Виїзна реєстрація: особливості, вартість і порядок проведення

Одна з найбільш незабутніх подій у житті людини – весілля. Дівчата з нетерпінням чекають, коли в їх житті з'явиться чоловік, який зробить те саме пропозицію, а чоловіки, в свою чергу, чекаючи ту єдину, готуються морально іноді не один місяць. І ось вже вона сказала «так», а він вже готовий сказати своє «так» перед реєстратором. Пора подавати заяву в РАГС. З цього моменту починаються клопоти.

З чого почати?

Якщо ви плануєте торжество, то вас чекає тривалий, але незабутній процес. Торжество включає в себе багато цікавого, незвичайного і складного. Для початку напишіть список того, що потрібно. Розподіліть свій весільний день так, як хочете саме ви. Не забудьте про такі пункти, як сукня нареченої, костюм нареченого, фотограф і відеооператор в ЗАГС, на прогулянку та бенкет, автобус для гостей, лімузин або просто машина для себе, шампанське, ведучий, весільний торт. Багато чого можна ще додати до цього списку — все залежить від розмаху весілля і бажання молодих.

Що далі?

Після того як список написаний, вас чекає головне — дата. Найпопулярніший весільний сезон — це з середини червня по середину серпня. В цей час панує прекрасна погода, скрізь зелені дерева, а навіть якщо йде дощ (до речі, хороша прикмета), то все одно день теплий і обіцяє приголомшливі фото. Також популярним для весільних урочистостей вважається час з кінця січня до кінця лютого. Беззастережно, найчастіше на вулиці панує холоднеча, але неймовірні білі пейзажі зими і таке ж білосніжне плаття нареченої перетворюють свято у справжню казку з натуральними декораціями природи.

Крім популярних сезонів, існують так звані красиві дати. Дати ці можуть бути абсолютно різними. Приміром, 20.12.2012 року кількість весіль у Росії досягло свого піку, так як це була остання дата століття, яка так красиво читалася. Дата 8.10.2018 також була популярна серед молодих, так як була абсолютно дзеркальна. Кожен рік можна знайти свою неповторну дату, яка все життя буде дарувати тепло душі.

ЗАГС

Ви визначилися з числом весілля. Тепер прийшов час визначитися з ЗАГСом. Якщо у вашому місті не один ЗАГС, то вибір деколи буває дуже складний. Але завжди є центральний РАГС. Найчастіше в ньому гарне оздоблення, і зайняти саме ту дату, яку бажаєш, досить складно. Але немає нічого неможливого.

Вибір Загсу також залежить від місця розташування молодих стосовно будинку або банкетного залу, в якому планується подальше продовження весільного дня.

Виїзна реєстрація

Бувають такі моменти, коли молоді хочуть розписатися в певний день. Можливо, дата пов'язує їх серця якимсь загальним подією, а, можливо, їм просто так зручно. Але в цей день багато гості не можуть приїхати на весілля із-за роботи або з інших причин. Тут на допомогу приходить виїзна реєстрація.

Виділяють два її варіанти: неофіційна і офіційна.

Плюси виїзної реєстрації помітні неозброєним поглядом: відсутність інших пар, черги, незаученный текст жінки-реєстратора і ще кілька. Найчастіше саме наречена наполягає на такому варіанті, адже завжди хочеться чогось казкового. Саме так проходить реєстрація.

Неофіційна

Що ж це таке? Ви розписалися давно або ж напередодні, але рідні не були присутні на цій визначній події. Тоді на допомогу приходить неофіційна реєстрація шлюбу. Найчастіше вона включає в себе декілька важливих складових.

  • Гарне оформлення. Приміром, приголомшлива арка з квітів, красива тумба, прикрашена атласною тканиною, і лежать на ній кільця.
  • Глядацький зал. Стільці, прикрашені в стилі арки, і червона доріжка посередині.
  • Реєстратор. Найчастіше в цій ролі виступає дівчина з чітко поставленою дикцією, яка читає не просто стандартний текст, а текст, написаний саме вашій парі.

Ви так говорите «так» і обмінюєтеся кільцями, ставите підпис, але тільки не в офіційних свідоцтвах, а в тих клятв, які тільки що дали один одному. Бонусом — запаморочливі фотографії залишаються вам на пам'ять.

Вартість таких реєстрацій різна. Залежить вона від оформлення, везе його реєстратор з собою, локації, в якій проходить така реєстрація, і від багато чого іншого. В середньому ціна починається від 5 тисяч і вище. Вища планка залежить тільки від запитів молодих.

