Потрібна віза в Індію, і скільки коштує віза в Індію для росіян? Чи можуть відмовити в наданні візи в Індію і чому?

У даній статті ви дізнаєтеся, як правильно оформляється віза в Індію, яких видів вона буває, скільки коштує та чи можуть відмовити в її отриманні.

Зміст

Багато людей перед подорожжю в Індію цікавляться — чи потрібно оформляти візу і як її зробити? Насправді, для цієї країни віза оформлюється в обов'язковому порядку. Її видачею займається спеціальний Візовий Центр, який спеціалізується саме на видачу віз. Вони дозволяють самостійно оформити всі необхідні документи. Туристичні агентства також звертаються за послугами до даної організації. Ще виїзні документи надаються з території інших країн або після прильоту.

Які бувають візи для поїздки в Індію?

Індійська віза може відрізнятися за типом, та способи її отримання залежать від виду поїздки. У будь-якому випадку, подається заява на надання документа і його треба правильно заповнити.

Туристична віза в Індію

Віза в Індію

Деякі люди стверджують, що ніякої візи для Індії не потрібно. Це неправда і не варто цьому вірити, інакше в країну вас точно не пустять. Так дійсно, Росія та Індія вели переговори з приводу скасування візового режиму, але цього не сталося, хіба що був спрощений порядок видачі, що вже непогано.

Ви повинні розуміти, що в країні є власні правила міграції. Якщо людина приїжджає з групою туристів, то дозвіл він може отримати на 15 днів. Зазвичай його оформленням займається туристична фірма. Коли переліт буде завершений, то імміграційна служба одразу вилучає паспорта для зберігання. Якщо ви вирішили побувати на Гоа самостійно, то вам теж знадобиться віза.

Ділова віза в Індію

Для робочих поїздок потрібно бізнес-віза. Вона дозволяє відправитися у відрядження, вирішити всі свої робочі питання і повернутися назад. Більше того, така віза видається і при бажанні зайнятися бізнесом на території цієї країни. Віза видається кожному фахівцеві, який перетинає кордон.

Робоча віза в Індію

Ця віза надається для поїздки в Індію з робочих питань. Це за умови, що з роботодавцем вже складений і підписаний договір. Тобто, спочатку здійснюється укладення договору, потім видається дозвіл на роботу і тільки на цій підставі вже видається безпосередньо віза.

Виїзна віза Х в Індії

Надається сім'ї працівника, який відправляється на заробітки в Індію. Ще її видають тим, хто зібрався просто вивчати культуру країни. Документ можна продовжувати і робиться це безпосередньо всередині країни, але перед поїздкою повинно бути складено відповідну заяву.

Студентська віза в Індію

Студентська віза в Індію

Якщо громадянин навчається або збирається вступати на навчання до Індії, то йому потрібна віза для тривалого проживання всередині країни. Протягом всього терміну вона кілька разів буде продовжуватися, якщо надати відповідні документи.

Транзитна віза в Індію

Така віза надається, якщо проїзд через Індію буде транзитним, а насправді громадянин направляється в іншу країну.

Медична віза в Індію

Лікування в лікарнях Індії теж потребує наявності візи. Видається вона виключно за наявності відповідного запрошення. Важливо зазначити, що не кожна лікарня може виявитися на думку консульства спеціалізованої, і у видачі візи можуть відмовити.

Інші види

Є і спеціальні візи, що надаються претендентам. Тут маються на увазі не прості працівники, а розробники проектів з енергетики і чорної металургії. Ще вона видається для участі в конференціях. Зазвичай це делегації, які запрошуються державою.

Візи поділяються на види не тому, що уряду так захотілося. Кожна з них відрізняється за терміном своєї дії і кількістю можливих в'їздів.

Як отримати візу в Індію: способи

Оформляється віза різними способами, кожний з яких по-своєму гарний. Давайте обговоримо їх докладніше.

Штамп у паспорті

Спосіб 1. Оформлення через інтернет

Цей метод відрізняється простотою і вважається найбільш зручним. При цьому він доцільний тільки для туристів. Зробити її можна через сайт Tourist Visa On Arrival:

 • Спочатку переходимо в розділ Tourist Visa On Arrival Application і заповнюємо анкету.
 • Відправлена заявка буде мати спеціальний номер, за яким відстежується його готовність.
 • Після цього завантажуємо фотографію і копію закордонного паспорта.
 • Наступним кроком є оплата держмита. Важливо відзначити, що платіж буде стягуватися невелика комісія.
 • Протягом декількох днів потрібний документ прийде на електронну пошту. Його треба обов'язково роздрукувати і взяти з собою. Коли ви будете перетинати кордон, то покажіть митникам його і вам буде проставлена печатка.

Іноді ресурс працює неправильно, а ще можуть бути збої при оплаті. Якщо ви вже три рази спробували зробити оплату, то заповнювати анкету доведеться заново.

