), клітки з живими пташками, запалені свічки.

Середньовічне

Можна задекорувати бенкетний зал під стати інтер'єру середньовічного замку. Обов'язково наявність в приміщенні запалених свічок, які дозволять створити атмосферу загадковості. Столи розставляють буквою «П», стіни прикрашають середньовічними військовими атрибутами: щитами, кілками. Стільці повинні мати високі спинки і жорсткі сідниці.

«Чикаго»

Для того щоб відтворити на торжестві атмосферу Америки початку століття, декор повинен відповідати тенденціям мінімалізму. Меблі і навколишнє оточення повинна виглядати досить багато. В оформленні залу повинні бути живі квіти, грошові одиниці та дорогі сигари. А от різного роду прикраси, які ми звикли бачити на класичній весіллі (кулі, ілюмінацію з гірлянд), для цього стилю будуть зайвими.

«Венеціанський карнавал»

Так само, як і для будь-якого подібного торжества, весілля, стилізованої під карнавал, властиві яскраві кольори, блиск, феєрія. Основний колір весільного торжества в даному стилі – золотий. Якщо весілля проводиться на відкритому повітрі, то можуть бути розбиті намети з яскравої тканини. Для декору використовується зелень, квіти. Стіни ресторану можуть бути прикрашені картинами, відповідними обраної тематики. Для більшої реалістичності з цим венеціанським карнавалом в оформленні інтер'єру можуть бути використані різнокольорові кулі, карнавальні маски, текстильні елементи, віяла.

Морський

Для весілля в цьому стилі необхідно вибрати відповідні тони: білий, синій, блакитний, пісочний. Стеля і стіни можна задекорувати під вітрила, а на деякі предмети (пляшки, графини) надіти тільник. На стінах можуть бути розвішані «морські» фотографії, а на поличках і виступах розміщені копії морських мешканців.

Російська

Справжня російська весілля повинна бути оформлена у червоно-жовтих і чорних тонах. Всі атрибути бажано повинні бути зроблені з натурального дерева (інтер'єр банкетного залу, стіл, стільці і так далі). Стіни можна прикрасити власноруч розшитими полотенчиками, іконами (в тому числі, що мають особливу матеріальну цінність), підковами. Дерев'яні столи прикрашають скатертинами з натуральних матеріалів, наприклад, з льону. Самі столи повинні бути гарними, стійкими досить широкими. Замість стільців, використовуються дерев'яні лавки.

На весіллі в російському стилі молодятам не належать окремі місця. Вони знаходяться в оточенні гостей. Невід'ємним атрибутом російської весілля є самовар, посуд з дерева. Ідеально буде виглядати інтер'єр з прикрасами у вигляді польових квітів (сформувати з них невеликі букетики і поставити в вази) та пшеничних колосків. Для зимового весілля в російському стилі характерні ті ж риси, лише трохи змінюються вбрання молодих і розваги під стати пори року.

Вінтаж

Для такого оформлення елегантність стоїть на першому місці. Колірне рішення – пастельні тони. У декорі застосовується мереживо, напівпрозорі тканини, шовк, перли.

Екостиль

Оформлення бенкетного залу або місця проведення свята на відкритому повітрі перевага віддається натуральним відтінкам і матеріалів, лугових квітів. Загальна обстановка повинна вийде затишній, ніжною і романтичною.

Оформлення приміщень та прилеглої території

Прикрасити квартиру нареченої в день весілля простіше простого. Досить запастися щільним яскравим картоном і виготовити з нього прапорці. Розвісивши їх у певній послідовності, можна створити дуже незвичайний інтер'єр будинку. Красиво і дуже мило в кімнаті дівчини-нареченої будуть виглядати прикраси в техніці орігамі, виготовлені нею власноруч. В якості основи може бути використана кольорова або фольгована папір.

Зовнішній вид прикрас залежить виключно від індивідуальної фантазії того, хто їх виконав, бажано все-таки враховувати тематику свята. Якщо наречена або її подружки відрізняються креативним началом, то можна задекорувати одну зі стін у кімнаті власноруч виготовленими віялами з кольорового паперу. Така композиція не залишиться непоміченою і обов'язково спонукає всіх присутніх влаштувати на її тлі незабутню фотосесію.

