Як заповнити та оформити запрошення на весілля?

Організація весільного торжества – це копітка і серйозна справа, де можна забути про дрібниці, навіть про оформлення та зміст запрошень. Про таке весільному атрибуті варто подбати заздалегідь і розіслати його не пізніше, ніж за 2 місяці до майбутнього весілля.

Як оформити?

Весільні запрошення можуть бути придбані в магазині, зроблені своїми руками і на замовлення у професійних майстрів. Магазинні зразки більш прийнятні за ціною, ніж листівки за індивідуальним замовленням, але їх вибір не так широкий, і може вийти, що на вашому весіллі і аналогічному торжестві знайомої будуть повністю ідентичні всередині і зовні запрошення. Погодьтеся, не дуже-то приємно, адже завжди хочеться, щоб особисте свято було особливим.

Запрошення за спецзамовленням будуть відповідати всім вашим вимогам, але їхня покупка обійдеться в кругленьку суму. Більш економний спосіб зробити красиві запрошення – докласти власні навички до їх виготовлення. Тут, звичайно, потрібна велика кількість часу, щоб акуратно виготовити кожен зразок. Важливі також знайомство з технікою скрапбукінгу і хороші матеріали: картон, туш, папір, фарби, декор.

Оформлення листівок повинно відповідати загальній стилістичній направленості заходи. Якщо весілля буде проходити по класичним канонам, то листівки для гостей можуть бути будь-якими. Як правило, це традиційні символи любові: кільця, серця, квіти, голуби, мереживні елементи.

Для сучасних урочистостей з акцентом на колірному аспекті, запрошення повинні також містити цей відтінок. Наприклад, айворі, ліловий, м'ятний, кремовий, синій. Тематичний захід вимагає відповідних запрошень.

Класичні листівки можна замінити послання в пляшці, вінілової платівкою з пригласительной написом замість традиційної назви музичних номерів, повітряною кулею з запискою, старовинними сувоєм. Подібне оформлення задасть для гостей деякі орієнтири щодо тематики майбутнього весілля.

Для друзів і родичів можна підготувати видеоприглашение, розмістивши його на Youtube, на сайті-візитці або просто направивши адресатам по електронній пошті.

Такі інтерактивні послання мають суттєві переваги над паперовими варіантами:

 • доставляються миттєво;
 • не загубляться (якщо з якоїсь причини лист не потрапить в спам);
 • приємніше бачити живу картинку зі знайомими обличчями і чути теплі слова, ніж читати сухий текст запрошення.

Але є у запрошень у відеоформаті і великий недолік. У запрошенні завжди присутня багато важливої інформації про час початку торжества, місце його проведення. Сприйнята на слух, ця інформація швидко забудеться. Тому гостям все одно доведеться десь собі позначити координати майбутнього заходу.

При бажанні і достатній кількості часу, молоді можуть скористатися запрошеннями та на паперових носіях, і з відео. Тим більше що багато запрошені зберігають після весілля красиві картки, як пам'ять про те урочистому й радісному дні.

Крім стандартних запрошень з детальною інформацією про весільний день, останнім часом прийнято розсилати ще й попередні запрошення, які модно названі по-англійськи – Save the Date. Такі листівки надсилаються всім гостям, яких молоді хотіли б бачити на своєму весіллі, відразу ж після визначення дати урочистої події. Робиться це для того, щоб запрошені встигли повідомити наречених про можливість бути присутнім на заході. Адже хтось із гостей може жити в інших містах або навіть за кордоном, хтось, може, вже забронював путівку в жаркі країни або збирається у відрядження.

Як підписати?

При великій кількості гостей, друк запрошень на весілля, як правило, замовляється в друкарні. У цьому випадку нареченим залишиться заповнювати тільки графи з іменами гостей. Багато молодята не хочуть навіть підписувати запрошення, переживаючи, що їх почерк недостатньо красивий. Тому часто запрошення підписує каліграф. Це, звичайно, виглядає дуже ефектно, але і сума за таку послугу вийде чималенька.

