Особливості та ідеї для проведення виїзної реєстрації шлюбу

Виїзна реєстрація – це дуже гарний, романтичний, зворушливий і урочистий момент. Нестандартна весілля надає нареченому і нареченій більше можливостей для реалізації сміливих рішень. Але без правильного планування та організації весілля може перетворитися на тортури і випробування не тільки для нареченого і нареченої, але і для гостей. І при цьому дуже важливо вибрати відповідне місце для церемонії, підібрати єдину стилістику для оформлення і скласти кілька сценарієм проведення торжества. Більшу частину роботи з організації бажано довірити професійній команді весільних розпорядників. Але при великому бажанні молодята можуть заглибитися в тему і створити ідеальну весілля самостійно.

Що це таке?

В останні роки виїзна реєстрація шлюбу стає популярною заміною традиційного урочистості в Загсі. За останні п'ять років кількість закоханих пар, які обирають саме європейську виїзну церемонію, різко зросла. На сьогоднішній день кожна третя пара вибирає торжество в цьому форматі.

І неспроста, оскільки саме виїзна церемонія дозволяє створити більш спокійну і душевну атмосферу свята, уникнути поспіху і міських пробок, великого скупчення людей і масовості. Надається вільний вибір місця, дати та часу урочистості.

Провести церемонію можна навіть в декількох культурних або історичних місцях міста.

Торжество набуває неповторну оригінальність.

Але при незнанні деяких особливостей відбувається підміна понять. Опис очевидних переваг виїзної реєстрації перед стандартною офіційної весіллям буде неповним без додаткових нюансів. З юридичної точки зору виїзна реєстрація не має сили, бо офіційно зареєструвати шлюб можна тільки в Загсі. А при виїзному святі перед гостями розігрується своєрідна театральна постановка за участю молодят, де роль реєстратора виконує професійний актор, а улюблені розписуються в символічному свідоцтві.

Види

Офіційна реєстрація шлюбу має на увазі внесення інформації до Книги запису актів цивільного стану. І на сьогоднішній день зробити це можливо виключно в Загсі, оскільки виносити документ за межі установи заборонено. Тому перед урочистою виїзною реєстрацією молодята повинні офіційно зареєструвати шлюб в Загсі. І тільки в такому випадку наречений стає чоловіком, а наречена – дружиною.

Але закон містить ряд підстав, за яких офіційно зареєструвати шлюбу за межами Рагсу:

 • якщо наречений і наречена з незалежних обставин не можуть прийти в ЗАГС;
 • якщо наречений або наречена знаходиться під висновком або на лікуванні у лікарні.

В інших випадках при виїзної реєстрації молодята повинні сплатити держмито та оформити офіційні документи про шлюб. Для цього за місяць до планованої весілля закохані подають заяву в Рагсі або через сайт Держпослуг і вибирають дату для вступу в шлюб.

Найчастіше для урочистої реєстрації в Загсі виділяються п'ятниця і субота. А реєстрацію у формальній обстановці можна провести в будь-який інший день.

  Але при цьому атрибутика свята все одно зберігається: наречені розписуються в залі одружень, в цей час звучить музичний супровід, реєстратор вимовляє стандартну вітальну промову. При цьому молодята можуть бути одягнені в буденний одяг, не запрошувати із собою родичів і друзів і навіть не обмінюватися обручками.

  Після внесення підписів до Книги запису актів закохані отримують свідоцтво про офіційну реєстрацію шлюбу. Зареєструвати шлюб бажано за кілька днів до урочистої церемонії, коли процес організації свята буде на завершальній стадії. І цей день є початком сімейного життя пари. Але який день вважати точкою відліку: дату офіційної або урочистої реєстрації – молодята можуть вирішувати самі.

  Плюси і мінуси

  Відмінність офіційної церемонії від символічної вловиме вже з назв. Але перед тим як відмовитися від виїзної реєстрації, необхідно вивчити всі плюси і мінуси.

  У першу чергу варто сказати про переваги виїзної реєстрації.

