Держмито за реєстрацію шлюбу: розмір та способи оплати

До шлюбу прагнуть майже всі люди. Перший шлюб, бажано і єдиний, дуже хвилюючий – підбір місця святкування, наряди, список гостей і багато іншого. Підготовка завжди морочлива і найчастіше дорога. Але навіть якщо не робити пишне торжество, в будь-якому випадку доведеться витратити певну суму. Що потрібно сплатити точно, так це державне мито. Варто розглянути детальніше всі варіанти.

Сума державного мита

Держмито за реєстрацію шлюбу з року в рік практично незмінна. Ціна її невисока, тому якщо далі самої церемонії одруження справа не зайде, мається на увазі прогулянка, банкет та інше, то весілля обійдеться вам у 350 рублів. Саме цю суму потрібно заплатити в поточному році, щоб шлюб був зареєстрований. Покваптеся оплатити її до подачі заяви. А також вашій завданням служить вибрати ЗАГС, в якому буде полягати сам шлюб. Необхідно відстояти чергу в кабінет записів, щоб вибрати день і час розпису. До цього моменту вже варто сплатити мито.

Крім самостійного приїзду в ЗАГС, можна подати заяву ще декількома способами. Функція діє не так давно, але вже отримала широке визнання серед майбутніх молодят – або подати заяву через найближчий МФЦ, через сайт Держпослуг. По часу це, звичайно, буде швидше. Але є невеликий мінус – естетичний. При подачі заяви в ЗАГС молодим видають гарне запрошення лист з відміткою часу і місця укладення шлюбу. При реєстрації через інші системи такою красивою паперу не буде.

Трохи забігаючи вперед, варто відзначити, що якщо оплачувати мито через сайт Держпослуг, то можна заощадити 30%. Тобто, сплачуючи суму за одну людину, економія складе 105 рублів. Отже, економія за двох – 210 рублів. В даному контексті знижка непогана.

Зазвичай на підготовку до весілля дається не менше місяця і не більше двох з половиною. Якщо ваша запланована дата призначена в цей період, то сміливо можете подавати заяву. У будь-якому випадку раніше ніж через місяць шлюб не укладуть. І, незважаючи на те, через що було подано заяву, в будь-якому випадку розписатися ви зможете тільки в Загсі або в присутності працівників Загсу. Існує ряд поважних причин, які прописані в законі, на реєстрацію шлюбу раніше, ніж у визначений термін. В рідкісних винятках зареєструвати шлюб можуть навіть в той же день. До ряду таких причин відноситься вагітність нареченої, серйозна хвороба одного з подружжя або вже народження дитини.

Цікаво! Близько 30 років тому при подачі заяви, а тоді можна було зробити це тільки через ЗАГС, давали подарунок. Всі молоді отримували щедрий набір, що складається з шампанського, ікри, ковбаси і багато чого іншого. Дістати на магазинних полицях це було практично неможливо, а от від держави отримати таке асорті було приємним доповненням.

Документи для вступу в шлюб

Урочиста церемонія одруження вимагає необхідні документи. Зібрати їх нескладно, але все-таки при подачі потрібно бути у всеозброєнні. Перелік документів є наступним:

  • паспорт або інший документ, що засвідчує вашу особу;
  • письмова угода обох наречених про намір вступити в шлюб (пишеться в Загсі);
  • якщо раніше ви були в шлюбі, то буде потрібно свідоцтво про розлучення;
  • якщо шлюб укладається між неповнолітніми громадянами, то потрібен дозвіл від батьків або опікунів;
  • квитанція оплати держмита.

Потрібну документацію зібрати нескладно. Варто докладніше розглянути останній пункт переліку документів, оплату державного мита, розмір та інше.

Де і коли платити?

Спочатку варто розглянути момент, де і як оплатити. У відділенні Рагсу вам дають бланк на оплату. Після бланка ви можете здійснити оплату в терміналі, розташованому прямо в Загсі. Правда, дана послуга можлива на даний момент лише у великих містах і головних відділеннях Загсу. Крім терміналу оплати в Загсі, мито можна оплатити в будь-якому відділенні Ощадбанку. Зробити це нескладно, слідуючи підказкам на екрані, або ж скористатися допомогою консультанта. Якщо черга в ЗАГС і банк, знову ж таки, вас не приваблює, то квитанцію можна завантажити, а потім сплатити онлайн-картою. Вам буде виписаний чек, його потрібно буде роздрукувати.

Варто детальніше розглянути, як оплатити. У квитанції, виданої або завантаженої, ви заповнюєте всі необхідні реквізити. Якщо квитанцію ви отримуєте на руки, то, швидше за все, реквізити будуть вже вбиті ЗАГСом і вам залишиться лише правильно передрукувати. У додатку Сбербанк-онлайн також легко і просто ви зможете здійснити оплату. Гроші підуть з карти. Якщо ви володар електронного гаманця, то через нього також проводиться оплата. Для цього потрібно вибрати «Платіж за реквізитами». Після введення реквізитів на телефон повинен прийти пароль, вашим завданням буде його ввести.