Самим близьким родичам (батькам, хресним) і друзям запрошення можна писати від руки або надрукувати на комп'ютері. Головне в даній ситуації – відсутність пунктуаційних чи орфографічних помилок. У комп'ютерній версії уникнути даної ситуації допоможе електронний редактор, який виділить помилку кольором. А в паперовому варіанті доведеться покластися на себе, свою другу половинку і, при необхідності, словник російської мови.

Важливо правильно сформулювати текст листівки-послання. Наприклад, звернення «шановні» і далі «будемо раді бачити вас на заході на честь нашого одруження, яке пройде... » – є занадто офіційним і буде неприйнятно для близького кола дорогих вам людей. Безумовно, інформативний текст, але не містить душевної теплоти.

Дуже важливо, щоб крім важливих дат, місця і часу проведення церемонії в підтексті пригласительной листівки відчувалося бажання молодих побачити запрошеного на своєму святі. Необов'язково звертатися до рідних по імені-по батькові, набагато тепліше, наприклад, прозвучить: «дорогі і улюблені». Потрібно підібрати красиві слова, в яких відчувався би не тільки ваша радість від майбутнього дня, але і ваше тепле ставлення до запрошеним особам.

Скласти чуттєве запрошення на весілля дуже непросто. За креативними ідеями можна звернутися і до інтернету. Природно, повторювати текст «з павутини» точь-в-точь не вітається, в нього потрібно внести щось індивідуальне. Наприклад, згадка про якусь подію, яке познайомило або зблизило вас з запрошеним гостем або жарті, яка зрозуміла тільки вам.

Навіть якщо власноручно підписана листівка далека від каліграфічної точності, особистісне звернення та внесення до запрошення елемента hand made до глибини душі зворушить адресата і зміцнить дружні і родинні стосунки. Віршованих запрошень краще уникати. Найчастіше вони вибиваються із загального контексту весілля, притому що склад, запозичений з інтернету, красою і оригінальністю не блищить. Краще написати декілька простих речень своїми словами, в яких відчувається ваша щирість і сердечна теплота.

У весільних запрошень обов'язково повинна міститися наступна інформація:

 • число урочистості;
 • початок церемонії реєстрації молодих (адресу);
 • початок святкового банкету з вказівкою точних координат кафе;
 • підписи наречених (якщо запрошувальна листівка має офіційний характер, то підписи повинні містити імена та прізвища нареченого і нареченої).

Адреси проведення реєстрації та бенкету необхідні, щоб ті гості, які затрималися в дорозі, змогли без праці приєднатися до святкових заходів, не набридаючи нікому з гостей спробами зрозуміти, де ж проходить весілля. Незайвим буде додати до запрошеннями і короткий анонс весільного дня.

Наприклад:

 • 11.00 – реєстрація;
 • 15.30 – банкет (вказати назву ресторану та його місцезнаходження);
 • 21.00 – святковий салют.

До запрошеннями можна додати ще один невеликий листочок, на якому буде додаткова інформація про те:

 • потрібно гостям добиратися до місця самостійно або ж буде замовлений трансфер;
 • як гості з інших міст зможуть швидко доїхати до будинку нареченої або нареченого, щоб взяти участь у викупі;
 • як запрошеним дістатися до місця проведення церемонії і святкового банкету.

Тут же можна уточнити пункт про можливість присутності на заході супутника запрошеного гостя і дітей, а також необхідний дрес-код.

Останній пункт доречний для молодіжних весіль, які часто проводяться у будь-якої тематики: прованс, ретро, італійська, піратська та інші. Тут потрібно розуміти, що гості солідного віку будуть не в захваті від такої ідеї і можуть просто не прийти на захід. До того ж вечора з певною тематикою деколи вимагає справжніх костюмів, а дозволити собі зшити такий наряд на один раз може не кожен.