Живі квіти

Прикраса кімнати і під'їзду живими квітами завжди буде виглядати красиво і актуально. З них можна зробити невеликі букетики і розставити в різних місцях приміщення. Крім привабливого зовнішнього вигляду, рослини будуть дарувати своє солодкі пахощі, що помітно позначиться на настрої нареченої і гостей. З живих рослин можна сформувати цілі гірлянди, що зроблять святковим навіть самий простий намет, встановлений на вулиці для проведення весільного бенкету, і альтанку, яка може використовуватися як фотозона. При оформленні банкетного залу квітами необхідно вибирати сорти, які досить довго зберігають гарний зовнішній вигляд. Декорування приміщення здійснюється напередодні весілля.

Квіткові композиції можуть бути розміщені не тільки на столах, але і в підлогових вазах, на колонах і арках. Виділені сорти квітів не повинні виділяти надто сильний аромат, інакше у присутніх гостей може розболітися голова. Якщо планується розміщення квіткових композицій на столах, необхідно переконатися, що бутони гранично свіжі і пелюсточки з них не обсипаються. Не рекомендується декорувати квітами стіни, так як рослини без води швидко втрачають свою привабливість. Заборонено прикрашати живими квітами будь-які святкові страви, в тому числі торт, так як через них в їжу можуть потрапити небезпечні хімічні сполуки, що використовувалися квітникам для продовження життя зрізаним квітам.

Повітряні кулі

Вдалі декорації, в тому числі і на весільний бенкет, вийдуть, якщо використовувати повітряні кулі. З них можна зробити гірлянди, фігури у вигляді сердечок, дати весілля. Даний елемент оформлення більше підійде для прикраси приміщень, наприклад, квартири нареченої, банкетного залу. На вулиці він може виглядати не так ефектно з-за поривів вітру, дощу та інших несприятливих погодних умов.

Якщо планується прикраса приміщення кулями, то важливо врахувати колір штор і стін в банкетному залі. Кульки повинні поєднуватися з ними за кольором. Якщо розмістити кульки у хаотичному порядку по приміщенню, це буде виглядати некрасиво, так як не буде стрункості і гармонійності в оформленні. З куль краще створити красиві фігури або навіть цілі композиції. В деяких місцях можна використовувати поодинокі кулі.

Необхідно продумати колір цих елементів, розмір і кількість. Дуже цікаво буде виглядати оформлення з використанням кульок двох розмірів. Дотримати точні розміри повітряних кульок допоможе самостійно зроблене пристосування. Виготовляється вона наступним чином: на картонній коробці циркулем потрібно намалювати коло, вийняти внутрішню частину. Всі кулі міряються по цьому шаблону.

Оформлення приміщення кулями, наповненими гелієм – це досить дороге заняття. При великому бажанні можна зробити суміш для наповнення куль самостійно. Для цього береться в рівних пропорціях сода, столовий оцет і вода. Всі компоненти поміщаються в пляшку. Після того як куля надутий, його необхідно кілька моментів потримати над сулією. Результат буде таким же, як якщо б ви наповнювали кулі з гелієм.

Колір

Для оформлення банкетного залу обов'язково запрошувати дорогого декоратора, все можна зробити своїми руками, головне – мати почуття смаку і бути знайомим з основами декорування. Якщо доручити оформлення банкетного залу близьким людям, то можна бути впевненим в тому, що вони вкладуть в цю справу всю свою пристрасть, творче начало і будуть намагатися врахувати при декоруванні побажання і смаки молодят. Таке оформлення точно буде єдиним і неповторним, так як буде значно відрізнятися від заїжджених лекал, використовуваних оформлювачами. Ще один важливий нюанс: оформлення залу близькими людьми обійдеться значно дешевше (необхідно тільки закупити матеріал), а зекономлені кошти можна витратити на більш важливі речі, ніж кульки і квіточки.