Офіційна

Цей вид мало чим відрізняється від минулого. То ж шикарне оформлення, глядацький зал і реєстратор. Так само ви самі вибираєте, де вона відбудеться. Але тут все по-дорослому. Ви по-справжньому розписуєтеся в свідоцтвах про шлюб, і по-справжньому вам ставлять печатки в паспорті. Але от вартість такої реєстрації точно не має планки. І приблизна мінімальна вартість — від 20 тисяч рублів. Правда, не у всіх містах ця реєстрація проводиться. Але в будь-якому випадку для такої реєстрації потрібно звернутися в ЗАГС.

За кордоном

Зараз у нашому світі все можливо. І якщо всю свою незаміжню або неженатую життя ви планували весілля на якихось далеких островах, то ви зможете без праці здійснити свою мрію. Як мовиться, були б гроші.

Найчастіше закордонна церемонія вибирається тоді, коли молоді хочуть бачити в цей урочистий день поруч лише найдорожчих і близьких людей.

Саме правильне — звернутися до професіоналів, які займаються реєстрацією шлюбів не перший рік. Після обговорення з вами вони забронюють номери в готелі, придбають квитки на літак і, в принципі, всі моменти візьмуть на себе. Вам залишиться тільки підібрати весільні вбрання, оповістити гостей, зібрати документи і чекати.

Одне з найпопулярніших місць за кордоном – Кіпр. На його пляжах проходять красиві церемонії. Також популярністю користуються Італія, Чехія та Швейцарія. Ціни різні, але приготуйтеся заплатити за офіційну реєстрацію від 2000 доларів. У цю ціну вже включений ваш переліт, готель, оформлення, трансфер, фотограф і сама церемонія. За гостей потрібно буде платити окремо. Але ціна в будь-якому випадку залежить від місця: Кіпр і Чехія обійдуться вам дешевше, а от Італія та Швейцарія буде коштувати, швидше за все, від 3500 євро.

Умови проведення

Якщо ви думаєте, що вам поставлять печатку просто так, то на 90 відсотків ви помиляєтеся. Є країни, в яких дійсно вас вільно зареєструють, але їх мало. В інших країнах є умови.

  • Франція. Погуляти по ній перед укладенням шлюбу доведеться не менше 10 днів, інакше шлюб реєструвати не будуть.
  • Гаваї. Вам доведеться завіряти шлюбний сертифікат в міністерстві охорони здоров'я, інакше шлюб вважатиметься недійсним.
  • Балі. Якщо ви обидва (наречений і наречена) є православними, то навіть не вирушайте на цей чудовий острів в Індонезії. А якщо ж ви є буддистами, мусульманами, католиками чи протестантами, то шлях для офіційної реєстрації шлюбу для вас відкритий. Тільки є одна тонкість — вам потрібно буде довести своє віросповідання.

Після повернення з-за кордону вашим завданням буде перевести сертифікат, виданий вам в іншій країні, і завірити його у нотаріуса, після чого вам видадуть свідоцтво про реєстрацію шлюбу російською мовою.

Тематична весілля

Цей вид зазвичай розглядають найсміливіші пари. Неважливо де – за кордоном чи у себе на Батьківщині, але це дуже цікаво. Якщо ви прихильники класики, то, безумовно, ваш урочистий день буде в кращих традиціях. Але якщо любите експериментувати, то цей розділ буде вам цікавий.

Перше, що ви можете зробити, — це, звичайно, вибрати саме тематику. Під цю тематику потрібно побудувати весь день. Дуже популярна серед весільних урочистостей казка Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес». Громіздке оформлення самого реєстраційного місця, реєстратор у костюмі Червоної Королеви, що подають ваші кільця брати Труляля і Траляля, фуршет з напоями з графина з написом «Випий мене» та багато іншого.

Тематики, які завжди користуються популярністю і ніколи не виходять з моди: морська, царська, російська народна, Гетсбі, Голлівуд. Під кожну з цих тем можна також зробити оригінальний текст.

Навіть якщо тематика не порушена, то саме текст церемонії одруження може бути з якимись цікавими поворотами, навіть з елементами вікторини. Можливо, він буде в стилі стендап з зворушливим фіналом. Тут потрібно точно подумати.

Найголовніше, що потрібно пам'ятати, — ваше свято буде незабутньо, так як ви – два люблячих серця. Може бути, до цієї дати вас будуть переслідувати суєта, надмірні клопоти, нерви і багато іншого, але в ваш щасливий день відкиньте всі на другий план. Все вже зроблено. Ви знайшли одне одного і більше нікуди не відпустите. А як піде цей день — вирішує тільки ваш настрій.

Про те, скільки коштує виїзна реєстрація і як її організувати, дивіться у наступному відео.