  • Закохані можуть вибрати будь-яку дату, день тижня і час для проведення урочистої реєстрації. І при цьому не потрібно буде поспішати, якщо збори нареченої займуть більше часу або відбудуться форс-мажорні обставини.
  • Традиційне укладення шлюбу в Загсі має стандартний сценарій, при цьому гості з двох весіль найчастіше змушені тулитися в одному невеликому холі, ділити гардеробну і т. д., оскільки в дні урочистої реєстрації шлюбу ЗАГС виділяє для кожної пари близько 20-30 хвилин.
  • Звідси і випливає проблема з паркувальними місцями біля міського Рагсу. Привітати молодят поспішають не тільки рідні та близькі, але й друзі, а розвернутися на маленькій парковці гостям навіть з одного весілля досить важко, не кажучи вже про кортежі з 10 автомобілів.
  • Молодята мають можливість самостійно вибрати рамки і стандарти проведення торжества. Від цього залежить час проведення торжества і тривалість реєстрації. А процедуру обміну кільцями можна зробити по-справжньому святковою та романтичною.
  • На виїзної реєстрації немає обмежень по часу – можна організувати фуршетний стіл для гостей або відразу відправитися в банкетний зал на вечерю. А якщо молодята спізнюються до місця реєстрації, а гості вже зібралися, то можна організувати фуршет ще до початку церемонії з аперітівних напоями і закусками.
  • Кількість гостей на виїзному торжестві може бути не обмежена. При цьому запрошені рідні та друзі під час одруження не будуть товпитися в невеликому приміщенні. Для цього можна передбачити високі стільці з красивими чохлами, витримані в єдиному стилі з весільними прикрасами.

  Провести виїзну реєстрацію можна в будь-якій точці не тільки країни, але і планети. Молодята без праці можуть вступити в шлюб і обмінятися кільцями на березі океану, на вершині будь гори або навіть в повітрі на повітряній кулі. В даному випадку все залежить тільки від фантазії та фінансових можливостей.

  Недоліки виїзної символічної реєстрації шлюбу хоч і нечисленні, але становлять певні труднощі для молодят.

  • Виїзна реєстрація є добре отрепетированным театральною виставою з найнятим актором, який нібито реєструє шлюб.
  • Виїзна реєстрація може виявитися дорожче стандартного урочистості.
  • Місця для виїзного урочистості необхідно бронювати за кілька місяців.
  • Підготовка до виїзного свята вимагає більше сил і часу.
  • При плануванні весілля наречений і наречена завжди стикаються з певними труднощами. І якщо процес організації виїзного урочистості тягне за собою велику роботу в плані організації і проведення, то в той же час відкриває більше можливостей для реалізації сміливих ідей і створення ідеального весілля.

  Вибір місця проведення весілля

  Офіційно зареєструвати шлюб у будь-яке місто Росії, а також в зарубіжних країнах. Жителі Російської Федерації можуть офіційно вступити в шлюб в багатьох країнах, після чого необхідно буде перевести і нотаріально завірити отримане свідоцтво про шлюб. Офіційна реєстрація шлюбу дійсна для росіян у країнах усіх континентів, серед яких Австралія, Нова Зеландія, Бразилія, Індія, Шрі-Ланка, Сейшели, Мексика, Фіджі, Куба, США, а також деякі країни Європи та СНД – і це далеко не повний список.

  У таких країнах, як Єгипет, ОАЕ, Таїланд і Китай, можна провести лише символічну реєстрацію шлюбу. Тобто закохані вимовлять клятви і обміняються обручками в романтичній обстановці, але офіційно реєструвати шлюб необхідно в Росії.

  Причин вибрати іншу країну для проведення весілля може бути багато.

  • Зимове та осіннє весілля можна провести на тропічному узбережжі під пальмами в жаркій Домінікані.
  • Колорит та традиції проведення весіль в інших країнах здаються більш привабливими. В ваблячою Грузії можна офіційно розписатися в місті закоханих Сігнахі. Саме тут можна зареєструвати шлюб навіть вночі, як і в Лас-вегасі. Тому тут можна втілити ідею вечірньої красивою офіційної реєстрації.
  • Бажання провести нестандартну весілля і вимовити любові і вірності посеред океану на великому кораблі або яхті.

