Топ-10 теплих і гарячих місць на Землі. Яке саме тепле жиле місце, точка в світі? Яка найвища температура на планеті?

Огляд міст і місць на Землі з найвищою температурою.

Існує маса місць на землі, де температура практично не терпимий для жителів. Але при цьому люди там живуть і постійно рятуються від спеки.

Топ-10 найбільш теплих і гарячих місць на Землі

Рейтинг найспекотніших місць:

 • Найспекотнішим місцем на землі вважається пустелі Деште-Лут, яка знаходиться в Ірані. У 2005 році там зафіксували температуру майже 71 градус за Цельсієм. Варто відзначити, що вимірювання здійснювалося за допомогою спеціального супутникового аналізатора, який належить НАСА. Ці місця на карті зображені жовтим кольором. Зеленим кольором позначені водойми. Варто відзначити, що це не єдине найспекотніше місце. На планеті існує ще безліч подібних містечок, в яких проживають люди.

  Деште-Лут
 • Даллол в Ефіопії. Варто зазначити, що тут температура фіксувалася на рівні 57 градусів. Середня температура складає 35 градусів. Тут повітря гріється не тільки від сонця, але ще й знизу. Тому що це сейсмічно активний регіон, де спостерігається величезна кількість геотермальних джерел. Ще 50 років тому тут було поселення, місто промислового масштабу. Зараз це величезна пустеля, в якій мало хто буває. Це лише окремі люди, які займаються туризмом, а також водять туристів і показують їм особливості пустелі.

  Даллол в Ефіопії
 • Тират Цві — це місто в Ізраїлі. Тут максимальна температура фіксувалася на рівні 54 градусів. Це цілком житловий місто, який при нормальній температурі красивий і зелений. Але в літній час сонце тут майже всі випалює, незважаючи на те, що поруч знаходиться річка Йордан.

  Тират Цві
 • Кебили, Туніс — це цікаве місце є містечком, оазою, де є пальми і вода. Але незважаючи на це, місцеві жителі дуже сильно страждають від спеки. Ртутний стовпчик тут може підніматися до рівня 55 градусів.

  Кебили
 • Тімбукту, Малі. Це місто є населеним, в ньому живе велика кількість місцевих жителів. При цьому останнім часом тут дуже часто температура підвищується до позначки 55 градусів. Часто долають містечко піщані бурі. Поступово пустеля Сахара наступає на це містечко. Багато жителів поступово їдуть і залишають місто через нестерпних кліматичних умов. Можливо скоро це місто зникне, його повністю засипле піском.

  Тімбукту
 • Руб-ель-халі — це пустеля на території аравійського півострова. Тут температура підвищується до рівня 56 градусів, не рятують річки, які знаходяться поруч.

  Руб-ель-халі
 • Ель-азізія, Лівія. Тут температура за деякими даними сягала позначки майже 58 градусів. Але світова станція не підтверджує цих вимірів. Бо каже, що вони були неперевіреними. Незважаючи на це в Лівії є вже встановлений рекорд, які підтверджений. Встановлений в 1913 році, температура становила 56,7 градусів за Цельсієм.

  Ель-азізія, Лівія
 • Практично кожне літо в долині смерті США реєструють дуже сильну спеку. Протягом декількох тижнів тут температура може підніматися до 49 градусів і триматися.
  Долина смерті США
 • Пустеля Мохаве, Південна Америка. Саме тут середня температура зафіксована на рівні 30 градусів. При цьому найвища позначка була на рівні 48,5 градусів за Цельсієм.

  Мохаве
 • Бандар Махшахр. Тут температура повітря становить 47 градусів. При цьому точка роси становить 36 градусів.

  Бандар Махшахр

Яка найвища температура на планеті?

На даний момент абсолютним рекордом вважається температура в Саудівській Аравії, в пустелі Деште-Лут. Тут одна зафіксована на рівні приблизно 70 градусів. Вчені відзначають, що такого нагріву цілком достатньо, для того, щоб предмети дуже сильно нагрівалися. Наприклад, залізна сковорода або капот автомобіля можуть нагрітися до такої міри, що на ньому можна посмажити яйце або навіть стейк. Але це не заважає вирушати в цю пустелю величезної кількості туристів. Варто відзначити, що при такій температурі неможливо ходити босоніж по піску, тому що з'являються величезні опіки на ногах.

