Яке найхолодніше місце на Землі? Найхолодніше жиле місце, точка в світі. Найхолодніша, низька температура на планеті Земля

Список найхолодніших місць на Землі.

У світі існує безліч холодних місць, в яких жити, здавалося б, абсолютно неможливо. Але насправді це не так. Як показує практика, навіть у самої холодної частини Землі живуть люди. У цій статті ми розповімо про найбільш холодних куточках на планеті Земля.

Найхолодніша, низька температура на планеті Земля

Самим морозним куточком нашої планети є селище, яке знаходиться в Антарктиді. Це станція Схід. Абсолютний мінімум температури, який коли-небудь фіксувався на планеті, виявлений тут, на рівні -89 С, у серпні. В інший час року тут більше тепла погода. Мінімальні показники тут зафіксовані в серпні, середня температура становить -65 градусів. Найтепліше в цьому куточку планети в січні і лютому. Значення повітря в ці місяці тут підвищуються до -39 С. Максимальний показник, який коли-небудь тут реєструвався, становить -13 градусів. Плюсових значень на термометрі тут ніколи не буває.

У літній час на станції перебуває 40 осіб, а взимку всього 20. Всі продукти доставляються на станцію літаками тільки в літній час. Вчені займаються вивченням зміни клімату і магнітного поля Землі.

Найстрашнішим періодом для жителів станції Схід був 1982 рік. Саме в цьому році на станції стався страшний пожежа, в результаті якого генератор вийшов з ладу. Відповідно цілих вісім місяців мешканці станції обігрівалися за допомогою генераторів, а топили пічки. Практично весь час на станції ведуться певні роботи, дослідження.

Схема озера Схід

Таємниця самого холодного озера Схід

Справа в тому, що неподалік від станції Схід є озеро з однойменною назвою. Воно покрито 4 км льоду, під яким температура достатньо тепла та підвищується до рівня +10 градусів. Найцікавіше, що це озеро істотно відрізняється від усіх тих, які є на планеті Земля. Відповідно в ньому живуть живі організми досі не відомі людству. Такий інтерес до цього озера обумовлений тим, що деякі планети сонячної системи, а також один із супутників великої планети Європа, відрізняється схожим кліматом. На супутнику є величезна товща льоду. Вивчення даного озера допоможе наблизити людство до космосу, і усвідомити процеси, а також дізнатися більше живих організмів, які можуть на них перебувати, незважаючи на дуже низькі температури.

Так як запаси на станцію прибувають тільки влітку, причому літаком, то в інший час дістатися сюди можна тільки за допомогою санно-гусеничного транспорту. Найближчим поселення, яке знаходиться найближче до станції Схід — це також Російська станція Мирний.

Незважаючи на дуже низьку температуру, дані точки землі мають величезне значення для всього людства. Так як дозволяють досліджувати і знаходити нові живі організми досі невідомі багатьма дослідникам і вченим. Можливо дані дослідження наблизять нас до таємниць космосу.

Льодове озеро

Життя в озері Схід:

 • Зараз на російської дослідницької станції Схід знаходиться всього 15 чоловік. Це пов'язано із зменшенням фінансування дослідних робіт з 2015 року. Тепер кількість бурильників, які займаються пророблянням отворів для дослідження озера, скоротилася всього до кількох осіб.
 • Стосовно досліджень, які проводилися на цьому озері. Існує кілька теорій і висновків: перша американська, а друга російська.
 • Американці вважають, що під величезною товщею льоду можлива більш складне життя. Тобто там цілком можуть мешкати стародавні риби і молюски. Це пов'язано з тим, що американські вчені знайшли бактерію, яка не живе без риб у воді. Відповідно її знаходження у воді може вказувати на те, що в озері можуть водитися риби.
 • При цьому російські вчені відкидають цю теорію. Вони припускають, що в озері живе абсолютно інша бактерія, яка ніяк не пов'язана з усіма відомими видами, наявними на Землі. Бактерія схожа на інопланетну, тільки знайдена вона в умовах земного життя.
 • Учені вважають, що якби подібна бактерія була знайдена в умовах Марса або якоїсь планети космосу, то безсумнівно говорила про наявність життя. Але справа в тому, що бактерія була знайдена в даному озері, а її ДНК зовсім не схожа на ДНК ніяких відомих земних бактерій.
 • Крім того, в озері була знайдена термофильная бактерія, яка живе в умовах 30-70 градусів Цельсія. До цього її виявляли тільки в умовах гарячих джерел. Відповідно багато вчені зробили висновки, що під цією величезною товщею льоду в принципі можлива наявність гарячих джерел, які прогрівають воду, що перебуває ближче всього до дна.
Станція Схід

