Чому американців називають «пиндосами»?

Походження слова «піндос».

У слова «піндос» є багато значень. Зараз же в основному російськомовне населення використовує це слово по відношенню до американців. У цій статті ми розповімо, звідки ж виникло дане слово, і чому американців так називають.

Походження слова «піндос»

Найцікавіше, що це слово бере початок ще з XIX століття, причому виникло на території Греції. Там є гірська місцевість, яка називається Пінд, відповідно народи, які звідти вийшли, тобто греки, називалися з пиндосами. Це щось схоже на кацап, хохол чи жид. Але справа в тому, що в 19 столітті так називали саме малоосвічене населення Греції. В основному таке слово означало селюк, тупиця або бик, що з цієї області. Але вже в кінці XIX століття це слово призабули.

Приблизно до Першої світової війни це слово взагалі зникло з ужитку, його перестали використовувати, бо всіх Греків переселили туди, де вони перебувають зараз. Відповідно цього слова більше ніхто не вживав. Повторно з'явилося воно приблизно в 1999 році, саме тоді відбувалася війна в Югославії. На її території було кілька груп миротворців з різних країн. Це британці, американці та росіяни. Саме для того, щоб якось розмежувати військових миротворців, російськомовні військові почали називати американських і британських миротворців «пиндосами». Тобто, це білі англомовні народи.

Американські миротворці

Чому американців називають «пиндосами»?

Але існує і інший варіант поява слова «піндос». Справа в тому, що в Америці дуже суворі правила з виплатою страхової компенсації. Відповідно, щоб сім'ї потерпілого у миротворчій операції в Югославії виплатили гроші, і лікували за рахунок держави, йому необхідно було дотримуватися певних правил і носити всю захисну амуніцію. Тобто в цю амуніцію входило величезну кількість речей. Це наколінники, налокітники, каска, бронежилет, автомат, сухпайок, ліхтарики, прилад нічного бачення.

Американці

В цілому вся ця амуніція важила приблизно 40 кг. Тому багато військові насилу переносили цю кількість амуніції на собі. Відповідно хода при цьому істотно змінювалася. Вони ставали схожим на пінгвінів, голова втягнута, а ноги практично не згиналися в колінах, перевалювалися з боку в бік. Саме тоді військові в Косово прозвали їх «пиндосами», це на югославському означало пінгвін. Зараз достовірно невідомо, який варіант є достовірним. «Пендоси»або «піндоси», і що насправді означає це слово.

Зараз це слово використовується тільки серед народів Росії, України, а також Білорусі. Для американців, а також європейців слово є практично образливим, звучить ще гірше ніж грінго або янкі по відношенню до американців. Поширення слова сприяло звернення одного з генералів, який на камеру дав інтерв'ю, а при спілкуванні зі своїми солдатами попросив їх не називати американських миротворців «пиндосами», тому що вони дуже сильно на це ображаються. Але наші військові не змогли встояти, ще більше стали жартувати над американцями, називаючи їх «пиндосами». Зараз це слово, як і раніше залишається популярним у нашій країні і означає американець.

Американці

Як бачите, достовірного походження цього слова ніхто не знає. Але зараз воно вживається повсюдно.

ВІДЕО: Американці піндоси