П'ять причин переїхати до Москви. Життя в Москві: переваги і недоліки. Чи варто переїжджати або їхати працювати до Москви: за і проти

За і проти переїзду в Москву.

Про життя в Москві існує маса легенд і оповідань, причому як зі щасливим кінцем, так і не дуже. У цій статті ми спробуємо розібратися, чи варто переїжджати до столиці.

Хочу переїхати в Москву: з чого почати?

Найцікавіше, що багато людей, які живуть в провінційних містах, прагнуть переїхати в центр. Це бажання пов'язане з тим, що столиця — місто великих можливостей, а також хорошого життя. Але справа в тому, що не у всіх так виходить. Люди, які вирішили спробувати щастя і переїхати в Москву, можуть залишитися абсолютно жебраками через нетривалий період часу і повернутися назад в провінцію.

Тонкощі переїзду:

 • Знайдіть роботу, будучи у своєму місті. Не поспішайте йти з основного місця роботи, поки не будете впевнені в наявності новій посаді
 • Подбайте про житло. Заздалегідь домовтеся з власниками квартири про переїзд
 • Якщо їдете з дитиною, уладьте питання дитячого садка або школи. Подумайте, хто буде з дитиною, поки ви на роботі
Москва

П'ять причин переїхати до Москви

Існує маса переваг життя в Москві.

П'ять причин, за якими варто переїхати в Москву:

 • Дуже велика кількість можливостей
 • Хороша транспортна розв'язка та громадський транспорт
 • Досить просто знайти друзів
 • Кращий рівень медицини і освіти, ніж у провінції
 • Багато розвиваючих центрів і місць відпочинку для дорослих і дітей

Якщо ви дійсно дуже енергійна, активна людина, вам сподобається в Москві. Ви зможете в ній вижити. Тому що Москва любить людей, які постійно перебувають у русі.

Перспективний мегаполіс

Чи варто їхати працювати в Москву?

Складності:

 • Багатьом здається, що в Москві досить просто знайти роботу. Насправді це не так. Якщо у вас дуже гарну освіту і пристойний досвід роботи, не факт що вас радо приймуть в якусь велику фірму. Справа в тому, що досвід і рівень освіти в регіоні може бути дещо нижчою, ніж той, який потрібно в Москві. Тому ви можете програти у конкурента, який живе в столиці, має досвід роботи у великих компаніях.
 • Якщо звернутися на сайт пошуку роботи, можна проаналізувати ситуацію, порівняти кількість вакансій з кількістю резюме. Ви побачите дуже непривабливу картину, яка говорить про те, що в десятки чи навіть у сотні разів більше резюме, ніж вакансій. Тобто, на одне місце водія або працівника логістичної сфери 10 претендентів. Звичайно, половина з них працюють, але прагнуть знайти краще місце. Відповідно такі здобувачі створюють певну конкуренцію людям, які знаходяться абсолютно без роботи.
 • Дуже багато охочих знайти роботу в сфері будівництва, логістики. В основному це стосується приїжджих людей, які не відрізняються високим рівнем освіти і інтелектом. Це прості роботи, які засновані на використанні важкої фізичної праці. Але крім приїжджих з регіонів, в Москву часто прибувають люди з країн ближнього зарубіжжя. Наприклад з Казахстану, Туркменістану та України. Відповідно знайти роботу, на якій будуть платити пристойні гроші, досить складно. Що стосується пристойної роботи, наприклад бухгалтерії або ж IT технологій, то роботу знайти складно. Особливо якщо у вас немає досвіду роботи або він недостатній для певної компанії.
 • Тому вкрай не рекомендуємо грати в російську рулетку і несподівано приїжджати в Москву без грошей, роботи і житла. Тому як практично в 90% випадків така афера обернеться для вас провалом. Багато вважають, що в регіонах дуже складно знайти роботу на 50 000 руб, і набагато простіше це зробити в Москві. Але справа в тому, що вартість грошей у столиці абсолютно не така, як у провінції. Тобто за послуги, продукти, житло вам доведеться платити в рази більше, ніж у провінції. Відповідно зарплати, яку ви будете отримувати, може навіть не вистачати. Тому рекомендуємо все зважити.
Москва

Особливості роботи у Москві

Особливості:

