Холерик: характеристика людини і відповідні професії

Для того щоб як можна швидше знайти спільну мову з новим знайомим, колегою або однокурсником, досить дізнатися його тип темпераменту. Така характеристика, що описує особливості психіки, що дозволить прогнозувати поведінку людини в тій чи іншій ситуації. Одна і та ж проблема може змусити однієї людини засмутитися і опустити руки, а іншому послужить поштовхом для боротьби і досягнення успіху. Звичайно, кожна людина індивідуальна, і відмінності між двома сангвініками можуть бути набагато сильніше, ніж між меланхоліки і холерики. Однак рухова активність, емоційність, інтроверсія і экстроверсия у кожного типу темпераменту відрізняються від інших певними показниками.

Хто це такий?

Самим коротким описом холерика можна вважати три головні риси його характеру: активність, рішучість і самодостатність. Така людина мало залежить від думки оточуючих, завжди знає, яка її мета, і з завзятістю рухається до її досягнення. Володіючи нестійкою нервовою системою, людина з таким темпераментом схильний до різкої зміни настрою. За один день така особистість може випробувати і душевний підйом, і робочу зібраність, і пекучу лють, а до вечора виявити у себе ознаки наступаючої депресії. Однак такі множинні коливання дозволяють людині швидко схоплювати та засвоювати великі обсяги нової інформації, здобувати корисні навички.

Можна часто зустріти визначення холерика як стрімкого і агресивного оптиміста. Однак до серйозних речей він завжди підходить з позиції розуму, відставляючи розбурхане море емоцій на задній план. Найчастіше холерики є экстравертами, яким легко і швидко даються нові знайомства, подобається часте спілкування з великою кількістю людей. Найчастіше холерики стають хорошими лідерами, душами своїх компаній і главами сім'ї незалежно від статі. Однак зрідка серед них можна зустріти і інтроверта, який воліє існувати наодинці. Це не означає, що людина буде замкнутим, невпевненим і самотнім, але він може віддавати перевагу невеликим тихим компаніям і не поспішає заводити сім'ю і дітей.

Чоловік холерик відрізняється більшою агресивністю і домінуванням. З них виходять хороші керівники, військові і політики, які вимогливі не тільки до оточуючих, але і до себе. Вони воліють спілкуватися з людьми, які не виявляють сильних емоцій. При цьому такий керівник легко може впасти в лють, якщо його авторитет піддається сумніву.

Чоловіки, тип особистості яких характеризується як холерик, можуть стати справжнім домашніми тиранами, не щадними своїх близьких. Це часто відбувається в тому випадку, коли потреба в домінуванні не може бути задоволена в кар'єрі або хобі. У тому випадку, коли амбіції чоловіки задоволені поза сім'ї, він може стати турботливим і люблячим батьком.

Такий чоловік наполегливо домагається прихильності сподобалася пані та практично завжди досягає успіху в цьому.

Жінка холерик має безліч якостей, які традиційно приписують чоловічої статі. Це високий рівень агресії, твердість духу, прагнення до влади і вміння швидко вирішувати поставлені завдання. Часто зовнішня крихкість і легкість поєднується з внутрішньою грубістю і впертістю. Таких жінок називають «генерал у спідниці», деякі чоловіки здатні побудувати з ними міцний і довгий союз.

Холерик жіночої статі віддає перевагу активні захоплення і дорогі подарунки від кавалера, при цьому вона бажає грати у відносинах роль ведучої скрипки. Така дівчина не буде сидіти вдома і чекати чоловіка з роботи, розігріваючи вечерю. Вона буде дертися по кар'єрних сходах і обов'язково досягне в цьому успіху. Традиційна роль матері рідко підходить холерикові жінці і серед них багато прихильник чайлдфрі. Однак, якщо у неї з'являється син або дочка, вона може стати відмінним другом, наставником і старшим товаришем своїй дитині, при цьому вимагаючи від нього чіткого виконання встановлених нею правил.

Дитина холерик – це некерована стихія, що залишає після себе хаос і руйнування.

Він практично не сидить на одному місці, його складно зацікавити читанням або малюванням. Малюк дуже бурхливо реагує на будь-які зовнішні зміни, гучним голосом повідомляючи всім оточуючим про те, що йому до вподоби або навпаки. Як хлопчики, так і дівчатка воліють фізичну активність розумової, тому мають певні труднощі з навчанням у школі. При цьому з малих років діти поділяють людей на тих, які їм подобаються і тих, яких вони будуть просто ігнорувати будь-яких спроб до зближення останні не робили.