Що стосується звернень до одержувачів запрошень, то це залежить від того, в яких стосунках ви перебуваєте. Наприклад, в запрошень для друзів допустимо писати тільки імена, звертатися до керівництва та колегам слід по імені-по батькові. До тіткам, дядькам, хрещеним можна звернутися так: «Шановна Наталія Леонідівна». А до мами: «Дорога» або «Улюблена мама».

Зворушливі приклади

Слова подяки батькам, написані в запрошеннях, чіпають до глибини душі. Дуже мило виглядає картинка зі знаменитої жувальної гумки Love is. Вона ніби підкріплює вищесказані слова і натякає на зв'язок поколінь через любов. Незвично, «під старовину» виглядають запрошення-сувої. Вензелі, застарілі краю, віршований склад, звернення до мами на «Ви», витіюватий шрифт – все це просякнуто благородством і великою повагою до запрошеної персони.

До ретро стилю в плані оформлення можна віднести наступний дизайн запрошень. Перше, що відсилає нас минулого століття – чорно-біле оформлення. Аристократизму запрошеннями додає замальовка чоловіки і дами в пишній сукні на конях, ідеально рівні лінії, що обрамляють запрошення, шрифт, красиво сплетені ініціали – монограма молодих (на конверті навіть виконаний її відбиток). Цікавим доповненням до пригласительному є листочок з меню. Зроблено це, ймовірно, для того, щоб гості заздалегідь визначилися зі своїми кулінарними уподобаннями і повідомили молодятам.

Дуже незвично виглядає запрошення на весілля у вигляді путівки на море. На карті-плані розсадження гостей всі столики йдуть не під номерами, а під назвами континентів. У запрошенні кожного гостя вже вказано його столик-континент.

Асоціації з морем і відпочинком посилюються завдяки оформлення листівок в пісочно-блакитних кольорах, з малюнками вітрил, пальм, компаса, тонкою мотузкою та сургучною печаткою. Приємним настроєм на майбутню церемонію буде запрошення у вигляді шоколадної листівки. Скуштувавши десерт за чаєм, кожен гість може подумати про те, як солодка життя молодих, які вони гарні і щасливі, а може навіть згадати і про початок свого сімейного життя.

Напис може бути покритий золотом за допомогою харчового барвника, прикрашена рослинними мотивами. Запрошення з шоколаду може бути передано гостям в щільному конверті або невеликій картонній коробочці.

Модно виглядають весільні запрошення у вигляді дерев'яних пазлів. Ці аксесуари з усією необхідною інформацією про святковому заході згодом можна зберегти на пам'ять, повісивши на холодильник (якщо у пазла є магніт з іншого боку) або використовувати в якості брелока.

Не може не чіпати чарівно-ніжне запрошення із зверненням «Мамочка». Здавалося б, тут немає інших слів подяки мамі, ні віршів, але це перше слово настільки сильно, що вже визначає весь тон звертання дітей до батьків. Підкріплюється ласкаве ім'я» підписом «З любов'ю». Ніжно-рожеві квіти, гілки, ягоди чорниці та пір'я говорять про те, що молодята все добре обміркували і вирішили звити сімейне гніздечко. Їх любов ніжна, як квіти на листівці, а незабаром будуть і плоди цієї любові – дітки.

Колір небесної блакиті – це символ чистих спонукань. Запрошення, виконане в таких кольорах, асоціюється з щирістю і довірою. Шрифт – немов від руки, виділення важливих слів великими літерами, а, головне, дуже відверте обіцянку молодих один одному не може не зворушити серця адресатів, а тим більше батьків.

Запрошення в пакунку з червоно-білим мереживом та аналогічного кольору атласними стрічками, прикрашене з внутрішньої сторони щасливою фотографією закоханих, вже заочно знайомить кожного гостя з майбутньою сім'єю.

Про те, як оформити запрошення на весілля своїми руками, дивіться у наступному відео.