Ростест або Евротест: в чому різниця?

В даній темі ми розглянемо відмінності між Евротестом і Ростестом.

Сучасні інтернет-магазини надають своїм покупцям величезний вибір телефонної техніки і смартфонів. І практично кожен з нас, починаючи вивчати цінову політику різних інтернет-майданчиків, помічав, що ціна на один і той же товар в різних місцях може істотно розходиться.

Іноді ця різниця настільки значне, що ми мимоволі потрапляємо в подиві, намагаючись з'ясувати причину. Адже може бути там, де ціна нижча, нам продають не оригінальну або б/у річ, а може і підробку. І щоб не гадати, пропонуємо провести «батл» між двома сертифікаціями — Ростест і Евротест.

Евротест і Ростест — в чому різниця?

Нерідко ми намагаємося довідатися відмінності у самих продавців. Але вони, намагаючись розвіяти наші сумніви, вводять ще більшу оману. Адже такі товари, за їхніми словами, просто відповідають вимогам Евротеста. І виникає просто уявний парадокс. Оскільки ми частіше припускаємо, що товари з європейської маркуванням, відповідно, повинні бути європейського якості, а значить і коштувати дорожче. Але і однозначно сказати, що виграє Ростест або Евротест, не можна, адже потрібен ретельний аналіз кожного пункту.

Ми хочемо вас ще трохи більше здивувати — офіційно такого визначення, як «Евротест» не існує. Все це лише хитрий маркетинговий хід. Ні-ні, це аж ніяк не означає, що така техніка неякісна! Просто вона ввезена в країну в обхід офіційних каналів постачання. І є певні нюанси, пов'язані з її придбанням і використанням.

Але спочатку давайте розглянемо порядок контролю за якістю і безпекою продукції, яка реалізується на території Російської Федерації. І визначимося з термінами, що впливають на умови гарантії на товар, що купується і на легальність його ввезення в країну – Ростест і Евротест.

Знак російського підтвердження якості
 • Ростест – це центр випробувань та сертифікації продукції, акредитований РФ на видачу сертифікатів відповідності. Всі товари, що продаються на території Російської Федерації, як ввезені в країну, так і вироблені в ній, повинні проходити обов'язкову сертифікацію, допомагає виробнику підтвердити заявлене якість товару та гарантує споживачеві його безпечне використання.
  • Будь-яка продукція, що пройшла сертифікацію, супроводжується спеціальним фірмовим знаком Ростеста, який ставиться на упаковку. А сам товар і є гарантією того, що товар ввезений в країну легально, має сертифікат відповідності та право на обслуговування, включаючи гарантійне, у всіх сервісних центрах даного виробника по країні. Звичайно ж, ціна на такий товар буде трохи вище.
 • Термін «Евротест» придумали продавці нелегально ввезеної в країну продукції, продаваної переважно через інтернет-майданчика, по доставці. На прилавки такий товар зазвичай не потрапляє, так як неминуче буде вилучено при першій же перевірці, а на власника торгової площадки буде накладено суттєвий штраф.
  • За якістю цей товар зазвичай нічим не відрізняється від сертифікованого, але от гарантій виробника на території країни, в яку він був нелегально ввезений, не має. Навіть незважаючи на те, що при покупці вам можуть дати на нього гарантійний талон, який не прив'язаний до жодного сервісного центру. Його функції зазвичай бере на себе продавець, виступаючи посередником між покупцем і сервісним центром за особистою домовленістю. Але і це залежить виключно від його доброї волі й порядності.

Важливо: Європейська маркування товарів все-таки існує. Це знак CE – Conformite Europeenne, що в перекладі означає – «європейське відповідність». А ніяк не «Евротест».

Ось так виглядає справжній знак європейської якості, але не має нічого спільного з Евротестом
 • Але зважаючи на те, що наявність маркування СЕ дозволяє вільне переміщення товару в межах усієї території Євросоюзу, процедура присвоєння такого маркування дуже складна, а контроль за її використанням досить високий. Але питання її нелегального використання не відпадає. Тому термін «Евротест» прижився настільки, що, навіть знаючи про його походження, багато хто продовжує ним користуватися.
  • Про те, що такий смартфон не буде підтримувати сім-карту — це міф. Справа в тому, що при перетині кордону будь-якої країни потрібно тільки змінити оператора, але ніяк не телефон.
  • Але є і якісь дрібні «радості» у використанні. Наприклад, деякі недобросовісні продавці навіть забувають замінити адаптер на дві, а не на три виделки. Запам'ятайте, що Евротест говорить не про погану якість. Просто товар може бути «виготовлений» під певну країну. А ось Ростест поставить штамп про належному адаптері при перевірці. Хоча купити його на сьогоднішній день — далеко не остання проблема.

Важливо: Були зареєстровані випадки, коли СЕ стоїть в одну сходинку з «Made in China». Ось в таких випадках мова йде не за «сірі», а «чорні» смартфони. І це прямо говорить про підробку товару.

Але будьте готові до таких незначним сюрпризів

Чим відрізняється Ростест від Евротеста?

У висновку, напевно, можна дозволити собі більш конкретно сформулювати відмінності в товарах з тієї чи іншої маркуванням, а також плюси і мінуси їх придбання.

Ростест Евротест
Якість товару Немає різниці
Канали доставки Легальні Нелегальні
Гарантії на продукцію від виробника Офіційні гарантії у всіх сервісних центрах виробника Немає
Гарантії на продукцію від продавця Гарантійний талон Неофіційні гарантії або відсутність таких
Ціна Вище Нижче
Інструкція Російською мовою або з перекладом на російську Без перекладу
Продаж У магазині, в офісі продавця, через інтернет В інтернет-магазинах, по доставці
Сертифікат відповідності В наявності Немає
Зарядний пристрій

Працює безпосередньо

 
Працює через перехідник
Наявність деталей у сервісних центрах Оригінальні Часто може не бути або запропонують неоригінальні

 

Таким чином, кожен має право сам для себе вирішувати – чому віддавати перевагу і чим ризикувати при покупці техніки. Евротест дозволить вам заощадити певну суму грошей, але ось Ростест дає більше гарантій в разі несправності. Якщо ви не збираєтеся проводити експерименти над своїм телефоном, тоді немає сенсу платити більше. Але якщо вам спокійніше з наявністю гарантійного талона, тоді не варто випробовувати долю.

Відео: Що краще — Ростест або Евротест?