Чутливі і активні діти холерики, незважаючи на весь свій оптимізм, у перехідні періоди з дитинства в підлітковий вік часто схильні до депресій і розладів психіки. Батькам треба постаратися вибудувати з такою дитиною відкриті і довірливі відносини. Холерик тонко відчуває брехню і несправедливість, тому марним покаранням або обманом можна легко підірвати його довіру. Не слід заохочувати хороші оцінки некерованого непосиди подарунками та ласощами. Це може призвести до того, що всі людські відносини дитина навчиться приймати у вигляді товарно-ринкових. Для того, щоб прищепити йому любов до нових знань, можна зацікавити його незвичайної подачею матеріалу, ігрових навчанням або запропонувати змагання. Азартний холерик здатний звернути гори для того, щоб довести свою перевагу і виграти в суперечці.

Розпізнати холерика в процесі спілкування досить просто, вистачить буквально декількох зустрічей. Однак найяскравіших представників подібного типу особистості можна визначити навіть по зовнішності. Вся сукупність характеристик накладає певний відбиток на зовнішній вигляд, манери поведінки і спосіб життя холерика.

Статура у нього струнке і навіть кілька худорляве, кінцівки довгі і тонкі. Як чоловіки, так і жінки виглядають крихкими і незграбними. Череп звужується догори, подібно курячому яйцю. Овал особи ромбообразный, з гострими вилицями, рівним високим чолом і загостреним підборіддям.

Нижня щелепа злегка скошений і мініатюрна. Зуби найчастіше дрібні і при цьому досить рівні. Куточки рота підняті вгору, самі губи при цьому тонкі і бліді. Найвидатніша частина обличчя – це великий хижий ніс, який може бути злегка загнутий вниз і навіть мати горбочок. Стопи, як і грудна клітка, вузькі, а шия холерика довга і тонка.

Якби не часта посмішка і променисті спокійні очі, зовнішній вигляд холерика міг бути похмурим і болючим. Такі люди рідко мають проблеми із зайвою вагою, скоріше, їх маса тіла нижче норми. Чоловіки схожі на хижих птахів, а жінки мають грацією змії або чорної пантери. Холерики, що мають високий зріст, можуть стати професійними моделями, так як подібна незграбність тіла вкупі з плавністю і впевненістю рухів чудово виглядають на подіумі.

Позитивні сторони

Кожну характеристику холерика будь-якої статі і віку можна розглянути як його плюс, так і мінус, все залежить від конкретної ситуації. Впертість легко перетворюється в завзятість, а домінування – відповідальність за себе і оточуючих. У різних сферах життя холерики мають безліч позитивних якостей, які допоможуть їм співіснувати в гармонії з собою і з оточуючими.

 • Емоції. Про незворушності холериків можна складати легенди, нічиє думка не здатне зруйнувати їх самооцінку. Це допомагає таким людям досягти певних висот у будь-якій роботі будь-якому захопленні. Крім того, подібний лідер поширює свою впевненість і на навколишній його колектив, вселяючи в людей віру в перемогу і прагнення до неї. Їх мінливість дозволяє адаптуватися практично до будь-якої ситуації, а сила волі і рішучість дозволять повернути її в необхідну холерикові бік.
 • Батьківство і сім'я. Холерик владний, але справедливий батько. Діти тягнуться до його суспільству, так як його яскраве життя і сильні емоції привабливі для них. Такий глава сім'ї вміє грамотно розподілити обов'язки і права свого невеликого «держави», Він знаходить вихід із будь-якої складної ситуації і стимулює активність інших членів сім'ї.
 • Робота. Найбільш повно сильні сторони холерика розкриваються в умовах високої конкуренції. Його високий інтелект дозволяє мислити масштабно, не відволікатися на малозначні питання і швидко вирішувати поставлені завдання. Колеги холерика відзначають, що він швидко переходить від теорії до практики, вміє заманити колектив і грамотно розподілити обов'язки всередині нього.
 • В дружніх відносинах. При всій своїй любові до спілкування холерик дуже є цілісною і самодостатньою особистістю вже з дитинства. Він цінує своїх знайомих, але чудово може обходитися без їх товариства або схвалення. У компанії найчастіше є лідером і часто бере на себе організаційні питання в поїздках або зборах. Воліє ділитися з одним-двома перевіреними людьми, залишаючись досить стриманим у спілкуванні з іншими.
 • Інтимна сфера. Сексуальний темперамент холерика безпосередньо залежить від його емоційного стану. У періоди активності і чоловіки, і жінки будуть пристрасними коханцями, які люблять експерименти і добре відчувають свого партнера. Грайливий холерик здатний розбудити бажання навіть в самому холодному флегматика і потягнути його в свої авантюри. І чоловіки, і жінки такого типу особистості рідко можуть вибрати одного партнера на довгі роки, вони воліють свободу і нові враження. При цьому якщо їх половинка буде досить ніжною і чуйною, не дуже ревнивою і готової до явного флірту холерика з іншими людьми, то споруда довгих і гармонійних відносин цілком можлива.

