Хто такі дауншифтери і чим вони займаються? Дауншифтинг на Балі, Гоа, в Латинській Америці, Таїланді, Індії, Росії у селі: приклади

Зламати систему, втекти від суєти великого міста, вдосталь насолодитися природою і відчути справжню радість від життя — все це можуть дауншифтери.

Протягом всієї історії людина є заручником чужих ідеалів. Злободенною темою став статус людини в суспільстві, наявність якихось матеріальних благ, які піднімають його вище інших.

Опонента оцінюють по годинах, костюму, посади. Все меншу роль відіграють духовні цінності.

В даний час люди все більше цінують свій час. Бажання прожити щасливе життя переважає над матеріальним статусом. Саме це нова філософія буття і називається дауншифтингом.

Визволення — головний зміст дауншифтингу

Поняття дауншифтинг з'явилося на початку 90х років ХХ століття, після виходу статті у "Вашингтон пост" Сари Бен Бреатнах, яка розкривала особливості цієї ідеології.

Саме поняття дослівно перекладається як «низька передача» (в автомобілі). Вже, виходячи з перекладу, можна зробити висновок, що дауншифтинг пов'язаний з сбавлением темпів життя.

Головна мета даної філософії — позбавлення від чужих цілей та ідей, звільнення від старої системи цінностей.

У дауншифтерів змінена система цінностей

Хто такі дауншифтери і чим вони займаються?

Завдання дауншифтера – зупинитися в цьому шаленому потоці сучасного життя, зосередитися на своєму щастя і часу.

Усе більшого значення набуває статус людини в суспільстві, його забезпеченість, досягнення. Ніхто не цікавиться особистими бажаннями та мріями.

Філософія дауншифтерів пропагує ідею саморозвитку, життя в своє задоволення.

Дауншифтери не навантажують себе роботою, яка займає весь вільний час, нехай вона і високооплачувана. Жертвуючи айфонами і гаджетами на користь поїздки в країну, куди давно хотілося з'їздити, послідовники цієї ідеології вириваються з повсякденності.

Дауншифтери прагнуть насолодитися життям далеко від мирської суєти

Якщо виходити з поняття даушифтинга, то країна-дауншифтери – це держава, яка переживає занепад, переходить від високого до низького рівня розвитку.

Відомі дауншифтери

Один з найбільш древніх дауншифтерів – Діоклетіан, римський імператор, який відмовився від свого високого становища в суспільстві для власного благополуччя.

Ще один приклад історії – художник Поль Гоген, який, кинувши все, переїхав на Таїті, створюючи нові шедеври.

З сучасних дауншифтерів найбільш популярним став російський бізнесмен і мільйонер Герман Стерлінгів, який залишивши бізнес, переїхав з родиною в село. Він веде господарство, а його діти не ходять в школу і навчаються вдома.

Серед послідовників такої ідеології є і представники шоу-бізнесу- Клаудія Шифер, Амалія Мордвинова.

Герман Стерлінгів — відомий російський дауншифтер

Дауншифтинг на Балі

Досвідчених дауншифтерів часто привертає берег Індійського океану на Балі. Особлива духовна атмосфера цього острова розташовує до нового світовідчуття.

Тому це місце стало досить популярним серед тих, хто вирішив жити в новому темпі. Однак життя на Балі не стане дешевим задоволенням.

Дауншифтинг на Балі здається найпривабливішим

Дауншифтинг в Латинській Америці

Дружньо сприймають дауншифтерів і в Латинській Америці. Найчастіше для довгого перебування вибирають Аргентину, Бразилію, Перу. Жаркий клімат, карнавали, самобутня культура допомагають розслабитися і відчути смак життя.

Дауншифтинг в Гоа

Можливість поекспериментувати зі своїм світовідчуттям, спробувати придбати внутрішню гармонію можна на Гоа. У цій частині Індії є цілі поселення дауншифтерів.

Тут панує атмосфера умиротворення і спокою. Полювання за грошима і офісним кріслом стає абсолютно безглуздою для тих, хто приїхав в це дивовижне місце.

Дауншифтинг в Гоа

Дауншифтинг в Тайланді

Перша думка, яка виникає при питанні яка найкраща країна для дауншифтингу – Таїланд. Міста Пхукет, Паттайя, Самуї підходять для тих, хто хоче бути поближче до води.

Якщо відмова від цивілізації надто болюче, варто зупинитися на столиці – Бангкоку. Отримувати максимум задоволення від життя можна саме тут.

Дауншифтинг в Росії у селі: куди їхати

Росія залишається самим бюджетним місцем для дауншифтингу. Можна відправиться в глухе село, кинувши офіс, буденну рутину. В такі віддалені куточки переїжджають не тільки росіяни, але і жителі інших країн.

Відео: Дауншифтери

ВАЖЛИВО: Дауншифтинг в Росії – досить дешевий варіант. У віддалених від цивілізації селах можна знайти спокій і відпочинок, подихати на повні груди чистим повітрям, займатися садівництвом, вирощувати овочі.

Дауншифтинг в Росії в селі

Дауншифтинг з дітьми

З дітьми переїжджати звичайно набагато складніше. Багатьох зупиняє наявність дітей перед заняттям дауншифтингом.

Дитині потрібна стабільність, медичне обслуговування, освіту, повноцінне харчування. Тому переміщення в іншу країну повинно бути матеріально стимульовано.

Тим не менш, багато дауншифтери вважають, що саме діти і стають стимулом до переїзду. Батьки хочуть забезпечити дитині світле майбутнє, щасливе життя. Дітям має бути комфортно і затишно там, де вони знаходяться. У такому разі ризик виправданий.

Даунишифтинг дозволяє людям відчути справжнє щастя

Залишивши обридлу роботу, ненависний місто, багато відправляються на пошуки себе і кращого життя в різні куточки світу. Дауншифтери стикаються з нерозумінням і засудженням, але чи варто з-за цього проживати своє життя так, як диктує нам суспільство? Адже одного разу ризикнувши, можна стати щасливим на все життя.

Відео: Дауншифтинг