Найхолодніше жиле місце, точка в світі: опис

Опис:

 • Варто зазначити, що самим морозним жилим куточком є поселення в Якутії, яке називається Оймякон. Але справа в тому, що саме два селища Якутії ділять між собою звання самих холодних куточків планети — це Оймякон і Верхоянськ. Ці місця називаються полюсами холоду. Дійсно, тут рівень термометра падає до позначки -70 градусів. Офіційно в Верхоянську зареєстрована мінімальна температура на рівні -68 градусів, але існує інформація про те, що під час експедиції академіка, була зафіксована температура -71, а трохи пізніше -77. Але так як ніяких метеоспостережень в цьому селищі не велося, відповідно і офіційно підтвердити дані ніхто не може.
 • Якщо врахувати розташування над рівнем моря, то варто зазначити, що самим морозним місцем на Землі є як раз Оймякон. Справа в тому, що він розташований над рівнем моря на висоті 741 м, при тому що станція Схід в Антарктиді, розташована над рівнем моря більше, ніж на 3 км. Якщо порівняти ці дані, то дійсно в Оймяконі найнижча температура. Що стосується офіційних даних, то в цьому містечку він зафіксував на рівні -67 градусів. Це дані офіційних метеоспостережень.
Оймякон
 • Третім найбільш морозним куточком на планеті Земля є станція Північний лід, в Гренландії, яка знаходиться в Північній Америці. Тут температура опускалася до рівня-66.

  Гренландія
 • Що стосується материковій частині Північної Америки, то тут в поселенні Снэг, в Канаді, була зафіксована температура на рівні -63. Тут настільки холодна температура, що зараз це село є покинутим, в ньому ніхто не живе. Але іноді приїжджають екстремальні туристи.

  Снэг, Канада
 • Ще одним найхолоднішим куточком на Землі є село Усть Щугор, яка знаходиться в республіці Комі, Росія. Тут температура фіксується на рівні -58. Найцікавіше, що в цьому селі проживає всього лише 50 осіб.
  Усть Щугор
 • Як не дивно, але дуже холодно буває не тільки на Північному полюсі, але і на південному і в досить теплих країнах Австралії та Океанії, а також у Південній Америці. Так, самим холодним містом в Південній Америці є Sarmiento. Тут температура фіксувалася на рівні -33. Для тутешніх місць це дійсно дуже холодно, бо в основному в Південній Америці досить тепла температура, і завжди дуже спекотне літо.

  Sarmiento
 • Що стосується Австралії і Океанії, то тут самим морозним куточком є місто Рэнферли. Тут температура фіксувалася на рівні -26.

  Рэнферли
 • Що стосується самого спекотного місця на планеті — Африки, то тут нижче всього опускалася температура в Марокко, і фіксувалася на рівні -24.

  Марокко

Як бачите, холодних місць на планеті досить багато. Причому більшість з них є як раз населеними. Навіть на дослідних станціях живуть експедиції, люди.

Найхолодніше місце на Землі

Також одним з найхолодніших місць є колишня станція Айсмитте, в Гренландії. Температура тут фіксувалася рівні -64 градуси. Це саме та станція, на якій проводилася експедиція Вегенера. Маса учасників експедиції отримала багато обморожень та ушкоджень шкіри. Сам Альфред Вегенер загинув від переохолодження.

Айсмитте

Не можна не включити в список місто Воркута, який знаходиться в республіці Комі. Справа в тому, що це місто знаходиться в зоні вічної мерзлоти. З-за свого субарктичного клімату, більше 9 місяців у році тут зима. Навіть у літній час можливий сніг і заморозки. Температура тут може опускатися нижче 50 градусів з позначкою мінус.

Воркута

Незважаючи на сильні холоди і заморозки, в цих холодних місцях живуть люди. Звикнути до такого клімату складно.

ВІДЕО: найхолодніші місця планети