Мито потрібно сплатити до подання заяви і документів в ЗАГС. Без мита документи просто не приймуть, доведеться терміново бігти і робити переказ коштів за реквізитами або ж робити тим способом, який більше зручний в дану хвилину. Зверніть увагу, що при деяких способах оплати стягується комісія. Її розмір завжди різний і вказаний в системі оплати. Але перевищувати 30 рублів вона не повинна.

Можливі помилки при перекладі грошей

На жаль, шанс зробити якусь помилку при оплаті державного мита існує. Якщо ви вводите не ту цифру, то гроші йдуть не на той рахунок. Повертати їх досить клопітно. Пишеться заява, в якому описується ситуація, потім дається банком термін повернення. Часто після такої оплати платники просто не зв'язуються з цією процедурою. Але тут мова йде саме про банк.

Якщо оплату виробляли через інший термінал або Держпослуги, то алгоритми інші. Потрібно, звичайно, писати заяву, дзвонити в інстанції за вказаними номерами на чеках, доводити, що переклад призначався для інших реквізитів. Термін дії державного мита становить три роки. Якщо з якихось причин ви зробили оплату, але заяву подано не було, то збережіть чек і протягом трьох років сміливо апелюйте їм.

Помилки входить і сума оплати. Якщо ви ввели число хоча б на гривню менше, ніж повинні, то вашу квитанцію вважатимуть недійсним. Доведеться йти і доплачувати рубль, повторюючи знову процедуру введення реквізитів та інших команд. Якщо ж оплата буде вище, то це вже не страшно. Квитанції приймуть, але вам потім доведеться повертати гроші вищеописаними способами.

Ну і, звичайно, груба помилка – це забути чек. Чек є гарантом того, що мито сплачене, і ви зможете подати заяву. Ви повинні прикласти його до квитанції, а потім віддати працівникам Загсу. В іншому випадку вони не дізнаються, що ви насправді сплатили держмито. Якщо після оплати через термінал він не видав вам з якихось причин чек, потрібно обов'язково звертатися до фахівця. Якщо ви платили не через банк, то все одно ви зобов'язані роздрукувати чек і прикласти його до роздрукованій квитанції.

Держмито в обов'язковому порядку повинна бути оформлена на майбутніх молодят. Якщо за вас оплачує її хтось інший, то дані він повинен вносити ваші. Якщо дані будуть сторонньої людини, то повернути гроші за оплату держмита не вдасться, а вносити платіж доведеться за новою. В принципі інших помилок по оплаті бути не повинно. Уважно стежте за введеними значеннями, щоб уникнути зайвого головного болю з заявами та іншими документами з повернення власних коштів. Державне мито обох молодих проходить однією квитанцією. Це обов'язково, інакше працівники обраного відділення Рагсу не приймуть документи, знову доведеться пройти неприємну процедуру повернення переплати.

Держмито для пільговиків

Потрібно зрозуміти, за що йде оплата держмита. Молоді платять за процедуру оформлення документів, а також за своє майбутнє свідоцтво про шлюб. Але є категорія громадян, яка виробляє меншу оплату. Держмито за людину становить 350 рублів, тобто обидва нареченого платять 700 рублів. Оплата пільгових категорій громадян дещо інша. Під цю категорію входять такі особи:

  • ветерани Великої Вітчизняної війни;
  • малозабезпечені категорії громадян;
  • кавалери ордена Слави;
  • герої Російської Федерації та СРСР.

Підтвердити своє становище необхідно документами, відповідними вашому статусу. Зрозуміти, яка буде вартість вашої держмита, ви зможете, якщо зверніться в органи соцзахисту, отримавши там відповідну довідку. Працівники соціального захисту вираховують ваш загальний дохід, роблять підрахунки виходячи з деяких факторів. Оплата загальної мита, не пільговою, по всій Росії абсолютно однакова. Немає ніякої різниці, в якому місті проживають наречені. Сума 350 рублів є незмінною.

Деякі нюанси

Від сплати державного мита можна звільнити себе, тільки вдаючись до суду. Причиною є серйозна хвороба одного з подружжя, відсутність будь-якого доходу або ж фінансові труднощі. А також є важливий момент – за серйозної хвороби і перебування в лікарні одного з майбутніх молодят працівник Рагсу безкоштовно зобов'язаний приїхати в призначений час, в призначене місце, маючи при собі всі необхідні документи і атрибути, і розписати подружжя за всіма канонами. Довідки з медичного закладу надаються заздалегідь при подачі заяви. Коли ви сплатили державне мито та подали всі документи, неважливо яким способом, розслабтеся. Головне – це ні гості, ні мита, ні вбрання, а ваша любов.

У відео нижче розповідається про переваги оплати держмита при подачі заяви через портал Держпослуг.