Що робити водієві, якщо інспектор ДПС зупинив на мосту: що треба знати?

У даній статті ми розглянемо, що повинен знати і робити водій, якщо його зупиняє інспектор ДПС на мосту.

Часом водії стикаються з ситуацією, коли інспектор ДПС зупиняє на мосту. І ось виникає якесь двояке поняття ситуації. Адже, виходячи з правил дорожнього руху, зупинка на самому мосту строго заборонена і може навіть стати причиною для штрафу. Але і зупинитися за наказом співробітника ДПС також необхідно. Тому варто розібратися, в яких взагалі ситуаціях інспектор може вимагати зупинку на мосту, а також розберемо поведінка водія в даній ситуації.

Чому інспектор ДПС зупиняє на мосту рухомий автомобіль, що робити водієві?

 • Правила дорожнього руху дуже чітко регулюють дану ситуацію. У пункті 12.4 ППД говориться: «Зупинка транспортного засобу заборонена: на залізничних переїздах, в тунелях, а також на естакадах, мостах і під ними».
 • Тому логічно стає зрозуміло, що зупиняти можна тільки у дозволених місцях. Тобто, після зауваження співробітника ДПС варто дістатися до потрібного місця. Тим більше, доповнює це правило ще одне зауваження — ч. 4 ст. 12.19 КоАП РФ, де чітко вказано про розмір штрафу в 500 рублів за зупинку в недозволеному місці.
Зупинка на невідведених місцях заборонено
 • У зв'язку зі сформований ситуацією і виникає питання про необхідність зупинки на мосту загалом. Щоб грамотно вирішити цю проблему слід звернутися до пункту 88 наказу №664, в якому говориться, що не дозволяється гальмувати автомобільний засіб на ділянках, де зупинка була заборонена.
  • Зупинити машину можна тільки тоді, коли дана зупинка допоможе запобігти злочинові чи адміністративно-правове порушення, а також щоб надати допомогу постраждалим в дорожній аварії і уникнути справжніх загроз для життя і життєдіяльності людини.

На жаль, водій, не може знати заздалегідь, з якої причини його автомобіль гальмує інспектор дорожньої служби. Не забувайте, що доведеться зупинитися в будь-якій ситуації, але з деякими поправками.

Важливо: Працівник ДПС повинен гальмувати тільки дорожньої палицею. Ось вам перша порада — якщо інспектор махає руками, то сміливо проїжджайте мимо.

Жести регулювальника куди важливіше, але вони повинні видаватися палицею
 • У разі екстреної зупинки автомобіля співробітниками ДПС, вони зобов'язані забезпечити безпеку руху інших машин на даному дорожній ділянці. Тому запам'ятайте вкрай важливе правило – якщо на мосту 2 смуги, то навіть хвилинна стоянка заборонена. А ось з 3 смугами руху, не дуже тривале гальмування, за наказом інспектора дозволяється.
 • У тому випадку, якщо до ділянки, де закінчуються забороняють зупинку знаки, залишилося не так далеко, то краще повністю проїхати цю відстань і встати на дозволену для зупинки місці. Слід так діяти особливо в тих випадках, коли у співробітника ДПС ви помічаєте камеру, що фіксує порушення.
 • Те ж саме стосується і початку «небезпечної» зони. Стежте за знаками, адже вони повідомлять про початок та закінчення в'їзду на міст. Часом буває, що така уважність допоможе підтвердити, що стоянка була ще або вже не на мосту.
Також не забувайте звертати увагу на знаки
 • Якщо ж ви опинилися в ситуації, де співробітник дорожньої служби має намір виписати штраф за зупинку в недозволеному місці, слід нагадати йому, що жести регулювальника набагато важливіше, ніж знаки дорожнього руху.
  • Коли співробітник ДПС буде складати протокол, вкажіть, що ви не згодні з даною ситуацією. А також згадайте, що ви маєте запис з відеореєстратора і будете звертатися в суд. Навряд чи після такого у інспектора залишиться бажання складати документ.

Важливо: Той же 88 пункт регламенту вказує, що співробітник не має права виписувати штраф, якщо він сам провів зупинку в недозволеному місці. Адже відповідальність за безпеку дорожнього руху він бере на себе!

Як видно, слід спиратися на знаки і розмітку, адже такі незначні штрихи підкажуть, як же правильно вчинити в такій ситуації. Хоча закон можна трактувати трохи двояко, але захист на стороні водія. Адже інспектор зупинити на мосту може, але відповідальність бере на себе.

Відео: Що робити, якщо інспектор ДПС зупиняє на мосту?