На даний момент абсолютним рекордом прийнято вважати температуру в Долині смерті, зафіксовану на рівні 56,7 градусів. Нагадаємо, що це температура приземного повітря. Тобто повітря, який знаходиться над поверхнею Землі. Вона була зафіксована в 1920 році. До цього максимально високою вважали температуру як раз в пустелі Ель-Азізія, в Лівії. Вона була зафіксована на рівні 58,3. Але пізніше ці дані були оскаржені через неточності засобів вимірювальної техніки.

Долина смерті

Абсолютним максимумом температури в Росії, є рекорд, який був зафіксований в Калмикії, в 2010 році, він склав 45,4 градусів за Цельсієм. Цю температуру зафіксувала метеостанція, яка називається Юта.

Температура, яка вважається максимальної на рівні 70,7 градусів, зафіксована на поверхні Землі. При зіткненні вимірювальної техніки, а також поверхні землі. Відповідно вимірювання температури повітря і поверхні землі суттєво відрізняються. Максимальної можна вважати температура 56,7 градусів поверхні самого повітря над поверхнею землі. А той самий максимум поверхні Землі, при зіткненні вимірювальної техніки, зафіксований у пустелі Деште-Лут.

Деште-Лут

Яке саме тепле жиле місце, точка в світі: огляд жарких міст і країн

Список:

 1. Кубер-Педі, Австралія. Це містечко знаходиться посеред пустелі, де середньорічна температура досягає 40 градусів. Тут практично нічого не росте, тому є одні висохлі дерева і чагарники з колючками. Найцікавіше, що місцеві жителі ховаються в підземних печерах, які побудували самостійно. Тут все облаштовано для сучасного життя. Чому ж місцеві жителі не виїдуть з цього містечка? Справа в тому, що в цьому місці виявлені величезні поклади опалів. Тому місцеві жителі непогано заробляють, займаючись видобутком каменю.
  Кубер-Педі
 2. Пустеля Атакама, Чилі. Вважається, що це саме посушливе місце в світі. Справа в тому, що із-за особливостей будови, тут дощів може не бути протягом 100 років. Тут недалеко протікає струмочок, але він не придатний для пиття, бо в ньому міститься величезна кількість важких металів. Але при цьому жителі питну воду добувають за допомогою туманоуловителей. Люди пристосувалися до життя в таких суворих умовах.

  Атакама
 3. Індія. Тут температура була зафіксована на рівні + 51 в 2016 році. При цьому тут проживають люди. Одними з особливих категорій є люди похилого віку і діти, яким важко переносити дані температури. Місцеві жителі рятуються відпочинком в тіні, під пальмами, а також постійно носять світлий одяг.

  Індія
 4. Мекка, Саудівська Аравія. В цей місто приїжджає дуже багато туристів, помолитися в храмі. Температура тут в літні місяці становить 40-51 градус за Цельсієм.

  Мекка
 5. Ахваз, Іран. Це місто-мільйонник, в якому життя прокидається як раз в нічний час доби. Саме вночі місто оживає, коли спадає спека. Усюди відчувається запах свіжоприготовленої їжі. Ситуація ускладнюється тим, що в місті величезна кількість металургійної пилу, яку викидають місцеві заводи. Тому місцеві жителі дуже часто ходять у масках. Без неї неможливо дихати. Вдень температура може досягати 51 градус за Цельсієм.
  Ахваз
 6. Місто Ель-Кувейт в Кувейті. Місто досить населений і багатий, тут безліч торгових центрів. Люди в денний час ховаються від спеки в будинках з кондиціонерами. Або пересуваються в машинах з кондиціонерами. В найспекотніший час, коли температура може досягати + 52 градуси, на вулицю практично ніхто не виходить. Люди ховаються в офісах, а також власних квартирах.

  Ель-Кувейт

Незважаючи на нестерпну спеку, у багатьох містах живуть люди. Вони непогано пристосувалися до таких жорстких умов існування.

ВІДЕО: найспекотніше місце на планеті