Як перевірити чергу в дитячий сад — Держпослуги, за свідоцтвом про народження, за номером заяви? Чи можна змінити чергу в дитячий садок і як це зробити?

Кожен з батьків після народження дитини встає на чергу в дитячий сад. У нашій статті ми розповімо, як показати свою позицію і дізнатися, коли дитину зарахують в дитячий сад.

Зміст

Часто молоді батьки задаються питанням — як подивитися свою чергу зарахування в дитячий садок? Дана процедура зовсім не складна і можлива тільки при наявності певних документів. На сьогоднішній день доступно кілька способів перевірки черги і ми поговоримо про кожного з них далі.

Як дізнатися чергу в дитячий садок: способи відстеження

 • Портал Держпослуг
 • По телефону адміністрації дошкільної освіти вашого міста
 • Перевірка доступна на міських ресурсах за документами дитини або заявою
 • Якщо документи подавалися в дитячий сад відразу завідувачу, то можна звернутися до нього і уточнити, яка ваша позиція в черзі

Як формується електронна черга в дитячий сад в 2019 році?

Як формується чергу?

Електронна черга являє собою реєстр, де збираються дані. Він відкритий для перегляду всім. Тут як раз і можна дізнатися, яка позиція у черзі на дитячий садок. Для постановки в неї потрібно зібрати пакет документів та передати їх в МФЦ або управління освіти. Зазвичай потрібне свідоцтво про народження та довідка про прописку.

Перевагою онлайн-черги є те, що тепер вже можна забути про біганині по різних інстанціях, щоб дитині виділили в садку місце. Крім того, система стала зрозумілою і прозорою, так що ніхто не пройде вперед, хіба що пільговики. Це означає, що всі дані правдиві та завжди доступні в онлайн-режимі. Досить відкрити ресурс для перевірки і перевірити позицію.

Заява дозволяється писати відразу на три дитячих садка. Один вибирається як основний, а інші будуть альтернативними. Так, якщо в першому, основному дитячому садку місць не виявиться з якоїсь причини, то буде запропоновано місце в одному з альтернативних. Іноді виходить так, що хтось подає документи пізніше, але садок отримує раніше. Це дійсно може статися, так як зарахування обумовлено різними моментами, наприклад, самим дитячим садом.

Як перевірити чергу в дитячий сад в інтернеті через Госулуги?

Якщо ви самі подавали заяву і у вас є аккаунт на сайті Держпослуг, то з його допомогою завжди можна уточнити, яка ваша позиція в черзі. Тут же дозволяється відправлення заяви. Для перевірки дотримуйтесь інструкції:

 • Спочатку відкриваємо розділ «Послуги»-«Сім'я і діти»-«Перевірити чергу»
Перевірка черги в дитячий садок
 • На новій сторінці перевірте інформацію. Ці дані зазвичай заносяться автоматично
 • Після цього заповніть порожні поля і натисніть «Отримати інформацію»
 • Далі вам здасться інформація про черговості в дитячий сад. В табличці буде показана позиція в кожен окремий садок — назва, пільговики, позиція
 • Далі вам також відображається інформація про тих, хто знаходиться перед вами

Перевірка черговості дитини — це зручна послуга, яка дозволяє заощадити багато часу, контролювати рух черги і навіть вносити правки в заяву. Хоча, є і мінуси у цієї системи, тому що вона не до кінця опрацьована і іноді з'являються збої.

Як перевірити чергу в дитячий сад за свідоцтвом про народження?

Свідоцтво про народження

Ще можна звернутися на безкоштовну гарячу лінію за номером 8 (800) 100-70-10. Повідомте оператору інформацію, яку він вимагатиме для ідентифікації, і потім він повідомить вашу позицію в черзі. Більш того, оператору можна задавати додаткові питання, що стосуються зарахування.

Варто відзначити, що черговість треба постійно перевіряти. Іноді в неї додаються пільговики, хтось змінює дитячі садки або переїжджає, так що іноді в садок виходить потрапити раніше. Однак, таке буває вкрай рідко.

Як перевірити чергу в дитячий сад за номером заяви, ідентифікатору?

Якщо заяву в дитячий сад було подано допомогою інтернету, то обов'язково видається спеціальний ідентифікатор. Саме він дозволяє відстежити номер черги. Для цього виконайте наступне:

 • Зайдіть на сайт eduinf.ru перейдіть до розділу «Дошкільна освіта»
 • Натисніть на «Електронна черга в дитячий садок»
Перевірка за номером заяви
 • У рядку «Ідентифікатор» напишіть отриманий код, дані дитини, а потім виберіть «Дивитися»

Система знайде вашу заяву і потім покаже статус заявки, а також інші дані. Буває і таке, що ідентифікатор втрачається. Дізнатися його можна тільки там, де ви подавали подали заяву.

Як подивитися чергу в дитячий садок, якщо заяву подано через МФЦ?

Якщо заяву було надіслано через МФЦ, але на руках є документ, що дитину внесли в чергу, то тоді можна уточнити дані на порталі Держпослуг. Для цього треба підтвердити обліковий запис і перевірити інформацію по інструкції вище.

Чи можна вносити зміни в електронну чергу в дитячий садок і як це зробити?

Багато батьків цікавляться, чи можна змінювати дані в заяві, що стосуються дитячих садів і чи вплине це на чергу? Так, безперечно, це дозволяється робити. Можна використовувати будь-який з способів вище. Тобто, ви можете звернутися в управління освіти, МФЦ або просто набрати безкоштовний номер. Ще зміни можна внести за допомогою сайту Держпослуг. Часу це займе небагато, але врахуйте, що ваша позиція може змінитися, і, не обов'язково в кращу сторону. Якщо вам це не принципово, значить сміливо міняйте садок.

Якщо раптом сім'я змінює місце проживання та дитячі садочки за місцем проживання виявляться іншими, то дитина буде поміщений в окрему чергу і місце йому буде надано тільки, коли основна маса дітей вже буде зарахована.

Відео: Як подивитися чергу в дитячий сад на сайті Держпослуг?