Як зробити знімок екрану на комп'ютері: 4 способи отримати скріншот

У даній статті ми розглянемо, як легко і просто зробити знімок екрану на своєму комп'ютері декількома способами.

Деколи скріншот допомагає вирішити якісь проблеми або виступити аргументованим доказом. Але от як його зробити – викликає у деяких труднощі. Є кілька способів, як зробити знімок екрану на комп'ютері, тому вибрати найбільш зручний варіант є з чого. А ми пропонуємо вам поглянути на методи створення скріншоту свого робочого столу.

Як зробити знімок екрану на комп'ютері: 4 способи отримати скріншот

Трохи торкнемося тему, що ж собою являє скріншот – це зображення вашого монітора з усіма відкритими на ньому файлів або папок. В операційній системі навіть існує вбудована функція для цього. Тому користувач комп'ютера отримує точне фото того, що він бачить на екрані. Існує три способи, як зробити знімок екрану на комп'ютері.

Стандартний метод отримати знімок екрана за допомогою кнопки «Print Screen»

 • Використовують клавішу «PrtSc», яка найчастіше розташована з лівого боку кнопки «Delete». До речі, потрібно шукати в самій верхній сходинці клавіш. Часом буває, що вона знаходиться вище, але в будь-якому випадку рухаємося в бік «Backspace» (клавіші зі зворотною стрілкою).

Важливо: Часом операційна система вимагає комбінації Alt + PrtScn». Тому, якщо просто натискання кнопки не спрацювало, затисніть ці дві клавіші. А ось для Windows 8 і 10 вам потрібно натиснути поєднання клавіш «Win + PrtScn».

 • У цей момент не відбувається звукових супроводів! Більш того, знімок цілого екрану зберігається в пам'яті комп'ютера. Але його потрібно ще отримати. А для цього заходите в Paint, блокнот або Microsoft Word, а може навіть фотошоп.
 • Натискаєте вставити значок у програмі або натискаєте «Ctrl+V».
 • Залишається лише зберегти скрін в потрібну папку, назвавши відповідним ім'ям.
Розташування кнопки «PrtSc» може трохи відрізнятися на різних клавіатурах

За допомогою стандартної програми Windows можна отримати знімок екрана будь-якого розміру

Цей метод більше підходить для невеликих фрагментів, коли немає бажання знімати весь свій робочий стіл. Але і цілий скріншот ножицями також можна зробити. У використанні навіть простіше попереднього методу.

 • Це стандартна програма «Ножиці» (шукати її можна через «пуск» або в пошуковику). Для цього просто заходите в програму і вибираєте верхню напис «Створити». Якщо у вас вона закріплена на панелі завдань, тоді достатньо просто натиснути на значок.
 • Вибираєте потрібну фігуру, яку будете вирізати і натискаєте на фіолетовий квадратик, щоб зберегти. Не забудьте вказати потрібне місце, щоб ви знайшли свій скріншот. Або ж натискаєте «enter» і файл зберігається в папці встановленої, куди ви відправляєте завантаження.
 • Деколи на комп'ютері відсутня така програма, тому є безліч її аналогів, що працюють за таким же принципом.
Програма навіть дає невеликі підказки

Використання спеціальних програм, щоб зробити скріншот

Деколи на клавіатурі немає такої кнопки, як «PrtSc». Або ж вона не працює. Тому мова піде про часто використовуваних програмах, але це не переділ виду їх існування.

Важливо: Не варто завантажувати першу-ліпшу програму. Це небезпечно зараження вірусами, а також немає гарантії, що вона буде зручно і добре працювати.

 • Тому перевіряйте програм, почитавши коментарі або рейтинги. Ми ж пропонуємо три варіанти:
  • Lightshot;
  • Скріншотер;
  • FastStone Capture.
 • Також є ще кілька непоганих варіантів. Наприклад, програму Fraps облюбували «геймери» у своїх іграх. Трохи на других рядах виявилися програми PicPick, Clip2Net, Скріншотер Joxi.
 • Є ще цікава програма Paparazzi, яку використовують на Mac.

Варто відзначити, що всі вони працюють за одним принципом. Тому для наочності проведемо розбір детального використання програми-лідера широкої аудиторії під назвою Lightshot.

 • Її можна завантажити безкоштовно з офіційного джерела програм. Це роблять для безпеки зараження комп'ютера вірусом. Наступним кроком буде встановлення програми, що робити досить просто. Далі вона автоматично запускається при включенні комп'ютера.
Через програми ви зможете регулювати розмір області
 • На екрані відображається у вигляді пера фіолетового кольору, яке розташовується у правому верхньому куточку. До речі, цю функцію можна закрити і пір'їнка буде відображатися лише на панелі завдань. При необхідності скріншота, натискаєте курсор на іконку пера.
 • Дисплей стає блідого кольору і пропонується вибрати фрагмент для знімка. Використовуючи ліву кнопку миші, тягніть квадрат до меж необхідної ділянки знімка.
 • Не забуваємо скопіювати вибраний ділянку — «Ctrl+C». Зображення потрібно помістити в програму Paint (стандартна програма через меню «Пуск») шляхом натискання на напис «вставити» або гарячими клавішами «Ctrl+V».
З програми потрібно зберігати скрін через Пейнт
 • Далі потрібно його зберегти. До речі, при бажанні ви можете обрізати або відрегулювати розмір зображення. Для збереження натискаєте на верхній фіолетовий квадратик в лівому кутку. Або ж натискаєте «Ctrl+S». Вибираєте необхідну папку або місце для збереження файлу.
 • При цьому зазначається назва файла. Зберігаючи, потрібно вказати формат JPG. Це полегшить спосіб її перегляду в подальшому.
 • Якщо ви не обрали папку, а зберегли знімок на автоматі, тоді не панікуємо — він знаходиться в буфері обміну, а простіше кажучи, в пам'яті комп'ютера. Тоді звертаємося у верхню ліву панель, яка за рахунком розташована першою, а за нею йде напис «Головна». При її відкритті висвічуються недавні документи, з якими відбувалося яку-небудь дію.
Файли, з якими ви недавно працювали, зберігаються в пам'яті

Знімок екрана можна зробити за допомогою розширень браузера

 • Також передбачено подібне і для браузерів. Точніше, наприклад, Mozilla Firefox, Dropbox і PfotoScape є вбудоване пропозиції про знімку екрана, працюючи безпосередньо в браузері. Але такі програми, як Microsoft Ship, Shutter, LightShoot і Webpage Screenshot встановлюються в будь-які інші браузери. Для цього просто переходите в додаткові параметри, де включаєте необхідне розширення.
Як включити розширення в браузері для скрін

Як видно, передбачається кілька способів, як зробити знімок екрану. Тому ви можете вибрати для себе будь-який зручний метод використання функції скріншота.

Відео: Як зробити знімок екрану?