Для того щоб уявити собі весь обсяг роботи, необхідно походити по приміщенню, відчути себе в ньому і прикинути, що і як тут розмістити і прикрасити. Варто враховувати те, що вже є всередині: матеріал столів, якість і оббивку стільців, загальний стиль. Виходячи з цього, можна підібрати всі необхідні матеріали в необхідній забарвленні. Максимальна кількість допустимих при оформленні відтінків – всього три.

Білий колір, як правило, є основним для весільного торжества. Він чудово гармонує з будь-якими яскравими квітами, робить їх трохи приглушеними і більш життєрадісними. Якщо відтінити білий колір пастельними фарбами, загальна атмосфера залу знайде вишукані, благородні риси. Вкраплення білого потрібно навіть при оформленні тематичного весілля, де основний тон є іншим, так як такі елементи столу, як посуд найчастіше представлені в білих тонах. Відповідно, білий штрих внесе в загальну оформлювальну концепцію гармонію.

Всі дефекти і наспіх виконані роботи по оформленню приміщення відразу стають помітними гостям. Тому, щоб не зіпсувати безвідповідальним ставленням весь захід, необхідно почати готуватися до свята заздалегідь. Це означає, що домовитися про оренду потрібних атрибутів (квіткової арки, шоколадного фонтану, скатертини та інших елементів) варто заздалегідь. А також задовго до самого заходу варто закупити всі елементи декору, починаючи від матеріалів до ножиць і клею.

Прикрашання столів

При складанні загального плану прикраси приміщення необхідно відразу визначитися з тим, чи буде місце для молодят яскраво виділятися на загальному тлі, чи воно буде гармонійно вписуватися в єдину концепцію, які матеріали необхідно придбати, як з'єднати всі предмети приміщення у єдину концепцію. Столи найкраще застелити скатертинами білого, золотистого відтінку або кольору топленого молока. Такі кольори будуть гармонійно поєднуватися з будь-яким сервізом і загальним стилем заходи. Прикрасити скатертини рекомендується тюлем, мереживом, атласними стрічками або штучними квітами.

Красиво будуть виглядати на столах паперові фігурки з серветок (серця, лебеді). Важливо вибрати вироби, які будуть контрастні до загального кольоровим вирішенням залу. На додаток до звичайних можна використовувати і тканинні серветки, попередньо накрохмалені. Серветки обох видів на всіх столах повинні бути однаковими за кольором і формою.

Якщо на столах плануються вази з живими квітами, то відстань між ними повинна бути не менше 1,5 метра, а висота самих композицій не повинна перевищувати 25 сантиметрів. Якщо захід проходить восени, вази разом з живими квіточками можна поставити різнокольорові листочки. Вази для букетів можуть бути обрані високі та тонкі, що нагадують фужери, а можуть являти собою плоскі посудини на тонких високих ніжках. Дуже стильно виглядають об'ємні вази з водою, на поверхні якої плавають бутони троянд. Доповнити незвичайну композицію можна плаваючими свічками.

Щоб правильно розставити столи для торжества, необхідно враховувати розмір приміщення і побажання молодих. Якщо розміри кімнати дозволяють виділити для них окреме місце, наприклад, на своєрідному постаменті – це одне. А якщо такої можливості немає або наречений з нареченою хочуть сидіти в оточенні гостей – це інше. І в даному випадку декоратора доведеться задуматися над тим, як посадити молодих, щоб усім було добре видно і можна було до них безперешкодно підійти для привітань та вручення подарунків.

Декор бенкетного залу

Приміщення заграє новими фарбами, якщо прикрасити його стелі і стіни світяться гірляндами з лампочок розжарювання і світломузикою. Все це створить незвичайну казкову атмосферу. Прикрасити стелю можна і паперовими гірляндами. Для цього знадобитися швейна машинка, кольоровий папір, швейна голка, нитки. Готові гірлянди необхідно розвісити під стелею і в особливих весільних зонах таким чином, щоб вони не заважали ні гостям свята, ні молодятам.