Спосіб 2. Оформлення з іншої країни

Балі

Оформити візу цілком реально і при знаходженні на території Індії. Найкращими місцями є — Балі або в Бангкок. А інших місцях процес може тривати дуже довго і обійдеться у велику суму.

Спосіб 3. Оформлення через візовий центр

Офіційний сайт Візового центру містить детальну інформацію про самостійному оформленні візи. Цей спосіб підходить для тих, хто збирається відправитися в Індію не з метою відпочити, а по роботі або навчанні.

Які документи потрібні для оформлення візи в Індію: список

Кожному важливо знати, що треба надати для оформлення візи. Отже, вам потрібно:

 • Заповнена анкета, яку треба роздрукувати і вкласти в пакет документів.
Заповнена анкета
 • Закордонний паспорт, дія якого не закінчиться як мінімум півроку після виїзду з Індії.
 • Дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5.
 • Копія російського паспорта. Робиться як зазвичай — сторінка з фото і прописка.
 • Квиток на зворотний переліт.
 • Якщо поїздка не туристичного плану, то обов'язково надається документ підстави для видачі візи.
 • Лист-клопотання від російської компанії англійською мовою та копія свідоцтва про реєстрацію на тій же мові, якщо ділова поїздка.
 • Договір або запрошення на роботу і документи про кваліфікацію та дієздатності, якщо робоча поїздка.
 • Як правило, якщо іноземець їде працювати в Індію, то його кваліфікація може бути тільки високою. До того ж потрібні папери, які підтверджують рівень знань найманого працівника. Для простої роботи іноземця запросити не можна, тому що в державі є чимало своїх кадрів. Оплата праці при цьому не може бути менше 25 тисяч доларів за рік.
 • Для членів сімей, оформлення візи здійснюється на підставі спеціального запиту.
 • Для студента надається лист, який підтверджує оплату навчання за рік, фінансова гарантія на 1000 доларів, якщо навчання до 1 року, а при більшому терміні сума становить 2000 доларів.
 • Обов'язково надаються квитки для перельоту до місця призначення. Ці документи потрібні при отриманні транзитної візи.
 • Для медичної візи надається запрошення від лікарні, підтвердження, що лікування оплачено, а також копія страхового полісу.

Відео: Як заповнити анкету на візу в Індію?

Як оформити увазі в Індію для дитини?

Щоб оформити ще й візу для дитини, потрібно надати додаткові документи:

 • Копія свідоцтва про народження
 • Згода батьків. Тут може бути одне згоду або обидва, якщо діти вирушають з родичами за кордон
 • Якщо місцезнаходження батька не можна дізнатися, то надається копія судового рішення з даного питання
 • Копія паспорта для батьків, який залишиться всередині країни
 • Довідка Ф-025, що видається матерям-одиначкам
 • Якщо батька не записано, то надається лист, що мати є єдиним опікуном

Всі копії повинні бути зроблені англійською мовою. Паспорт надається, як є, в звичайній формі.

Скільки коштує віза в Індію: ціна

Вартість візи для Індії багато в чому залежить навіть не від її виду, а від кількості відвідувань країни. Ще важливо розуміти, що у вартість входить консульський збір та послуги самого центру.

Щоб конкретно розібратися, скільки доведеться заплатити, можна скористатися калькулятором на сайті відповідної служби. Він дозволяє точно визначити суму держмита.

Вартість візи в Індію

Важливо відзначити, що термін дії візи зовсім не впливає на вартість, важливо виключно кількість поїздок. Сервісний збір ніколи не змінюється і становить одну і ту ж суму.

Як довго діє віза в Індію?

Термін дії візи визначається її видом. Діапазон строків видачі досить великий і може складає від трьох днів до 6 років.

Термін дії візи в Індію

Як довго оформляється віза в Індію?

Оформлення візи для поїздки в Індію займає приблизно 5-7 днів. Є навіть термінова віза, яка розглядається дуже швидко, буквально за 3 дні. Пакет документів при цьому залишається точно таким же.

Якщо дозвіл електронне, то воно видається не менш, ніж за 4 дні до передбачуваного дня вильоту з країни.

Чи можуть відмовити в наданні візи в Індію і чому?

Хоч особливо вагомих підстав для поїздки в Індію не потрібно, в її наданні може бути відмовлено:

 • Якщо дані в анкеті і документах відрізняються або написані з помилками
 • Якщо в закордонному паспорті є штамп Пакистану. Тут справа в тому, що країни не «дружать»
 • Якщо вже був заборонений виїзд в інші країни
 • Були порушення закону при минулих поїздках
 • Людський фактор, тобто, коли співробітник консульства має неприязнь

Для тих, хто сам вирішив зайнятися оформленням візи в Індію, важливо засвоїти, що при коротких поїздках краще робити її через інтернет, щоб заощадити час. Ціна розраховується на спеціальному калькуляторі і вона залежить від кількості в'їздів в країну. Отримати штамп легко, а відмовляють у в'їзді не дуже часто. Це обумовлено тим, що країні потрібні туристи.

Відео: Як оформити візу в Індію самостійно?