   Але при виборі весілля за кордоном необхідно ретельно вивчити правила і норми подачі документів та проведення церемонії. Приміром, у Чехії зареєструвати шлюб офіційно можна в міській мерії у певні дні, при цьому в стінах будівлі не буде весільної урочистій атрибутики. Молодята лише розпишуться в наданих документах і отримають свідоцтво про шлюб. А банкет вже можна провести в середньовічному замку або стилізованому ресторані. У Шрі-Ланці іноземці можуть вступити в шлюб лише після того, як проживуть в країні 4 дні, на Сейшельських островах – 11 днів, а у Франції – 40 днів.

   Після офіційної реєстрації отриманий сертифікат необхідно перевести на англійську мову і нанести спеціальний штамп – апостиль. Для цього потрібно відвідати після весілля консульство або поставити додатковий штамп у Міністерстві закордонних справ. Ця процедура підтверджує, що свідоцтво про шлюб носить юридичні повноваження у всіх країнах Гаазької конференції. Після цього весь пакет документів надається в ЗАГС і в паспортний стіл за місцем проживання для того, щоб отримати офіційний дозвіл від місцевих органів влади і проставити штампи в паспорти.

   Переклад свідоцтва про шлюб

   Вся процедура оформлення шлюбу за кордоном може здатися трудомісткою. Але при бажанні більшу частину роботи з документами можна передати весільному агентству, в такому випадку молодятам не потрібно відвідувати консульства і проставляти додаткові штампи для легалізації свідоцтва про шлюб.

   Організація та оформлення торжества

   Виїзне свято – це відмінний спосіб відзначити весілля красиво і стильно. Проведення церемонії не обмежена ні часом, ні місцем. Заміська садиба, покинута церква або лісова поляна – все це може стати чудовим місцем для проведення весілля в стилі рустик. Хорошим фоном стануть сінник і дерев'яні сходи. А організувати банкет в теплу пору року можна прямо під відкритим небом.

   Весільні агенції готові запропонувати молодим парам декілька готових варіантів по проведенню виїзного урочистості. І при плануванні весілля в такому форматі необхідно враховувати кілька моментів.

   • Майданчик для виїзного урочистості повинна ідеально підходити за стилістикою і комфорту як для молодят, так і для гостей.
   • Транспорт, на якому приїдуть молодята місце реєстрації, підбирається з урахуванням стилістики весілля. Це може бути автомобіль, карета, човен або вертоліт – все залежить від фантазії і фінансової складової.
   • Розміщення гостей. Краще всього підібрати стільці для розсадження запрошених під час проведення церемонії.
   • Прикраси і весільна атрибутика. Для проведення виїзної церемонії буде потрібно встановити арку, доповнену квітами і стрічками, а також покласти доріжку для проходу нареченого і нареченої.
   • Музичний супровід — дуже важлива складова свята. Необов'язково використовувати вальс Мендельсона для проходу молодят по килимовій доріжці. А для першого танцю можна підібрати улюблену мелодію або пам'ятну пісню.
   • Фотозона стане відмінною альтернативою на випадок форс-мажорних обставин, наприклад, якщо піде дощ чи підніметься вітер.
   • Після проведення урочистої реєстрації непогано організувати невеличкий фуршет для гостей, поки молодята фотографуються з рідними. Незамінні в даному випадку кейтеринг компанії, які в форматі виїзного обслуговування готові запропонувати невеликі фуршети або шикарне банкетне меню.

   Романтично і красиво виглядають весільні урочистості на вулиці на фоні мальовничої природи. Літом і теплою осінню для місця проведення може бути обраний берег озера або яскрава гай. Місце проведення церемонії може бути пам'ятним для молодят: символічно скріпити узи шлюбу в місці знайомства на міській набережній або в улюбленому парку. Для цього достатньо встановити красиву арку з квітами, стрічками, повітряними тканинами і весільною атрибутикою. І завчасно дуже важливо погодити проведення весілля з адміністрацією парку або району.