Перетворити приміщення, «підігнати» його під бажаний стиль і колір можна, використовуючи драпірування тканиною. Крім того, матеріал дозволить приховати від очей всі недоліки якості в залі. Тканиною можна оформити будь-яку поверхню, не тільки стіни і потокове простір, але навіть підлогу. Необов'язково драпірувати всі стіни суціль (якщо на те немає об'єктивної причини), досить виділити матеріалом найважливіші зони: місця для молодих, для батьків, столик з солодощами, подарунками.

Прикрашати тканиною стелю рекомендується тоді, коли весілля має певний тематичний напрямок, щоб якісь елементи декору ресторану не порушували цілісність концепції. Крім того, драпірування стельового простору тканиною дозволить розділити приміщення на зони: танцпол, місце для фуршету, солодкий стіл та інші. Оформлення тканиною спільно з квітами колон, арок, сходів, дверей дозволить надати залу урочисту атмосферу. Необхідно пам'ятати, що закріпити тканину на стелі можна тільки за допомогою спеціальних кріплень. Тканина краще вибрати напівпрозору (шифон, сіточку, фатин, гіпюр), що додасть інтер'єру приміщення ніжності і вишуканості.

Прикраса предметів інтер'єру

Прикраси на весілля підлягають не тільки стіни і стелю, але і стіл. Всі присутні на ньому елементи, починаючи від серветок до кошиків з фруктами, повинні бути декоровані відповідно до загальної тематики. Не можна забувати і про прикрашання келихів. Келихи для молодят можуть бути прикрашені власноруч, з використанням композиції з страз, леліток, тканинних квітів, закріплених на склі суперклеєм. Добре буде виглядати посуд, виконана в одному тоні з загальної стилістики приміщення.

Просто і стильно можна оформити келихи атласними стрічками. Достатньо кілька разів обернути тканина одного або декількох кольорів навколо фужера, а з кінчиків сформувати бант. Декорувати стрічки можна невеликими стразами. Кінці стрічок краще обпалити, щоб вони не махрились і не розпускалися. Дуже ніжно буде виглядати келих з кружевом, прикрашеним стразами і бісером. За бажанням можна додати до цих елементів 5-6 квіточок в тон.

Келихи молодят можна розписати спеціальними фарбами по склу. Як візерунка можна вибрати ажурну в'язь, гілочки з розпустилися листочками. Якщо остаточний результат здається вам занадто блідим, ніжку келиха можна прикрасити невеликим пишним бантом. Можна декорувати фужери молодих невеликими живими квіточками, наприклад, бутонами кущових троянд. Ідеально, якщо квіти будуть такими ж, як і в букеті нареченої. Можна брати не цілі бутони, а окремі листочки, закріплюючи їх внахлест клеєм. Однак такий варіант буде виглядати ідеально на протязі недовгого часу, потім пелюстки потьмяніють, втратять форми, можуть обвиснути або завертатися.

На столі молодят, за вже сформованою роками традиції, стоять дві пляшки з алкогольними напоями, які відкривають не під час весілля, а на першу річницю і в честь народження малюка. Оформити їх можна різними способами, наприклад, зав'язати атласний бант, відповідний по колірному рішенню навколишнього обстановці. Можна декорувати їх під вбрання нареченого і нареченої з включенням деталей, які реально присутні на костюмах винуватців торжества. Можна прикрасити шампанське оригінальними етикетками, виготовленими на замовлення, благо зараз це не проблема. Як доповнення можна включити в етикетку фото молодих. Можна і пляшки алкоголю, і келихи оформити в однаковому стилі.

Що стосується декору стільців, то тут цілком можна обмежитися звичним варіантом: використовувати однотонні чохли, зав'язані бантом на спинці. Добре буде виглядати декор, в якому бант на стільці об'єднується з воланами, перегукується за зовнішнім виглядом з тканинними прикрасами, розміщеними по краю столу. Замінити чохли можна кольоровими атласними стрічками. Особливо красиво буде виглядати оформлення стрічками на відкритому повітрі, так як вітерець їх буде підхоплювати і колисати. В якості декору стільців можна використовувати невеликі квіткові композиції, прикріплені на спинці, або навіть цілі квіткові гірлянди. Оригінально виглядатимуть на стільцях молодят таблички з написами імен або лише ініціалів, а також дитячі фотографії.