Недоліки

Повністю позитивні і повністю негативні герої існують лише в дитячій художній літературі, тому кожне позитивне якість холерика зрівноважений негативним. Якщо розглянути ті ж сфери життя, то можна відзначити наступні особливості подібного типу особистості.

 • Емоції. Холерик запальний і владний, він любить командувати і перемагати в суперечках. Терпіння не є головною чеснотою подібних чоловіків і жінок, вони насилу поступаються навіть грубій силі, не люблять емоційних і чутливих людей і рідко співпереживають чужих бід. Їх постійно мінливий настрій стає буквально годинниковим механізмом, отсчитывающим секунди до чергового нападу люті чи відчаю. Холерики часто мають проблеми зі здоров'ям, так як постійно перебуває в емоційному напруженні.
 • Батьківство і сім'я. Вимогливість холерика батьків або дружина часом переходить розумні межі. У гонитві за успіхом дітей вони часто ігнорують почуття сина або дочки, втрачають їх довіру і любов. Діти таких батьків часто стають знаменитими спортсменами, які потім пишуть мемуари про важке дитинство і жорстокості дорослих. Швидкі на розправу холерики можуть покарати або накричати на дитину, не розібравшись в ситуації. Приносити свої вибачення владні батьки не люблять і не вміють належним чином.
 • Робота. Холерики погано справляються з монотонною рутинною роботою, починають відволікатися від неї і в результаті допускають помилки. Вони погані дипломати і переговорники, часто тиснуть на партнерів і ігнорують їх слова. Колеги можуть вважати такого чоловіка або жінку безпринципними, що йдуть по чужих головах у гонитві за руководительским кріслом. Найлютіші трудоголіки, безжальні як до себе, так і до оточуючих виходять саме з холериків.
 • В дружніх відносинах. Один холерик практично не вміє чути і слухати нікого, крім себе. Він вважає свою думку єдино вірним, а всіх оточуючих своєю власністю. Навіть в простих дружніх розмовах може проявляти зайву агресію і натиск. Схильний до авантюр, може втягнути всю компанію друзів в неприємності, з яких зможе виплутатися тільки він один.
 • Інтимна сфера. Справжній холерик вважає, що віддає себе партнеру без залишку і занадто мало одержує взамін. Він патологічно ревнивий, при цьому сам часто грішить інтрижками на стороні. Зміни настрою сильно впливають на сексуальний апетит, тому може бути як надто наполегливий, так і надто пасивний. Якщо холерик не в настрої, то пропозиції фізичної близькості відкидає з сарказмом і насмішками. Після сварок йому важко першому йти на примирення і тим більше визнати, що він був не правий. Скандали холерик воліє забути і веде себе так, ніби нічого не сталося.

Легко залишає обридлого партнера, навіть якщо у них є спільні діти і довгий стаж подружнього життя.

Відміну від інших типів темпераменту

Холеричний тип особистості відрізняється від інших типів по безлічі параметрів. По-перше, це висока емоційність і агресивність. Однак крім них, є ще деякі нюанси, які дозволяють виявити, що співрозмовник – швидше холеричный тип, ніж сангвиничный або меланхолійний. Для зручності основні параметри представлені у вигляді таблиці, що дозволяє порівняти чотирьох яскравих представників за їх особливостей і поведінки.

риси характеру

холерик

флегматик

сангвінік

меланхолік

Стійкість уваги та інтересів.

Слабо стійка, легко відволікається. При цьому здатний фіксуватися на одній цілі, якщо вважає її важливою.

Стійкий у своїх інтересах, здатний до виконання монотонної і однотипної роботи, але малоініціативний.

Нестійка увага, береться за безліч справ і часто кидає їх.

Сталий увагу у тому випадку, якщо емоційний фон спокійний.

Агресивність, витриманість.

Висока агресивність, часто вступає в словесні перепалки і не гребує застосувати силу.

Легко може стримати себе навіть в стресових ситуаціях, майже завжди спокійний.

Добре приховує емоції і в цілому миролюбний.

Схильний до частих змін настрою, депресій і істерик.

Терпіння.

Терпіння дуже слабке.

Дуже терпляча особистість.

Середня терпіння, не любить одноманітність, але здатен її витримати.

Терпіння дуже слабке, кидає справу при найменших труднощах.

Товариськість.

Погано уживається з людьми, різкий у судженнях і оцінках. При цьому найчастіше екстраверт.

В міру товариський, воліє малий коло знайомих.

Дуже любить великі компанії, свята і нові знайомства.

Нетовариська, замкнутий, схильний до інтроверсії.

Адаптація.