   А якщо молодята хочуть провести весілля в лісі, то варто подбати про те, щоб захистити не тільки себе і гостей, а також на їжу і напої від комах. І найпростіший спосіб – це розставити по периметру локації спеціальні димлячі спіралі, використовувати спреї та аерозолі. А також доведеться відмовитися від солодких коктейлів та десертів, які здадуться дуже привабливими для ос і бджіл.

   Але погода на літній весіллі може зіграти злий жарт з молодятами. І тому на випадок дощу необхідно заздалегідь розробити план Б, до якого можна вдатися вже в день весілля. Виїзну реєстрацію під відкритим небом знадобиться перенести в закрите приміщення або передбачити намет або мобільний навіс. Це така ж необхідна умова і на випадок жаркого палючого сонця або сильного вітру. Непогано вибрати для проведення весілля територію близько готелю або банкетного залу, в такому випадку перенести реєстрацію в просторий і красивий хол не складе праці, і при цьому церемонія не втратить урочистості. Виїзна церемонія триватиме близько півтори години, і за цей час зачіска нареченої і настрій гостей із-за негоди може бути зіпсовано.

   А взимку варто вибрати закрите приміщення в лоні природи або банкетний зал. При цьому необов'язково проводити церемонію далеко від місця святкування.

   При виборі місця для виїзної реєстрації необхідно також консультуватися з фотографом. При розміщенні всіх необхідних весільних атрибутів, таких як арка, доріжка та стільці для гостей, необхідно також враховувати ще й положення сонця, і кількість світла саме під час проведення свята. Якщо яскраві сонячні промені будуть світити молодятам прямо в обличчя протягом всієї церемонії, то більшість фотографій виявляться невдалими.

   Вихід нареченого і нареченої

   Окремого сценарію вимагає вихід нареченого та нареченої під час виїзної реєстрації. При цьому всі запрошені на весілля вже повинні зайняти свої місця. І на випадок форс-мажорних обставин необхідно розглянути кілька варіантів.

   При складанні сценарію для виходу нареченого і нареченої враховується кілька моментів.

   • Превым справою слід подумати про час проведення церемонії. Початок рекомендується запланувати на післяобідні години, ближче до урочистої вечері, щоб залишити час для створення пам'ятних фотографій з молодятами і зйомки відео.
   • Яким чином наречений і наречена постануть перед гостями: разом чи окремо.
   • Хто буде брати участь у виході молодят. Друзі і подружки можуть виходити за доріжці перед нареченим і нареченою під запальну музику, а провести наречену до арки для реєстрації може тато або дідусь.
    • Хто буде виносити кільця. Довірити цей урочистий і важливий момент можна молодшої сестри нареченої. До того ж участь дітей на весіллі завжди виглядає мило і ефектно. Але також кільця можуть лежати на декорованою подушечці на столику біля арки поруч з ведучим.
    • Музичний супровід (під яку музику будуть виходити молодята). Для виходу друзів, подружок нареченого і нареченої можна підібрати різні пісні. Додатково рекомендується подбати про другу флешку з записаними треками на всякий випадок.
    • Клятви нареченого і нареченої – це дуже хвилююча і романтичне доповнення до урочистої церемонії. Молодята можуть заздалегідь підготувати мова і прочитати її на пам'ять або можуть повторювати складену мова за ведучим. Другий варіант є більш досконалим, ніж зворушливим.
    • Зона для гостей – дуже важливий момент на весіллі. Запрошені будуть спостерігати за церемонією, сидячи або стоячи. Якщо місце для виїзної реєстрації дозволяє, то варто поставити переносні стільці для гостей, оскільки виїзна церемонія триватиме близько півтори години.
    • Фуршет допоможе зайняти запрошених гостей, поки вони чекають приїзду молодят на місце реєстрації.

    Організація виїзної реєстрації шлюбу потребує чимало зусиль і коштів. Але якщо довірити цю роботу професійній команді весільних організаторів, не доведеться нервувати і контролювати безліч моментів, і тоді жених і наречена отримають від власного весілля велике задоволення.

    Які обов'язкові умови для проведення виїзної церемонії реєстрації шлюбу повинні бути виконані молодятами обов'язково можна дізнатися з відео нижче.