Що таке семестр у Вузі і скільки він триває? Скільки семестрів у навчальному році у Вузі?

У даній статті ми розберемося, що являє собою семестр і скільки він триває.

Семестр являє собою половину навчального року. Це слово прийшло до нас з латинської мови і являє собою словосполучення sex (шість) mensis (місяців). Виходить якраз півроку. Навчальний рік складається з двох однакових частин і така система використовується в усіх вітчизняних та зарубіжних навчальних закладах.

Що таке семестр у Вузі?

Що таке семестр?

Семестр являє собою повноцінне навчальний час, коли студенти ходять на лекції, виконують практичні завдання, а ближче до його завершення видаються завдання для написання рефератів, рішення контрольних і так далі. Це робиться для оцінки знань учнів, що вони засвоїли протягом навчання.

Поділ процесу на дві частини впливає і на функціонування Вузу. Так, наприклад, відразу після зарахування на бюджетне відділення, всім студентам 4 місяці до іспитів виплачується стипендія.

А ось чи будуть її платити далі-залежить від результатів проходження сесії. Якщо студент не отримав жодної оцінки задовільно, то виплати тривають, а от трієчникам ця можливість стає недоступною.

Приміром, у Німеччині та деяких інших країнах, починають вчитися двічі на рік. Іспити для вступу проводяться взимку і влітку. Американські установи дотримуються занять по триместрах. Їх тривалість становить приблизно 10-12 тижнів, а всього семестр триває 16-18.

Скільки семестрів у році у очников, заочників?

Скільки семестрів у році?

Незалежно від форми навчання, на будь-якому курсі завжди тільки два семестри. Різниця полягає лише в тому, скільки проводиться сесій і занять. Так, наприклад, для першокурсників передбачається 3 сесії, одна з яких є настановної.

Вона проводиться у вересні або жовтні. Період проведення визначається самим навчальним закладом. В цей час студентам надається можливість познайомитися з викладачами, самим закладом та планом навчання.

Друга сесія проводиться взимку, десь у січні, а третя — в квітні.

Кожен з цих періодів має тривалість в один місяць. За цей час здаються іспити і різні завдання, а також проводяться лекції різні заняття. В цей же час визначається план подальшого навчання і повідомляється студентам.

Скільки триває семестр?

Скільки триває семестр?

Навчальний рік триває 10 місяців і в цей час не включаються канікули. Таким чином, в одному семестрі приблизно 4-5 місяців. Перший семестр, як і навчальний рік у школах, починається з першого вересня і закінчується в грудні. З лютого стартує другий семестр, який завершується червневий сесією, а потім настає час канікул.

Остаточний розмір півріччя затверджується міністерством освіти, а розробляється навчальним закладом.

Може змінюватися тривалість вузівських семестрів?

На новий навчальний рік кожен заклад розробляє спеціальний план, що складається з різних предметів, занять і знань, які повинні отримати студенти. Він підганяється під тривалість кожного семестру і рівномірно розподіляється, щоб навантаження не була занадто високою. Але у випадку форс-мажору, який може виникати з-за холодів, епідемій та інших явищ, періоди можуть бути змінені.

Такі ситуації, як правило, вирішуються двома способами:

  • Щільна програма. Кількість пропущених занять додається до тих, що вже отже є. Це збільшує навантаження, але зате канікули настають вчасно
  • Збільшення часу навчання. Щоб пройти весь матеріал і не збільшувати навантаження, програма зсувається і в підсумку канікули зсуваються

Ділити рік на семестри є загальною практикою. З допомогою такого принципу студенти можуть отримувати повні знання, здавати іспити і відпочивати.

Відео: Як правильно почати новий навчальний рік або семестр?