Для того щоб молодята відразу знайшли свої місця на церемонії, що проходить на відкритому повітрі, до їх стільців можна прикріпити не тільки таблички з написами імен, але і великі білі кулі. Весільні кошики можуть замінити своїм приголомшливим зовнішнім виглядом ефект від десятка ваз. Розставляються такі декоративні предмети по всьому периметру банкетного залу. Їх можна декорувати мереживом, атласними стрічками, трояндочками з органзи, перлинами, пір'ям, стразами, м'якими іграшками, цукерками, тканинними фігурками метеликів.

Елементи декору своїми руками

Якщо оформити приміщення для проведення весільного торжества хочеться цікаво і романтично, але при цьому не платити за це занадто дорого, краще всього використовувати декор, виконаний власноруч з паперу. Це можуть бути паперові ліхтарики, гірлянди, різнорозмірних помпони. Серед переваг таких прикрас варто виділити наступні:

 • наповнюють приміщення легкістю;
 • приховують будь-які візуальні недоліки кімнати;
 • підходять для будь-якого сезону;
 • не втрачають форму;
 • не вимагають особливого догляду;
 • ідеально підбираються під певний колір і стиль урочистості.

Для декорування стільців, стін або весільної арки можна виготовити паперові ліхтарики. Вони будуть доречні і для оформлення фотозоны. Ці декоративні елементи можуть бути зафіксовані під стелею, на зразок зоряного неба, або бути сполученими в одну довгу гірлянду. Якщо загальний стиль банкетного залу виконаний у світлих пастельних тонах, ліхтарики можна виготовити з яскравого паперу.

З гофрованого паперу або з креповой можна зробити помпони, які ідеально підійдуть для декорування зони позаду місць для молодят, стелі, стін, арок, колон. Виготовляються прикраси дуже швидко. Крім папери, знадобляться ножиці і дріт. Колір помпонів повинен бути таким же, як основний колір оформленого банкетного залу. З помпонів для декору задника можна зробити довгі гірлянди і переплести їх у вигляді кілець або сердець. Всі елементи декору обов'язково повинні бути парними. Щоб декор виглядав яскраво, для основи варто вибрати гофрований папір насичених тонів.

Зробити кольорові гірлянди з гофрованого паперу нескладно завдяки її податливості. Достатньо взяти необхідний тон матеріалу і вирізати з нього двадцять сердець, десять кіл і п'ять метеликів. Розміри цих фігур можуть змінюватись виходячи з ваших індивідуальних побажань. Надіти фігурки можна на атласну стрічку або звичайну волосінь відповідного розміру. А також можна декорувати приміщення весільними плакатами. На них можуть бути нанесені тематичні малюнки і залишено місце для написання гостями побажань.

Як прикрасити машину?

Найпростіший варіант декорування автомобілів – їх прикрасити кольоровими атласними стрічками. Кріпляться ці елементи декору на бампер автомобілів спереду і ззаду. Для тих, хто не шукає легких шляхів і готовий зробити з весільного кортежу справжній шедевр, можна порекомендувати використовувати в оформленні авто живі та штучні квіти, м'які іграшки, великі банти. До речі, справжні квіти можна кріпити не тільки на передньому бампері, але і на дверях машини. Для цього рослини збираються в маленькі букетики, обв'язуються шовковими стрічками і декоруються яскравою сіточкою-вуалькою. Фіксуються букети біля дверних ручок.