 • Проявити себе можна в сфері комп'ютерних технологій. Дійсно — це одна з найбільш високооплачуваних і країн, областей. Саме в IT-технологіях пропонуються одні з найбільш пристойних зарплат, але на жаль не всі можуть отримати таку роботу. Рекомендуємо їхати в Москву в тому випадку, якщо ваша компанія, яка знаходиться в провінції, розширюється, переїжджає в Москву. І пропонує вам там нову посаду. У такому разі переїзд буде обґрунтованим.
 • Обов'язково поцікавтеся зарплатою. Вона вам може здатися величезними грошима, але буде жебрацької за мірками Москви, з дуже низькою платоспроможністю. Відповідно за ці гроші ви зможете купити набагато менше, ніж у провінції. Дійсно, багато провінціалів приїжджають в Москву саме з-за того, що їх компанія розширюється, виходить на новий рівень і пропонує своїм співробітникам переїзд.
 • Люди, які постійно проживають в Москві, відрізняються дуже високими вимогами по відношенню до рівня заробітної плати і самої роботи. Відповідно не поспішають навіть влаштовуватися на непогану роботу, шукають більш вигідні варіанти. Тому представництва деяких компаній воліють брати на роботу провінціалів, які працюють на зарплату в півтора рази менше, ніж москвичі. Є більше можливостей для розвитку і просування по кар'єрних сходах.
 • Багато провінціали відзначають, що після переїзду в Москву довелося працювати в кілька разів більше, ніж у рідному місті, для того щоб більш-менш нормально жити. Багато поєднують кілька посад, чергуючи роботу нічним сторожем або прибиральником з денною роботою в супермаркеті, за касою. Це звичайно не найкращий варіант, але при суміщенні дає можливість заробляти пристойні гроші, що дозволяє знімати квартиру і навіть відкладати для своїх родичів у провінції.
Вантажник в Москві

Життя в Москві: переваги та недоліки

Особливості відпочинку, роботи і переміщення по Москві:

 • У Москві є де відпочити і куди піти. Це дійсно так, незважаючи на переконання багатьох, що Москва це дуже брудне місто і нікуди піти. Це неправда, що в столиці багато зелених насаджень, парків, дитячих майданчиків, а також і територій біля водойм, де можна відпочити і погуляти. Дуже багато можливостей для проведення часу і дозвілля маленьких дітей. Багато безкоштовних дитячих майданчиків, змагань, секцій, на яких з вас не візьмуть ні копійки грошей. Існують певні дитячі центри, де з вашою дитиною займатимуться логопеди, а також вчителі, готуючи до школи.
 • Переміщення по Москві — окрема тема, тому в принципі немає необхідності купувати авто. На ньому дуже складно їздити по столиці, постійно перебуваючи в пробках. Оптимальний варіант — це громадський транспорт, метро, трамваї, тролейбуси.Вони дозволять в мить ока приїхати на місце роботи або в інший кінець міста. Сполучення між станціями дуже велике, можна за кілька хвилин доїхати з одного кінця міста в інший на метро.
 • Оренда житла в Москві дуже дорога. Ходять страшилки, які говорять про те, що багато фактів шахрайства. Можна заплатити грошей за житло і не побачити ані коштів, ані кімнати. Насправді все не зовсім так. Бо агентства працюють прозоро, пропонуючи умови для різних варіантів і гаманців. Якщо у вас немає можливості знімати цілу квартиру, можете знімати кімнату або орендувати житло на кілька людей.
 • Оптимальний варіант, якщо ви їдете до Москви з другом, подругою або цілою компанією. В такому випадку оренда обійдеться вам зовсім недорого, якщо розділити її на всіх учасників та мешканців квартири. Якщо ж ви не хочете все життя жити в комуналці, то доведеться орендувати квартиру окремо або зайнятися питанням придбання, що практично нереально. Тому як ціни на житло в Москві просто захмарні. Доведеться працювати на досить пристойній посаді багато років, щоб взяти квартиру в іпотеку. Але приїжджим з низькою зарплатою іпотеку ніхто не дасть.
 • Є варіант знімати квартиру на околиці міста і кілька годин добиратися до місця роботи. Багато знімають квартиру взагалі за містом і приїжджають на авто. Це відмінний варіант для приїжджих, які проживають неподалік від Москви і їздять до столиці працювати. Це дійсно один з найкращих варіантів. Проживаючи за містом ви платите набагато менше грошей за квартиру, харчування, послуги. Адже в Москві дуже дорого ходити в салон, перукарню, стежити за своїми нігтями, обличчям і тілом. Це величезні гроші, порівняно з провінцією, в якій за копійки можна знайти пристойного майстра манікюру.
Робота в Москві

Чи варто переїжджати в Москву: за і проти

Позитивні риси переїзду в Москву:

 • Велике місто, великі можливості
 • Є вибір і різноманітність, чим зайнятися ввечері після роботи
 • Багато можливостей для молоді
 • Конкурентоспроможність заробітної плати для хороших кадрів
Мігранти з провінції

Недоліки Москви:

 • Великий, галасливий місто, в якому дуже складно приїжджим, які звикли до тиші та відсутності пробок на дорогах
 • Складно знайти високооплачувану роботу для приїжджого
 • Потрібно дуже багато працювати
 • Дороге житло і оренда
 • Висока вартість продуктів, а також послуг будь-якого характеру, будь то ремонт або якісь послуги краси
 • Постійні пробки, неможливість доїхати на роботу на машині. Необхідно перебувати по кілька годин в пробках
Робота в Москві

Незважаючи на те, що жити в Москві зовсім не просто, як здається на перший погляд, кожен рік все більше охочих переїхати з вмираючої провінції в столицю. Це пов'язано з тим, що у провінційних містах роботи практично немає. Тому люди, що живуть у невеликих містах, прагнуть переїхати в Москву, для того щоб заробляти хоч якісь гроші, утримувати свою сім'ю.

ВІДЕО: чи Варто їхати в Москву?