Хороша здатність до адаптації. Воліє міняти умови під себе.

Повільно звикає до нового і не любить зміни.

Дуже високі адаптивні здібності, змінюється як хамелеон.

Важко адаптується в незнайомих умовах.

Настрій.

Часті перепади і різкі зміни настрою.

Сталий рівний настрій, іноді є невелика апатія.

Сталий життєрадісний настрій, швидко і спокійно переживає неприємності.

Нестійкий настрій, часті нервові зриви.

Мова і жестикуляція.

Швидка мова, гучний голос, широкі і активні рухи.

Плавна мова, мала рухливість.

Виразна міміка і артикуляція, чіткі жести.

Тиха плутана мова, практично відсутні міміка і жестикуляція.

У звичайному житті зустріти чистого холерика або флегматика досить складно. Люди часто поєднують в собі одночасно два або більше типів особистості.

Наприклад, людина може бути схильний до частих змін настрою, впадати в лють і любити спори, при цьому дуже погано адаптуватися в новому колективі або при переїзді в інше житло. При цьому одна сторона особистості завжди буде превалювати над іншою, тому навіть в цьому випадку можна буде визначити переважаючий тип особистості.

Між собою люди з різними характерами можуть як чудово взаємодіяти, так і постійно сперечатися і сваритися. Сангвінік прекрасно працює і спілкується з усіма іншими типами особистості, при цьому не дозволяючи їм підпорядкувати себе. Навіть агресію холерика він зможе перевернути веселий жарт, ніж згладить і знизить напруження бесіди. Оточуючим також подобається спілкуватися з флегматиком, який представляє собою саме спокій. Сам флегматик при цьому нервує від раптових змін співрозмовника і воліє не спілкуватися з істеричними меланхоліками та агресивними холериками.

Привітність холерика може миттєво змінитися роздратуванням на емоції меланхоліка або неквапливість флегматика.

Холерик може непогано спрацюватися з сангвініком, якщо останній перебуває в його підпорядкуванні. Два холерики рідко можуть ужитися один з одним в мирі та злагоді. Те ж саме можна сказати про двох меланхоликах, які здатні кинути в безодню нервового зриву не тільки один одного, але і всіх оточуючих. Тихий і боязкий меланхолік взагалі воліє проводити час на самоті і особливо побоюється спілкування з агресивним і владним холериком.

Професійна діяльність

Самолюбивые і владні холерики воліють або посади керівника, або самостійну роботу. Вони погано переносять контроль з боку і необхідність підкорятися чужим командам. Живий і допитливий розум холерика любить складні й різноманітні завдання, зміну обстановки і чергування розумової та фізичної діяльності. А найгірші вороги таких чоловіків і жінок – це стабільність і монотонність.

Сучасний світ пропонує холерикам обох статей широке поле для самореалізації. Існує безліч професій, на яких такі активні і емоційні люди будуть відчувати себе на своєму місці.

 • Журналіст, фотограф, журналіст, актор або ведучий телепередач. Така професія передбачає велике коло спілкування, різнопланові завдання і ненормований робочий день.
 • Гід або екскурсовод буде багато подорожувати і часто змінювати обстановку.
 • Кар'єра військового також чудово підійде як чоловікам, так і жінкам з подібним типом особистості.
 • З активних та цілеспрямованих людей виходять відмінні спортсмени або тренери.
 • Ті холерики, які воліють працювати з дітьми, знайдуть своє покликання в професії дитячого аніматора або організатора свят.
 • Можна побудувати непогану кар'єру в рекламі та PR-менеджменті, дизайні інтер'єру чи одягу, а також стати чудовим художником або композитором.

Для отримання успіхів на обраному терені варто відмовитися від спокійних робіт з монотонним однотипною працею, частим спілкуванням з емоційними людьми в стресових ситуаціях і тваринами.

Відомі представники

Практично чистий холеричний темперамент можна нерідко зустріти у знаменитих воєначальників в історії нашої країни. Наприклад, російський полководець А. В. Суворов був типовим представником холериків. За спогадами його сучасників, він був активним, брався за величезну кількість справ одночасно, відрізнявся активною жестикуляцією і гучною промовою.

Ще одним яскравим представником холеричного темпераменту був знаменитий поет і письменник А. С. Пушкін. Самі його вірші відображають той вибух емоцій, які переживав і вихлюпував на папір Олександр Сергійович. Його експресивність і агресія в результаті і привели поета на знамениту дуель, на якій він і загинув.

В. І. Чапаєв – герой Громадянської війни, наділений усіма ознаками холерика. Яскрава і емоційна мова, бурхлива жестикуляція, здатність бути в тисячі місць одночасно: все це притаманне людям, що мають подібний тип особистості.

Цікаве відео про холерика дивіться нижче.