Великі банти з органзи можна розмістити на даху автомобіля або біля номерів. Якщо основний тон цих декоративних елементів пастельний, серединки варто відтінити шматочком яскравого шовку. Можна декорувати автомобіль спеціальними смывающимися фарбами. Мінус такого прикраси полягає в тому, що в дощову погоду від нього не залишиться й сліду. Якщо ви побоюєтеся розфарбовувати авто, замініть фарби тематичними аплікаціями. Салон весільних машин рідко прикрашають, але якщо це входить у ваші оформлювальні задумки, тоді вибирайте атласні стрічки і банти невеликих розмірів. Ці елементи не повинні заважати ні вам, ні водієві.

Основні помилки декорування

Якщо банкетний зал на весілля доручено оформляти дизайнеру-заявнику, не варто втручатися в його концепцію, намагаючись її вдосконалити. Фахівцю видніше, який буде кінцевий результат. Якщо він внесе в заздалегідь продуману схему якісь ваші побажання, загальна ідея оформлення кімнати може бути порушена. Для тих, хто має невеликий оформлювальний досвід, може постати питання про вибір відповідного кольору для оформлення приміщення. У цьому питанні дуже важливо не перестаратися, інакше зал буде виглядати занадто строкатим і незатишним. Краще віддати перевагу пастельним тонам, вони є універсальним варіантом. Якщо ви оформляєте тематичну весілля, наприклад, в морському стилі або в стилі Тіффані, то тут визначитися з колірною гамою набагато легше – біло-синій і м'ятний.

Перед початком оформлювальних робіт краще всього скласти план, де, що і як буде поставлено і прикрашене. Тоді декорування приміщення буде відрізнятися комплексним підходом. Колірне оформлення весілля доведеться співвідносити зі стилем і колірною гамою банкетного залу. Якщо ваші побажання і характеристики залу йдуть врозріз, краще підібрати для проведення торжества інше місце, інакше декоративне «переобладнання» буде коштувати дуже дорого, а результат може не виправдати надій. Стилістично все приміщення, предмети і самі дрібні деталі інтер'єру повинні бути виконані в єдиному стилі. Разностильность внесе хаос і дисгармонію.

Якщо для оформлення весілля обрані яскраві кольори, вони повинні зустрічатися мазками, в якості акцентів, а не повсюдно. Причому ці кольори можуть зустрічатися не тільки в основному тоні, але і в його відтінках, і вони повинні бути злегка приглушені більш спокійними тонами. Декор стільців для гостей доречний не завжди. Наприклад, якщо стільці м'які, без пошкоджень і подряпин, декорувати їх тканиною або бантом не слід (якщо тільки їх забарвлення не йде врозріз з основним колірним оформленням приміщення). Якщо в залі багато предметів декору (картини, колони, великі люстри, настінний килим яскравих відтінків), то вносити ще якісь елементом потрібно по мінімуму. Досить буде букетиків на столі.

Весільне торжество, що проходить на природі, вимагає мінімум декору.

Вдалі приклади

 • Це простий, але дуже оригінальний декор стільців атласними стрічками трьох кольорів (рожевого, м'ятного, білого), що відповідає колірному рішенню святкового залу.
 • Дерев'яні стільці, оформлені квітковими букетиками під стати квіткової композиції на столі, є самодостатніми.
 • Дуже незвично виглядають стільці молодят, прикрашені ініціали з живих рослин. Буква імені нареченої зроблена з маленьких білих квіточок, а перша буква імені нареченого – з папороті.
 • Оригінально виглядає декор весільних стільців у вигляді холщевого мішечка і з ініціалами молодих та датою весілля.
 • Білий автомобіль, декорований поодинокими червоними трояндочками, зафіксованими за допомогою скотча, виглядає дуже ефектно.
 • Арки з куль виглядають красиво і, обрамляючи банкетний зал з двох сторін, роблять його затишніше. Пройшовши через арку, молодята, як би вступають в нове життя, виходять на новий рівень відносин.
 • Якщо весілля проводиться на природі, у вечірній час дуже красиво буде виглядати гірлянда з ламп розжарювання. Вони будуть мати не тільки естетичну, але й практичну функцію.
 • Ідея прикраси столів зеленою гірляндою і аналогічними з букетиками квітів нікого не залишить байдужим.

Про те, як оформити весілля своїми руками, дивіться у наступному відео.